FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Pytanie do tych, którzy już grali: co polecacie, Rust czy DayZ? Zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych tytułów, oba brzmią bardzo ciekawie (Rust chyba bardziej mnie pociąga ze względu na możliwość budowania siedziby i bardziej Minecraftowo-terrariową rozgrywkę). A jak wygląda to w rzeczywistości? Rzeczywiście Rust oferuje tyle możliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma być "minecraftowo", to olałbym oba tytuły i zainteresował się 7 Days To Die.
Na początku pomysł wydawał mi się mocno chybiony, ale po zagraniu stwierdzam, że gra jest idealna dla miłośników MC.
Podobnie jak w MC można olać całe towarzystwo i grać w trybie single, a tego w takim Rust nie da się zrobić.
W Dayz też można grać single, ale nie ma ono nic wspólnego z sandboxami pokroju MC, a i koniec końców samotne granie w Dayz jest nieco pozbawione sensu IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam strzelania niedarmowego. Odpadają najnowsze produkty znanych firm, ale zastanawiam się nad BF3 lub jakimś starszym CoDem, ewentualnie czymś innym co może być fajne. Zależy mi na bezstresowym strzelaniu do innych, bez walki z hakierami czy samą grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 16:23, meryphillia napisał:

Skoro ma być "minecraftowo", to olałbym oba tytuły i zainteresował się 7 Days To Die.


Permadeath? Bo z tego, co czytam, wygląda na to, że gra sprowadza się do schematu "sprawdź, ile przeżyjesz, zanim Cię ubiją".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nah...
Po każdym zgonem odradzasz się w spawnpoincie, tracisz tylko rzeczy które miałeś na pasku oczywiście możesz się wrócić i zebrać).
Świat choć ograniczony, to generowany mniej więcej jak w MC, a schemat rozgrywki sprowadza się do tego samego, czyli wybudowania schronienia na noc podczas której powolne zdechlaki przeobrażają się w mordercze stado biegające dwa razy szybciej niż gracz.

Na razie jest to wczesna alfa i ma problemy z wydajnością i stablinością, ale nawet obecny szkielet daje już sporo zabawy w budowanie schronienia i jego obronę i wytwarznie niezbędnego stuffu ze znajdowanych rzeczy.
Można kopać tuneliki (trzeba uważać by się nie zawaliły na łeb) i jak najbardziej mozna w ciągu dnia wybierać się na eskapady krajoznawcze w poszukiwaniu dóbr wszelakich.
Całkiem fajnie gra się z ziomem czy dwoma.

Grałbym nawet gdyby nie permanentne wysypywanie się gry i dlateo też wolę poczekać na bardziej stabliną wersję, ale ludzie na współczesnych komputerach nie narzekają zbytnio i grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 18:06, meryphillia napisał:

Nah...


Hmm... To chyba na razie poczekam na stabilniejszą wersję i kupię po prostu Humble Bundle z modem DayZ. Dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 23:49, dumnypolak napisał:

Witam, jakie gry plecicie, tak 2008r +
-Fajna ścigałka, rajdowa, symulator


GRID, DIRT 2, F1 2011, F1 2012, NFS Hot Pursuit, Burnout Paradise...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 00:08, pawbuk napisał:

> Witam, jakie gry plecicie, tak 2008r +
> -Fajna ścigałka, rajdowa, symulator

GRID, DIRT 2, F1 2011, F1 2012, NFS Hot Pursuit, Burnout Paradise...

Właśnie niestety wszystko ograne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast odświeżać - poczekaj cierpliwie na odpowiedź. Jeżeli ktoś będzie miał coś ciekawego do zaproponowania to zaproponuje, a odświeżanie nie przyspieszy otrzymania odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wyścigowych te co podałeś + DIRT 3, GRID2,F1 2013 i NFS Most Wanted 2
FPSy grałem w:CoDy,BFy,BiA,Crysis,FarCry,Buttlestorm,Wolfenstein
Gry akcji to:Splinter Cell Blacklist,Assassin''sy,Max Payne,Mafie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 17:23, dumnypolak napisał:

Z wyścigowych te co podałeś + DIRT 3, GRID2,F1 2013 i NFS Most Wanted 2


Podobno całkiem niezły jest NFS Rivals :) Z bardziej symulacyjnych - można wykupić na Steamie choćby wczesny dostęp do Assetto Corsa. Gra nie jest jeszcze skończona, ale jest symulatorem - model jazdy jest znakomity, o ile posiada się kierownicę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na PC dobra bijatyka, w którą z przyjemnością można pograć na klawiaturze? Bez problemu ogarnąć mechanikę i uderzenia? Marzę o takiej grze od dawna, a zakup pada dla bijatyki i ewentualnie jakiejś sportówki nie opłaca mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 21:28, revolt505 napisał:

Czy jest na PC dobra bijatyka, w którą z przyjemnością można pograć na klawiaturze? Bez
problemu ogarnąć mechanikę i uderzenia? Marzę o takiej grze od dawna, a zakup pada dla
bijatyki i ewentualnie jakiejś sportówki nie opłaca mi się.


Jedna z lepszych (o ile nie najlepsza) to Mortal Kombat (nowy). Osobiście nie grałem na klawiaturze, ale słyszałem że pyka się całkiem przyjemnie (przynajmniej tak twierdzi TotalBiscuit).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grałem trochę w Street fightera IV i przy niektorych postaciach było naprawdę cienko ze sterowaniem. Czasami postacie były praktycznie niegrywalne. Jak to się ma do mortala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się