FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2010 o 16:58, Orion napisał:

Jakieś RPG do 50zł się znajdzie? Mam: Fable, Morrowinda, Two worlds, Titan questa, Sacred,
Gothica. Ta Venetica, godna polcenia? Może też być coś z akcji albo zręcznościówek.


jak dobrze poszukasz to kupisz za 50 dych mass effecta (chyba jest ciut droższy bo 60 ale jak poszukasz)
Oblivion jest w tej nowej serii pomarańczowa kolekcja klasyki za 25 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 18:16, B1SH0P napisał:

I u jest problem bo już od dawna chciałbym zagrać w jakiegoś fajnego RTS''a ale... wymienię
pozycje jakie posiadam z tych które są często polecane..

WiC + SA
Company of heroes + dodatki
Dawn of War 2
Dawn of War i dodatki
Red Alert 3 + Uprising
Wszystkie gry z serii C&C (nie TFD)
Anno 1404
Starcraft + dodatek
Supreme Commander + dodatek
Warcraft 3 + dodatek
Armies of Exigo
Empire Total War
Medieval 2 Total war + dodatek

I tu mam problem bo raczej wyczerpały się pozycje RTS te warte uwagi..



spróbuj zagrać naprzykład w Age of Empires

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób posiadających playstation 3.
Kupić God of war collection czy może poczekać na Dante''s Inferno ?
I tak przy okazji jakie możecie mi polecić gry na ps 3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2010 o 17:04, Llordus napisał:


Hmm, KOTOR1 lub KOTOR2 - stoja chyba po ok 40 plnow kazda.
Do tego za nieco wiecej, bo w okolicy 60 pln powinienes dostac Legendy RPG z Platynowej
Kolekcji. Zestaw, ktory bije na glowe tytuly przez Ciebie wymienione: Baldur''s Gate
1 i 2, Icewind Dale 1 i 2 czy Planescape: Torment.


Grałem w Jade Empire - podobno to KOTOR jest bardzo podobny tak? Bo staram się kupować gry niepodobne do tych które mam. zapomniałem dodać że Obliviona nie chce bo Morrek troche nudnawy. Co do legent do zastanawiałem się nad nimi, lecz nie wiem czy by mnie bawiły takie starsze RPG skoro Sacred mnie nie bawił. Grał ktoś w te Venetice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ta Venetica, godna polcenia?

Venetica raczej zbyt pochlebnych recenzji nie zbiera. Ja polecałbym Ci Neverwinter Nights. Świetna i klimatyczna kampania oraz masa dodatkowych modułów do gry w sieci. Mimo , że gra swoje lata ma to istnieje jeszcze masa różnorodnych serwerów , które wydłużają żywotność tego tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 19:03, Konstantynopolitan napisał:

Co kupić na PS2? Mam już Blacka i God of War.


Metal Gear Solid 2/3 teraz raczej ciężko będzie znaleźć ale warto poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 19:14, Orion napisał:

Grałem w Jade Empire - podobno to KOTOR jest bardzo podobny tak?


Całkiem podobny z jedną małą różnicą. Jade Empire to mniej rozbudowany KOTOR. Nie muszę dodawać, że obie części zjadają JE na śniadanie? :) Oczywiście nie twierdzę, że JE to gra słaba, jednak do KOTORów sporo jej brakuje. Mechanika gry jest podobna, jednak świat, questy i fabuła to zupełna inna para kaloszy. W SW zamiast na akcję (jak to miało miejsce w JE) postawiono na dialogi. Wiele misji można rozwiązać w sposób dyplomatyczny, szczególnie grając jako Negocjator Jedi (perswazja mocą :D), bądź zmusić do czegoś daną postać. Do tego dochodzą rozterki moralne między Ciemną a Jasną stroną Mocy, wybory te towarzyszą nam przez całą grę, co przekłada się w olbrzymiej mierze na rozgrywkę. Strona Mocy decyduje o Mocach jakich możemy używać (a raczej o jej kosztach), naszym wpływie na bohaterów z drużyny, czy w końcu przedmiotów jakich używamy. Skoro mowa o drużynie - w KOTOR (szczególnie w 2 części) postawiono na relacje między postaciami w drużynie, zależnie od naszych wyborów, rozmów z towarzyszami, możemy decydować o charakterze kompanów czy nawet ich zbliżaniu do Ciemnej/Jasnej strony mocy. Pod tym względem rola drużyny w KOTOR jest znacznie większa niż to miało miejsce w JE. Do tego klimatyczne, dobrze oddane uniwersum Gwiezdnych Wojen i niesamowita fabuła, gwarantująca w pewnym momentach prawdziwy szczęko-opad. Zdecydowanie warto zainteresować się obiema częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką prośbę - poprosze o polecenie mi jakiejś fajnej gry na PC w klimatach Ninja - nie zapomne staregio Tenchu 2 na PS1 i właśnie o coś podobnego tyle że nowszego poszukuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 19:17, raven91 napisał:

>Ta Venetica, godna polcenia?

