FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2012 o 14:12, Radek00500 napisał:

A gdybym dozucil far cry 2 i rayman orgins oraz mass efect 3 tyle ze niegralem w poprzedniczki

Jeżeli tak, to ja bym brał Raymana. Mass Effect 3 nie ma sensu kopować, bo to jest ostatni rozdział przygód komandora Sheparda i najprawdopodobniej nie zrozumiesz zupełnie nic z dość ciekawej fabuły. Jeżeli chcesz się zapoznać z tą serią, to radzę zainteresować się najlepszą moim zdaniem częścią pierwszą. Teraz stoi po jakichś śmiesznie małych pieniądzach, więc możesz łatwo sprawdzić z czym to się je i czy całe to uniwersum w ogóle Ci pasuje.

Far cry 2 z kolei jest słabą grą. Co prawda eksploracja na początku jest przyjemna a te trzy lata temu grafika była na całkiem fajnym poziomie, ale moim zdaniem ta gra nic więcej sobą nie reprezentuje ponad to.

Rayman to natomiast gra rewelacyjna i jedna z najlepszych platformówek ostatnich lat. Prosty do zrozumienia, acz trudny w opanowaniu gameplay, świetnie zaprojektowane poziomy, wymagający bossowie, super muzyka no i ta piękna grafika. Generalnie cud miód i orzeszki.

Najlepiej weź więc Raymana Origins, albo Assassin''s Creed 2. Obie gry są świetne i wystarczają na wiele godzin gwarantując rewelacyjną rozrywkę. Wybierz sobie po prostu co aktualnie bardziej Ci odpowiada, bo obie produkcje są zdecydowanie warte zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 16:14, Renzov napisał:

> A gdybym dozucil far cry 2 i rayman orgins oraz mass efect 3 tyle ze niegralem w
poprzedniczki
Jeżeli tak, to ja bym brał Raymana. Mass Effect 3 nie ma sensu kopować, bo to jest ostatni
rozdział przygód komandora Sheparda i najprawdopodobniej nie zrozumiesz zupełnie nic
z dość ciekawej fabuły. Jeżeli chcesz się zapoznać z tą serią, to radzę zainteresować
się najlepszą moim zdaniem częścią pierwszą. Teraz stoi po jakichś śmiesznie małych pieniądzach,
więc możesz łatwo sprawdzić z czym to się je i czy całe to uniwersum w ogóle Ci pasuje.


Far cry 2 z kolei jest słabą grą. Co prawda eksploracja na początku jest przyjemna a
te trzy lata temu grafika była na całkiem fajnym poziomie, ale moim zdaniem ta gra nic
więcej sobą nie reprezentuje ponad to.

Rayman to natomiast gra rewelacyjna i jedna z najlepszych platformówek ostatnich lat.
Prosty do zrozumienia, acz trudny w opanowaniu gameplay, świetnie zaprojektowane poziomy,
wymagający bossowie, super muzyka no i ta piękna grafika. Generalnie cud miód i orzeszki.


Najlepiej weź więc Raymana Origins, albo Assassin''s Creed 2. Obie gry są świetne i wystarczają
na wiele godzin gwarantując rewelacyjną rozrywkę. Wybierz sobie po prostu co aktualnie
bardziej Ci odpowiada, bo obie produkcje są zdecydowanie warte zakupu.

Przekonalem sie do raymana ale spodobal mi sie jeszcze ssx co myslisz.Oczywiscie muwie o tym najnowszym ssx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2012 o 09:15, Radek00500 napisał:

Przekonalem sie do raymana ale spodobal mi sie jeszcze ssx co myslisz.Oczywiscie muwie
o tym najnowszym ssx

"Mówię", jak już.

Jeżeli natomiast o SSXa chodzi to nie mam szczególnie wyrobionego zdania, ponieważ ograłem jedynie demo i - mi także się spodobało. Dynamika rozgrywki, widowiskowe sztuczki, zawrotne prędkości, fajna, dubstepowa muzyka (co kto lubi, chociaż ja na przykład nie trawię takiej muzyki, to akurat do tej gry pasuje to bardzo dobrze) i przyjemna dla oka grafika. Tyle, że - no właśnie, to tylko demo. Opinie graczy i recenzentów są niezwykle zróżnicowane i nie jestem pewien czy aktualnie warto interesować się tym tytułem za taką, relatywnie wysoką, cenę. Poza tym to gra wydawana przez Electronic Arts i jak każdy ich tytuł bardzo szybko stanieje (nawet teraz już można ją dorwać za te ~140 złotych).
Ja w każdym razie wstrzymałbym się z zakupem, ale to tylko moja opinia.

