FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2010 o 09:40, Ecko09 napisał:

Zresztą zawsze możesz pobrać demo.


Z tym akurat jest pewien problem. Aktualnie siedzę na starej karcie graficznej, 9600GT czeka na nową płytkę główną i procesor (które kupuję już niedługo - mniej więcej w przyszłym tygodniu). Promocja zaś obowiązuje do jutra :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 21:20, barth89 napisał:

W przyszłości mam zamiar sobie kupić Empire TW + Napoleon TW.

Jednak nigdy nie grałem w żadne TW i chcę wcześniej kupić jakąś inną grę z serii, aby
zobaczyć, czy warto wydawać te 150zł. I tu moje pytanie:

Medieval 2 czy Rome Total War? Obie gry są w Topsellerze za 39zł. Tylko nie rozumiem
dlaczego Medieval 2 jest starszy i kosztuje tyle samo co Rome z 2 dodatkami... Dlaczego
tak jest i co wybrać na próbę?

A ja w przeciwieństwie do poprzedników polecę obie te gry. Rome ma świetny klimat starożytnego Rzymu (falanga !) a Medieval... Cóż. Medieval jest doskonałością samą w sobie, choć trochę bardziej podoba mi się Rome. Tam (IMO) możliwości taktyczne są większe, w Medievalu kawaleria spokojnie niszczy odziały włóczników, co samo z siebie jest niemożliwe, bo naprawdę konie nie miały szans z doskonale wyszkolonymi włócznikami (wczoraj naoglądałem się "300" :) ), w Rome tak nie zrobisz. Tam musisz okrążyć wroga jazdą, aby naprawdę mu dopiec. A tak w ogóle to co ja porównóję. Kup obie gry, sam przekonasz się, która jest lepsza, bo wszystko zależy od gustu. Jeśli lubisz starożytność - nie ma nic lepszego niż Rome. Jeżeli z kolei lubujesz się w średniowieczu - Medieval będzie wspaniałym prezentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2010 o 10:02, Ecko09 napisał:

Demo ma coś koło 1.08 GB chyba. Na pewno zdążysz dziś je ściągnąć ;]


Owszem na pewno zdążę. Problem będzie tylko z uruchomieniem, jak już mówiłem na starej karcie graficznej Risen się nie uruchomi, a nowy sprzęt będzie dopiero za mniej więcej tydzień :P.
65 zł z odbiorem osobistym to dobra oferta, biorę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie mam.

Czy Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 nadal potrafi cieszyć, dostarczyć zabawy, a przy okazji grafika trzyma poziom, czy lepiej sobie odpuścić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2010 o 10:50, barth89 napisał:

Czy Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 nadal potrafi cieszyć, dostarczyć zabawy, a przy
okazji grafika trzyma poziom, czy lepiej sobie odpuścić? :)


Jak dla mnie gra warta zagrania. Misje co prawda są raczej dość liniowe - ale zabawa i tak jest całkiem fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To świetna seria o ilel ubi się bardziej zaawansowane taktyczne shootery. Grafika spokojnie trzyma poziom i dziś, jeśli takie gry lubisz zawiedziony nie będziesz. Podobnie GRAW 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2010 o 12:34, igor8472 napisał:

To świetna seria o ilel ubi się bardziej zaawansowane taktyczne shootery. Grafika spokojnie
trzyma poziom i dziś, jeśli takie gry lubisz zawiedziony nie będziesz. Podobnie GRAW
1.


No to że taktyczna t oraczej plus ;) A czy dalej da się znaleźć kogoś kto gra w multi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa HP Compaq 615 - 3GB Ram, 2x2.1 GHz oraz zintegrowana Radeon HD3200. Szukam jakiejkolwiek gry, cena nie gra roli, która pójdzie płynnie (mogą być nawet minimalno-minimalne detale). Jak możecie, to polećcie kilka tytułów, bo na pewno zdarzą się takie, w które grałem :D
Nie muszą to być gry z 2010 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry, w którą można grać w co-opie z kumplem ( coś jak w modzie open coop do dooma 3, rainbow six). Tylko nie left 4 dead ^^. Najlepiej strzelanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2010 o 21:30, Szympek napisał:

Szukam gry, w którą można grać w co-opie z kumplem ( coś jak w modzie open coop do dooma
3, rainbow six). Tylko nie left 4 dead ^^. Najlepiej strzelanka.


