FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2015 o 22:35, TrynTryn napisał:

> > Aby była długa, wciągająca no i generalnie tyle ;d
>
> To Wiedźmin :)

Generalnie nigdy w Wiedźmina nie grałem, książek nie czytałem i filmów nie oglądałem
i nie wiem czy "podejdzie" mi ta gra.


Ja też książek nie czytałem, ale w poprzednie części grałem, W każdym razie Wiesia naprawdę polecam bo to najlepsza gra w jaką grałem, ewentualnie z twojej listy wybrał bym GTA V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gierki do pogrania z dziewczyną, coś w miarę lajtowego w mechanice na dwa pady na pc. Przerobiliśmy gre z serii LEGO na co-opie i było spoko, jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2015 o 02:04, Kryhuu napisał:

Szukam gierki do pogrania z dziewczyną, coś w miarę lajtowego w mechanice na dwa pady
na pc. Przerobiliśmy gre z serii LEGO na co-opie i było spoko, jakieś inne propozycje?


To tak gry z seri Rayman Origins/Legends są spoko. Trine też można na 2 pady bardzo fajnie no i wizualnie jest pięknie. Jak nie macie zastrzeżeń do bicia to seria Shank. No i zostaje jeszcze Lara Croft and Guardian Of Light lub Lara Croft and Temple of Osiris. No i jazda bez trzymanki czyli Broforce lub darmowe demo tegoż pod nazwą Expendabros. Wszystkie wymienione gry pozwalają na zabawę w trybie współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, sprawdzimy Larę na pewno! Do Shanka już próbowałem ją przekonać ale chyba nie te klimaty, więc myślę że Broforce też odpada. Rayman nie wiem czy dla kobietki nie za szybki.

A jakieś produkcje podobne do LOTR:RoK? Przypomniałem sobie, że przy tym też było dużo zabawy we dwójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję jakieś miłej gry wyścigowej, w którą będę się mógł dłużej pobawić w sieci. Nie przepadam za symulacjami więc wolałbym coś lżejszego. Myślałem o Gridzie 2 lub Autosporcie, bo podoba mi się ten styl. Tyle, że Autosport ma sporo negatywnych opinii, natomiast Grid 2 milion DLC, i nie wiem czy bez nich będę mógł w sieci bawić się na równi z innymi. I boję się jak stoi multiplayer w tych obu tytułach, tzn. czy będzie z kim grać. Słyszałem o Project Cars, ale gra ma zbyt wysokie wymagania jak na mój procesor A może macie inne ciekawe tytuły do polecenia? Chętnie poczytam.

Mój komputer (na razie w fazie upgrade [od roku ;(]) wyląda następująco.
GTX 970
Phenom II x4 955BE
4 GB Ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zastanawiam się nad zakupem przygodówki Life is Strange na PS4. Jednak gra jest tylko w wersji angielskiej. Teoretycznie nieźle znam język, ale mimo wszystko chciałbym wiedzieć jak to jest z kwestiami wypowiadanymi przez postacie. Gra pod tym względem jest łatwa w odbiorze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co kupić Mass Effect 2 i 3 czy Bishock 1 i 2?
Niedawno ukończyłem ME1 i Bioshock Infinite więc chętnie bym zagrał w poprzednie części, z drugiej strony zagrał bym też w kolejne części ME.
Może ktoś z was doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2016 o 19:40, doctorwho napisał:

Zastanawiam się co kupić Mass Effect 2 i 3 czy Bishock 1 i 2?
Niedawno ukończyłem ME1 i Bioshock Infinite więc chętnie bym zagrał w poprzednie części,
z drugiej strony zagrał bym też w kolejne części ME.
Może ktoś z was doradzi.


Ja bym jednak polecał Bioshocka - wg mnie to była gra zwyczajnie wybitna, prawdziwe arcydzieło, które nawet dobrze poradziło sobie z upływającym czasem. Co do serii ME to mam mieszane uczucia - najbardziej podobała mi się część pierwsza, dwójka i trójka nieco rozczarowały. Choć oczywiście wszystkie te gry mają masę fanów :D
W każdym razie Bioshocka Infinite uważam za najsłabszą część serii pod względem klimatu i mechaniki rozgrywki, więc tym bardziej warto zagrać w jego poprzedniczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2016 o 19:40, doctorwho napisał:

Zastanawiam się co kupić Mass Effect 2 i 3 czy Bishock 1 i 2?


