FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2011 o 22:28, Harrolfo napisał:

Odradzam F.E.A.R. 2 - zero klimatu z jedynki, ta gra to po prostu średniutki FPS.


Co prawda nie grałam w żadnego FEARa i normalnie zaczęłabym przygodę z serią od jedynki, jednak nie da się już jej nigdzie w sklepie kupić (używka tylko, a tego nie chcę). W sumie kiedy patrzyłam na filmiki z tej gry to też mnie niczym szczególnym nie zachwyciła, ale z gameplay''ów większość gier mnie nie zachwyca, a gra się miło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 22:42, tyson323 napisał:

To może Splinter Cell pierwsze trzy części jeżeli jeszcze nie grałaś?


Heh, są to jedne z moich ulubionych gier, mam nawet edycję kolekcjonerską obejmującą właśnie te 3 części. Są wspaniałe. Double Agent też w sumie mi się podobał, a w Conviction jeszcze nie zagrałam. Może jak stanieje to się skuszę, bo cenowo to jest nawet gorzej od CoD: MW2 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 22:08, tylor2 napisał:

A jest jeszcze gdzieś w obiegu, poza używkami na allegro? :)


Ja cały czas widzę po Saturnach i podobnych Deus Ex w antologii wraz z Project: Snowblind za 15zł. Ten ostatni tytuł przeszedłem z ciekawości - w tym przypadku przysłowie się potwierdziło, że tak pozwolę sobie ostrzec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to może pierwszy Unreal z mission packiem Return to Na Pali? Można by też skorzystać z co lepszych modów pod U1 lub UT''99. Dobry FPP z bardzo fajnym klimatem w singlu, ale musi podejść. Można by też Mirror''s Edge''a spróbować.

BTW - cosik nie trawię, jak ludzie dziwią się, że kobieta gra w gry inne niż Simsy... bo co za różnica?
Sam raz po necie dostałem niezłe wciry w CoD4 od kobiety i spoko luz, zero ujmy... niestety chwilę później podczas tego samego meczu inny gracz wyzywał tę osobę, gdy dowiedział się, że przegrywał z kobietą. Ech, męskie ego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 01:19, Karfein napisał:

> A jest jeszcze gdzieś w obiegu, poza używkami na allegro? :)

Ja cały czas widzę po Saturnach i podobnych Deus Ex w antologii wraz z Project: Snowblind
za 15zł.

Noszę okulary, ale tak ślepy to jeszcze chyba nie jestem :)

Dnia 06.07.2011 o 01:19, Karfein napisał:

Ten ostatni tytuł przeszedłem z ciekawości - w tym przypadku przysłowie się
potwierdziło, że tak pozwolę sobie ostrzec ;)

Jakie przysłowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 01:24, Karfein napisał:

Hmm, to może pierwszy Unreal z mission packiem Return to Na Pali? Można by też skorzystać
z co lepszych modów pod U1 lub UT''99. Dobry FPP z bardzo fajnym klimatem w singlu, ale
musi podejść. Można by też Mirror''s Edge''a spróbować.


W tym sęk, że musi podejść. Grałam w najnowszego Unreala (3) i szczerze mówiąc nie podszedł. Powód? Ja chyba po prostu nie trawię rozgrywki online. Jestem zdecydowanym singlem (growym :P). Mirrora kupiłam sobie rok temu na urodzinki.

Dnia 06.07.2011 o 01:24, Karfein napisał:

BTW - cosik nie trawię, jak ludzie dziwią się, że kobieta gra w gry inne niż Simsy...
bo co za różnica?
Sam raz po necie dostałem niezłe wciry w CoD4 od kobiety i spoko luz, zero ujmy... niestety
chwilę później podczas tego samego meczu inny gracz wyzywał tę osobę, gdy dowiedział
się, że przegrywał z kobietą. Ech, męskie ego :)


