FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2011 o 11:37, damlon napisał:

Wobec tego Saints Row 2 z CD-Action można zaryzykować, bo to tanio wyjdzie. A co do GTA,
to Steama bym sobie odpuścił (nie mam konta internetowego :P). Już zasięgnąłem języka,
że z GTA IV lepiej nie ryzykować. Polecałbyś bardziej Vice City czy Sand Andreas? Widziałem,
że graficznie gry wiele się nie różnią, a nie chodzi mi przecież o wrażenia wizualne,
tylko o grywalność.

Każda z części ma inny klimat. SA to taka właśnie murzyńska gangsterka a Vice City to typowy klimat Miami z lat 80.
Obie części jeżeli chodzi o gameplay są podobne i tak samo dobre. Pooglądaj sobie trailery i gameplaye na Youtubie i zobacz jaki klimat ci odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja polecam Vice City :)
Dla mnie jest to najlepsze GTA. San Andreas właśnie przez tę gangsterkę nie przypadło mi do gustu.
Warto też zainteresować się Just Causem - kosztuje grosze, wygląda całkiem nieźle.
Jeżeli Ci pójdzie, to jak najbardziej polecam Batman: Arkham City - najlepszą grę akcji, w jaką grałem.
Dobre wybory to również:
Assassin''s Creed - mimo pewnej monotonii jest to bardzo dobra gra, zwłaszcza jeśli lubisz realia średniowiecza i miast takich jak Jerozolima, Akka, Damaszek.
Assassin''s Creed 2 - jak we wszystkie "Assassiny", w tę grę najlepiej grać po ukończeniu poprzedniej części lub chociaż poznaniu fabuły. Dlaczego? Bo kolejna część zaczyna się w momencie zakończenia poprzedniej. AC2 to ogromny skok jakościowy względem jedynki, masa zadań pobocznych, kupowania pancerza, broni, ... Jedna z moich ulubionych gier.
Assassin''s Creed: Brotherhood - zauważalnie krótsza od dwójki, ale nadal można przyjemnie pograć. I ma multi.
Assassin''s Creed Revelations - jedna z najlepszych części serii. Klimat z jedynki, mechanika z dwójki, multi z BH - polecam taki mix :)
Otwarty świat ma też Crysis, którego również, o ile możesz sobie pozwolić, polecam.
Dalej, stare ale jare, Total Overdose - bardzo fajna gra, dużo humoru i możliwości ataku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakiejś gry strategicznej, wojennej, najlepiej osadzonej w aktualnych czasach, może być nawet w niedalekiej przyszłości. Byleby wojna rozgrywała się na paru płaszczyznach - morska, powietrzna, lądowa.
I jeszcze jedno, istnieje taka gra, której akcja toczy się na przełomie kilku epok - od plemion do przyszłości - strategia, tylko jak się nazywa? Dość popularna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 13:38, CreateYourself napisał:

I jeszcze jedno, istnieje taka gra, której akcja toczy się na przełomie kilku epok - od plemion do przyszłości - >strategia, tylko jak się nazywa?


Pewnie chodzi Ci o Empire Earth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 13:38, CreateYourself napisał:

I jeszcze jedno, istnieje taka gra, której akcja toczy się na przełomie kilku epok -
od plemion do przyszłości - strategia, tylko jak się nazywa? Dość popularna.

Z pewnością Ci chodzi o, tak jak przedmówca napisał, o serię Empire Earth. Polecam 1. i 2. część (3. "ssa pauę"). Ewentualnie o Rise of Nations - fantastyczna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałbym w jakiegoś dobrego efpeesa. Co polecicie? Odpadają te najbardziej oczywiste wybory, jak seria HL, FEAR, Bulletstorm, CoD, BF czy inne Doomy 3 i Quake''i. Preferowana raczej teraźniejszość zamiast SF. Mogą być od tego odstępstwa, byleby była broń palna zamiast laserowych świecidełek. No i żadnej młócki w stylu Painkillera czy Serious Sama

może coś mniej znanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 20:34, Graszcz napisał:

może coś mniej znanego?


Może ArmaA 2? Więcej taktyki i myślenia niż strzelania, do tego dochodzi dowodzenie, pojazdy. Na wyższych poziomach trudności musisz radzić sobie sam, nie masz żadnych ikon, patrzysz na mapę, kompas i musisz zorientować się jak trafić do celu. Do tego dochodzą mody oraz multiplayer - ten drugi jest najciekawszy w przypadku misji cooperative w gronie znajomych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale ArmA 2 to bardziej symulator wojenny niż efpees. No i ma kosmiczne wymagania sprzętowe

Aha, do swoich wymogów dodam jeszcze, że wolę raczej walczyć z ludźmi niż bezmózgimi potworkami i cudacznymi kosmitami. Taki wybredny jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 21:02, Nufiko napisał:

To może Team Fortress 2, Counter Strike albo Americas Army?