Rayman jest definitywnie lepszym wyborem.

PS wycinaj treść posta, żeby nie tworzyć takich piramidek. Dla wszystkich będzie to wygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 20:32, Feallan napisał:

Opłaca się kupować X-Men Origins: Wolverine na PC? Za jakieś 3 dychy jest na Allegro,
a pograłbym w jakąś dobrą nawalankę.


Gra jest dobra ale przez pierwszej kilka etapów później tylko cały czas monotonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 20:32, Feallan napisał:

Opłaca się kupować X-Men Origins: Wolverine na PC? Za jakieś 3 dychy jest na Allegro,
a pograłbym w jakąś dobrą nawalankę.


Podziwiałem i sam zakosztowałem smaku tejże gry na Xboxie i nie narzekałem. Powiem więcej - było nawet przyjemnie. Jak znam życie wersja PCtowa w bardzo niewielkim stopniu różni się od konsolowej, więc według mnie warto. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 czy może Risen 2 + Mass Effect 3 ? : ) Bardzo mnie to kusi bo.. cena D3 to cena tych dwóch gier :) Jestem ciekawy trybu Multiplayera w ME3 no i samego Risena. Ogólnie uwielbiam rpgi a, że to od twórców Gothica a sam Risen 1 mi się podobał : ) Ciężki orzech :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 20:32, Feallan napisał:

Opłaca się kupować X-Men Origins: Wolverine na PC? Za jakieś 3 dychy jest na Allegro,
a pograłbym w jakąś dobrą nawalankę.

Zdecydowanie warto.
To jeden z lepszych slasherów, jakie znam. Na PC nie dostaniesz lepszego.
Sam niedawno kupiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie warto kupować ME3. Więcej frajdy z gry dostaniesz grając w Gears of War, niż w "najnofsze dzieuo BioWare"(błędy zamierzone). Zdecydowanie lepszym pakietem będzie Risen 2 + Diablo 3, bo <ME3>to kpina w stronę graczy, która powinna zostać zapomniana jak najszybciej. Żeby nie zapomnieć, grając w ME3 poczujesz się jakbyś dostał prostą strzelankę, z prostym rozwojem postaci i system reputacji którego do dziś nie rozumiem... W każdym razie, filmowość wzięła górę na fabułą i zdrowym rozsądkiem, a dla samego multi nie warto kupować tejże gry. Mimo że fajne, to jednak chyba single player miał być głównym daniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 23:03, TTTr96 napisał:

Zdecydowanie nie warto kupować ME3. Więcej frajdy z gry dostaniesz grając w Gears
of War, niż w "najnofsze dzieuo BioWare"(błędy zamierzone). Zdecydowanie lepszym pakietem
będzie Risen 2 + Diablo 3, bo <ME3>to kpina w stronę graczy, która powinna zostać
zapomniana jak najszybciej. Żeby nie zapomnieć, grając w ME3 poczujesz się jakbyś dostał
prostą strzelankę, z prostym rozwojem postaci i system reputacji którego do dziś nie
rozumiem... W każdym razie, filmowość wzięła górę na fabułą i zdrowym rozsądkiem, a dla
samego multi nie warto kupować tejże gry. Mimo że fajne, to jednak chyba single player
miał być głównym daniem.


Nie stać mnie na Risena i Diablo 3. Samo Diablo kosztuje tyle co ME3 i Risen 2. Ale taki pakiecik albo samo Diablo 3. Nie no Sigiel w ME3 nie jest taki zły, gorzej z fabularną stroną. Ale ME3 mnie ciekawi. I do tego darmowe packi do trybu multi. Jestem dużym fanem tej sagi. Risena też więc mam dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 23:06, vegost napisał:

Nie stać mnie na Risena i Diablo 3. Samo Diablo kosztuje tyle co ME3 i Risen 2. Ale taki
pakiecik albo samo Diablo 3. Nie no Sigiel w ME3 nie jest taki zły, gorzej z fabularną
stroną. Ale ME3 mnie ciekawi. I do tego darmowe packi do trybu multi. Jestem dużym fanem
tej sagi. Risena też więc mam dylemat.


Poprzednie części ME ukończyłeś ? Podobały się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 23:11, Oxva napisał:

Poprzednie części ME ukończyłeś ? Podobały się ?


