FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Poza wymienionymi poleciłbym jeszcze:
Journey lub ewentualnie Flower(obie z PSS)
Demon''s Souls(moim zdaniem lepsze od Dark Souls)
Serie Killzone czy Resistance są niezłe, obie to FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem glodny przezycia niezwyklej przygody.-.gatunek oczywisty..RPG ;)
Z gory mowie, ze wszystkie Baldury, Wiedzminy, Tormenty czy inne Kotory sa ograne wiec odpadaja...
Zastanawiam sie nad :
Oblivion
Skyrim
Fallout 3
Risen 2
Drakensang 1 i 2
Dragon Age 2
i ...
Nigdy nie lubilem gier Bethesdy, zagralem tylko w Morrowinda i oprocz doskonalego swiata..wialo nuda :(
Licze na wasza pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2012 o 22:42, zerohunter napisał:

A ten taki nowy, Dark Souls?


Mam Demon''s Souls i nie specjalnie mnie interesuje...moze jest klimatyczny ale fabularnie? Chyba bardzo srednio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2012 o 23:07, Longer napisał:

Mam Demon''s Souls i nie specjalnie mnie interesuje...moze jest klimatyczny ale fabularnie?
Chyba bardzo srednio...


Z Dark Souls żaden erpeg nie jest :D to gra akcji, w której przede wszystkim liczą się walki, a wszystko inne trochę schodzi na dalszy plan :)
Oblivion, Skyrim i Fallout 3 są w sumie podobne do Morrowinda - najwięcej dynamiki ma z nich w sobie Fallout 3, który, jak dla mnie, ma nie tylko duży i ciekawy świat, ale oferuje też wiele ciekawych zadań :)
A może trochę inny typ erpega i Deus Ex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2012 o 22:41, Longer napisał:

Jestem glodny przezycia niezwyklej przygody.-.gatunek oczywisty..RPG ;)


Drakensang

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2012 o 23:20, pawbuk napisał:

A może trochę inny typ erpega i Deus Ex?


Pierwszy DE ukonczony, Bunt Ludzkosci posiadam i ukoncze go na sto procent bo wiem, ze jest genialny (main theme do tej pory chodzi mi po glowie..) jednak cyberpunk na ta chwile musi poczekac..chcialem klasyczne fantasy...
Mowiac tak ogolniej to jestem chyba graczem z przekonaniem, ze ''''kiedys gry byly lepsze'''' :P
Przykladowo kupujac Alice : Madness Returns odlozylem ja na polke i ukonczylem pierwsza czesc ktora byla gratis do pobrania w pudelku...sam nie wiem czy to gry sie zmienily czy ze mna jest cos nie tak :p
No coz, sprobuje tego Fallouta a pozniej ewentualnie Skyrima..nic innego w tym gatunku chyba mi nie zostalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klasyczne fantasy, to Fallout jako post apo też tak średnio pasuje :) o Drakensangu słyszałem trochę dobrego, ale nie grałem, więc się nie będę wypowiadał :)
Skyrim za to to gra gigantyczna, jedna z najlepszych w jakie grałem, z fantastycznym światem, ogromną liczbą unikalnych lokacji i masą zadań, ale może być też nużąca dla osób, które nie przepadają za sandboxami :) Jednak sprzedała się fantastycznie i ma naprawdę bardzo dobre oceny :) Jest to bez wątpienia fantasy, ale w klimatach mroźnej północy :D Mi się ta sceneria bardziej spodobała niż strefa umiarkowana Obliviona czy też popioły i grzyby Morrowinda. Wiele osób narzekało jednak na dość słabą fabułę Skyrima i dużo mało ciekawych zadań pobocznych. Gra jest jednak na pewno warta poznania, bo chyba nie ma innego erpega, który tak przytłacza rozmiarami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie zawsze gry obok Skyrima, Obliviona, Morrowinda znajduje się Deus Ex... Z podobnego gatunku polecam Far Cry 3 lub Assassin''s Creed...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Drakensanga (jedynkę widziałem do zdobycia za grosze w którymś warszawskim Saturnie więc może i w innych też będzie). Gra jak dla mnie to typowy oldskulowy cRPG tylko z ładną grafiką no i innym systemem (Das Shwarze Auge a nie jeskies D&D). Historia może i nie powala ale nie jest zapchajdziurą, ot jest w miarę porządna, ale nic na miarę Tormenta.
Co do fallouta to mnie od 3 odrzuciło, jakoś 1 i 2 wydawały się lepsze, ale ponoć New Vegas prezentuje się lepiej niż dzieło Bethesdy (Obsidian potrafi). Wydaje mi się że kumpel mówił że historia nie ma wiele wspólnego z podstawką więc może tym się lepiej zainteresuj.
No i jeszcze Dragon Age, ale jedynka. Dwójka jest mierna - ukończyłem rozpędem a nie że mnie wessało (chciałem mieć to szybko za sobą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 00:29, Sigu napisał:

