FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2010 o 18:42, xadras95 napisał:

Krótka piłka. Fallout 3(GoTY) czy Risen? Zależy mi na fabule i długości gry. Aha, no
i czy trzeba znać poprzednie części obu gier?


Fallout 3 da Ci o wiele więcej zabawy i o wiele więcej czasu sobie pograsz.. Na twoim miejscu brał bym bez zastanowienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


W obu przypadkach nie trzeba znac poprzednich części (w przypadku Risena są to Gothici, które nie są kompletnie związane fabularnie, jedynie ci sami twórcy oraz podobna mechanika). Domyślam się, że wydanie GoTY Fallouta 3 zawiera wszystkie DLC. W takim razie masz ok. 2x więcej grania niż w Risenie, który zajmuje zajmuje góra 40h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 18:34, Perry_Cox napisał:

Jeśli lubisz Imię Róży, to powinieneś zainteresować się The Abbey. Niestety jeszcze jej
chyba w Polsce nie wydano. Za to jest gra na podstawie Kodu Da Vinci. Mimo nie za wysokich
ocen i niepotrzebnych elementów zręcznościowych "Kod" wciąga. Świetnie oddano klimat
oraz jest masa zagadek dających dużą satysfakcję. Moim skromnym zdaniem gra jest lepsze
nawet od filmu (książce oczywiście nie dorówna).


Co do Abbey, to nie do końca o to mi chodzi. To bardziej gra "kreskówkowa", a mi chodzi raczej o coś z "cięższym" klimatem. Natomiast Kod''em mnie zainteresowałeś - z jakiej to perspektywy? TPP czy FPP? (wolę rzut z boku, ale FPP też nie pogardzę :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 20:26, Nikodem95 napisał:

Atlantis 1,2 ( nie wiem czy twój klimat ) , Pompei , Aztec,Pielgrzym,Droga do Indii?


W Pompei grałem, podobało mi się, choć nieco za łatwe. Pozostałe - chętnie sprawdzę. Thx.

ODP DLA INNYCH (by nie pisać znów posta pod postem):

Dared00:

GORĄCO polecam GRID'a. Gra może nieco trudniejsza od NFS-ów, ale przy odpowiednich ustawieniach myślę, że Ci się spodoba. Bardzo lubię NFS-y, i z tej perspektywy GRID był dla mnie marzeniem. WIEEELE wyjeżdżonych godzin, i masa frajdy :)

Xadras95:

Zależy, na czym Ci zależy bardziej - na fabule czy na długości. Risen jest krótszy, ale fabularnie bije F3 na głowę. F3 ma więcej questów, i dłuższy czas gry, ale rozgrywka jest raczej schematyczna (w stylu idź z punktu A do punktu B, by przynieść przedmiot C, wybijając hordy różnorakich potworków), a fabuła trąci tandetą (nie ma tak, jak było w Falloutach poprzednich - niejasności moralnych, świata, w którym tak na prawdę nikt nie jest ani dobry, ani zły. Tu są tradycyjnie praworządni "paladyni" - Bractwo Stali, i ci źli, którzy są ewidentnie ŹLI. Miałkie toto i proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


TPP, ale nie jest to klasyczny point and click. Coś w stylu Broken Sword 3. Jeśli chcesz coś z ciężkim klimatem, to polecam współczesny Still Life oraz serię Art of Murder. Czasy inne niż w Imieniu Róży, ale to także mroczna zabawa w detektywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 09:56, Perry_Cox napisał:

TPP, ale nie jest to klasyczny point and click. Coś w stylu Broken Sword 3. Jeśli chcesz
coś z ciężkim klimatem, to polecam współczesny Still Life oraz serię Art of Murder. Czasy
inne niż w Imieniu Róży, ale to także mroczna zabawa w detektywa.


Spoko, Imię Róży podałem jako przykład, bo klimat tego filmu/książki mnie po prostu urzeka :) Art of Murder chętnie wypróbuję. Słyszałem też dobre rzeczy o Draculi, ale nie wiem - warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką grę na Xbox 360 byście polecili, żeby można pograć w dwójkę przy jednej konsoli.

Myślałem o Street Fighterze 4, UFC Undisputed 2009 tez mi się podoba, ale ten 2 tytuł już jest pokomplikowany, a chodzi o to, żeby w grę można by wciągnąć prawie każdego i dobrze się bawić od samego początku, bez masterowania sterowania. Czyli SF4 pasuje.

A coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 12:53, TitusCruz napisał:

Jaką grę na Xbox 360 byście polecili, żeby można pograć w dwójkę przy jednej konsoli.

Myślałem o Street Fighterze 4, UFC Undisputed 2009 tez mi się podoba, ale ten 2 tytuł
już jest pokomplikowany, a chodzi o to, żeby w grę można by wciągnąć prawie każdego i
dobrze się bawić od samego początku, bez masterowania sterowania. Czyli SF4 pasuje.

