FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2012 o 17:23, CreateYourself napisał:

Witam,

Znacie jakieś ciekawe gry typu akcja/horror? Nie wiem, jak konkretnie takowe się nazywają,
nie jestem żadnym entuzjastą tego gatunku, ale naszła mnie ochota na pogranie w coś w
takich klimatach po obejrzeniu filmu The Tunnel ;) Nie musi być jakaś nowa, byleby była
naprawdę warta świeczki.

Polecam Ci Dead Space. Chwilami jest naprawdę strasznie - nigdy nie wiadomo czy coś nie wyskoczy zza ściany. Amunicji jest mało i raczej by przeżyć trzeba z niej mądrze korzystać, nie strzelać na oślep. Możesz zagrać też w Dead Space 2, ale to już podobno nie to samo... Stalker nie jest horrorem, ale ma ciężki, niepowtarzalny klimat, a i w kanałach bandytów można poczuć (lekko) grozę... grrrrr.....buuu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 17:23, CreateYourself napisał:

Witam,

Znacie jakieś ciekawe gry typu akcja/horror? Nie wiem, jak konkretnie takowe się nazywają,
nie jestem żadnym entuzjastą tego gatunku, ale naszła mnie ochota na pogranie w coś w
takich klimatach po obejrzeniu filmu The Tunnel ;) Nie musi być jakaś nowa, byleby była
naprawdę warta świeczki.


Taki dobrych jest kilka - Doom 3, Amnesia, Dead Space, F.E.A.R + Dodatki, są jeszcze inne tytuły ale nię pamiętam nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mały dylemacik. Nie mam zielonego pojęcia co wybrać, każdy gatunek z poniżej podanych mi odpowiada, ale muszę wybrać tylko jedną pozycję. Zależy mi na grze, która postrafi dostarczyć min. +20h rozgrywki. Oto moje propozycje:

Red Dead Redemption, Batman: Arkham City, Dark Souls.

Mocno interesuje mnie Dark Souls. Warto ?

Rozważę również inne propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 21:41, 4ny4 napisał:

Mocno interesuje mnie Dark Souls. Warto ?


Warto aczkolwiek nie da ci tyle zabawy co Red Dead Redemption. W Dark Souls przede wszystkim będziesz rzucał mięsem w konsole. Jest trudna i do tego nie robisz nic poza zabijaniem mobów. Fabuła jakaś tam jest, ale naprawdę bez rewelacji i w sumie dobrze bo to nie o nią tam chodzi. RDR jest o wiele lepszy, fajna fabuła i klimacik dzikiego zachodu. Do tego masz dużo dodatków teraz w edycji "Game of the year Edition". RDR zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Odrzuciłem dwa tytuły. Black Ops czy Killzone 3. Wiem, że będę mieć dwie, ale teraz mogę kupić tylko jedną. Killzone 3 - demo na PS3, krótkie, miłe, przyjemne. CoD:BO - też obczaiłem demo, też fajne, u kumpla grałem multi na split-screen i podobało mi się, kuszą bardzo Zombie. Czyli mam dylemat. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 16:55, Fimbulvinter napisał:

To może inaczej. Odrzuciłem dwa tytuły. Black Ops czy Killzone 3. Wiem, że będę mieć
dwie, ale teraz mogę kupić tylko jedną. Killzone 3 - demo na PS3, krótkie, miłe, przyjemne.
CoD:BO - też obczaiłem demo, też fajne, u kumpla grałem multi na split-screen i podobało
mi się, kuszą bardzo Zombie. Czyli mam dylemat. Jakieś rady?


Wziąłbym Killzone''a. BO jest krótki, misje są nawet fajne ale mnie nie porwał jak Modern Warfare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Co powiecie mi o Driver: San Francisco na PC?
Na OnLive grało mi się całkiem przyjemnie, ale widać było, że ta gra nie jest stworzona do klawiatury i myszki.
Czy na padzie da się dobrze grać? Czy gra obsługuje każdą kierownicę?
Czy ogólnie warto kupić tę grę?

I jakie jeszcze gry wyścigowe (samochody) polecacie?
Najlepiej w otwartym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcja/horror? Polecam F.E.A.R, rewelacyjny FPS w horrorowym klimacie (z góry uprzedzam, że horror z tego kiepski - najwyżej parę razy podskoczysz na krześle przez całą grę, na strach nie licz)

edit: whoops, dopiero teraz zauważyłem, że jednak zostałem uprzedzony - możesz już zignorować tego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy, ja bym powiedział, że nie. Osobiście nie przepadałem za pierwszym Sniper Elite, a Alan Wake to podobno bardzo dobra gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ze słodkim akcentem radzę wszystkim kupić Diablo III :D. Ot to moja taka mała porada.
Lubisz Hn''S ? Bierz sie za Diablo bo są różne HnS ale i jest Diablo !! ;-)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Diablo ma aż tylu fanów. Było wiele równie dobrych (albo i lepszych) gier Hack & Slash, a Diablo jakoś osiągnęło najwięcej. Nie sądzicie, że większość ludzi kupi Diablo III z powodu samego Hype''u? Bo jest najdłużej robionym sequelem gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 00:00, Sigu napisał:

Nie wiem dlaczego Diablo ma aż tylu fanów. Było wiele równie dobrych (albo i lepszych)
gier Hack & Slash, a Diablo jakoś osiągnęło najwięcej.

