FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Mozesz sprobowac gra o tron RPG z 2012 roku, alpha protocol, vampire bloodlines(spolszczenie fanowskie), ale czasami trzeba rozplanowac rozwoj postaci albo poczytac poradnik jak zbudowac postac, albo grac na kodach czy na latwym poziomie-jesli sie da.
inne tytuly jako tako (bo maja minusy, ktore moga odrzucic w zaleznosci jaka sie ma na nia tolerancje-ale tak serio jaka gra ich nie ma) Mars:wars log, boundy by flame, czy tego no dragon age 2,

Trudno na podstawie skrotu "+podobały mi się, - nie podobały mi się" okreslic co faktycznie jest na plus czy na minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce trudnej gry. Chce ciekawej fabuły z interesującymi postaciami.

Wiedźmin i Deus Ex nie mają tworzenie postaci, a nie po to gram w RPG by grać narzuconą postacią. Poza tym nie lubię takich klimatów.
W Bunt ludzkości grałem i mnie okropnie znudziło, nie ma w tym towarzyszy, ciekawej fabuły, a jedynie masa skradania.

Tak, słyszałem o Skyrim i Oblivion, tylko to nie to czego szukam, bo szukam fabuły, a nie sandboxa.

Gry o tron nienawidzę (kompletnie nie leży mi takie "urealnianie" i przesadne umracznianie fantasy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Distant Worlds: Universe


;)

Nadal nie ma lepszego wyboru jeśli chodzi o doskonały współczesny kosmiczny 4X.

Ale jeśli koniecznie musi być któraś z tych dwóch, to obstawiałbym Stellaris, choć nie każdemu miłośnikowi 4X odpowiada rozgrywka w czasie rzeczywistym z ciągłym pauzowaniem zamiast klasycznego trybu turowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2016 o 19:31, zerohunter napisał:

Ale to nie po naszemu, tak samo jak GC3, czyli zostaje MOO, bo dobrze się bawiłem przy
turowym Endless Space.


No to może najwyższy czas nauczyć się angielskiego na tyle, by nie tracić szansy poznania bardzo dobrych gier? ;)

Z tego co wiem, to Stellaris ma krajową wersję językową i podobnie jak nowe MoO nastawione jest na graczy mało obeznanych z kosmicznymi 4X, z tym że jest w mojej opinii bardziej grywalne i bogate w "mięsko".
Co prawda MoO od Wargamingu znam tylko z okresu bety, ale nie spodziewam się by zbyt wiele zmieniło się wraz z wydaniem gry, a fakt, że nawet nie chce mi się sprawdzać zmian, dużo może świadczyć o grze, co zresztą potwierdzają opinie z sieci.

Trzeba też jeszcze zaznaczyć, że jeśli jesteś miłośnikiem dwóch pierwszych odsłon serii, to możesz się zawieść na najnowszej, tak jak wielu innych, którzy spodziewali się ducha starych części lecz niestety jej nie znaleźli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni szukam jakiejś wciągającej gry strategicznej. Czytać i oglądać recenzje to jedno ale chciałbym poznać opinię ludzi, którzy zetknęli się z tym tytułem tutaj na forum. Plusy minusy? Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc ostatnio bardzo przyglądam się grze Syberia. Druga część gry została wydana dobrych kilka lat temu, jednak twórcy obudzili się i postanowili wydać kolejną część czyli trzecią część. Gra z tego co widzę i czytam staje się popularna i dużo osób na nią czeka. Bardzo fajne informację można znależć na oficjalnym serwisie fanów tej gry z którą również współpracuje - http://fanisyberia.pl . Grałem w drugą część i muszę przyznać że trzecia część powinna mieć spory potencjał :)

Edytowano przez fanisyberiapl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

uwielbiam grac w gry rpg i fps. wiec jaka gre polecicie ostatnio przeszedłem wiedzmina 3. Albo jakis dobry rpg albo jakas strzelanka dosc dobra i wmiare spoko godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, karolekx23x napisał:

witam

uwielbiam grac w gry rpg i fps. wiec jaka gre polecicie ostatnio przeszedłem wiedzmina 3. Albo jakis dobry rpg albo jakas strzelanka dosc dobra i wmiare spoko godzin

Jeśli strzelanka głównie do multiplayer to BF1 polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, karolekx23x napisał:

witam

uwielbiam grac w gry rpg i fps. wiec jaka gre polecicie ostatnio przeszedłem wiedzmina 3. Albo jakis dobry rpg albo jakas strzelanka dosc dobra i wmiare spoko godzin

Ewentualnie nowego wolfensteina + dodatek. Co prawda gra ma juz troche czasu, ale jesli nie grales to naprawde polecam, wyborny fps. W dodatku czytalem ze gdzies jest teraz na niezlej wyprzedazy, ale nie pamietam dokladnie gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, karolekx23x napisał:

witam

uwielbiam grac w gry rpg i fps. wiec jaka gre polecicie ostatnio przeszedłem wiedzmina 3. Albo jakis dobry rpg albo jakas strzelanka dosc dobra i wmiare spoko godzin

