FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2011 o 21:55, barth89 napisał:

Wiesz, samochody to moja pasja. Ale z tej też przyczyny mam mnóstwo samochodówek, a Driver
byłby kolajną do kompletu. Radzisz więc nadal Space Marine?


Hmm.. ciężko ominąć szerokim łukiem nowego Drivera skoro samochodówki to twoja pasja. Zwłaszcza, że Driver w trybie Multiplayer jest bardzo ciekawy i oferuję dużo dobrej zabawy. Musisz się jeszcze zastanowić czy interesuję cię slasher z perspektywy trzeciej osoby. Szczerze powiem, nigdy nie miałem styczności z serią Warhammer 40k. Ale odnoga jaką jest Space Marine całkiem zmienia perspektywę tej gry. To już nie jest strategia a bardzo dobry slaher. Multiplayer jest zrobiony bardzo dobrze. I sieka się gładko. Mam już za sobą ponad 30 h i muszę powiedzieć, że chce mi się grać jeszcze więcej :) Można powiedzieć, że Space Marine to zwykły shooter. Nie do końca, wybór broni i klasy to zupełnie zmienia. Więc jeśli lubisz samochodówki i każda inna odsłona jakieś gry nie daję ci satysfakcji albo po prostu ci się znudziły to bez wątpienia Warhammer 40k: Spacer Marine będzie odpowiednią grą dla ciebie i spędzisz z nią dużo czasu w trybie Multiplayer. Driver i Space Marine ma swoje plusy w trybie multiplayer i obie mają ten tryb zrobiony idealnie. Jeśli nie lubisz za bardzo strzelanek czy slasherów to zdecydowanie Driver, bo szkoda wydać kasę na coś czego się nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się rozpisałeś ;) To nie o to chodzi - samochodówek mam dużo i w każdą gra się przyjemnie, ale:

A) mam zamiar kupić NfS: The Run, który ma będzie miał w sobie trochę akcji i większość jazdy, więc fajnie,
B) ściągnąłem demo Space Marine i pograłem (nie lubię tego, bo psuję sobie przyjemność pierwszego uruchomienia gry, ale co tam) i spodobała mi się warstwa artystyczna, a najbardziej to, że pomimo prostoty fajnie się sieka. I już myślałem, że w sumie odpuszczę sobie to, ale z drugiej strony - cały czas chciało mi się powtarzać dany etap, kiedy zginąłem, więc gra na pewno wciąga. Przy okazji jest to fajna gierka do "popykania" pół godziny-godzinę w wolnej chwili,
C) nie lubię tego typu klimatów (orki, kosmiczni marines etc), nie znam uniwersum, kiedyś grałem w pierwszego Warhammera... ale co to znaczy przy tym, że gra wciąga i miło się gra? :P
D) zastanowiłem się na którą 2 część z tych gier czekałbym bardziej - zdecydowanie na drugie Space Marine,
E) kupiłem na allegro za 70 zł :P

Podobno w październiku ma być udostępniony co-op. Wiadomo coś jeszcze o jakiś dodtkach, mapach itp? Bo 4 mapy to chyba mało? Fajnie, gdyby nie był płatne, jeśli takowe będą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 23:42, barth89 napisał:

C) nie lubię tego typu klimatów (orki, kosmiczni marines etc), nie znam uniwersum, kiedyś
grałem w pierwszego Warhammera... ale co to znaczy przy tym, że gra wciąga i miło się
gra? :P

Dnia 20.09.2011 o 23:42, barth89 napisał:

Podobno w październiku ma być udostępniony co-op. Wiadomo coś jeszcze o jakiś dodtkach,
mapach itp? Bo 4 mapy to chyba mało? Fajnie, gdyby nie był płatne, jeśli takowe będą...


A widzisz :) Mówiłem, że Space Marine to bardzo dobre dzieło zniszczenia :D Jeśli spodobała ci się gra to nie będziesz miał problemu w trybie sieciowym. Sam mówiłeś, że ciągle chciałbyś powtarzać dany etap. Myślę, że to własnie to cię tak wciągnęło. Ta cała sieczka orków i innych mobków. Czuć taki fajny klimat, że to ty tutaj rządzisz i że zaraz im pokażesz :D Finishery, które można wykonać też są niczego sobie. Oczywiście tylko w trybie kampanii niestety. Skoro kupiłeś to zaręczam ci, ze będziesz się dobrze bawić :P Nowe mapy na pewno będą, ale kiedy i czy za darmo tego nie wiem. NFS: The Run w listopadzie dopiero, sądzę że do tego czasu będziesz mógł spokojnie grać w Space Marine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 23:58, vegost napisał:

