FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2015 o 14:35, Kiplying napisał:

CPU
Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40GHz
RAM
4,00GB Dual-Channel DDR2 @ 333MHz (5-5-5-15)
Graphics
BENQ E2220HD
2047MB ATI Radeon HD 2400 Series


Stary ! To jest prawdziwy potwór, nie "stary komputer". Ja musiałem wiele lat męczyć się z FX5500 (podobno najgorsza karta ever, serio). Czas spędzony z tym barachłem był jednak świetny, poznałem wiele cudownych gier, o których pewnie nie usłyszałbym mając dobrego pieca. Dlatego nie będę śpieszył się z następmyn upgradem (chociaż żal mi będzie patrzeć na filmiki z trzeciego Wieśka).
Od siebie dodam kilka gier z dobrym klimatem : Gothic, Fable, Piraci z Karaibów. Świetne gry, chociaż ''raczej'' nie podobne do BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej polecam Divinity niż Shadowrun. Divinity jest bardziej podobny do oldskulowych rpgów w klimacie fantasy natomiast Shadowrun to cyberpunk jednak bez porównania ta pierwsza gra wykonana jest lepiej i z większym rozmachem oraz ciekawiej opowiedziana. Shadoruna polecam w wypadku ogrania wszystkiego w tym gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2015 o 18:42, Kirabaxior napisał:

Rome 2, Medieval 2? :P Windows 8 nic mi nie mówi.

Wyposażyłem się w Rome 2 (inna sprawa że bez żadnych kombinacji zainstalowałem Rome :D) ale mam sporo problemów. Grafika szaleje, no ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gier z craftingiem w tle. Bardzo podobało mi się to w Far Cry 3 [ szkoda tylko że na dłuższą metę nie było co robić z kasą a i sam crafting nie był jakoś bardzo rozwinięty jakby nie patrzeć ], Stalkerze [ pierwszym, zwłaszcza na modach ], Alien Isolation też wygląda nieźle ale tutaj to bardziej skradanka a ja bym chciał fpsa alb grę akcji szeroko pojętą. W Skyrimie też jest swego rodzaju mini crafting ale tam to jest to jedynie dodatek. Coś jeszcze wam przychodzi do głowy? Nie ma znaczenia jak stara czy nowa jest gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 Days To Die
http://7daystodie.com/
Jeden z najlepszych minecraftowych klonów

Planet Explorers
http://planetexplorers.pathea.net/
Najlepszy minecraftowy klon na rynku. ;)

Jeden i drugi nadal w fazie alpha co może niektórych zrazić.
Mimo wszystko są i tak bardzo grywalnymi tytułami o bogatej zawartości pozwalającej grać przez dziesiątki godzin.

Zawsze oczywiście możesz skusić się na Factorio, gdzie też craftingu jest co niemiara, a i gra jaka wspaniała.
Co prawda to nie FPS, ale "gra akcji" jak najbardziej. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 15:40, masswoord napisał:

Jaką grę rpg na ps3 polecacie? Najlepiej coś po polsku ale nie koniecznie. (z rpg na
ps3 mam ogranego jedynie skyrima)


Fallout: New Vegas, Fallout 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 16:56, masswoord napisał:

Infamous second son czy killzone shadow fall?


Jeśli lubisz sandboxy to to pierwsze, jeśli lubisz FPSy to to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 16:56, masswoord napisał:

Infamous second son czy killzone shadow fall?



Na PS4 jest jeszcze opcja numer 3 - Bloodborne :) Jeżeli natomiast jesteś definitywnie nastawiony na któryś z powyższych, to ja polecam nowego Killzone - Fun Factor po prostu jest wyższy, oraz ilość zabawy większa dzięki trybowi Multi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam ochotę zakupić jakiegoś dobrego FPS''a na XBOX360, z tym, że mam kilka warunków, bo generalnie więcej grałem swego czasu na PCcie, ale że mam teraz bratową konsolę w pokoju, to ją trochę pookupuję.
Primo- nie szukam nowości. Najnowszą moją strzelanką jest CoD MW2 z 2009 (niedawno kupiłem sobie MoH edycję na dziesięciolecie, ale to się nie liczy, bo jeszcze starsze), więc łatwo sobie wyobrazić, że na czasie to nie jestem. Coś sprzed dwóch, trzech lat. Secundo- spora społeczność multi, ponieważ nie chciałbym, aby po miesiącu już było po rozgrywce a gracze się rozpierzchli. I jeszcze najlepiej, żebym nie robił tam za worek treningowy... choć akurat to jakoś przeboleję ;) Tertio- sprzęt! Niezapomniane Call of Duty... United Offensive! Ah ten klimat, kiedy czekało się w krzakach lub ruinach z Panzerfaustem i czekało na przejazd czołgu, by wystrzelić mu w... słabiej opancerzony tył. I tu też mała uwaga. Niech te pojazdy będą raczej dodatkiem, a nie taką niepowstrzymaną siła jak np. Apacz z MW2.
Wydaję mi się, że dobre mogłoby być któreś z nowszych CoDów, ew. chetnie spróbuję któregoś Battlefield''a (3,4 czy ile tam jest?), może MoH Warfighter?
Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 10:00, RobsonAjax napisał:

Witam,
Mam ochotę zakupić jakiegoś dobrego FPS''a na XBOX360, /.../


Proponuję: Battlefield 3, Battlefield bad company 2, Titanfall. A gdyby niekoniecznie była to gra FPS to seria Gears of War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 11:33, revolt505 napisał:

Poszukuję dobrej gry wyścigowej, w której możliwa jest przyjemna jazda na klawiaturze.
Stareńki most wanted, burnout paradise i grid 1 ograne.


Polecam DiRT2, model jazdy chyba jeszcze przyjemniejszy niż w Grid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Symulator kosmiczny. Coś jak mobilne Galaxy on Fire. Może być MMO, ale bez abonamentu, i żeby dało się grać z przyjemnością solo. Fajnie by było gdyby gra miała w miarę ładną grafikę. I żeby była przystępna dla początkujących mając przy tym swoją głębie i dawała różne możliwości(np. handel, polowanie na przestępców, służba we flocie jakiejś frakcji itp.). Zastanawiam się nad którąś z gier X3. Może jest coś bardziej wartego uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się