Również polecam nowego "Dooma" oraz "Shadoes Warrior 2" oraz nowego "Wolfensteina" wraz z dodatkiem. Można się też zastanowić nad "Homefront; The Revolutions", który jest dosyć tani (ja dałem chyba 11 Euro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, karolekx23x napisał:

nic z multi jakis dobry z single player

To może coś z serii Bioshock, ja przeszedłem Infinite i rozwala mózg więc polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc

watch dogs 2 mi nie pójdzie, wolfensteina + dodatek sprubuje bo grałem w wczesniejsza cześć i nawet miło ja wspominam. Shadoes Warrior 2  jakos gra do mnie nie przemawia. Bioshock  grałem troche nie ten klimat.

ostatnio zastanawialm sie nad dishnored, xcom lub nowege Deus-a rozłam ludzkosci. Az to jest skoplikowane co wybrac.

ostatnio przeszedlem Wiedzmina no i tez chcialbym rozejrzec sie w dosc dobrym rpg. bynajmniej mam dosc sporo czasu wiec zakup 2-3 gier tez wchodzi w gre. zaznaczam ME przeszedlem wszystkie i takze chcialbym w marcu zagarc w nowego.

taki posiadam sprzet zeby było latwiej cos Wam zaproponowac

i5 5200

geforce 920

6 gb Ram ddr3

1 TB

Edytowano przez karolekx23x
nie chce robic spamu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odpalam swoje stare dobre gry, w szczególności te, które trochę ulepszyłem i/lub spolszczyłem.
Dlatego jeżeli ktoś jeszcze nie grał w pozycje, których lista poniżej, to myślę, że warto:
1. Jedyna strategia bez tur w Star Wars, czyli Rebellion (również znana w UK jako Supremacy).
Chętnie pograłbym sieciowo z kimś, kto już tę grę ogarnie (wygrywa często w trybie expert, mała galaktyka, zwycięstwo wojskowe)
Spolszczenie tutaj: http://ja.gram.pl/Olamagato/16

2. Poprawiona przeze mnie Knights of The Old Republic (Rycerze Starej Republiki aka KotOR 1)
Szukam przy okazji starych wyjadaczy jako beta testerów do swojego patcha na tę grę. Do obadania i pobrania tutaj:
http://ja.gram.pl/Olamagato/17
Oprócz tego polecam tę grę, wszystkim którzy jeszcze jej nie widzieli bo wciąż niewiele jest lepszych - szczególnie pod względem fabuły. A już zupełnie na stare studenckie laptopy (nawet takie małe jak Asus Eee). Nic lepszego się nie znajdzie na słabsze grafiki i tablety z Intelem. Oczywiście polecałbym z moim patchem na poziomie łatwym - gra jest wtedy przednia, ciesząca i widowiskowa bo można wyłączyć wszelkie autopauzy bez wielkiej obawy, że trzeba będzie ładować zapis.

3. Dla tych, którzy zamęczyli się z Baldur's Gate i czasem przytłaczającą tam wolnością polecam Icewind Dale 1 i 2 (tą nawet bardziej bardziej) pod warunkiem zainstalowanych wszystkich oficjalnych poprawek. Gra prowadzi tam za rączkę i fabularnie bardziej przypomina film z kilkoma wariantami. Ale trochę całkiem zmyślnych zagadek jest.

4. Z Wciąż odpalam C&C Generals oraz drugą część Zero Hour, żeby przekręcić 10 tys. zwycięstw ;) To znaczy, że chyba warto w to nadal pograć (przynajmniej dla mnie - nic tak nie uspokaja jak widok planowo masakrowanej bazy wroga ;) ). A jest na pewno za grosze. Wystarczy tylko ustawić zgodność z XP SP2 lub czymś starszym, żeby wszystko działało.

5. Sid Meier's Pirates! - warto poznać na pamięć mapę Karaibów przed udaniem się na wakacje w tamte rejony. :) Wersja wznowiona zachowała klimat pierwowzoru z sprzed 30 lat. Ta pozycja też jest za grosze, a najnowszy oficjalny patch usuwa problem z potrzebą CD.

6. Civilization IV - najnowszy patch nie wymaga potrzeby CD/DVD, a jak niektórym wiadomo poza pierwszą tylko parzyste numerki Cywilizacji są dobre i dopracowane.

7. Locomotion - bezpośredni następca Transport Tycoon Deluxe tego samego autora - rzut izo, działa nawet na komórkach z windozą jak się zakombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja polecam grę Islandoom, jest to gra strategiczna w morskim klimacie, gdzie toczysz bitwy wojenne, poszerzasz swoje terytorium a przy okazji odbywasz wiele ciekawych podrózy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem battlefield 1 jednak mój główny problem jest taki ze mam nałożony limit na internet (który bardzo szybko osiągam) przez co prędkość mojego internetu w większości czasu to ok 1 mb. Teraz powstają pytania czy da się płynnie grac w BF1(oczywiscie multi) z taką prędkością oraz ile ważą i jak często wychodzą aktualizacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się