Venetica raczej zbyt pochlebnych recenzji nie zbiera. Ja polecałbym Ci Neverwinter Nights.
Świetna i klimatyczna kampania oraz masa dodatkowych modułów do gry w sieci. Mimo , że
gra swoje lata ma to istnieje jeszcze masa różnorodnych serwerów , które wydłużają żywotność
tego tytułów.


Myślałem nad Nevet Winter, ale nie wiem czy lepiej kupić jedynkę, czy dwójkę. Nie wiem tylko czy dwójka jest powiązana fabułą z jedynką, bo jak tak to jedynka lepsza nie? Aha, i dużo jest tam klas do wyboru? Dużo możliwości rozwoju? Proszę o szybką odpowiedź, bo może jeszcze dzisiaj bym kupił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 18:58, Kizibono napisał:

Pytanie do osób posiadających playstation 3.
Kupić God of war collection czy może poczekać na Dante''s Inferno ?
I tak przy okazji jakie możecie mi polecić gry na ps 3 ?


Ja czekam na europejskie wydanie God of War Collection. Dante jakoś do mnie nie przemawia. Zresztą co za dużo slasherów to nie zdrowo, ot co. Kolejne tytuły na PS3: Uncharted (a jakże) 1 i 2, Infamous. Podaj jakie lubisz gatunki i czy muszą to być exclusivy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 19:03, Konstantynopolitan napisał:

Co kupić na PS2? Mam już Blacka i God of War.


jeżeli masz God of war to kup część drugą

pograj jeszcze w shadow of the colosuss świetny klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 18:57, B1SH0P napisał:

Wiedziałem, że o czymś zapomniałem.. Wszystkie AoE też mam..


Może TheLordoOfTheRingsowe klimaty? Bitwa o Śródziemie 1 & 2? O ile pamiętam dobrze mi się w to tłukło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 22:48, Kirabaxior napisał:

L4D2 to kilka kampanii przechodzonych w Coopie, a także kilka bardziej hardkorowych trybów.
Wciągnąć cię wciągnie, bo gra nie jest powtarzalna, mimo iż za każdym razem idziesz tymi
samymi ścieżkami, to AI Director już się postara, byś się nie nudził.


Akurat L4D2 nudzi się dość szybko... Szczególnie jak się w nią naparza dniami i nocami. To taka odmóżdżająca gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Gra oparta jest na systemie D&D więc klas postaci i możliwości ich rozwoju jest całe mnóstwo. NWN nie jest fabularnie powiązane z NWN2 , jednak mimo wszystko polecałbym zapoznać się najpierw z pierwszą częścią, która według mnie jest dużo bardziej grywalna niż "dwójka". Oferuję również wiele więcej możliwości grania po sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 20:16, MrGregorA napisał:

Akurat L4D2 nudzi się dość szybko... Szczególnie jak się w nią naparza dniami i nocami.
To taka odmóżdżająca gra.

Jak się gra samemu - owszem. Moim zdaniem trybów jest wystarczająco dużo, by gra się szybko nie znudziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szacun gościu ;] Duużo RTSów. Cóż, nie poradzę ci raczej bo na gatunku się za bardzo nie znam. Ale ze starszych to polecam jeszcze Kozaków 2 oraz Praetorians.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 20:23, raven91 napisał:

>/.../

Gra oparta jest na systemie D&D więc klas postaci i możliwości ich rozwoju jest całe
mnóstwo. NWN nie jest fabularnie powiązane z NWN2 , jednak mimo wszystko polecałbym zapoznać
się najpierw z pierwszą częścią, która według mnie jest dużo bardziej grywalna niż "dwójka".
Oferuję również wiele więcej możliwości grania po sieci.



Mam już ostatnie pytanko. Czy do gry w sieci wymagany jest serial czy coś takiego? Bo mam okazję odkupienia gry od kolegi, ale nie wiem czy będę mogł grac multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się