FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Wiedźmina mam, Drakensanga też już dawno. Fallouta tak samo. Neverwintery mnie jakoś nie pociągają, nie wiem czemu. Jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 20:12, Haregar1 napisał:

Wiedźmina mam, Drakensanga też już dawno. Fallouta tak samo. Neverwintery mnie jakoś
nie pociągają, nie wiem czemu. Jakieś inne propozycje?


Oblivion, Morrowind, Fable? Może w którąś z tych gier nie grałeś?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie brzmi cudownie? 10 h, to tylko wątek, pozostają misje, w których polujemy na więźniów i zdobywamy trofea. A zagadki, to takie np. "Dr. Jonathan Crane próbuje wynieść strach na wyższy poziom". Jest też szukanie pucharów, wybijanie szczęk, a i szukanie notatek Arkhama. Jeśli zbierzemy wszystkie notatki arkhama, i rozwiążemy zagadki.. Cóż, ujawni się sekret;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bioshock, bo takiego klimatu nie ma NIGDZIE. Powtórzę: NIGDZIE. Z czego potem wziąłbym L4D2, bo jedynkę mam, i jako że dwójka jest bardzo podobna, radziłbym wziąć ją. A potem Borderlands, bo sam się czaję na niego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 20:20, paweldomar1 napisał:

Oblivion, Morrowind, Fable? Może w którąś z tych gier nie grałeś?:)

Fable - gralem, przeszedlem - masterpiece :)
Morrowind - fajna gra, ale nie przeszedłem - nie spodobała mi się
Oblivion - nie grałem i chyba nie zamierzam grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 20:00, Longer napisał:

Dobra mam zamiar zainwestować w jakieś 2 dobre FPS''y z niezłą fabułą i klimatem. Wybierzcie
1 grę z tych : Bioshock, Left 4 Dead 2, Aliens versus Predator, Fear 2, Borderlands
No i jedną z tańszej serii : Turok, Prey, Condemned, Fear...
Zaznaczam, że rozgrywki sieciowe mnie nie interesują. Uzasadnijcie czemu te. Będę bardzo
wdzięczny.


Bioshock - świetny klimat, bardzo dobra fabuła (jak na standardy FPS oczywiście) i dość długi single (ok 10h)
Left 4 Dead 2 - gra rewelacyjna... ale tylko do multi. Niby możesz przechodzić kampanie z botami, ale jest ich niewiele i gra w ten sposób szybko sie nudzi. Osobiście bardziej polecam Left 4 Dead 1 ze względu na fanowskie mody i kampanie (do dwojki też takowe powstają, ale narazie jest ich wielokrotnie mniej niż do jedynki).
AvP - nie wiem, nie grałem, ale ludzie bardzo krytykują tę grę zwłaszcza za single (bardzo krótki, dużo mniej klimatyczny niż w poprzednich częściach).
Fear 2 - całkiem niezła kontynuacja jedynki, ale imho słabsza od pierwowzoru (single krótszy - na ok 7h, gra też mniej straszy niż jedynka ). Polecam kupić jak trafi do Topsellera albo Extra Klasyki.
Borderlands - nie grałem, ale ludzie bardzo chwalą. Gra zbiera też bardzo dobre recenzje. Single ponoć na conajmniej 20 - 30h. Fabuła nie powala, ale misje i grind są w tej grze całkiem przyjemne.
Turok - raczej odradzam. Gra nie powala gameplayem - są lepsze pozycje.
Condemned - nie grałem i niewiele wiem o tej grze.
Prey - fabularnie gra jest bardzo dobra. Ma wiele świetnych patentów (od "dziwnych" broni, po portale i pokoje ze zmienną grawitacją). Ogólnie single jest świetny, tyle że troszkę za krótki (7h).
FEAR - świetna gra, z bardzo dobrą fabułą (pod warunkiem, że odsłuchuje się wszyskie wiadomości). Rewelacyjna SI wrogów, ciężki klimat (generalnie gra mocno nie straszy, choć ma parę niezłych momentów), dość długi single (12- 15h). Minusem gry są powtarzalne lokacje i pewna monotonia po przejściu ok 50% gry.

Czyli z pierwszego rzutu polecam Bioshock (mam nadzieję, że chodzi o jedynkę, bo dwójka już taka dobra nie jest) lub Borderlands.
Z drugiego polecam Prey lub FEAR (ze wskazaniem na Prey).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 20:50, Net_com napisał:

> Warto poczekać i kupić dodatki do GTA IV na PC? Działają one samodzielnie?
Jak lubisz efektowne misje w stylu latanie helikopterami i takie tam to szczególnie spodoba
ci się The ballad of gay tommy ;)

A czy nie grając wcześniej w podstawkę nie będę trochę zagubiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRIDa [PC] mialem i sprzedalem, w Shifta [X360] gralem kilka godzin mniej wiecej pol roku temu i zdecydowanie bardziej podobal mi sie GRID i jego model jazdy; Shift mnie nawet troche przynudzal :P... W obie gry gralem tylko na padach. Ale jak szukasz czegos bardzo realistycznego to moze GTR2 albo rFactor zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym, tylko wkurza mnie to,(w GTR przynajmniej) że albo dasz AI na poziomie ćwierćinteligenta i coś tam zdziałasz, albo bedziesz musiał spędzić 20h w garażu zmieniając ciśnienie w oponach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 12:28, Gromo napisał:

A czy nie grając wcześniej w podstawkę nie będę trochę zagubiony?

