FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 01.10.2015 o 15:26, Firefly94 napisał:

R6 Vegas i Ghost Recony ograne?


Owszem, grałem. Zapomniałem napisać, że kompletnie nie interesuje mnie seria Call of Duty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam serię Conflict (szczególnie część z podtytułem Global Storm). Raczej niedoceniana, ale sporo w nią swego czasu grałem. Medal of Honor z 2010 ma bardzo fajnego (kameralnie i klimatycznie), acz krótkiego singla. Z klimatycznych warty uwagi jest Spec Ops: The Line; często go widać na wyprzedażach - brać w ciemno. Seria I.G.I z naciskiem na 2. część są zdecydowanie bardziej wymagające niż większość FPSów - część ludzi mówi, że to zwykłe skradanki w FPP. Patrząc jeszcze dalej w przeszłość Delta Force: Black Hawk Down i Soldier of Fortune (obie części) dają radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arma.
Idealna dla singla, tym bardziej gdy nie jesteśmy leniwi i sami z pomocą edytora bedziemy sobie planować rozgrywkę.
Z racji dostępnej ilości modów, celowałbym w drugą odsłonę, choć trzecia też ma już kilka ciekawych addonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w przeciągu ostatnich 12-24 miesięcy ukazały się warte ogrania gry strategiczne? Coś mnie ciągnie do główkowania. Uprzedzam pytanie, mogą być i RTS-y i turówki, Civki odpadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do RTSów to ukazały się Grey Goo i Act of Aggression. Oba to typowe RTSy, mocno przypominające C&C. Pierwszy to klimaty sci-fi i fabuła momentami żywcem wyjęta ze StarCrafta. Ogólnie in plus, niemniej - po 2 z 3 kampanii mnie znudził. AoA z kolei to duchowy spadkobierca Act of War i C&C: Generals. Niestety, nie miałem okazji pograć.
Ewentualnie sprawdź freeware''owe 0 A.D. - gra jest ciągle rozwijana, całkiem przyjemnie się łupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to różne gatunki, ale muszę coś wybrać. Dark Souls II (PS4), Nathan Drake''s Collection czy GTA V ? Do każdej z produkcji mam pewne obawy.
DS II - przeszedłem Bloodborna i podobało mi się, czy soulsy są mocno trudniejsze? , jak z dynamiką?
Uncharted - trochę dziwnie się strzela, ale to pewnie wina faktu, że przyzwyczajam się do strzelania na konsoli
GTA - jak tam z mechaniką broni palnej ? jest przyjemnie? co z fabułą ?
Tak więc który tytuł wybrać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 19:15, revolt505 napisał:

DS II - przeszedłem Bloodborna i podobało mi się, czy soulsy są mocno trudniejsze? ,
jak z dynamiką?


Po Bloodborne Soulsy odradzam. Kupilem, ledwo skonczylem podstawke, DLC sobie odpuscilem, wiecej nie wrocilem. Gra jest znacznie wolniejsza, wcale nie jest trudniejsza (wiekszosc bossow wzialem z marszu, za pierwszym podejsciem)... zdecydowanie nie.

Dnia 31.10.2015 o 19:15, revolt505 napisał:

Uncharted


Nie gralem, nie wypowiadam sie.

Dnia 31.10.2015 o 19:15, revolt505 napisał:

GTA


Moja pierwsza gra na PS4 (byla w bundlu z konsola). Jezdzi sie calkiem przyjemnie, Trevor jest genialna postacia, ale do trojki albo Vice City jej daleko. Fabula troche naciagana, ale ogolnie ok.

Co wybrac? To zalezy, co lubisz najbardziej. Jako ze Uncharted nie znam, moge wypowiadac sie miedzy GTA a DkS. Z tych dwoch tytulow bardziej bym sie przychylal do GTA. Chyba oferuje wiecej - jazda samochodem, strzelaniny, latanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 19:15, revolt505 napisał:

Wiem, że to różne gatunki, ale muszę coś wybrać. Dark Souls II (PS4), Nathan Drake''s
Collection czy GTA V ? Do każdej z produkcji mam pewne obawy.
DS II - przeszedłem Bloodborna i podobało mi się, czy soulsy są mocno trudniejsze? ,
jak z dynamiką?


