FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Chciałbym kupić Dragon Age: Początek, ale nie wiem, czy mi się spodoba. Nie lubię RPG typu jakieś Icewind Dale, czy Neverwinter Night. Jedynymi RPG w jakie grałem to był Wiedźmin i seria Gothic i bardzo mi się podobały :) Jak się w ogóle w DA:P steruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro z RPG tylko Wieśka i Gothica lubisz to nie kupuj DA:O. Pogubisz się, bo jest o wiele bardziej rozbudowana i skomplikowana niż Gothic (którego osobiście nie trawię :P) czy Wiedźmin. Steruje się hmm... Jak w Wieśku (WSAD) z możliwością podniesienia kamery do rzutu "izometrycznego". Ogólnie baaaardzo polecam, ale skoro RPG nie lubisz to nie kupuj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 13:28, Satruss napisał:

Skoro z RPG tylko Wieśka i Gothica lubisz to nie kupuj DA:O. Pogubisz się, bo jest o
wiele bardziej rozbudowana i skomplikowana niż Gothic (którego osobiście nie trawię :P)
czy Wiedźmin. Steruje się hmm... Jak w Wieśku (WSAD) z możliwością podniesienia kamery
do rzutu "izometrycznego". Ogólnie baaaardzo polecam, ale skoro RPG nie lubisz to nie
kupuj :P


Jakoś jak patrzę na gameplaye to mi się wszystko podoba, etc... Ale właśnie zastanawiam się jak to będzie w praktyce. Bo jeśli jest rozbudowana to może i dobrze, ale chodzi o mechanikę gry - czy jest podobna do Wiedźmina i Gothica ? Bo to, że jest rozbudowana to może i jakoś strawię ;)

A ogólnie to jak będzie działać na moim komputerze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gameplay jest trochę podobny do NWN2 ale nie ma już takiego czegoś jak to, że musisz odpoczywać, żeby mieć skille itp.. taki uproszczony (jak dla mnie) D&D. A powinien ci śmigać na full detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 15:06, B1SH0P napisał:

Gameplay jest trochę podobny do NWN2 ale nie ma już takiego czegoś jak to, że musisz
odpoczywać, żeby mieć skille itp.. taki uproszczony (jak dla mnie) D&D. A powinien ci
śmigać na full detalach.


Aha... Hmmm, czyli prawdopodobnie nie podpasuje mi? ;)

Ok, no to inna opcja: Batman Arkham Asylum - fajny jest? Chce się grać nawet po przejściu gry? Bo nie wiem co ludzie w tym takiego widzą, że się tą grą tak zachwycają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 16:04, barth89 napisał:

Ok, no to inna opcja: Batman Arkham Asylum - fajny jest? Chce się grać nawet po przejściu
gry? Bo nie wiem co ludzie w tym takiego widzą, że się tą grą tak zachwycają :P

Fajny jest, nawet bardzo fajny. Chce się grać po przejścuiu, żeby rozwiązać zagadki Riddlera. Jak nie wiesz, czym się zachwycaja, to ściągnij demo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 13:33, igor8472 napisał:

O niczym takim nie słyszałem ale nawet jeśli zawsze wystarczy do supportu napisać i limit
instalacji zwiększą...


Za darmo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 18:21, noobie napisał:

Czy jest sens kupowania Avatara na xbox''a?


Nie. Avatar jest jak chusteczka higieniczna: Niebieskie (jeśli to chusteczki Laska), prostokątne, cienkie, dwuwarstwowe i jednorazowe.

EDIT i jakby co to wszystkie te przymiotniki pasują do tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 18:43, Markush napisał:

> Czy jest sens kupowania Avatara na xbox''a?

Nie. Avatar jest jak chusteczka higieniczna: Niebieskie (jeśli to chusteczki Laska),
prostokątne, cienkie, dwuwarstwowe i jednorazowe.

EDIT i jakby co to wszystkie te przymiotniki pasują do tej gry.

Ciebie się nie słucham...


Prosze o inne opinie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 17:17, Harrolfo napisał:

> Ok, no to inna opcja: Batman Arkham Asylum - fajny jest? Chce się grać nawet po
przejściu
> gry? Bo nie wiem co ludzie w tym takiego widzą, że się tą grą tak zachwycają :P

Fajny jest, nawet bardzo fajny. Chce się grać po przejścuiu, żeby rozwiązać zagadki Riddlera.
Jak nie wiesz, czym się zachwycaja, to ściągnij demo :)


Jakoś nie lubię dem, bo zawsze lubię ten moment, kiedy kupię grę i nie wiem jak wygląda sama mechanika ;) Dlatego przed kupnem gry oglądam tylko gameplaye :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 18:50, igor8472 napisał:

Jak mają skopany i wkurzający DRM to musi być jakieś zadość uczynienie =). Nawet ze Spore
go poprawili w końcu...


Aaaaa to dlatego gość na giełdzie bał się kupić odemnie CW bo nie widział ile gra była instalowana.
A sam grę kupiłem używaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra - to teraz ja poproszę o jakąś radę, szukam sobie jakieś gierki do pogrania a więc:

- fps / tpp / akcja
- szukam czegoś w miarę nowego ale powinno pójść na moim sprzęcie, w sumie nie nowy ale daje radę [ c2d 2.33 GHz, radek x1950pro 256 mb, 2 gb ram ]
- raczej z nastawieniem na singleplayer bo wątpię żeby mnie coś wciągnęło tak mocno jak CoD4
- nie chce żadnych drmów, steamów, dzikich węży i innych pierdół, podobnie jak nie interesują mnie co-opy i takie tam
- z góry można wykluczyć [ bo albo mam albo grałem i nie spodobało mi się ] serię GTA oprócz 4, Hitmany, Splinter Celle, serię BiA, Bioshocka, Tomb Raidery, MoHy, BFy, CSy, CoDy, SoFy,Crysisy, F3, OB, Far Cry i takie tam.
- przydałby się też mocny klimat jak w Stalkerze, Mafii albo K&L :-P

Jest coś fajnego i w miarę nowego co spełniałoby takie wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 18:38, Tyler_D napisał:

Jest coś fajnego i w miarę nowego co spełniałoby takie wymagania?

Polecam Borderlands. Szybka, nienudząca się akcja, bo jesteś mobilizowany do gry przez system expa, drzewka umiejętności itd, coop jest ewentualny, generalnie grałem sam, ale jak kolega chciał szybciej "poexpić", to graliśmy razem, albo kiedy nie mogłem sam uwalić jakiegoś Bossa. Świat jest spory, podzielony na strefy. Pojazdy ofc występują, model jazdy jest dziwny, ale da się przyzwyczaić - widać, że robiony pod konsolę i nastawiony nie do jeżdżenia, a strzelania. No i ten fajny, czarny humor. Może nie jest tak genialny jak w Falloutach, ale miejscami można się uśmiechnąć. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brother in Arms :cała seria . A jeżeli liczy się grafika to ostatnia część :D. Bardzo fajny singiel i ciekawa fabuła na swój sposób . Jeżeli nie grałeś to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm ...

- z góry można wykluczyć [ bo albo mam albo grałem i nie spodobało mi się ] serię GTA oprócz 4, Hitmany, Splinter Celle, serię BiA, Bioshocka, Tomb Raidery, MoHy, BFy, CSy, CoDy, SoFy,Crysisy, F3, OB, Far Cry i takie tam.

Coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się