FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Skoro nie odnajdujesz już w nowych grach niczego co by Cię wciągnęło, ani tym bardziej nawet nie masz ulubionych gier do których zawsze chętnie wracasz, to przykro mi że brzmi brutalnie, ale w istocie gry najwidoczniej nigdy nie były dla Ciebie wystarczająco pasjonujące skoro pozwoliłeś się "wypalić".

Może źle szukasz?
Może jednak masz jakieś ulubione gry czy w ogóle tylko gatunek i dawno w nie nie grałeś?

Jak pisałem wyżej, mam wśród ulubionych gier takie, że nie do pomyślenia jest, bym nie zagrał w nie choć kilka razy w miesiącu. I nigdy mnie nie znudzą.
Jeśli dożyję do 90ki i zdrowie pozwalać będzie, to nadal będę grał w pierwszą odsłonę serii Combat Mission z 1999 roku, tak jest rajcującą grą, że nie zmieniła tego odsłona serii z tym samym teatrem działań i w nowocześniejszej oprawie i z pewnością nie zmieni tego ewentualna odsłona z roku 2067. :3

Oczywiście nadal mam ochotę poznawac coś nowego i mnie nie nudzi, szczególnie że twórcy niezależni oferują co rusz jakiś ciekawy tytuł do testowania, który nawet z etapu alfy/bety jeszcze nie wyszedł.
Cos mi się nie spodoba czy nawiązując do twojego problemu "nie wciagnie", to zwyczajnie odkładam to i wracam do ulubionej gry i szukam czegoś nowego.

I tak, też mam życie poza grami plus wiele innych zainteresowań i hobby czesto kłócących się z czasem na gry, ale zawsze ten czas na gry znajduję i ze szczerą chęcią wykorzystuję, bo najzwyczajniej w świecie nie wyobrażam sobie by granie mi się znudziło do tego stopnia, by nawet ulubiona gra z 1999 roku mnie nie bawiła już więcej.

A na rynku nadal są setki gier, w tym wiele kultowych w które nawet nie grałem, a na które kiedyś może w końcu przyjdzie czas i z chęcią go poświęce, bo... jestem graczem i zawsze nim będę. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 01:24, meryphillia napisał:

Skoro nie odnajdujesz już w nowych grach niczego co by Cię wciągnęło, ani tym bardziej
nawet nie masz ulubionych gier do których zawsze chętnie wracasz, to przykro mi że brzmi
brutalnie, ale w istocie gry najwidoczniej nigdy nie były dla Ciebie wystarczająco pasjonujące
skoro pozwoliłeś się "wypalić".

Ale kurde, stary. Gracz to nie tylko "TRU" gracz, ale też każual. Jak ja. I przecież skoro JUŻ nie odnajduję to nie znaczy że NIE BYŁEM!

Dnia 23.02.2014 o 01:24, meryphillia napisał:

Może źle szukasz?
Może jednak masz jakieś ulubione gry czy w ogóle tylko gatunek i dawno w nie nie grałeś?

Jak pisałem wyżej, mam wśród ulubionych gier takie, że nie do pomyślenia jest, bym nie
zagrał w nie choć kilka razy w miesiącu. I nigdy mnie nie znudzą.
Jeśli dożyję do 90ki i zdrowie pozwalać będzie, to nadal będę grał w pierwszą odsłonę
serii Combat Mission z 1999 roku, tak jest rajcującą grą, że nie zmieniła tego odsłona
serii z tym samym teatrem działań i w nowocześniejszej oprawie i z pewnością nie zmieni
tego ewentualna odsłona z roku 2067. :3

No owszem, mam i to kilka takich gier. Dota własnie, CS: GO, Rayman origins leży zainstalowany od paru miesięcy i jak wracam na łikendy to zagram parę rundek. Ale własnie, parę. Nie wciagam się na tyle ile bym chciał. Ostatnią grą którą mnie wciągnęła było GTA V. W premierę grałem 10h.
Tak, to przecież tak bardzo świadczy o tym, że nigdy nie byłem graczem :)

Dnia 23.02.2014 o 01:24, meryphillia napisał:

A na rynku nadal są setki gier, w tym wiele kultowych w które nawet nie grałem, a na
które kiedyś może w końcu przyjdzie czas i z chęcią go poświęce, bo... jestem graczem
i zawsze nim będę. ;]