O, dobrze, że mi przypomniałeś - tak więc wolę single player

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 17:20, barth89 napisał:

Którą grę wybrać (na PC)?

- RAGE
- L.A. Noire
- Deus Ex: Bunt Ludzkości (widziałem zakończenie)

?


Nie grałem w żadne ale o każdym sporo słyszałem. Myślę, że jedynym rozsądnym wyborem będzie Deus Ex. Zarobił dobre oceny, a w porównaniu do pozostałych dwóch pozycji wydaje się jeszcze lepszy. Dlaczego? RAGE to nic specjalnego. Jak chcesz się pobawić w takie RPG - FPS to Fallout 3, Bioshock, Borderlands. L.A Noire jest w porządku... ale na konsole. Słyszałem o kiepskiej optymalizacji gry. Zdecydowanie Deus wygrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deus! Nawet jeśli znasz całą fabułę i grę na pamięć jest fajny i zachęca do odkrywania nowych dróg, dlatego wg. mnie jest to jedyny słuszny wybór. :) Jedyna gra, którą przeszedłem drugi raz zaraz po zakończeniu pierwszego i bawiłem się przy tym świetnie. Dużo opcji rozwoju postaci, sposobów na przejście każdego z pomieszczeń, naprawdę ciekawa fabuła. Od razu wyposaż się również w DLC, do wersji PC jest chyba teraz za darmo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu i tego na co obecnie masz ochotę. Może podpowiedz nam coś?

Osobiście spośród tych trzech wybrałbym Deusa. Na drugim miejscu L.A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuje dobre fpp na PC w przystępnej cenie (do 50zł). Zastanawiałem się nad Crysis 2, trzeba zagrać w Crysis 1, aby ogarnąć główny wątek fabularny?
Mógłby mi ktoś doradzić jakieś ciekawą grę?

Szukam także gry, w której dwie osoby mogłyby pograć na jednym komputerze (grałem już w Fifę, LEGO, Heroes, Civilization).
Ma ktoś jakieś pomysły?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 13:38, CreateYourself napisał:

Witam, szukam jakiejś gry strategicznej, wojennej, najlepiej osadzonej w aktualnych czasach,
może być nawet w niedalekiej przyszłości. Byleby wojna rozgrywała się na paru płaszczyznach
- morska, powietrzna, lądowa.


Ja polecam World in Conflict. Dalej się w to świetnie gra, szczególnie na multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 17:50, Arthas97 napisał:

Witam!

Poszukuje dobre fpp na PC w przystępnej cenie (do 50zł). Zastanawiałem się nad Crysis
2, trzeba zagrać w Crysis 1, aby ogarnąć główny wątek fabularny?
Mógłby mi ktoś doradzić jakieś ciekawą grę?

Szukam także gry, w której dwie osoby mogłyby pograć na jednym komputerze (grałem już
w Fifę, LEGO, Heroes, Civilization).
Ma ktoś jakieś pomysły?

Z góry dzięki za odpowiedź!


Szczerze mówiąc, to lepiej zagrać w tę jedynkę Crysisa. Lepiej wątek ogarniesz i właśnie polecam Ci ją do kupna, lepsza od dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 17:49, cezaq napisał:

Kwestia gustu i tego na co obecnie masz ochotę. Może podpowiedz nam coś?

Osobiście spośród tych trzech wybrałbym Deusa. Na drugim miejscu L.A.


Dzięki Wam za odpowiedzi Orion, barsum i cezaq. Gust i na co mam ochotę?

Zastanawiam się czy w ogóle coś kupić. Ogrywam obecnie BF3 w multi, Saints Row 3, AC Revelations, Wiedźmina 2, w międzyczasie gram w DIRT 3, F1 2011, a w kolejce do gry czekają gry takie jak: World of Tanks, Modern Warfare 3, Skyrim, WRC 2 i Batman: Arkham City, więc zdecydowanie mam w co grać :) Chciałbym pograć w coś co wypełni wolne miejsce w tym zestawieniu.

Deus Ex - mówiłem już, że widziałem zakończenie, ale zastanawiam się czy przypadkiem nie lepiej poczekać na Syndicate? No i co powiecie więcej o tej grze? Ile akcji i ile rozwoju i elementów RPG?

L.A. Noire - byłem strasznie napalony na tę produkcję. Niestety też słyszałem o kiepskiej optymalizacji na PC i jeśli to miałoby tak wyglądać jak na YT to chyba szału macicy bym dostał ;) Niemniej tytuł ten mnie zaintrygował.

Chyba, że radzicie się wstrzymać i odłożyć kasę na przyszły rok na Counter Strike: Global Offensive (jeśli będzie w wersji pudełkowej) albo Hitman: Absolution?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się