Dziwi mnie zawsze gry obok Skyrima, Obliviona, Morrowinda znajduje się Deus Ex... Z podobnego
gatunku polecam Far Cry 3 lub Assassin''s Creed...


Dlaczego Cię dziwi obecność Deus Exa? ;) Rzeczywiście, z sandboxami takimi jak Skyrim czy Morrowind wiele wspólnego nie ma, nie należy też do fantasy, ale bez wątpienia jest erpegiem...tylko bardziej skradankowym :D Konstrukcją rozgrywki mi najbardziej przypomina klasyczne erpegi takie jak Baldur''s Gate, w których gracz także miał dużą swobodę w obrębie poszczególnych lokacji ;)
Assassin''s Creed i FC3 to typowe sandboxy, jednak z erpegami nie mają wiele wspólnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 01:03, Nufiko napisał:

Co do fallouta to mnie od 3 odrzuciło, jakoś 1 i 2 wydawały się lepsze, ale ponoć New
Vegas prezentuje się lepiej niż dzieło Bethesdy (Obsidian potrafi). Wydaje mi się że
kumpel mówił że historia nie ma wiele wspólnego z podstawką więc może tym się lepiej
zainteresuj.


Mnie odrzuciła jedynka Fallouta, ale być może dlatego, że zagrałem zbyt wiele lat po premierze. Przez to przez bardzo długi czas nie zbliżałem się do "trójki", która leżała u mnie na pólce (dostałem jako prezent), jednak kiedy dałem jej w końcu szansę, to wessała mnie na bardzo długo :D Do New Vegas zabieram się od roku (nabyłem na Steam Winter Sale), ale zabrać się nie mogę. Ostatnio nawet utworzyłem postać, ale wtedy straciłem chęć na grę i teraz poznaję Planescape Torment, w którego jakoś nigdy nie miałem okazji zagrać, a którego dialogi, jak zdążyłem zauważyć, biją te z innych gier na głowę :D

Dnia 18.12.2012 o 01:03, Nufiko napisał:

No i jeszcze Dragon Age, ale jedynka. Dwójka jest mierna - ukończyłem rozpędem a nie
że mnie wessało (chciałem mieć to szybko za sobą).


Dragon Age to rzeczywiście bardzo dobra gra, ale klasy postaci są słabo zbalansowane (potężne czary), a hstoria trochę nudnawa. Jednak zdecydowanie warto grze dać szansę, bo jest naprawdę bardzo solidnym erpegiem i trochę takim powrotem do najlepszych czasów BioWare :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 3 vs Deus Ex: Human Revolution
Swoboda poruszania w zakresie lokacji: Duża | Duża
Poziomy: Są | Są
Umiejętności: Są | Są
Doświadczenie: Jest | Jest
Strzelanie: Jest | Jest
Skradanie się: Jest | Jest
Świat: Teraźniejszość | Przyszłość
Skakanie: Tak | Tak
Celowanie za pomocą celowników mechanicznych/optycznych: Tak | Tak
Kogo ratujemy?: Przyjaciół | Świat
"Wybory moralne": "Tak" | "Tak"
Ilość miejsca na zapis gry: 3MB | 67MB