Z dynamiką starć do BB nie ma startu, gra bazuje na innych mechanikach. Sama podstawka jest dość łatwa, lecz istne cuda są poukrywane w dodatkach. Bossowie w nich są trudni i piekielnie wymagający. Wysolowanie ich to spory wyczyn.

Dnia 31.10.2015 o 19:15, revolt505 napisał:

Uncharted - trochę dziwnie się strzela, ale to pewnie wina faktu, że przyzwyczajam się
do strzelania na konsoli

jeśli się wczujesz i przyzwyczaisz do strzelania na padzie, będzie to pewnie jedna z najlepszych serii ever w jakie grałeś.
Świetny gameplay, fabuła...miodzio!

Dnia 31.10.2015 o 19:15, revolt505 napisał:

GTA - jak tam z mechaniką broni palnej ? jest przyjemnie? co z fabułą ?
Tak więc który tytuł wybrać ?

Strzelanie jak to w serii GTA bez większych zmian, taka arcade''óweczka lecz z opcją fpp i możliwością upgrade''u broni (luneta, grip itp). Co do fabuły jest dobra, ale tylko dobra. Sama gra stawia na akcje i dynamikę, jeśli grałeś w GTA IV ballad of gay tony to masz ogólny zarys gry. Mówiąc o GTAV warto zwrócić uwagę na genialny tryb multi który przedłuża rozgrywkę o minimum kilkadziesiąt godzin i jest często aktualizowany.

Uncharted lub GTA V, wybieraj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 12:39, Kadaj napisał:

W najnowszego Thiefa można grać jak w Dishonored (robiąc sieczkę), czy to tylko skradanka?
;p

Możesz, nikt ci nie broni. Chyba, ze chodzi ci o to, że wyjdziesz sobie z cienia na kozaka i zaczniesz zabijać. Tak to nie. Zresztą nie dasz po prostu rady. Ale możesz zabijać strażników, podpalać ich itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gier w stylu Aliens vs Predator, czyli mroczny klimat, kosmici, ciemne pomieszczenia, poczucie zagrożenia. Może być też temat uprowadzeń, ufo itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2015 o 15:53, Nikson napisał:

Szukam gier w stylu Aliens vs Predator, czyli mroczny klimat, kosmici, ciemne
pomieszczenia, poczucie zagrożenia. Może być też temat uprowadzeń, ufo itp.


Obczaj sobie Prey :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Two Worlds II miało w trybie multiplayer możliwość budowę swojej własnej wioski. Polecicie może jakąś podobną grę, niekoniecznie multiplayer, która ma podobną opcję? Preferowałbym coś starszego. Fallouta 4 niestety nie uruchomię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2015 o 15:53, Nikson napisał:

Szukam gier w stylu Aliens vs Predator, czyli mroczny klimat, kosmici, ciemne
pomieszczenia, poczucie zagrożenia. Może być też temat uprowadzeń, ufo itp.


Zakładam że wiesz o istnieniu Obcy: Izolacja jednak polecę trochę inną grę, mianowicie mowa o grze Soma. Kosmitów nie ma co prawda ale reszta zmiennych pasuje. Oczywiście musisz wziąść pod uwagę że nie jest to shooter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście polecić mi kilka gier, które są "miłe, kolorowe, radosne, mało stresujące(mogą być łamigłówki, bardziej chodzi o agresje),"?

Raz na jakiś czas nachodzi mnie ochota na tego typu gry. Przeważnie wtedy przechodzę jakieś point click. Ostatnio unwriter talles przeszedłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 17:34, Amondeuszz napisał:

Moglibyście polecić mi kilka gier, które są "miłe, kolorowe, radosne, mało stresujące(mogą
być łamigłówki, bardziej chodzi o agresje),"?


Nie wiem, czy to o taki rodzaj gier Ci chodzi, ale może rzuć okiem na Marvel Puzzle Quest? Dostępny jest zarówno na kompy, jak i smartfony. Zuma? Bejeweled?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej kupić Thief,Wolfenstein New order czy AC:Unity. Co jest stosunkowo najdłudsze i po prostu dobre co mi sprawi największą frajde w przechodzeniu gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się