A widzisz :) Mówiłem, że Space Marine to bardzo dobre dzieło zniszczenia :D Jeśli spodobała
ci się gra to nie będziesz miał problemu w trybie sieciowym. Sam mówiłeś, że ciągle chciałbyś
powtarzać dany etap. Myślę, że to własnie to cię tak wciągnęło. Ta cała sieczka orków
i innych mobków. Czuć taki fajny klimat, że to ty tutaj rządzisz i że zaraz im pokażesz
:D Finishery, które można wykonać też są niczego sobie. Oczywiście tylko w trybie kampanii
niestety. Skoro kupiłeś to zaręczam ci, ze będziesz się dobrze bawić :P Nowe mapy na
pewno będą, ale kiedy i czy za darmo tego nie wiem. NFS: The Run w listopadzie dopiero,
sądzę że do tego czasu będziesz mógł spokojnie grać w Space Marine.


Do tego czasu to ja jeszcze kupię F1 2011, WRC 2, BF3, Batman: Arkham City, MW3 i AC: Revelations, więc będzie w co pograć :) A ogólnie to w Space marine strasznie spodobała mi się klasa z plecakiem odrzutowym - miazga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 00:12, barth89 napisał:

Do tego czasu to ja jeszcze kupię F1 2011, WRC 2, BF3, Batman: Arkham City, MW3 i AC:
Revelations, więc będzie w co pograć :) A ogólnie to w Space marine strasznie spodobała
mi się klasa z plecakiem odrzutowym - miazga :P


O my lord ;D Widzę, że budżet na ten rok masz przeogromny .. Też taki chcę :P Mnie w tym roku stać na jedną grę i wygląda na to, że faworytem będzie Diablo 3. Tak klasa z Jetpackiem jest niezła, można gościa ogłuszyć z góry i potem dobić mieczem. Szkoda tylko, że wyposażona jest w zwyczajny blaster a nie jakiś szturmowy karabin. W końcu ma dwie ręce wolne :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2011 o 23:26, Harrolfo napisał:

Ja mam premierowe CT i nie działa.
Czekam więc na propozycje.

Jesteś pewien? Nie kombinowałeś nic z trybami zgodności itp.? Nie szukałeś żadnych patchy?
Ja mam to wydanie (obrazek) i działało bez problemu

20110921132531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo wydanie, patche nic nie dają, tryby zgodności też.
Nawet Cenega mi odpisała, że CT nie działa na siódemce :O

EDIT: Jednak nie to samo, ja mam takie w grubym boxie, w którym jest gra w grubym opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 14:55, Harrolfo napisał:

Mam dokładnie to samo wydanie, patche nic nie dają, tryby zgodności też.
Nawet Cenega mi odpisała, że CT nie działa na siódemce :O

EDIT: Jednak nie to samo, ja mam takie w grubym boxie, w którym jest gra w grubym opakowaniu.


Skoro nawet Dungeon Keeper 2 wydany w 99 roku dziala na 7x64 to i CT zadziała, wystarczy pokombinować albo poszukać porady na google :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś coś nie działa na 7, to zaleca się otworzyć okno zmiany rozdzielczości i go nie zamykać. Nikt nie potrafi tego zjawiska wytłumaczyć, ale działa w przypadku wielu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gier strategicznych czy to rasowych rtsów ze światem 3d ale modelami w wersji sprite tak jak to było w Mythcie I i II lub Populousie III. Jak ktoś nie kojarzy spritey...
ale muszę dodać grafiki jako priorytet nie ustawiłem byle by było wciągające czyt miodne ;]. Mam nadzieję że jakieś growe dinozaury tu są i kojarzą jakieś mniej znane tytuły z lat 90 czy to początku XXI wieku
http://www.yaplakal.com/uploads/post-2-12336726097979.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Assasin''s Creed II, Driver: Parallel Lines
2.Crysis: Maximum Edition, Drakensang: Dragon Edition
3.Crysis: Maximum Edition, Driver: Parallel Lines, Mafia
4.Crysis: Maximum Edition, Medieval II: Total War Złota Edycja
5.Drakensang: Dragon Edition, Driver: Parallel Lines
6.Drakensang: Dragon Edition, Mafia
7.Driver: Parallel Lines, Medieval II: Total War Złota Edycja,
8.Medieval II: Total War Złota Edycja, Mafia
9.Mafia, Driver: Parallel Lines

