FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Na dobrą sprawę FPS-em z elementami RPG jest S.T.A.L.K.E.R. Polecam, ME jest słabą grę, w Borderlands nie grałem. Ale S.T.A.L.K.E.R. ma to, czego potrzeba dobrej grze, czyli innowacyjne rozwiązania, klimat i wciągającą rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wprowadzić lekką poprawkę do ostatniego postu Netcoma.

W Mass Effect oprócz fajnej taktycznej rozgrywki i tłuczenia małej ilosci potworów nic większego nie wyciśniesz, A Bordek ma świetna fabułę, miażdżący humor, no i niepowtarzalny klimat. Poza tym, tysiące broni, co-op, który z tej gry wyciąga jeszcze, jeszcze więcej i claptrapa.

Może od mojej wypowiedzi lekko zalatuje fanboystwem, ale no, Bordek miażdży. Nie mówię, ze ME jest zły, bo w niego też mi sie grało przyjemnie, ale Pogranicza są o, no może nie o niebo, ale są jednak lepsze (IMO).

A Stalker jest nudny. O! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszę teraz że MW2 to pewnie fanboje mnie zasieką, ale trudno. :P BC2 jest bardzo dobry, ale nic nie pobije spec-opsów z kumplem. + niezły single i bardzo dobry multi(tutaj nie mogę powiedzieć co jest lepsze, gdyż BC2 trochę się różni w multi od MW2). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 18:49, darth_16 napisał:

Jak napiszę teraz że MW2 to pewnie fanboje mnie zasieką, ale trudno. :P BC2 jest bardzo
dobry, ale nic nie pobije spec-opsów z kumplem. + niezły single i bardzo dobry multi(tutaj
nie mogę powiedzieć co jest lepsze, gdyż BC2 trochę się różni w multi od MW2). :)

Ale przecież w MW2 chyba nadal nie ma dedyków + niezbyt zbalansowane bronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 18:52, Tr4c3R napisał:

Ale przecież w MW2 chyba nadal nie ma dedyków + niezbyt zbalansowane bronie?


Ba. BC2 jest o wiele lepszą grą, nie jest tak beznadziejnie zręcznościowa, ogólnie wymaga większego skilla, a dla pussy''sów grających w MW2 to coś czego nie idzie ogarnąć. :) MW2 nie ma dobrego singla, jest morderczo krótki, a fabuła jest tak beznadziejna, że te wszelkie absurdy się w pale nie mieszczą. No.

Jeszcze mogę napisać, że nic nowego po zagraniu w MW1 nie zobaczysz w "dwójce", powiem wiecej. Wszystko jest gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 18:56, Markush napisał:

> Ale przecież w MW2 chyba nadal nie ma dedyków + niezbyt zbalansowane bronie?

Ba. BC2 jest o wiele lepszą grą, nie jest tak beznadziejnie zręcznościowa, ogólnie wymaga
większego skilla, a dla pussy''sów grających w MW2 to coś czego nie idzie ogarnąć. :)
MW2 nie ma dobrego singla, jest morderczo krótki, a fabuła jest tak beznadziejna, że
te wszelkie absurdy się w pale nie mieszczą. No.

Jeszcze mogę napisać, że nic nowego po zagraniu w MW1 nie zobaczysz w "dwójce", powiem
wiecej. Wszystko jest gorsze.

No to teraz mam jasną decyzję... właśnie się bałem że jeśli grałem w MW1 to nic w 2 nowego nie zobaczę. Tak samo miałem np. z L4D2... Zdaje mi się że wybiorę BC2, wiele za tym przemawia... Jutro idę do Empika, napiszę wam co kupiłem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po co się pytasz skoro wiesz?

Ja tylko napisałem jak mi się wydaje. MW2 ma genialne spec-opsy a i w multi zabawiłem dużej niż w BC2. Plus w BC2 dubbing - dla wielu zaleta, dla mnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam opinii o Risen. Czy warto kupić? Bo myślę ewentualnie nad zakupem, jeśli będzie w Premium Games (a wydaje mi się, że nie ma opcji, by nie był).