Potraktuj to jako nową grę, którą musisz odkryć na początku - nauczyć się sterowania, co gdzie i jak. Będziesz raczej zafascynowany możliwościami, fizyką itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak grając w podstawkę zobaczyłbyś kilka smaczków, nawiązań, przeplatania wątków (np. masz za zadanie eskortować jakiegoś VIP-a, nagle na konwój napada bandyta i go zabija, a później się okazuje, że zabójcą jest bohater GTA IV - to był mój wymyślony przykład, dokładnego nie pamiętam ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 12:28, Gromo napisał:

> > Warto poczekać i kupić dodatki do GTA IV na PC? Działają one samodzielnie?

> Jak lubisz efektowne misje w stylu latanie helikopterami i takie tam to szczególnie
spodoba
> ci się The ballad of gay tommy ;)
A czy nie grając wcześniej w podstawkę nie będę trochę zagubiony?


Działają samodzielnie czyli podstawki nie wymagają
zagubiony nie będziesz, będzie to w zasadzie normalne GTA 4 z inną fabułą , głównym bohaterem itp.
nie grając w podstawkę aż tyle z fabuły nie ucieknie ci względem dodatków ale jak całą historię dostępną chcesz poznać to raczej wypadało by GTA 4 podstawkę obadać. tak jak powiedział Gumisiek2. trochę mniej będziesz wiedzieć ale nie będzie to przeszkadzać w grze. raczej warto, ewentualnie dokupić później GTA IV jak potanieje lub ogólnie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bioshock - za fabułę i ten klimat, plazmidy też niczego sobie.
F.E.A.R. - gra, przy której może Ci stanąć (serce ofkorz). Spośród wszystkich gier, w jakie grałem (a jest tego od groma...), właśnie przy F.E.A.R. bałem się najbardziej.
Prey - sam zainstalowałem niedawno, dość ciekawa, ale spodziewałem się czegoś więcej (chociaż w sumie nie zaszedłem zbyt daleko, aby móc dokładnie ocenić). Niemniej jednak zaburzenie błędnika gwarantowane ;]
AvP - jak najnowszy się prezentuje, tego nie wiem, ale polecam AvP 2 (z 2001 roku). Jest bardzo grywalna, 3 kampanie (Predator, Alien, Marine), z czego przy jednej (Marine) trzęsłem portkami prawie jak przy F.E.A.R. Jest tylko jeden problem, na Allegro nie znalazłem ani jednego egzemplarza :P Na eBayu też nie.

Biorąc to do kupy, polecam zestaw Bioshock + F.E.A.R. lub Bioshock + AvP2. Ten drugi na pewno będzie ciekawszy, ale nie aż tak straszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 16:41, Dodus14 napisał:

Mass effect + dodatek czy Borderlands?

Mass Effect , może i jedynka jest trochę gorsza od dwójki , ale to wciąż świetna gra. Jak lubisz FPS-y , a nie przeszkadza ci , że w grze jest kilka elementów zaczerpniętych z RPG , to bierz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2010 o 16:20, Gumisiek2 napisał:

AvP - jak najnowszy się prezentuje, tego nie wiem, ale polecam AvP 2
(z 2001 roku). Jest bardzo grywalna, 3 kampanie (Predator, Alien, Marine), z czego przy
jednej (Marine) trzęsłem portkami prawie jak przy F.E.A.R. Jest tylko jeden problem,
na Allegro nie znalazłem ani jednego egzemplarza :P Na eBayu też nie.

AvP2 grałem i dla mnie to jeden z najlepszych jeśli idzie o klimat. Przeszedłem wiele razy, dlatego zastanawiam się nad najnowszą częścią...
Zdecydowałem, że kupię Bioshock''a + Fear''a. Pierwszy kusił mnie od dawna a o drugim słyszałem wiele dobrego. Dzięki wszystkim za odpowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 16:52, Dodus14 napisał:

FPS''y z elementami RPG (lub na odwrót) to dla mnie najlepsze gry

To się nie zastanawiaj ;P W Borderlands oprócz masy przedmiotów i tłuczenia setek potworów nic większego nie wyciśniesz ,a ME ma dobrą fabułę , wciągające dialogi no i klimat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się