FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2012 o 16:36, kryst90 napisał:

Witam! Poszukuję jakiejś fajnej przygodówki point''n''click z nastawieniem na ciekawą
fabułę. Przeszedłem ostatnio A New Beginning i strasznie mi się podobało, poszukuję czegoś
podobnego.

The Next Big Thing, Return to Mysterious, również Syberia i Black Mirror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria Runaway, najlepiej zacząć oczywiście od 1 jeśli chce się ogarnąć cała fabułę, ale w każdej części jest flashback, który objaśnia co się działo wcześniej. Szczerze polecam serię, bardzo miło spędziłem przy niej czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2012 o 22:33, Saref napisał:

Seria Runaway, najlepiej zacząć oczywiście od 1 jeśli chce się ogarnąć cała fabułę, ale
w każdej części jest flashback, który objaśnia co się działo wcześniej. Szczerze polecam
serię, bardzo miło spędziłem przy niej czas.


Przeszedłem pierwszą część i strasznie mi się podobała. Kolejne 2 są tak samo dobre ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do was.
Szukam gry o gatunku RPG właśnie typu The Elder Scrolls.
Co sądzicie o Dark Messiah of Might and Magic on PC, TES IV: Oblivion & A Game of Thrones: Genesis on PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2012 o 18:15, BurnMaX2 napisał:

Szukam gry o gatunku RPG właśnie typu The Elder Scrolls.
Co sądzicie o Dark Messiah of Might and Magic on PC


To raczej nawalanka, a nie RPG. :) Całkiem fajna, ale z Elder Scrolls to ma wspólnego tylko tryb FPP.

>TES IV: Oblivion

Jeśli lubisz TES, to i Oblivion Ci się spodoba. :) Mnie odrzucają tego typu gry.

Dnia 29.08.2012 o 18:15, BurnMaX2 napisał:

A Game of Thrones: Genesis on PS3?


Strategia, tylko na PC. Pewnie chodzi Ci o grę RPG nazwaną po prostu Game of Thrones. Słyszałem o niej dużo dobrych rzeczy, ale sam nie grałem. A Genesis to badziew.

Zainteresuj się też Fallout: New Vegas i Kingdoms of Amalur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2012 o 18:27, Feallan napisał:

Jeśli lubisz TES, to i Oblivion Ci się spodoba. :) Mnie odrzucają tego typu gry.

Lubię serię TES''a tylko chcę się dowiedzieć jak wygląda na PS3 (PC czy PS3)

Dnia 29.08.2012 o 18:27, Feallan napisał:

Strategia, tylko na PC. Pewnie chodzi Ci o grę RPG nazwaną po prostu Game of Thrones.
Słyszałem o niej dużo dobrych rzeczy, ale sam nie grałem. A Genesis to badziew.

Spróbować mogę nie :P

Dnia 29.08.2012 o 18:27, Feallan napisał:

Zainteresuj się też Fallout: New Vegas i Kingdoms of Amalur.

W Fallout''a grałem w jedynkę, dwójkę i sagę, ale nie wiem czy podołam się New Vegas. A co do Amalura to grałem w demo i jakoś mi nie przypada do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2012 o 18:56, BurnMaX2 napisał:

Lubię serię TES''a tylko chcę się dowiedzieć jak wygląda na PS3 (PC czy PS3)


To nie wiem, grałem tylko na PC.

Dnia 29.08.2012 o 18:56, BurnMaX2 napisał:

W Fallout''a grałem w jedynkę, dwójkę i sagę, ale nie wiem czy podołam się New Vegas.


O ile Fallout 3 wiele osób odrzucił (np. mnie), to New Vegas generalnie graczom się spodobał.

Dnia 29.08.2012 o 18:56, BurnMaX2 napisał:

A co do Amalura to grałem w demo i jakoś mi nie przypada do gustu.


Mi też demo nie podeszło, ale czytałem że nie jest zbyt wiarygodne, bo jakieś cuda się z nim działy (jakiś inny zespół to robił itd). Jeśli jakiś znajomy ma, to warto sprawdzić pełną wersję. Jakby co, to na gramie chyba za 30 zł jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2012 o 18:15, BurnMaX2 napisał:

Co sądzicie o Dark Messiah of Might and Magic on PC, TES IV: Oblivion & A Game of Thrones:
Genesis on PS3?


Ja wypowiem się tylko na temat Dark Messiaha.
Jest to jedna z lepszych gier w świecie M&M. Ma świetny system walki i wciąga jak diabli. Grałem w nią kilka razy i za każdym razem bawiłem się świetnie. Zresztą bardzo wiele osób chwali tę grę, recenzenci również wystawiali wysokie oceny, więc myślę, że byłbyś zadowolony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2012 o 18:15, BurnMaX2 napisał:

Mam pytanko do was.
Szukam gry o gatunku RPG właśnie typu The Elder Scrolls.
Co sądzicie o Dark Messiah of Might and Magic on PC, TES IV: Oblivion & A Game of Thrones:
Genesis on PS3?