Czy ogólnie o tej grze tyle się mówiło tylko w momencie premiery, czy teraz już przycichło? I na ile h grania starczy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jeśli jesteś fanem serii Gothic, to kupuj bez zastanowienia. Ja tego nie zrobiłem z powodów technicznych, ale widziałem u kumpla i jako fan Gothiców żal mi dupę ściska, że w to pograć nie mogę. Przejście tego kumplowi zajęło 40-50h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 20:03, MaccCry napisał:


Jeśli jesteś fanem serii Gothic, to kupuj bez zastanowienia. Ja tego nie zrobiłem z powodów
technicznych, ale widziałem u kumpla i jako fan Gothiców żal mi dupę ściska, że w to
pograć nie mogę. Przejście tego kumplowi zajęło 40-50h.


Hmmm... No generalnie preferuję WIedźmina, ale w Gothica 2 + NK + G3 grałem i przechodziłem po kilka razy, zanim je sprzedałem :P 40h? Bo słyszałem, że podobno krótka ta gra jest jak na cRPG...

Mam jeszcze pytanie techniczne, któe chciałem umieścić w poprzednim postcie, ale niestety nie zdążyłem edytować :P Na 100% kupuję Splinter Cell Conviction. Nie wiem tylko na jaką wersję się zdecydować - czy na pre-order pack (tak jak na gram.pl), czy na EK... Bo nie wiem jak to jest z tym trybem Infiltration i np. Shadow Armor, czy będzie to można w zwykłej grze odblokować itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 19:19, darth_16 napisał:

W takim razie po co się pytasz skoro wiesz?

Ja tylko napisałem jak mi się wydaje. MW2 ma genialne spec-opsy a i w multi zabawiłem
dużej niż w BC2. Plus w BC2 dubbing - dla wielu zaleta, dla mnie nie.

Chciałem się upewnić, przecież to nie grzech. Też dubbingu nie lubię (oprócz tego w filmach animowanych typu Shrek) szczerze mówiąc wolę napisy. Ale jeśli jest dobrze wykonany to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 19:19, darth_16 napisał:

Plus w BC2 dubbing - dla wielu zaleta, dla mnie nie.

Jeśli ktoś decyduje, że nie kupi gry przez jeden element, który można w każdej chwili zmienić jest głupcem. A w MW2 fabuły nie zmienisz, tak samo jak multi.

@Tracer

Nie, dubbing w BC2 nie jest dobrze wykonany. To co kazali gadać Pazurze jest żałosne. Kiedy w oryginale było np: "Sniper! Kill that motherfucker" to w polskiej wersji jest: "Jupi, ale jazda! Strzelają do mnie! Juhu!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty piszesz że Stalker jest nudny to chyba nie wiesz jak wygląda dobra gra , albo wogóle nie grałeś w Stalkera. Ja grałem we wszystkie serie i powiem tak Cień Czarnobyla mnie urzekł a nastepną cześć kupiłem w ciemno a drugą dostałem w prezencie i w każdą mi się wspaniale grało.
A co do ME to sam się długa zastanawiałem czy kupić i kupiłem i po prostu ta gra ma to coś w sobie że nie żałuje ani złotówki i powiedziałem sobie że ME 2 muszę kupić ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 21:04, Markush napisał:

Kiedy w oryginale było np: "Sniper! Kill that motherfucker" to w polskiej wersji jest:
"Jupi, ale jazda! Strzelają do mnie! Juhu!"


To co ty gadasz jest teraz żałosne. W polskiej wersji jest: " Snajper! Niech go ktoś zlokalizuje i zabije skurwiela!" Więc się zastanów co mówisz, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 21:14, karolekx23x napisał:

Jak Ty piszesz że Stalker jest nudny to chyba nie wiesz jak wygląda dobra gra

Albo to Ty nie wiesz co to jest własny gust.
A i nie martw się ja już dobrze wiem jak wygląda dobra gra.

@Czarek(i jakieś tam cyferki)
Żeś się teraz popisał... Czy na prawdę wam wszystkim trzeba pisać emotki, żebyście ku*wa zrozumieli, że niektóre rzeczy które się piszę są napisane ironicznie? I nawet nie chcę mi sie tłumaczyć dlaczego tak napisałem, a nie inaczej.
Poza tym, mam coś chyba w podpisie, nie? :)

@down

Dnia 05.04.2010 o 21:14, karolekx23x napisał:

bardzo dziwny

I teraz chęć do prowadzenia konwersacji an poziomie szlag trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się