Który zestaw wybrać? Szukam jak najtańszego i jak najlepszego zestawu ( chociaż każdy jest optymalny ). Moje ulubione gry to: Grand Theft Auto: San Andreas,Mass Effect i Grand Theft Auto: Vice City, jeśli by to miało znaczenie. Chociaż jestem też fanem strategii typu Settlers II, Kozacy, czy też HoMM III. Bardzo lubię drużynowe cRPGi, jak np. Dragon Age lub wymieniony już Mass Effect. Nie mam pojęcia o Drakensangu ( lepiej, żeby nie miał bugów, z którymi się nie da przejść gry ). Pierwsza część Assasin''s Creeda była całkiem przyzwoita, ale nudnawa ( jeździło się z miasta do miasta, aby w jednej chwili dosyć łatwo zabić przeciwnika i słaby jak dla mnie koniec ). Najbardziej skłaniam się jednak ku 9 zestawowi, ale może mnie nakierujecie.
Proszę o pomoc w wyborze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakąś samochodówkę? Raczej z bardziej zręcznościowym modelem jazdy, wszyscy wiemy jak wygląda gra w symulację na klawiaturze :P Grywałem sporo w Trackamanię ale mi się znudziła. Nowości odpadają, bo sprzęt już nie najnowszy, więc propozycje typu f1 2010/11 niestety odpadają, a szkoda, bo jestem wielkim fanem f1 już od jakiś 10-12 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam AC II- gra się 100 razy lepiej niż w jedynkę. Brotherhood też jest świetny, więc jeśli dobrze grałoby Ci się w dwójkę to kupuj śmiało. A potem oczywiście AC R :)
Mnie osobiście AC II tak zaczarował, że kupiłem kolekcjonerkę Brotherhooda (pierwsza w życiu), a pre-order na AC R już dawno jest w zamówieniach.
Co do innych gier się nie wypowiem- może Medieval II, mam, ale po graniu w Empire już wrócić do tego nie mogę :) Mafia to pewnie dwójka? Nie grałem, ale jedynka świetna.
Liczę, że coś pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra dla mnie świetna jak wcześniejsze AC II :) Mi się grało bardzo przyjemnie.
Multi... Mało grałem i mi do gustu nie przypadło. Może dlatego, że trafiałem na ludzi lubiących sprint? Dawno nie uruchamiałem, więc nie napiszę ile ludzi gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 16:35, Kalenos napisał:

Witajcie!
Czy warto kupić Assassins Creed: Brotherhood ? Ciekawy singiel ?
Multi fajne? I czy w multi jeszcze dużo ludzi gra? ;>


Z multi są problemy. W singlu wielu ludzi przeraża ogrom rzeczy do zrobienia, ale ta część funduje najwięcej zabawy ze wszystkich Asasynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 16:35, Kalenos napisał:

Witajcie!
Czy warto kupić Assassins Creed: Brotherhood ? Ciekawy singiel ?
Multi fajne? I czy w multi jeszcze dużo ludzi gra? ;>


W tą część będzie jeszcze trochę ludzi grało, dopóki nie wyjdzie nowa część. Multi zabawny, ale dla kogoś kto chce czegoś więcej niż tylko bieganie za kimś i go dżganie nożem w plecy to nie wypali. Multi w AC to przede wszystkim nudna. Bo nie ma tam nic nowego ;p Jesteś fanem AC ? Kup ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 16:35, Kalenos napisał:

Witajcie!

Cześć!

Dnia 24.09.2011 o 16:35, Kalenos napisał:

Czy warto kupić Assassins Creed: Brotherhood ? Ciekawy singiel ?

Nie powiedziałbym. Brotherhood jest jak dla mnie zdecydowanie słabsze od dwójki, tryb SP bardzo krótki, a Rzym wygląda jakby był malowany akwarelami, takie odniosłem wrażenie. Tę część poleciłbym poznać tylko dla poznania fabuły.

Dnia 24.09.2011 o 16:35, Kalenos napisał:

Multi fajne? I czy w multi jeszcze dużo ludzi gra? ;>

Multi fajne, sporo osób gra ale dość długo są szukane gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy AC:Brotherhood singiel starczy mi na długo ? Tzn ile około zajmuje przechodzenie? I czy singiel jest taki że czasem chce sie do niego wracać po przejściu gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się