Tylko i wyłącznie Mass Effect. Bioshock stara się być artystyczną strzelanką. O ile pierwsza część jest jeszcze jako taka strawna, o tyle 2 to już nuda. Ani strzelanie nie sprawia frajdy, ani lokacje nie są jakieś szczególnie interesujące (ok, przyznaję na początku jest łaaał, ale szybko się nudzi), ani fabuła nie powstrzymuje nawet przez ziewnięciem. Jakiś tam urok i klimat te gry mają, ale nie umywają się do ME. Jedyną wadą jest, że zarówno ME2 jak i ME3 są mocno pocięta na DLC. Ale serio - wolisz łazić po kanałach i ciemnych korytarzach czy eksplorować galaktykę na pokładzie Normandii? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Potrzebuję pomocy ludzi ogarniętych w RTS''ach. Szukam fajnej gry w tym gatunku, która posiada dobre multi i umożliwi mi pogranie z kumplem razem przeciwko komuś, a także przeciwko sobie. Ważne jest, żeby gra była pierwszą z serii, lub samodzielną produkcją, albo po prostu niepowiązaną fabularnie z inną grą. Poza tym mile widziane klimaty historyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio grałem w Fallouta 4, ale szczerze, oprócz że nie działał jakoś pięknie na moim lenovo y50, to nie bardzo podobał mi się pod względem fabularnym i ogólnorozgrywkowym. Czy jak nie miałem okazji nigdy spróbować New Vegas to w dalszym ciągu jest dobry czas, aby to nadrobić? Czy ta gra aby nie zestarzała się za mocno? Wiem, że jest wiele modów, ale z pewnością są bardzo wymagające sprzętowo. I jak zdecydowałbym się, to raczej nabyłbym wersję standard niż goty, ze względu na 2x mniejszą cenę, a nie wiem na ile się wciągnę (ostatni raz jakąkolwiek grę skończyłem ładnych parę lat temu). Mam ogólnie ochotę na jakiegoś przyjemnego RPGa oprócz w/w, coś z niedalekiej przeszłości jest godnego uwagi na PC? Takie gdzie mamy kontrolę tylko nad jedną postacią - takich jestem fanem, przy większej ilości z reguły się gubię :D Tak też żeby chodziło w miarę przyzwoicie na laptopie ( i7-4720HQ, 8GB RAM, GTX960M 4GB, Win 8.1). I czy gierki od Telltale tj. Back to the Future (mam z bundla), The Wolf Among Us są warte uwagi? Grałem w TWD Season 1 i bardzo mi się podobał (chociaż mniej niż Life is Strange, które mnie toooootalnie zauroczyło), ale obawiam się, że następne jego sezony mogą być słabsze i nie wiem czy nabyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mam ogólnie ochotę na

Dnia 08.07.2016 o 19:12, Qbasmok napisał:

jakiegoś przyjemnego RPGa oprócz w/w, coś z niedalekiej przeszłości jest godnego uwagi
na PC? Takie gdzie mamy kontrolę tylko nad jedną postacią - takich jestem fanem, przy
większej ilości z reguły się gubię :D Tak też żeby chodziło w miarę przyzwoicie na laptopie
( i7-4720HQ, 8GB RAM, GTX960M 4GB, Win 8.1).


To może Mass Effect jedynka jest do wyrwania za grosze a jet to IMO najlepsza część serii jeśli chodzi o fabułę, no i innymi postaciami w drużynie nie trzeba się zbytnio martwić bo same dają se jako tako radę.

Dnia 08.07.2016 o 19:12, Qbasmok napisał:

I czy gierki od Telltale tj. Back to the
Future (mam z bundla), The Wolf Among Us są warte uwagi? Grałem w TWD Season 1 i bardzo
mi się podobał (chociaż mniej niż Life is Strange, które mnie toooootalnie zauroczyło),
ale obawiam się, że następne jego sezony mogą być słabsze i nie wiem czy nabyć.