Bo tak jak pisałem. Są Hack & Slashe i jest Diablo :)
Diablo to już klasyka sama w sobie oraz legenda.

Dnia 16.04.2012 o 00:00, Sigu napisał:

Nie sądzicie, że większość ludzi kupi Diablo III z powodu samego Hype''u? Bo jest najdłużej robionym sequelem
gry?

A dlaczego myślisz/sądzisz tylko dwuwymiarowo ? ;-)
Wielu graczy to przede wszystkim gracze poprzednich serii czytaj: fani, którzy właśnie czekali na tą grę latami zdzierając zęby na CBN w Diablo ][ i Hype nie ma w tym przypadku nic wspólnego [wierz mi]. Druga kwestia to to, że pewnie dojdzie wielu ludzi, którzy nigdy nie mieli styczności z tą grą ale się jakoś o niej dowiedzieli - zobaczyli i stwierdzili [fajne spodobało mi się może kupię/zagram. Lubie od czasu do czasu zagrać w jakiś HnS a słyszałem, że Diablo to klasyka i wielu ludzi ją poleca] :)
Sukces Diablo.. Dwójki chociażby. Powiem tylko tyle:
Battle Net..... Close Battle Net.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Assasin creed brotherhood czy assasin creed 2 dodam tez ze nigdy nie mialem do czynienia z seria.i moze tez dodalibyscie cos od siebie czyli jaka gre polecacie tylko nie wyscigi.bo teraz jakos nie ma w co grac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 10:49, Radek00500 napisał:

Assasin creed brotherhood czy assasin creed 2 dodam tez ze nigdy nie mialem do czynienia
z seria.i moze tez dodalibyscie cos od siebie czyli jaka gre polecacie tylko nie wyscigi.bo
teraz jakos nie ma w co grac

I najbardziej bym chcial akcja/rpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie interesuje cię przebieg fabuły, akcji itp., to bierz w ciemno Brotherhood. Nowsza i lepsza, pod względem techniki i zawartości (muliplayer chociażby). Z Assassin''s Creed jest tak, że co nowa część, dodaje coś więcej, pozostawiając to, co było w poprzedniczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 10:49, Radek00500 napisał:

Assasin creed brotherhood czy assasin creed 2 dodam tez ze nigdy nie mialem do czynienia
z seria.i moze tez dodalibyscie cos od siebie czyli jaka gre polecacie tylko nie wyscigi.bo
teraz jakos nie ma w co grac

Ja z kolei bardziej polecam kupić Assassin''s Creed 2. Bardzo ciekawa fabuła, względnie wartka fabuła, kilka naprawdę fajnych, przyjemnych w eksploracji miast (co bardzo kontrastuje z wypranym z klimatu Rzymem), fajne postacie poboczne.
I wcale nie jest prawdą, że każda kolejna część jest lepsza (zaryzykowałbym nawet tezę, że cała seria to taka sinusoida) - Brotherhood to masa bugów, niemalże wymarły już multiplayer i bezsensowne zadania poboczne. Fabularnie też moim zdaniem stoi dwie klasy niżej, a końcowy mindfuck, którym twórcy chcieli poprawić sytuację wiele tu nie pomaga, powiedziałbym nawet, że wprost przeciwnie.

No i końcowy, najważniejszy argument - te gry są ze sobą bardzo ściśle powiązane. Moim zdaniem przejawem głupoty byłoby zaczynać - jakby nie patrzeć - trylogię od środka. Wiele nie zrozumiesz, a i możesz się na starcie zrazić.

tl;dr: Bierz Assassin''s Creed 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 12:38, Renzov napisał:

> Assasin creed brotherhood czy assasin creed 2 dodam tez ze nigdy nie mialem do czynienia

> z seria.i moze tez dodalibyscie cos od siebie czyli jaka gre polecacie tylko nie
wyscigi.bo
> teraz jakos nie ma w co grac
Ja z kolei bardziej polecam kupić Assassin''s Creed 2. Bardzo ciekawa fabuła, względnie
wartka fabuła, kilka naprawdę fajnych, przyjemnych w eksploracji miast (co bardzo kontrastuje
z wypranym z klimatu Rzymem), fajne postacie poboczne.
I wcale nie jest prawdą, że każda kolejna część jest lepsza (zaryzykowałbym nawet tezę,
że cała seria to taka sinusoida) - Brotherhood to masa bugów, niemalże wymarły już multiplayer
i bezsensowne zadania poboczne. Fabularnie też moim zdaniem stoi dwie klasy niżej, a
końcowy mindfuck, którym twórcy chcieli poprawić sytuację wiele tu nie pomaga, powiedziałbym
nawet, że wprost przeciwnie.

No i końcowy, najważniejszy argument - te gry są ze sobą bardzo ściśle powiązane. Moim
zdaniem przejawem głupoty byłoby zaczynać - jakby nie patrzeć - trylogię od środka. Wiele
nie zrozumiesz, a i możesz się na starcie zrazić.

tl;dr: Bierz Assassin''s Creed 2.

A gdybym dozucil far cry 2 i rayman orgins oraz mass efect 3 tyle ze niegralem w poprzedniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się