FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2009 o 15:25, JC_Denton1 napisał:

Mam pytanie. Co według was lepiej kupić: Heroes of Might and Magic V z dodatkami, czy
King''s Bounty? Ciągnie mnie do obu gier, ale kasy wystarczy tylko na jedną.


Kings Bounty będzie lepszym wyborem.. Ale mówię to ja czyli osoba która uważa Heroes V za crap, oczywiście H3 jest najlepszy z serii. Z Kings Bounty było dane mi się zetknąć i mam miłe wrażenia, więc ja bym brał Kings Bounty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Kings Bounty. Jest lepsze pod każdym względem od HoMM V. Jedynym poważnym minusem gry jest brak multi, ale kampania dla pojedynczego gracza w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał "Hirołsów" z dodatkami. Gra nie wciąga aż tak jak trójka, ale nadal jest genialna. Oprócz kampanii dla jednego gracza jest multiplayer z bardzo fajnym trybem duszków. Oba dodatki skutecznie przedłużają żywotność gry. A, i jeszcze jedno - jeżeli czytałeś recenzję w CDA i dowiedziałeś się, że maksymalny poziom to 20, to jest to błąd, ponieważ 20 to poziom maksymalny w... drugiej misji (lub trzeciej, nie pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 17:24, Pawlo09 napisał:

Ja by brał te Herosy.

Może podawaj jakieś argumenty?
JC_Denton1-Heroes of Might and Magic V, ta gra to legenda, zagrywałem się w nią latami. Po prostu Heroes to najlepsza gra turowa w historii - ten klimat i grywalność, ah. A KB? Uczeń który nie dogania mistrza. Nie warto ta gra nie sięga do pięt hirołsą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 15:25, JC_Denton1 napisał:

Mam pytanie. Co według was lepiej kupić: Heroes of Might and Magic V z dodatkami, czy
King''s Bounty? Ciągnie mnie do obu gier, ale kasy wystarczy tylko na jedną.


Grałem w obie. Wybór nie jest łatwy, mówię od razu. Heroes V jest bardzo dobra, nie tak fenomenalna jak III część serii, ale bardzo, bardzo dobra. Podobnie jest z KB, nie jest grą idealną, jednakże bardzo dobrą. Ciężko, by którakolwiek z nich była o klasę lepsza od drugiej. Teraz chyba wziąłbym KB, a po przypływie gotówki Heroesów :)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 18:58, Kaucz napisał:

zagrywałem się w nią latami.


No jasne, zwłaszcza że gra ma już 3 lata. Chyba że JC_Denton1 ma nagle ochotę na HoM&M 3.

Dnia 07.10.2009 o 18:58, Kaucz napisał:

Uczeń który nie dogania mistrza.


Cytat choćby z Wikipedii "King''s Bounty jest grą wyprodukowaną przez New World Computing w 1990 roku, uważana za prekursora serii Heroes of Might and Magic." Może grywalność inna, ale gdyby nie KB dziś nie miałbyś "Hirołsów". A jeśli już to w jakiejś dziwnej formie. A to, że remake KB wyszedł po HoM&M ma tutaj mikre znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 18:58, Kaucz napisał:

JC_Denton1-Heroes of Might and Magic V, ta gra to legenda, zagrywałem się w nią
latami. Po prostu Heroes to najlepsza gra turowa w historii - ten klimat i grywalność,
ah. A KB? Uczeń który nie dogania mistrza. Nie warto ta gra nie sięga do pięt hirołsą.


1. Gdyby nie KB nie zagrałbyś prawdopodobnie w Herosów.
2. ostatnie słowo "hirołsĄ"??

EDIT shit, Gumisiek juz to napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 19:47, Markush napisał:

1. Gdyby nie KB nie zagrałbyś prawdopodobnie w Herosów.

Wiem. Ale chodziło mi o najnowszą część H i KB. Nawet po tych paru latach Heroes niszczą grywalnością.

Dnia 07.10.2009 o 19:47, Markush napisał:

2. ostatnie słowo "hirołsĄ"??