Tak bo inaczej bym nie grał w ME3 przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 mimo skażualowania to pewniak. Ja bym się nie zastanawiał i brał go, bo Blizzard złych gier nie robi. Na pewno da ci więcej frajdy niż ME3, którego multi to średnio udana kopia Hordy z Gears of War, a jedynym plusem fabuły jest to, że wreszcie kończymy trylogię. Na Risena 2 też czekam, i moim zdaniem albo weź tylko Diablo 3, albo postaraj się znaleźć troszkę więcej kasy i kup obydwie gry. Diablo 3 jest do kupienia na pewnych stronkach za 165 zł, Risen za 100-110. ME3 powinien szybko spaść z ceny, poczekaj i wtedy go kup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 23:13, barsum napisał:

Diablo 3 mimo skażualowania to pewniak. Ja bym się nie zastanawiał i brał go, bo Blizzard
złych gier nie robi. Na pewno da ci więcej frajdy niż ME3, którego multi to średnio udana
kopia Hordy z Gears of War, a jedynym plusem fabuły jest to, że wreszcie kończymy trylogię.
Na Risena 2 też czekam, i moim zdaniem albo weź tylko Diablo 3, albo postaraj się znaleźć
troszkę więcej kasy i kup obydwie gry. Diablo 3 jest do kupienia na pewnych stronkach
za 165 zł, Risen za 100-110. ME3 powinien szybko spaść z ceny, poczekaj i wtedy go kup.


Gry EA i to takie hity jak produkcje BioWare szybko nie tanieją. A na pewno nie w Polsce, gdzie EA Polska bierze za byle crap 120 zł ;) Raczej nie mam ochoty czekać roku na obniżkę do -50 % :( Musiałbym poszukać kolejnej stówy, żeby kupić Risena :( To stanowczo za dużo jak na ten miesiąc :( Kurde no Diablo 3 też lubię, ale widziałem w akcję gry i nie jest taka super...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 23:13, vegost napisał:

> Poprzednie części ME ukończyłeś ? Podobały się ?

Tak bo inaczej bym nie grał w ME3 przecież.


To bierz ME3 i Risen''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 22:29, vegost napisał:

Diablo 3 czy może Risen 2 + Mass Effect 3 ? : ) Bardzo mnie to kusi bo.. cena D3 to cena
tych dwóch gier :) Jestem ciekawy trybu Multiplayera w ME3 no i samego Risena. Ogólnie
uwielbiam rpgi a, że to od twórców Gothica a sam Risen 1 mi się podobał : ) Ciężki orzech
:P

Chyba rozmawialiśmy już na ten temat? :-)

Diablo III to pewniak i klasa sama w sobie. Ta świetna seria wraca po latach i - co widać po beta testach, które katuję od kilku tygodni - powinien być to zakup wręcz obowiązkowy. Nie będę wypisywał tu wszystkich zalet i wad (każdy je chyba zna), ale wydaje mi się, że to jest jedna z bardzo niewielu nowych gier, które mogą dostarczyć nawet kilkaset godzin wspaniałej rozrywki. Jak dla mnie to zakup obowiązkowy i nie wiem skąd te wahania.

Z drugiej strony Mass Effect 3... Dobrze pamiętam, że kampanię już kończyłeś...? No bo jeśli tak, to moim zdaniem nie warto kupować tej gry teraz, dla samego multi (co innego dla bardzo przyjemnego singla). Poza tym wbrew temu co piszesz każda gra od EA tanieje bardzo szybko i podejrzewam, że w tym przypadku będzie podobnie (choć akurat może to trwać odrobinę wolniej, w końcu to ME). Na Twoim miejscu poczekałbym więc jakiś czas i kupił ową grę BioWare kiedyś-gdzieś-tam.

Risen 2 to z kolei jak dla mnie delikatna niewiadoma, ale jak stwierdziłeś, że kupisz tę grę albo z Mass Effectem 3, albo w ogóle to... znasz odpowiedź :-).

Jak dla mnie nie ma co się zastanawiać. Pan Grozy powraca a z nim niezliczona ilość godzin spędzonych przed monitorem. Szczerze nie widzę innego wyjścia.

TTTr96
To nie Mass Effect 3 jest kpiną, kpiną jest Twój komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 23:42, Renzov napisał:

Chyba rozmawialiśmy już na ten temat? :-)


Tak :) Ale ciągle mam ten orzech :) Z resztą nie dziwie się bo premiera Diablo 3 i dlatego tak. Do tego dochodzi jeszcze Risen 2 :)

Dnia 23.04.2012 o 23:42, Renzov napisał:

Diablo III to pewniak i klasa sama w sobie. Ta świetna seria wraca po latach i - co widać
po beta testach, które katuję od kilku tygodni - powinien być to zakup wręcz obowiązkowy.
Nie będę wypisywał tu wszystkich zalet i wad (każdy je chyba zna), ale wydaje mi się,
że to jest jedna z bardzo niewielu nowych gier, które mogą dostarczyć nawet kilkaset
godzin wspaniałej rozrywki. Jak dla mnie to zakup obowiązkowy i nie wiem skąd te wahania.


