FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Jakie polecacie gry, które nie mają fabuły? Chodzi mi o to, że czasem nie chce mi się zamykać w pokoju i skupiać nad cut-scenkami, a po prostu pograć sobie na luzie bez zobowiązań. Na przykład pod tym względem zawsze dobrze grało mi się w Cywilizacje V, a teraz gram w NFS Most Wanted z 2012 roku i też pasuje. Jeszcze w multi BF 3 też fajnie mi się grało, ale chciałbym raczej gry singlowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mogę polecić dość leciwą, aczkolwiek bardzo ciekawą i niebanalną grę - Test Drive Unlimited. Bardzo fajnie w ramach odprężenia pojeździć sobie przeróżnymi pojazdami po jednej z hawajskich wysp - Oahu. Warto dodać, iż wszystkie ulice są autentyczne. Wiem, bo sam porównywałem grę ze Street View i byłem bardzo zaskoczony - pozytywnie rzecz oczywista, podobieństwem. Oczywiście wszystkie nazwy miast są prawdziwe. Co ciekawe, mimo wieku produkcji, niektóre widoki naprawdę potrafią urzec, dla przykładu wodospady. Coś niesamowitego. Model prowadzenia aut również jest przyjemny, nawet bez podłączenia kierownicy. Każdy samochód prowadzi się inaczej, co również jest przyjemnym zaskoczeniem. Niestety, tej gry już nie znajdziesz w sklepach typu Empik. Musisz poszukać jej na aukcjach, np. na Allegro, ale zapewniam Cię - naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest w moim posiadaniu i dawno zaliczona :) Jeśli chodzi o samochodówki to grałem właśnie w TDU i prawie wszystkie NFS. Ale co do gier których poszukuję, to gatunek jest całkowicie obojętny. Nie muszą to być wyścigi. Byle żebym nie musiał się skupiać na dialogach i cut-scenkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci polecić Europe Universalis IV oraz większość strategi od Paradoxu. Jeżeli podobała się tobie Cywilizacja, to myślę, że ta gra może się tobie spodobać.

Jest także Factorio. Bardzo fajny indyczek o budowaniu fabryk.Po więcej odsyłam na YT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Terraria.
Gra idealna na chwilowe posiadówy, ale mimo wszystko potrafi wessać na długie godziny żmudnego grindu (damn u Plantera!).
Zero fabuły, duzo akcji i zabawy, szczególnie dla kreatywnych osób.
Nie obrzydzać się ewentualnymi porównaniami do Minecrafta, bo to całkiem odmienne gry.

Wspomniane wyżej Factorio też polecam gorąco, by nie było. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakaś gra w której da się budować średniowieczne wielkie molochy? Jedyne z czym się do tej pory zetknąłem to anno 1404(które nawet nie jest zbyt średniowieczne). Wszystko inne jest albo w innej stylistyce, albo nie pozwala na wznoszenie wielkich tętniących życiem miast. Ewentualnie może być jeszcze klimat XVIII-XIX wieczny lub steampunkowy. Szukałem wśród nowych gier, ale może w tych starszych coś się znajdzie? Chodzi mi tu o taki typowy city builder. I naprawdę duże miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny typowy city builder w klimatach wieków średnich jaki hula mi w pamięci to Medieval Lords, ale tam też wielkich miast się nie budowało (poziom rozbudowy podobny do Zeusa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2015 o 23:39, Makowiec napisał:

Czy istnieje jakaś gra w której da się budować średniowieczne wielkie molochy? Jedyne
z czym się do tej pory zetknąłem to anno 1404(które nawet nie jest zbyt średniowieczne).
Wszystko inne jest albo w innej stylistyce, albo nie pozwala na wznoszenie wielkich tętniących
życiem miast. Ewentualnie może być jeszcze klimat XVIII-XIX wieczny lub steampunkowy.
Szukałem wśród nowych gier, ale może w tych starszych coś się znajdzie? Chodzi mi tu
o taki typowy city builder. I naprawdę duże miasta.


Może któraś gra z serii Twierdza, co prawda miasta nie są tam jakieś gigantyczne ale lubię sobie czasem odpalić pierwszą część i pobudować trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ja wiem, jednak zarówno w twierdze jak i w większość innych RTSów o w miarę rozbudowanej ekonomii grałem. Na razie jednak tylko seria anno (jeśli chodzi o realia średniowieczne) pozwoliła mi na tworzenie ogromnych miast.
Mogę prosić kogoś odpowiedź na mój poprzedni post w temacie? To jest chodzi o jakiś symulator kosmiczny. Na razie na oku mam tylko X3, bo Elite jest nie na moją kieszeń. Może być MMO byleby było bez abonamentu i bez p2w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łykaj X3 śmiało, najlepiej z steama "X3 Terran War Pack", czyli X3 Terran Conflict + X3 Albion Prelude.