Far Cry 3 wygrał i jest bardziej RPG ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 01:16, Sigu napisał:

Far Cry 3 wygrał i jest bardziej RPG ^^


Siła Twojego argumentu mnie zniszczyła - wygrałeś :D
Przy czym dla mnie nadal zdecydowanie Deus Ex będzie grą z pogranicza skradanek i erpegów, a Far Cry czystą strzelanką z otwartym światem :D
W FC3 nie grałem, więc się nie będę wypowiadal na jego temat, jednak naprawdę posiada tak szczegółowo przedstawione i opisane zadania? Stawia w dużym stopniu na czytanie różnych fragmentów tekstów, które ułatwiają wykonanie zadań? A przede wszystkim czy FC3 opiera się w takim stopniu na wszelkich dialogach i różnych wyborach podczas nich dokonywanych? :) A także jaki jest stosunek czasowy strzelania do wszelkich innych czynności? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 02:08, pawbuk napisał:

Przy czym dla mnie nadal zdecydowanie Deus Ex będzie grą z pogranicza skradanek i erpegów,
a Far Cry czystą strzelanką z otwartym światem :D


Aż tak otwarty nie jest. Nie można poszybować na inną wyspę, choć jest w zasięgu ręki :)

Dnia 18.12.2012 o 02:08, pawbuk napisał:

W FC3 nie grałem, więc się nie będę wypowiadal na jego temat, jednak naprawdę posiada
tak szczegółowo przedstawione i opisane zadania? Stawia w dużym stopniu na czytanie różnych
fragmentów tekstów, które ułatwiają wykonanie zadań? A przede wszystkim czy FC3 opiera
się w takim stopniu na wszelkich dialogach i różnych wyborach podczas nich dokonywanych?
:) A także jaki jest stosunek czasowy strzelania do wszelkich innych czynności? :D


Żadne z pytań, nie może być twierdzące. Więc powiem ci, że nie. Polujesz bo takie są poboczne questy. Ale polować można za pomocą... broni. Nie trzeba nic czytać, żeby wypełnić zadanie. Mamy coś takiego jak radar i jest bezczelnie wskazany teren, gdzie mamy iść i ubijać wrogów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 02:14, vegost napisał:

Aż tak otwarty nie jest. Nie można poszybować na inną wyspę, choć jest w zasięgu ręki
:)


Nawet mi nie przypominaj ostatnich "wypocin" pewnego redaktora tego serwisu na temat gier z "otwartym światem"...

Dnia 18.12.2012 o 02:14, vegost napisał:

Żadne z pytań, nie może być twierdzące. Więc powiem ci, że nie. Polujesz bo takie są
poboczne questy. Ale polować można za pomocą... broni. Nie trzeba nic czytać, żeby wypełnić
zadanie. Mamy coś takiego jak radar i jest bezczelnie wskazany teren, gdzie mamy iść
i ubijać wrogów :)


Tak własnie podejrzewałem, choć z gry widziałem tylko jakiś gameplay, na ktorym gościu skakał z najwyższego punktu na wyspie i dłuuuugo leciał ;D
W sumie to dość karkołomne zadanie, żeby doszukiwać się ogromnych podobieństw pomiedzy FC3, a DE:HR :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 02:24, pawbuk napisał:

Tak własnie podejrzewałem, choć z gry widziałem tylko jakiś gameplay, na ktorym gościu
skakał z najwyższego punktu na wyspie i dłuuuugo leciał ;D
W sumie to dość karkołomne zadanie, żeby doszukiwać się ogromnych podobieństw pomiedzy
FC3, a DE:HR :D