No ja też będę. Ale nie TRU graczem, a graczem który gra od czasu do czasu by mieć frajdę. Tylko na daną chwilę jej nie mam, nie mam tej weny. <blablabla, jak masz powiedzieć ''bo nie jesteś graczem'' to nie odpisuj :)>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha.
No to nie dziwne, że gry Cię nudzą skoroś masz do nich czysto każualowe podejście.
Czyli mam jednak rację mówiąc że gry nigdy nie były dla Ciebie wystarczająco pasjonujące skoro jest jednak coś innego co zajmuje wolny czas, czyniąc gry niewciągającym tworem, który szybko nudzi.

Czyli nie potrzebnie na siłę próbujesz przekonać się do grania i nie wiem w czym w ogóle jest problem.
Jeśli się nie chce czegoś robić, to zwyczajnie się tego nie robi, bo robienie tego na siłę bez płynącej z tego przyjemności jest raczej pozbawione sensu.

Może tak jak sugerowałem wyżej, spóbuj zagrać w coś w co do tej pory zawsze omijałeś szerokim łukiem uważając za niegodne uwagi. Skoro gry które tolerujesz przestały Cię bawić, może zaczną te, które dotychczas ignorowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy hipotetycznie, że od niedawna mam komputer i grałem w mało gier... i teraz mam pytanie do Was drodzy gracze. Jakie gry warto przejść i posiadać w swojej kolekcji ? Interesują mnie wszystkie gatunki ;) Proszę o rady !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 16:03, Chlorofil napisał:

Nie ma nic aktualnego ? ;)


Pewnie jest, ale 90% tytułów z tego zestawienia znajdziesz w każdym innym. Dwa lata wstecz to raptem garść naprawdę dobrych gier. Google nie gryzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gatunki to bardzo dużo gier do wypisania ;) Wymienię kilka, z których powinieneś być zadowolony:
Max Payne, Max Payne 2: The Fall of Max Payne, Max Payne 3, Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City, Batman: Arkham Origins, Assassin''s Creed, Assassin''s Creed II, Assassin''s Creed IV: Black Flag, Far Cry 3, Deus Ex, Deus Ex: Human Revolution, Tom Clancy''s Splinter Cell, Tom Clancy''s Splinter Cell: Pandora Tomorrow, Tom Clancy''s Splinter Cell: Chaos Theory, Tom Clancy''s Splinter Cell: Blacklist, Alan Wake, Sleeping Dogs, Grand Theft Auto: Vice City, Hitman: Absolution, Fable: The Lost Chapters, The Walking Dead, Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Mass Effect 2, XCOM: Enemy Unknown, Mark of the Ninja, Injustice: Gods Among Us, Need for Speed: Most Wanted, A Game of Thrones (cRPG), Sid Meier''s Civilization V, Sid Meier''s Pirates!, Thief: Deadly Shadows, Dishonored, Worms 2, Sąsiedzi z Piekła Rodem, Książę i Tchórz, Broken Sword 5: The Serpent''s Curse, Runaway: A Road Adventure, The Darkness II, Call of Juarez, Spec Ops: The Line, Sniper Elite V2, Darksiders, Darksiders II, X-Men Origins: Wolverine, Devil May Cry 3, Kingdoms of Amalur: Reckoning, Ridge Racer: Unbounded, Alpha Protocol, FlatOut 2, GRID 2, Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy, Just Cause 2, Borderlands, Spider-Man: Shattered Dimensions, The Amazing Spider-Man, Guitar Hero: World Tour, F.E.A.R., Dark Souls, Total Overdose

Te tytuły pokrywają chyba wszystkie gatunki (oprócz hack ''n slashy) i powinieneś dobrze się z nimi bawić. Każdą produkcję sprawdziłem osobiście, nie wypisałem ich w ciemno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Twojej listy zdecydowanie bym dodał serię The Elder Scrolls, a przede wszystkim Morrowind i Skyrim - naprawdę powalające rozmachem gry; oraz serię Bioshock :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 17:54, pawbuk napisał:

Do Twojej listy zdecydowanie bym dodał serię The Elder Scrolls, a przede wszystkim Morrowind
i Skyrim - naprawdę powalające rozmachem gry; oraz serię Bioshock :)

Cóż, to lista gier, które mi się podobają i mogę je szczerze polecić. W Morrowinda nie grałem, a Skyrim w moim odczuciu jest niezły, ale nużący.
Seria Bioshock ma za to genialny klimat, ale problemy z gameplayem.