Na początku gra może i przytłoczyć, ale po czasie zauważa się pewną schematyczność rozgrywki, choć nadal jest całkiem przyjemnie z racji różnych możliwości zabawy.
Można bawić sie w kosmicznego generała, pirata albo handlowca, producenta z dziesiątkami fabryk, a nawet giełdowego spekulanta.
Należy tylko mieć na względzie, że to gra praktycznie bez fabuły co nie każdemu może odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 16:12, Makowiec napisał:

Symulator kosmiczny. Coś jak mobilne Galaxy on Fire. Może być MMO, ale bez abonamentu,
i żeby dało się grać z przyjemnością solo. Fajnie by było gdyby gra miała w miarę ładną
grafikę. I żeby była przystępna dla początkujących mając przy tym swoją głębie i dawała
różne możliwości(np. handel, polowanie na przestępców, służba we flocie jakiejś frakcji
itp.). Zastanawiam się nad którąś z gier X3. Może jest coś bardziej wartego uwagi?

Oprócz X3 możesz sprawdzić grę Freelancer którą naprawdę dobrze wspominam.

Ewentualnie zmodowany FreeSpace 2, który jest naprawdę niesamowity tyle, że nie jest to otwarty sandbox (przechodzi się pojedyncze misje). Dużo broni, statków, ładna grafika, bardzo rozbudowany system pilotażu statkiem i przede wszystkim świetny klimat i niezła historia. Nie poleciłbym jej jednak na początek bo potrafi być trudna (nie pamiętam niestety czy były do wyboru poziomy trudności ;/), a sterowanie jest dosyć mocno rozbudowane jak na kosmiczny symulator (co jest jednak jedną z największych zalet tej gry).
https://www.youtube.com/watch?v=QDU8KW0SxK8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić grę Śródziemie: Cień Mordoru na konsole Xbox360, czy jednak kupić na PC''a? Grafika nie jest dla mnie jakaś ważna, ale słyszałem że na starych konsolach mocno został okrojony system nemezis. Niestety w/w system jest dla mnie dość istotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 22:03, Los_Emilos napisał:

Czy warto kupić grę Śródziemie: Cień Mordoru na konsole Xbox360, czy jednak kupić na
PC''a? Grafika nie jest dla mnie jakaś ważna, ale słyszałem że na starych konsolach mocno
został okrojony system nemezis. Niestety w/w system jest dla mnie dość istotny.


Tak, system Nemezis na starych konsolach prakycznie nie istnieje. Jedynie wersja PC, inaczej zabawa może nie być tak owocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2015 o 22:39, Kraju napisał:

Tak, system Nemezis na starych konsolach prakycznie nie istnieje. Jedynie wersja PC,
inaczej zabawa może nie być tak owocna.


Ja tam nie zauważyłem różnicy między systemem Nemezis na X360, a PC. Może grafika jest okrojona na X360 ale to nie jest najgorsze. Ta gra jest niegrywalna na X360 i nigdy nie powinna wyjść na tę konsolę. Długie ekrany wczytywania (nawet wyjście do menu jest długie) i ciągłe przycinanie się gry skutecznie psuje przyjemność z grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałbym w jakąs porządną grę, bo ostatno przetrawiłem sporo średniaków i indyków. Mam 3 typy- Far Cry 4, Dark Souls 2 i Dying Light. Tylko co wybrać z tej trójki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w sumie żaden CoD kampanią nie świeci ale gdybym mial do wyboru Ghost lub Advanced Warfare ktory singlowo jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Far Cry 4 i osobiście nie polecam. Ludzie się nad nim zachwycali, ale mnie tam fabuła znudziła, aktywności poboczne mi się nie podobały i kończyłem grę z ulgą. Zeby nie było, Far Cry 3 cholernie mi się podobał. Po prostu FC4 to jest to samo + kilka nowych rzeczy i tyle, a ja jestem dość wymagającym graczem.

Jeśli chodzi o zamiennik dla FC4 to... Watch_Dogs. Kupiłem w ciemno i wbrew tego co burzliwi gracze gadali, mi się gra baaaardzo podobała. Różnorodny gameplay, świetne aktywności poboczne, MEGA KLIMAT(!!)...
Jeśli chodzi o wątek główny to zarys może nie jest ciekawy(zemsta) ale kolejne misje zostawiają niedosyt i niedoinformowanie, dzięki czemu zaczynamy kolejny tylko po to by dowiedzieć się, co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się