FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2015 o 19:26, maziiii napisał:

Co lepiej kupić Thief,Wolfenstein New order czy AC:Unity. Co jest stosunkowo najdłudsze
i po prostu dobre co mi sprawi największą frajde w przechodzeniu gry?


Nie grałem w Wolfensteina, ale odradzam zakup Thiefa czy Unity w ogóle\. O ile z Thiefa będziesz miał frajdę to niezbyt długą. Unity to porażka, najsłabszy Asasyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 19:26, maziiii napisał:

Co lepiej kupić Thief,Wolfenstein New order czy AC:Unity. Co jest stosunkowo najdłudsze
i po prostu dobre co mi sprawi największą frajde w przechodzeniu gry?


Powiem Ci tak. Grałem we wszystkie te gry.

Thief ciekawa rozgrywka, a zarazem wciągająca. Miło się grało, ale gra ogólnie krótka. Rozgrywka polega głównie na skradaniu i okradaniu także jak chcesz pobawić się w złodzieja...

New Order bardzo interesująca fabuła pokazująca oblicza wojny w innej perspektywie niż mieliśmy do tej pory możliwość zobaczenia. Ale głównie to strzelanka z fajna fabułą wystarczająca na parę h. Z dodatkiem The old blood wystarczy na około 12-14

Unity. Powiem tak. Jak masz chociaż GTX 970 to osobiście polecam grę. Mimo wielu negatywnych uwag ja osobiście przegrałem całą grę wszerz bez większych problemów a nawet żadnych. Szczęście? Grałem na Ultra ustawieniach także grafika ładna. Nawet ciekawa fabuła. Duże możliwości wyboru pancerzy czy broni postaci. Dużo do robienia zadań. Oprócz głównego wątku mamy śledztwa czy nawet mniejsze czynności typu idź ukradnij czy zlokalizuj i zabij.

Polecam wszystkie te gry, ale jak masz jedna wybierać to polecam Unity ze względu na bardzo długie h grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Dostępny jest zarówno na kompy, jak i smartfony. Zuma? Bejeweled? "
Nie chodzi mi o "kulki". Miałem raczej an myśli klimat gry :) Grow home zawiera się w tej kategorii :) Zamówiłem rayman origin i sagę deponii(swoją drogą cała saga za 13 zł :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 17:34, Amondeuszz napisał:

Moglibyście polecić mi kilka gier, które są "miłe, kolorowe, radosne, mało stresujące(mogą
być łamigłówki, bardziej chodzi o agresje),"?

Nekopara. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ori and The blind forest? Child of Light? Bastion? Seria Trine?"
Dzięki za polecenie. Oprócz bastionu wszystkie tytuły mają w sobie to coś czego szukałem :)

Korzystając z promocji w czarny piątek zakupiłem rayman i child of light :) Inne tytuły zakupię przy okazji innych promocji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2015 o 22:21, Amondeuszz napisał:

/.../
Korzystając z promocji w czarny piątek zakupiłem rayman i child of light :) Inne tytuły
zakupię przy okazji innych promocji :)

Może jeszcze Dust: An Elysian Tail cię zainteresuje. Obecnie na promocji za 2.80 euro na steamie, grzech nie wziąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2015 o 21:36, Zekzt napisał:

Był niedawno w bundlu gdzie można go było zdjąć za 1 dolca [czyli minimalną dotację]
=)

W takim razie przegapiłem ;p
A sama gra całkiem miodna - urocza grafika 2D, sympatyczne dialogi, całkiem przyjemny gameplay, choć mogłoby być nieco więcej combosów i możliwości w walce. Możliwe że dalej w grze coś jeszcze dojdzie bo jestem dopiero chwilę po

Spoiler

walce z Fusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie kiedyś ten tytuł wyrwać w jakiejś promocji "za grosz". Też tego bundla spasowałem bo było w nim kilka tytułów które już mam i mają je też znajomi, więc nawet giftów by nie było komu wysłać. Teraz żałuję, bo mogłem wziąć go za 1 dolka dla tej jednej gierki a resztę rozdać komukolwiek, a wtedy rozważałem wzięcie go za bodajże 5.6 dolca, żeby z drugiego progu zdjąć jakiś tytuł który mi się tam podobał.

Obecnie najarałem się na Sunless Sea, jest teraz w promocji -40%, ale z racji kupna już kilku rzeczy i dwóch innych gier musi sobie ten tytuł poczekać do promocji grudniowej =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2015 o 21:56, Zekzt napisał:

Obecnie najarałem się na Sunless Sea, jest teraz w promocji -40%, ale z racji kupna już
kilku rzeczy i dwóch innych gier musi sobie ten tytuł poczekać do promocji grudniowej
=P