@Raj - Fortix, ORION: Dino Horde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 17:49, Harrolfo napisał:

ciach


Najgorsze jest to, że mam takie zaległości, że w czasie kiedy będę przechodził starsze gry to będą wychodzić nowe...

Jak mam to ogarnąć wszystko ? Może ktoś coś doradzi jak przechodzić gry ? Potrzebuję jakiegoś planu. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2014 o 19:23, Chlorofil napisał:

Jak mam to ogarnąć wszystko ? Może ktoś coś doradzi jak przechodzić gry ? Potrzebuję
jakiegoś planu. Dziękuję.

Olać gry średnie, takie sobie, słabe lub zaledwie niezłe (chyba, że naprawdę chcesz dany tytuł sprawdzić). Skupić się na tych najlepszych, które zbierają wysokie oceny w branży oraz jest zachwalana przez większość graczy. Darować sobie multi na dłuższą metę, jest to cholerny pożeracz czasu. Sam miałem (i nadal mam) wielkie zaległości (od ponad roku mam sensowny sprzęt, a od ponad pół roku PS3) i trochę żałuję, że poświęciłem czas na niektóre średnie bądź naprawdę słabe gry (prawie 20h w Far Cry 2, chyba mnie po..pieściło, ale żal mi było nie ukończyć jak już tyle czasu poświęciłem). Warto przefiltrować różne rankingi, poczytać trochę o tych najlepszych grach, ułożyć sobie listę i na razie tylko niej się trzymać. Istnieje oczywiście ryzyko, że jakaś kultowa lub "hajpowana" gra Ci się nie spodoba, bądź też umknie Ci jakiś średniak, który wciągnąłby Cię bez reszty (mimo średnich ocen bardzo sobie cenię takie perełki jak np. Kane & Lynch czy Spec Ops: The Line), ale będąc wybrednym na pewno prędzej znajdziesz coś dla siebie.
BTW. Jeśli masz konto na filmwebie, to możesz sprawdzić moje konto, mam tam ocenione bodaj wszystkie gry które ukończyłem lub trochę dłużej ograłem (prawie 600 tytułów), więc także może to być w jakiś sposób podobne (jeśli tak, to musisz mnie zaprosić do znajomych, aby zobaczyć wszystkie tytuły z listy, login: Mac Cry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz okazję zagrać to polecam Demon''s Souls, mi bardziej przypadła do gustu choćby z tego faktu że masz większy wybór dokąd chcesz się udać najpierw. Zdecydowanie warto zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Chcialbym zakupić sobię jakąś grę do maksymalnie 100zł (nie lubię gier rpg wszystkie inne gatunki mogą być) mam ochotę pograć w jakiegoś hack'n slasha (nie wiem czy dobrze napisałem) ale wszsytkie diablo ograłem oprócz "trójki" jest warta zagrania? też chciałbym sie dowiedzieć o jakiegoś dobrego FPS''a (jeśli chodzi o parametry kompa to uciągnie wszystkie najnowsze gry) ale podawajcie (jesli możecie/chcecie) tytuły które są warte ogrania (oprócz rpg''ów) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć obszerną wypowiedź na temat tego, czy warto kupić Diablo III, przeczytaj mojego posta:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=738&pid=15094

W skrócie - jako fan poprzednich części Diablo jestem zachwycony "trójką". Jest tak różna, a jednocześnie tak podobna do swoich poprzedniczek. Gdyby nie to, że Diablo II jest legendą i grałem w nią przez wiele lat, to właśnie trzecia część byłaby moją ulubioną grą z serii. Dzisiaj wyszedł patch 2.0.1, który znacznie poprawia system lootu i dodaje sporo innych usprawnień, więc nie ma co się zastanawiać i kupować. Z pewnością nie pożałujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie do nadrobienia komuś, kto nie miał nigdy kontaktu z PSXem?

Wiadoma sprawa, że Metal Gear Solid, MediEvil, Residenty, Crashe, Silent Hill, GTA, Tomb Raider, Carmageddon, ale czuję, że to zdecydowanie za mało.

Proszę o wszystkie propozycje poza jRPGami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się