Nie.. Deus EX nie jest bezmyślną strzelanką. Choć można się bawić w rambo, to myślę, że chyba nie o to chodzi. To RPG, ale też z elementami akcji. Coś jak ME3 pod tym względem.Owszem, nawet jest taki konkurs na youtube, że kto najdalej poleci to wygrywa. Na youtube można zobaczyć masę takich filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja odpowiem. Stosunek strzelania do innych czynności? Cóż, więcej biegasz i skradasz się niż strzelasz, to pewne.
Ilość zadań pobocznych w stosunku do głównych jest bardzo mała (Mamy chyba 30-kilka głównych i chyba mniej pobocznych). Czytać nic nie trzeba, bo wszystko ludzie nam mówią osobiście lub telefonicznie. Chociaż... Jeśli wyłączysz dźwięk i wrzucisz napisu, to czytać trzeba sporo.

O co mi chodziło, to problem z jakim ludzie spotykają się nazywając tą grę RPG. Podczas przechodzenia gry po raz pierwszy to była dla mnie skradanka. Po raz drugi to był shooter. Po raz trzeci rushowałem grę więc nie była dla mnie niczym specyficznym. Nigdy nie pomyślałem "kurde, to jest PRG". Ogół ludzie myśli skille, doświadczenie, czytanie. To musi być RPG. Tylko jest pewien problem. Zgodnie z tymi wytycznymi, multiplayer CoD, multiplayer BF3, Dishonored, Bioshock, te wszystkie gry można nazwać RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 09:57, Sigu napisał:

O co mi chodziło, to problem z jakim ludzie spotykają się nazywając tą grę RPG. Podczas
przechodzenia gry po raz pierwszy to była dla mnie skradanka. Po raz drugi to był shooter.
Po raz trzeci rushowałem grę więc nie była dla mnie niczym specyficznym. Nigdy nie pomyślałem
"kurde, to jest PRG". Ogół ludzie myśli skille, doświadczenie, czytanie. To musi być
RPG. Tylko jest pewien problem. Zgodnie z tymi wytycznymi, multiplayer CoD, multiplayer
BF3, Dishonored, Bioshock, te wszystkie gry można nazwać RPG.


Masz rację, granice pomiędzy gatunkami są bardzo płynne i naprawdę bardzo łatwo się pomylić :) Jednak ja już od początku gry w Deus Exa miałem świadomość, że gram w erpega, może i pełnego akcji (czy to strzelania, czy też skradania), ale jednak erpega :) Wskazywały na to rozbudowane dialogi, rozwijanie statystyk głównego bohatera, wiele zadań pobocznych, a także bardziej rozbudowany i szczegółowo opisany świat poprzez wszelkie znajdowane przez nas "notatki" :) oczywiście, Deus Ex może też być nazywany pełnoprawną skradanką, bo system ten jest naprawdę w grze świetnie rozwinięty :)
Tak swoją drogą - gdzie Ty masz w multi BF3 albo CoDa czytanie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 02:30, vegost napisał:

Nie.. Deus EX nie jest bezmyślną strzelanką. Choć można się bawić w rambo, to myślę,
że chyba nie o to chodzi. To RPG, ale też z elementami akcji. Coś jak ME3 pod tym względem.Owszem,
nawet jest taki konkurs na youtube, że kto najdalej poleci to wygrywa. Na youtube można
zobaczyć masę takich filmów.


Gdzie ja napisałem, że DE:HR jest bezmyślną strzelanką? Chyba, że to była ironia :)
Zdecydowanie Deus Ex jest erpegiem z elementami akcji i pod tym względem można go porównać do Mass Effecta, jednak moim zdaniem nie trójki, która była już praktycznie strzelanką :D Jedynka i dwójka miały dużo więcej z erpega, a w szczególności "jedynka" kiedy wykonywaliśmy misje na Cytadeli :) Już druga część w dużej mierze zatraciła ten erpegowy charakter :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się