Grałem i ogólnie powiem że warto, tylko trzeba mieć trochę samozaparcia bo gra potrafi nieźle wkurzyć przez perma death. Już pal licho gdy zginiemy przez własną głupotę, ale czasem można mieć po prostu okropnego pecha i skończyć na dnie przez jakąś pierdółkę. Dodaj do tego sporo czasu potrzebnego by coś w tej grze osiągnąć i masz gotowy przepis na łamacz klawiatury ;p Mnie udało się przejść grę przy 4 podejściu. Przy pierwszych dwóch zginałem po paru godzinach, za 3 razem szło już naprawdę nieźle - po kilkunastu godzinach odkryłem jakąś połowę mapy i uzbierałem gdzieś 1/3 pieniędzy potrzebnych na nowy (i imo najlepszy) statek, ale szczęście nie dopisało mi kilka razy pod rząd i skończyłem na dnie tuż przed portem macierzystym, gdzie czekały naprawy, zapasy i zmniejszenie terroru... Naprawdę już miałem wtedy rzucić tę grę w cholerę, ale na szczęście przemogłem się by spróbować jeszcze raz ;p

Do największych zalet zaliczyłbym ciekawy klimat, interesujące opisy (których jest multum, granie w tę grę pomijając ich czytanie praktycznie mija się z celem) i ogólnie odkrywanie rozmaitych tajemnic.
Mogłoby być więcej zdarzeń na samym morzu a nie tylko w portach, zwłaszcza że statek na pierwszych silnikach pływa dosyć wolno (a mocniejsze silniki zużywają więcej paliwa, więc ich przydatność jest mocno ograniczona) i dużo czasu spędza się po prostu wlokąc się z portu do portu. Brakuje też dziennika, albo możliwości robienia jakichś notatek (np na mapie przy portach), żeby wiedzieć co i gdzie zabierać żeby posunąć questy do przodu albo dokonać jakiejś sensownej wymiany (a trzeba pamiętać, że każdy rejs wiąże się z kosztami paliwa, jedzenia i ewentualnych napraw, więc nie można sobie pływać ot tak "na głupka" jeśli nie chce się tracić pieniędzy). Ja w końcu zdecydowałem się robić zapiski własnoręcznie w edytorze tekstu, co dosyć mocno mi pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żabki Wy moje ukochane, pomóżcie biednemu staremu... Otóż rozważam sobie w skrytości ducha o co poprosić szanownego Świętego Dziadka Mikołaja Mroza. Jednym z pomysłów jest gra, i tu właśnie pytanko do Was: który z poniższych tytułów warto wybrać?
- Battlefield: Hardline
- Battlefield 4
- Just Cause 3
- Far Cry 4.

Trochę informacji dodatkowych:
1) gra na PS4

2) jestem raczej noga w sieciowych FPSach, dlatego odpadł Rainbow Six. Obawiam się, że gra jest zbyt podobna do Counter-Strike''a, co oznacza, że większość gry spędzałbym w trybie widza, zginąwszy śmiercią tragiczną.

3) Kuszą mnie Battlefieldy i to ku nim się skłaniam, bo i poszczelać można sobie zacnie, i spory wybór zabawek jest. Ale martwi mnie wspomniany wyżej fakt, że orłem w sieciowe FPSy nie jestem i raczej na pewno nie będę.

4) Najnowsza odsłona Just Cause zapowiada się świetnie. Wprawdzie odstaje od pozostałych tytułów (bo to nie FPS), ale zabawa wygląda bardzo miodnie.

5) FC4 dodałem do listy raczej bez przekonania, grałem w trójkę na PC, było sympatycznie, ale bez jakiegoś szczególnego zachwytu.

Wot, zagwozdka...

Znajdzie się jakaś dobra dusza, która ma ograne te tytuły i może coś polecić? Najlepiej w miarę szybko, bo na BFy nadal jest promocja i można je za niecałe 90 złociszy wyhaczyć (gdyby to one zdobyły najwięcej głosów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2015 o 13:13, Ring5 napisał:

Żabki Wy moje ukochane, pomóżcie biednemu staremu... Otóż rozważam sobie w skrytości
ducha o co poprosić szanownego Świętego Dziadka Mikołaja Mroza. Jednym z pomysłów jest
gra, i tu właśnie pytanko do Was: który z poniższych tytułów warto wybrać?

/.../

Ja bym wybrał BF4 na twoim miejscu, jeszcze gdybyś premke dorwał to miałbyś na dziesiątki godzin zabawy. Po ostatnich aktualizacjach sam wróciłem do tej gry, i gra się już całkiem fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy !
Co kupić !? :D
- Just Cause 3
- COD BO 3
- Wiedźmin 3
- GTA V
- Fifke 16
- AC:S

Jako, że Global Elite w CS;GO sam się nie wbił to nie byłem obecny na scenie "gejmingowej" i jestem zacofany.
Panowie, co polecacie sobie kupić na te grudniowe wieczory ( 1/2 gry max )
Osobiście najbardziej mnie przekonuje JC3 i COD BO 3 ale jak patrze na te tytuły to myślę sobie "cholera już sam nie wiem".
POMOCY ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako zagorzały fan sandboxów (gry z otwartym światem), sam wybrałbym Just Cause 3 i/lub GTA V, aczkolwiek generalnie zależy, jaki gatunek lubisz. Sprecyzuj, czego konkretnie oczekujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2015 o 19:23, doctorwho napisał:

> Aby była długa, wciągająca no i generalnie tyle ;d

To Wiedźmin :)


Generalnie nigdy w Wiedźmina nie grałem, książek nie czytałem i filmów nie oglądałem i nie wiem czy "podejdzie" mi ta gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się