Słyszę to samo kiedy gram w piłkę z kolegami i uda mi się kogoś ominąć, więc to jest jakby norma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, no cóż. Chyba wezmę CoD: MW 2. Wiem, że gryzie się to nieco z tym co napisałam wcześniej, że nie chcę wydać na paczkę zbyt dużo i wolę gry single... ale skoro innego pomysłu nikt nie ma, a w MW1 grałam i bardzo mi się singiel podobał, to niech stracę, ale spróbuję dwójki. I tak kiedyś zamierzałam ją kupić, więc poleci teraz te 45 zł ;]

STALKERa Zew Prypeci trochę się boję brać, bo długo już jest w Premium Games i jakby miał za chwilę spaść do tańszej serii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, 10 minut z demem Dragon Age 2 w 101% przekonało mnie do zapoznania się z tą serią ;)
Podpowiedzcie mi jednak, czym różni się jedynka od dwójki? Domyślam się, że obie są powiązane fabularnie, mam rację? Wiele stracę zaczynając od dwójki? Duży skok graficzny między obiema częściami? Dużo zmian w gameplayu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest zupełnie inna od jedynki i różni się naprawdę wszystkim. Dwójka nie jest powiązana z jedynką, bo może oprócz kilku mało istotnych wątków. Prawdę mówiąc jedynka jest dużo ciekawsza gameplayowo, fabularnie i są dużo lepiej zaprojektowane poziomy. Grafika choć kulawa, to i tak bardziej przypadła mi do gustu niż ta w DA2. Obie są mocno średnie graficznie. Gameplay jak już pisałem jest zupełnie inny. W jedynce jest bardziej hardcorowy, w końcu w zamierzeniu miał to być duchowy następca Baldur''s Gate. Dwójka jest dużo bardziej nastawiona na niedzielnego gracza, przez co jest prostsza i mniej dynamiczna w walce. Po zagraniu w Dragon Age zostałem fanem serii, gra mnie się bardzo podobała i przypominała co nieco z klasyków gier RPG. Dwójka jest po prostu słaba i mam nadzieję że w trójcę powrócą do struktur znanych z jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś ambitnego FPSa, który nie nazywa się Bioshock i System Shock, ale ma równie mocną fabułę i klimat. Ktoś coś poleca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 13:48, Deput napisał:

Szukam jakiegoś ambitnego FPSa, który nie nazywa się Bioshock i System Shock, ale ma
równie mocną fabułę i klimat. Ktoś coś poleca?

S.T.A.L.K.E.R. tylko mi do głowy przychodzi póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 13:52, Firefly94 napisał:

> Szukam jakiegoś ambitnego FPSa, który nie nazywa się Bioshock i System Shock, ale
ma
> równie mocną fabułę i klimat. Ktoś coś poleca?
S.T.A.L.K.E.R. tylko mi do głowy przychodzi póki co.


Grałem, odbiłem się po dwóch godzinach. Znudziło mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 14:07, Deput napisał:

Grałem, odbiłem się po dwóch godzinach. Znudziło mnie.

A to żałuj, po gra się przesiąknięty klimatem starego, dobrego słowiańskiego science-fiction. No ale kto co lubi.

O oryginalne FPSy z mocnym klimatem to trudno dzisiaj. Jedyne co mi się nasuwa, to Fallout 3, ale to właściwie hybryda FPSa i RPGa. Chyba nic innego nie wymyślę.
Może Half-Life 2? Trudno mi powiedzieć, nie grałem (obiecuję poprawę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej polecam Half-Life 2, ogólnie nigdy mnie HF2 nie interesował, zagrałem w HF2, jak kupiłem Orange Box, tak od niechcenia zainstalowałem i się bardzo wciągnąłem. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z okazji promocji na gram.pl chciałem kupić Racing Megapack(bo jest tam Dirt 1 i Fuel), i mam takie pytanie czy Fuel ma klucz do Live''a, bo podobno na początku był z tym problem, że u nas nie było kluczy do Live''a. Czy w tym wydaniu ten klucz jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, zaczynają się oczywiste oczywistości. HL wszystkie przechodziłem miliardy razy.

Co do Stalkera - lubię tego typu klimaty, ale po prostu same mechanizmy rozgrywki mnie odepchnęły. Nie lubię przesadnie otwartego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się