A coś innego?


Ja gorąco polecam Resident Evil 5. Po prostu ŚWIETNA gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zależy która część. Słyszałem naprawdę różne opinie. Istnieje demo bodaj trzeciej części, więc możesz sam sprawdzić. Mnie nie bardzo ciągnie do Draculi. Z mrocznych przygodówek polecam jeszcze Post Mortem (pokaz slajdów FPP, którego nie lubię, jednak w tej grze jest na tyle fajny klimat, że nie przeszkadza aż tak bardzo) oraz gry z serii CSI (jeśli znasz i lubisz serial, to się wkręcisz [mowa o Las Vegas]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perry_Cox:

Co do CSI, to też to rozważałem, bo serial mi się zawsze podobał. Trochę mnie zraziły niskie noty. Co do Drakuli pytam, bo to akurat taki... bardzo odpowiadający mi klimat. Dobre rzeczy słyszałem też o Black Mirror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Szczerze, to nawet nie wiem jakie dokładnie oceny mają gry CSI, zwłaszcza te pierwsze. Po prostu mając zajawkę na serial kupiłem gdzieś okazyjnie grę i od razu mi się spodobała. Klimat godny serialu. W Black Mirror grałem tylko trochę, ale ponoć dobre jest,więc zamierzam ją kiedyś ukończyć. Na dniach ma być polska premiera drugiej części. Może to trochę dziwne, ale jedną z najlepszych przygodówek w jakie grałem to... Overclocked: Historia o przemocy. Także mroczny klimat, a do tego świetna fabuła oraz muzyka. Parę lat temu w CDA było. Możesz jeszcze spróbować Fahrenheita, o ile nie przerazi Cię mnogość elementów zręcznościowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety, właśnie w Fahrenheit''cie tych elementów nie mogłem zdzierżyć - widziałem jak braciak grał, i z miejsca mnie odrzuciło.

Na razie skłaniam się do Dracula: Origins albo Secrets of Leonardo Da Vinci (aczkolwiek tu się obawiam, czy pójdzie, bo mam Win 7 x64, a to jest jeszcze na XP). Ale mnie zainteresowałeś tymi CSI. Powiedz mi, jeśli możesz, jak stoją z poziomem trudności? Bo to dla mnie ważne. W dwóch powyższych nęci mnie właśnie to, że wszędzie piszą, że mają wyjątkowo wysoki poziom trudności, że serio trzeba myśleć. Jak CSI stoi w tym względzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z tym poziomem trudności w CSI jest różnie. Jeśli wyłączysz wszystkie wspomagacze, to może być naprawdę ciężko. Z nimi jednak nie jest tak źle. Wystarczy trochę pomyśleć, bo zagadki są wyjątkowo logiczne w porównaniu z innymi grami, przez co na rozwiązanie nie trzeba długo czekać. I jakby co to chodziło mi o tego Da Vinci ;) http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=7067

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!
Mam problem ze znalezieniem sobie fajnej gry. Mianowicie poszukuję jakiegoś FPS który by spełniał następujące wymogi:
1. Nie miał dużych wymagań, by można grac na wysokich FPS-ach.
2. Miał dość dużo graczy
3. Żeby dało się grać w tą grę w jakichś klanach/turniejach/ligach itp.
4. Nie musi być darmowa
5. Oczywiście mówię o multiplayerach

Do tej pory grałem w ET, ale się gra trochę psuje, ma mase błędów oraz mega mase cheaterów i widzę, że ludzie przestaja w to grac wiec nie ma chyba sensu grać jak jest coraz mniej graczy chociaż mogę się mylić.

Czy zostaje mi coś poza CS-em?

Proszę pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perry_Cox:

Łohoho, tośmy się nie dogadali :D Ja myślałem raczej o "The Sekret of Da Vinci", i cały czas o tej grze mówiłem. Ale z całego nieporozumienia wyszło coś dobrego - naprowadziłeś mnie na naprawdę interesującą gierkę, choć nie ta, o której mówiłeś :) Dzięki!

makintosz:

Świetne jest Bad Company 2, ale nie wiem, jak z wymaganiami (czy do zdzierżenia dla Ciebie). Jeśli nie to, to gorąco polecam Unreal Tournament 3 - niesamowicie wciągająca gra, istnieje sporo klanów, dużo map, a i ligi się znajdą. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze gra "Faust" też od Cryo, zresztą Cryo to mistrzowie klimatu i fabuły, do dzisiaj czuję ten zapach atlantydy, coś niesamowitego :). Posłuchaj sobie soundtracki do atlantis the lost tales i atlantis II na youtube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się