Od Dark Messiaha odbiłem się dosyć szybko. A Genesis to podobno niespełniona strategia, nie grałem, więc więcej nie napiszę.
A Oblivion... taak, jeśli podobał Ci się Skyrim i nie przeszkadza Ci nieco gorsza grafika to bierz. Wciąga dużo bardziej niż TESV. Jest klimat, jest opowieść, są gildie, jest arena, są questy, są trenerzy. Jedyne od czego możesz się odbić to Retoryka, ale jeśli to podłapiesz to giera staje się idealna. Dodajmy do tego Drżące Wyspy i Rycerzy (dwa najlepsze DLC). Jak dla mnie 10/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2012 o 22:42, Evertsen_Dante napisał:

> Mam pytanko do was.
> Szukam gry o gatunku RPG właśnie typu The Elder Scrolls.

Dnia 29.08.2012 o 22:42, Evertsen_Dante napisał:

Od Dark Messiaha odbiłem się dosyć szybko. A Genesis to podobno niespełniona strategia,
nie grałem, więc więcej nie napiszę.
A Oblivion... taak, jeśli podobał Ci się Skyrim i nie przeszkadza Ci nieco gorsza grafika
to bierz. Wciąga dużo bardziej niż TESV. Jest klimat, jest opowieść, są gildie, jest
arena, są questy, są trenerzy. Jedyne od czego możesz się odbić to Retoryka, ale jeśli
to podłapiesz to giera staje się idealna. Dodajmy do tego Drżące Wyspy i Rycerzy (dwa
najlepsze DLC). Jak dla mnie 10/10.


Drżące Wyspy powinny być wzorem dla dodatków, ale Oblivion w porównaniu do Skyrima wypada gorzej nie tylko grafiką (wynikającą z różnicy w czasie wydania).

Bramy Oblivionu przez skalowanie po pewnym czasie wyspamowały tyle przeciwników, że wszystkie farmy u mnie były bezludne. Modele postaci są dziwne i nie ma radości ze zdobycia lepszego ekwipunku (niezapomniane skalowanie tworzące bandytów w najdroższych zbrojach napadających dla 100 sztuk złota na podróżnych). W stolicy można kupić tylko drewnianą szopę, a rozmowy NPCeków są 2 linijkowe (zamiast o pogodzie wszyscy gadają o krabach :).

Gra, gdy została wydana robiła jednak wrażenie i jeśli nie będzie Ci przeszkadzało cofnięcie się o poziom względem Skyrima - bierz w ciemno. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z tego co wyczytalem, jest to darmowy mod multiplayer do gry Half-Life 2 o nazwie No More Room In Hell. W sumie ciekawie on wyglada i chyba nim sie zainteresuje gdy wroce do kraju. Niby kopia L4D, ale wyglada na bardziej nastawiona na survival, niz na bezmyslne plucie w zombie olowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Evertsen_Dantei, sirufok i Feallan za rady. Na pewno sobie kupię Dark Messhiah..., Fallout: New Vegas, a z Oblivion'em jeszcze się zastanowię.

Jeszcze mam takie drobną prawę związaną z grami na PS3.
Czy polecalibyście Black OPS''a (również nadchodzącą dwójkę - co do Online Pass to nie wiadomo) i Ghost Recon: Future Soldier? Czy one posiadają Online Pass? Czy są dobrymi grami na tą platformę PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś stare gry, które wyróżniałyby się się jakoś grafiką na nieco starym sprzęcie Dell Studio 1555?
Wiadomo, żadna nie dorasta do pięt współczesnym grą, ale w przykładzie taki Gothic 3 z 2006 wygląda całkiem ładnie jak na możliwości mojego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 23:51, Smileyer napisał:

Znacie jakieś stare gry, które wyróżniałyby się się jakoś grafiką na nieco starym sprzęcie
Dell Studio 1555?
Wiadomo, żadna nie dorasta do pięt współczesnym grą, ale w przykładzie taki Gothic 3
z 2006 wygląda całkiem ładnie jak na możliwości mojego komputera.


Szkoda, że nie określiłeś gatunku. Produkcje Blizzarda i inne rtsy (niskie wymagania, a grafika bardzo często jest dosyć ładna). Tomb Raidery (Legend, Anniversary i Underworld), NFSy z tamtych lat tez niezgorzej wyglądały, Jade Empire, Prince of Persia, ew. nieśmiertelna rysowana grafika w wielu przygodówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się zamykać na gatunki ale nie ukrywam, że jestem fanem RPGów. Oczekuje po prostu ładnie wyglądającej gry, produkcje Blizzarda znam idealnie, Tomb Raidery wszystkie , NFSy też chociaż nie przepadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 00:25, Smileyer napisał:

Nie chcę się zamykać na gatunki ale nie ukrywam, że jestem fanem RPGów. Oczekuje po prostu
ładnie wyglądającej gry


Cóż... No to mogę dołożyć jeszcze Obliviona i Fable. Chociaż z drugiej strony z tego co pamiętem co Gothic to miał wysokie wymagania. To może też coś nowszego typu Mass Effect albo Mirror''s Edge. Popularne tytuły rzucam, wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś klasycznej strategii jak np. Warcraft 3, najlepiej z lat 2010-2012. W ogóle nie śledziłem rynku gier od kilku lat i nie mam pojęcia w co warto zagrać, moglibyście polecić jakiegoś godnego uwagi RTSa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się