Wolf Among Us jes moim zdaniem lepszy niż TWD, swietny klimat detektywistyczno kryminalny gęstsza atmosfera niż w TWD. Sezon drugi TWD jest moim zdaniem słabszy trochę od jedynki, nie ma już tego połączenia emocjonalnego jakie było między graczem a Lee opiekującym się Clem, ale mimo wszytko warto sprawdzić.
No i raczej nie ma tego co porównywać do Life is Strange bo to co się powtarza w wielu wypowiedziach o LiS to to że pokazało TellTale co zrobić aby się nie zastać w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie chce mi się szukać tego pytania przez 1400 stron więc zadam je sam. ;)
Dobre cRPG. Wciągające z dobrą fabułą, klimatem, questami, grafika mnie nie obchodzi bo i tak mój komputer na za dużo mi nie pozwala. Preferuje grać solo niż "kompletować" drużynę, ale nie jest to problem. FPP czy TPP bez różnicy.
Z góry dziękuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2016 o 13:22, Wirtuti napisał:

Szczerze nie chce mi się szukać tego pytania przez 1400 stron więc zadam je sam. ;)
Dobre cRPG. Wciągające z dobrą fabułą, klimatem, questami, grafika mnie nie obchodzi
bo i tak mój komputer na za dużo mi nie pozwala. Preferuje grać solo niż "kompletować"
drużynę, ale nie jest to problem. FPP czy TPP bez różnicy.
Z góry dziękuje. :)


Wiedzmin 3? :) Ewentualnie jesli komputer nie da rady (chociaz az tak strasznych wymagan to on nie ma) to moze któras czesc Risena. Obobiscie preferuje dwójke, chociaz z tego co czytalem na necie wielu uwaza ja za najgorsza czesc trylogii, tu juz bys musial sie po prostu rozejrzec i stwierdzic klimat której czesci by Ci najbardziej pasowal.
Ewentualnie skyrim, niby fajny swiat, klimat, sporo q, ale tutaj fabuła jest tak slabo przedstawiona, ze pała mięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2016 o 13:22, Wirtuti napisał:

Szczerze nie chce mi się szukać tego pytania przez 1400 stron więc zadam je sam. ;)
Dobre cRPG. Wciągające z dobrą fabułą, klimatem, questami, grafika mnie nie obchodzi
bo i tak mój komputer na za dużo mi nie pozwala. Preferuje grać solo niż "kompletować"
drużynę, ale nie jest to problem. FPP czy TPP bez różnicy.
Z góry dziękuje. :)


Od siebie polecam Fallout 1 i 2 a z nowszych New Vegas, Gothic 1 i 2 z dodatkiem, seria Mass Effect lub jak wspomniał kolega wyżej seria Wiedźmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2016 o 13:22, Wirtuti napisał:

Szczerze nie chce mi się szukać tego pytania przez 1400 stron więc zadam je sam. ;)
Dobre cRPG. Wciągające z dobrą fabułą, klimatem, questami, grafika mnie nie obchodzi
bo i tak mój komputer na za dużo mi nie pozwala. Preferuje grać solo niż "kompletować"
drużynę, ale nie jest to problem. FPP czy TPP bez różnicy.
Z góry dziękuje. :)

Risen 2 Dark Waters też jest całkiem fajne, zwłaszcza że spotkasz tutaj rzadką tematykę jak na cRPGi, mianowicie piractwo (takie z szablą i pistoletem, aniżeli z podpisanymi markerem płytami ;P ). Skończyłem raptem tydzień temu i byłem zadowolony :)

Z bardziej złożonych RPG polecam Pillars of Eternity - swoisty hołd złożony klasycznym grom RPG z rzutem izometrycznym (IWD, Baldursy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem jakimś wielkim graczem (grywam bardziej dla doznań fabularnych, bo uważam , że gry jako medium mają sporo cech, które sprawiają, że można bardziej zżyć się z opowieścią i postaciami).