Napisałem to żartobliwie.
Gumisiek - 3 lata (czyli latami? ;>), choć bardziej chodziło mi o starsze części, ale to szkopuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze zamęczam was moimi pytaniami w tym temacie, ale chciałbym się jeszcze czegoś dowiedzieć ;p
Czy warto kupić Titan Quest z dodatkiem(jestem fanem Diablo 2)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2009 o 20:14, zBiK93ck napisał:

Czy warto kupić Titan Quest z dodatkiem(jestem fanem Diablo 2)?

IMO Warto. I to bardzo. Według mnie najbardziej sensowny H&S od czasów Diabełka.
Sacredy i inne Loki przy nim wysiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po Diablo żaden RPG nie przyciągnął mnie tak, jak TQ. Od Loki i Sacreda mnie odrzuca, ale TQ z dodatkiem bardzo się opłaca, multi IMO nie ustępuje temu z D2 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 20:24, Gumisiek2 napisał:

Po Diablo żaden RPG nie przyciągnął mnie tak, jak TQ. Od Loki i Sacreda mnie odrzuca,
ale TQ z dodatkiem bardzo się opłaca, multi IMO nie ustępuje temu z D2 ;]

Przede wszystkim, Diablo to nie RPG bądź też w tym przypadku cRPG (jaka jest różnica, sam znajdź w google). Diablo to hack''n''slash.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 15:17, MaccCry napisał:

Grałeś w obie wersje? Wątpię, więc odpuść sobie te rady, bo jeszcze chyba nikomu rzeczowo
w tym wątku nie odpisałeś.


Widzę, że nie tylko mnie denerwuje Pawlo09 :P

A wracając do tematu - wersja na PS3 (która zapewne od X-a nie różni się niczym) pozbawiona jest niezbyt przyjemnej konieczności aktywacji online, ograniczonej w dodatku ilościowo (padnie ci dysk? No to jedna z aktywacji idzie się rypać...A może wirus zmusi cię do reinstalki Windowsa? To tym bardziej się pożegnaj...Tyle dobrego, że chociaż mamy te 5 aktywacji). Graficznie oba tytuły przedstawiają się bardzo podobnie na obu maszynach - 40 calowa plazma + nieco niższe detale vs 22 calowy monitor + nieco wyższa jakość obrazu wychodzą w sumie na to samo :)
Sterowanie - wbrew temu, co niektórzy uważają, w fps-y (tak, wiem, Bioshock to nie FPS, nie palcie mnie za te słowa na stosie ^^) można grać na padzie w dodatku z niezłym rezultatem. Tym niemniej, czuć, że jednak to myszka + klawiatura sprawdziły by się nieco lepiej.
Innych różnic nie zauważyłem, z tym, że na konsoli grałem w Bioshocka przez jakieś 20-25 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 15:17, MaccCry napisał:

Grałeś w obie wersje? Wątpię, więc odpuść sobie te rady, bo jeszcze chyba nikomu rzeczowo
w tym wątku nie odpisałeś.

No więc Bioshocka grałem i na PC i na XPudle ( u kumpla ). Powiem szczerze, że różnicy w grafice jakiejś większej nie zauważyłem. Sam gameplay niewiele się różni. A co do sterowania? Pawlo09, zlituj się i daruj sobie te idiotyczne komentarze. Sterowanie zależy od przyzwyczajenia. Jeśli ktoś gra na konsolach od małego to nieważne jakbyś chciał i tak mu nie wmówisz, że pecet ma lepsze sterowanie. Przecież to czysty idiotyzm. Ja osobiście wolę pada, łatwiej na nim ułożyć dłonie. A to, że gra jest po polsku na PC nie robi moim zdaniem większej różnicy. Teksty są raczej proste i nie jest ich na taką skale jak w prawdziwych PC''towych RPG''ach ( dajmy na to Wiedźmin ).
Brałbym na KeksBoksa, bo primo: Można dorwać za niewielką cenę na allegro; duo: Na kanapie wygodniej siedzieć, chyba, że masz konsolkę podłączoną do monitora komputerowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się