Choćby stąd, że już grałem w betę. Przeszedłem sobie dwa razy (Barbarzyńcą i Monkiem) i jakoś mnie trochę odrzuciło. Trudno pogodziłem się z tym, że gra wygląda jak Torchlight + Wow. Druga sprawa to, że gra mnie śmieszy. Nigdy nie grałem i nie brechtałem z Diablo. Teraz to bardzo częste. Zwłaszcza, cut-scenka z Canem i szkieletami. Oczywiście były jeszcze inne "dziwne momenty". Nie ma tego klimatu ze starych części. Nie ma tej grozy. I to mnie tak denerwuje. I dlatego też się waham. Gra dla mnie 200 zł nie jest warta.

Dnia 23.04.2012 o 23:42, Renzov napisał:

Z drugiej strony Mass Effect 3... Dobrze pamiętam, że kampanię już kończyłeś...? No bo
jeśli tak, to moim zdaniem nie warto kupować tej gry teraz, dla samego multi (co innego
dla bardzo przyjemnego singla). Poza tym wbrew temu co piszesz każda gra od EA tanieje
bardzo szybko i podejrzewam, że w tym przypadku będzie podobnie (choć akurat może to
trwać odrobinę wolniej, w końcu to ME). Na Twoim miejscu poczekałbym więc jakiś czas
i kupił ową grę BioWare kiedyś-gdzieś-tam.


Jak ME3 będzie tańsze to pewnie dowiem się, że inna część będzie już w produkcji :) Pewnie singla mam opanowanego. Ale w multi nie grałem. Najlepszy byłby miks Dialob 3 + Risen 2. Niestety Diablo 3 kosztuje zbyt dużo, żebym mógł sobie pozwolić na te dwie gry. Dlatego tak mnie kusi ten zestaw ME3 + Risen 2. Obie po 100 zł akurat tylko co Diablo 3. Eh.. Niby na Diablo 3 czekałem bardzo długo, ale się zawiodłem. Uproszczone to wszystko, brzydkie i jeszcze brak klimatu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 23:53, vegost napisał:

ciach, bo za długie

Jeżeli gra Ci się nie podoba, nie czujesz klimatu i uważasz, że dość szybko się znudzisz, to ja nie widzę powodu dla którego miałbyś Diablo III kupować. Wybacz, ale mnie osobiście denerwuje takie czcze narzekanie - "nie podoba mi się, ale w sumie to bym kupił, tylko czy to dobrze, bo sam nie wiem?". Wszystkie trzy wymienione wyżej przez Ciebie gry prezentują się co najmniej dobrze (o Risenie nie mam zdania, bo to średnio mój klimat) i myślę, że w żadnym przypadku się nie zawiedziesz.
I co ciekawsze sam przeszedłem betę kilkanaście razy, ani przez chwilę nie przyszło mi nawet do głowy, żeby się nudzić i - tak, jestem pewien, że 15 zniknę dla świata, aby znowu stanąć przed obliczem Pana Grozy.

Jak masz tak duże wątpliwości to serio weź tego Mass Effecta 3 i Risena. Tyle, że ja nie wiem w czym problem, dla mnie to krótka piłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 20:18, Renzov napisał:

> Przekonalem sie do raymana ale spodobal mi sie jeszcze ssx co myslisz.Oczywiscie
muwie
> o tym najnowszym ssx
"Mówię", jak już.

Jeżeli natomiast o SSXa chodzi to nie mam szczególnie wyrobionego zdania, ponieważ ograłem
jedynie demo i - mi także się spodobało. Dynamika rozgrywki, widowiskowe sztuczki, zawrotne
prędkości, fajna, dubstepowa muzyka (co kto lubi, chociaż ja na przykład nie trawię takiej
muzyki, to akurat do tej gry pasuje to bardzo dobrze) i przyjemna dla oka grafika. Tyle,
że - no właśnie, to tylko demo. Opinie graczy i recenzentów są niezwykle zróżnicowane
i nie jestem pewien czy aktualnie warto interesować się tym tytułem za taką, relatywnie
wysoką, cenę. Poza tym to gra wydawana przez Electronic Arts i jak każdy ich tytuł bardzo
szybko stanieje (nawet teraz już można ją dorwać za te ~140 złotych).
Ja w każdym razie wstrzymałbym się z zakupem, ale to tylko moja opinia.

Rayman jest definitywnie lepszym wyborem.

PS wycinaj treść posta, żeby nie tworzyć takich piramidek. Dla wszystkich będzie to wygodniejsze.

Skad pobrac demo na ps3 na pss nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się