Szukam gry CRPG
1. Musi być tworzenie postaci (co najmniej płeć, klasa + jakieś dawanie punktów by rozwijać umiejętności)
2. Musi być interesująca fabuła (jak w Knights of the Old Republic 1 i 2, czy Mass Effect), nie chodzi mi o gry Diablopodobne czy pozycje na pogranicza sandboxa.
3. Muszą być towarzysze, którzy pomagają nam w walce i którzy są ciekawymi postaciami (jak w Mass effect)
4. Musi być w miarę prosta. Jak wspominałem graczem nie jestem. Statystyki RPG jako tako rozumiem, ale wszelkie próby pogrania w Arcanum, czy Baldur''s Gate kończyły sie frustracją, że gdzie nie pójdę nie mogę czegoś pokonać, a to broń nie działa i nie wiadomo dlaczego itp. Poziom z KotORa był dla mnie ok
5. Musi być po Polsku. angielski znam, ale nie na takim poziomie by w pełni zrozumieć fabułę w przypadku RPGa
6. Strasznie mnie w grach denerwuje gdy zamiast jakiegoś sensownego wprowadzenia po prostu rzuca sie bohatera każąc zabijać hordy szczurów czy inne kiepsko pomyślane zadania, które nic nie wnoszą do gry. Pod tym względem lubiłem KotORy (co prawda Peragus w II jest nudne, ale przynajmniej buduje klimat)
7. Chodzi raczej o realia fantasy lub space opera. Dark fantasy strasznie nie lubię. Tak samo post apo.

Grałem w:
+Knights of the Old Republic 1-2
+Mass Effect 1-3
-Jade Empire
-Dragon Age
-Neverwinter Nights 1-2
-Baldur''s Gate II
-Arcanum

+podobały mi się
- nie podobały mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2016 o 00:08, KapitanMistrzSeller napisał:

Ja nie jestem jakimś wielkim graczem (grywam bardziej dla doznań fabularnych, bo uważam
, że gry jako medium mają sporo cech, które sprawiają, że można bardziej zżyć się z opowieścią
i postaciami).


Hmm... cała seria Gothic. Trywialne od strony mechaniki choć dość brutalne jeśli chodzi o poziom trudności na samym początku. Ot, nawet banda kurczaków cię potrafi zabić ale nie jest to trudność "sztuczna" - masz spory świat, nie wina twórców że łazisz jak samobójca pod kły dzikich bestii. Niezła fabuła, dość otwarty świat, ciekawy klimat. Z tej samej kategorii również Risen, duchowy sukcesor Gothiców.

Na twojej liście również brakuje bardzo oczywistego tytułu - Wiedźmina. Wszystkich trzech części rzecz jasna.

Deus Ex również by pasował - jedynka ma spolszczenie fanowskie, najnowszy Human Revolution jest dostępny po polsku od razu. Nie pamiętam jak jest z dwójką. Można zacząć od najnowszego HR bo to prequel.

Fakt że tworzenia postaci w tym za bardzo NIE uświadczysz. Ale już kierunek w którym twój charakter podąży jak najbardziej.

Do listy można by jeszcze dorzucić Skyrima i Obliviona ale to są właśnie te gry z pogranicza sandboxów - setki questów, tysiące rzeczy do przeczytania, fabuła też nie jest zła. Masz tam swoje tworzenie i customizację postaci, fakt że kosztem narracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2016 o 00:08, KapitanMistrzSeller napisał:

Ja nie jestem jakimś wielkim graczem (grywam bardziej dla doznań fabularnych, bo uważam
, że gry jako medium mają sporo cech, które sprawiają, że można bardziej zżyć się z opowieścią
i postaciami).

Jeśli byś przebolał 7 w aspekcie post apo (i tak łagodnym), to zdecydowanie Fallout: New Vegas - pasuje jak ulał. Fabuła, misje dodatkowe, wątki postaci pobocznych i losy towarzyszy (kompani są nieporównywalnie bardziej frapującymi postaciami niż ci z Mass Effect) wciągnęły mnie na wieeeleee godzin ;) Postać bardzo fajnie się tworzy i rozwija (choć nie "klasowo"). Oczywiście na początku, jak jesteś bezbronny jak nowonarodzone dziecię to z kojotami będziesz się pykał, ale potem, jak swojego Kuriera życia nauczysz, skombinujesz mu trochę glamotów, to szpona wyflaczysz aż miło :D no i dodatki... piękna sprawa, wspaniale rozszerzają podstawową wersję i bynajmniej nie są na siłę przypiętymi lokacjami z hordami stworów, bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się