Splinter Cell: Chaos Theory. Operation Flashpoint. Gears of War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2010 o 21:30, Szympek napisał:

Szukam gry, w którą można grać w co-opie z kumplem ( coś jak w modzie open coop do dooma
3, rainbow six). Tylko nie left 4 dead ^^. Najlepiej strzelanka.

Borderlands, Resident Evil 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2010 o 17:06, SiDi napisał:

Mam laptopa HP Compaq 615 - 3GB Ram, 2x2.1 GHz oraz zintegrowana Radeon HD3200. Szukam
jakiejkolwiek gry, cena nie gra roli, która pójdzie płynnie (mogą być nawet minimalno-minimalne
detale). Jak możecie, to polećcie kilka tytułów, bo na pewno zdarzą się takie, w które
grałem :D
Nie muszą to być gry z 2010 roku.



Spoko, nie ma wcale tego tak mało. Jestem prawie, a nawet bardzo prawie pewien, że pójdzie Twierdza 2 Deluxe, i to może nawet na dużych. Ale to bardzo stara gra. Z nowszych na najniższych detalach i najniższej rozdzielczości są szanse na genialne TDU (ale tego nie gwarantuje), a z H&S na 99,9% pójdzie Sacred. Jeśli nie zraża Cię pikseloza, można brać Thiefa (I, ale jest dostępny aktualnie tylko w antologii, więc przy odrobinie szczęścia może pójść także II).
Lubisz strategie? Jeśli tak, to Twoim obowiązkiem są Heroes III, które pójdą na 100% (no dobra, 1 miliardowa na wypadki losowe ;)), a jeśli wolisz RTS-y, polecam Kozaków - pójdą na pewno, choć na największych mapach mogą się leciutko ścinać.
No i obowiązkowo Baldures Gate, zarówno część pierwsza, jak i druga.
A co Do BG, warto wziąć pakiet "Legendy RPG". Znajdziesz tam masę gier RPG ( 6, wszystkie z dodatkami), a wszystkie na pewno pójdą na twoim laptopie. UWAGA! Grafika może "troszeczkę" odrzucać.

Od razu piszę, żeby nie było: wszystkie na pewno = 99%. Niektóre gry mogą mieć problemy ze zgodnością z danym podzespołem, systemem, czy też mogą się nie zainstalować. Dlatego nie gwarantuję, że wszystkie będą idealnie chodziły. Jednak były testowane na DUŻO słabszym sprzęcie (pamięta ktoś jeszcze grafiki SIS?), a także innym, porównywalnym (lecz z zintegrowanym Intelowskim 965).
Mam nadzieję, że pomogłem.

@Szympek: Lego Star Wars I/II/The Complete Saga XD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vegas jest bardziej nastawiony na efekciasrtwo i akcję, Graw na planowanie i np w Vegasie zdrowie się auto odnawia jak w CoD, w Graw masz na całą misję to co dostajesz na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 15:42, Byl napisał:


Zastanawia mnie po co ten sarkazm? Oo Proponuję następnym razem napisać mądrze.
Gry pokroju Call of Duty 4, Warhammer 40k czy Left 4 Dead chodzą bez problemowo, w niektórych przypadkach nawet na średnich...

Dnia 29.03.2010 o 15:42, Byl napisał:

Mam nadzieję, że pomogłem.

W ogóle.
Na szczęście są ludzie normalni, którzy już mi polecili jakąś grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 16:51, igor8472 napisał:

Vegas jest bardziej nastawiony na efekciasrtwo i akcję, Graw na planowanie i np w Vegasie
zdrowie się auto odnawia jak w CoD, w Graw masz na całą misję to co dostajesz na początku.


To taka kweistia czysto techniczna - jak się ma grafika GRAW2 do Vegas 2? Bo na YT kiepskiej jakości filmiki są dla GRAW2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się