FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2010 o 09:07, Ecko09 napisał:

>

W numerze setnym był pierwszy Deus Ex, nie antologia. Invisible War i Project: Snowblind
również były w CDA, ale w późniejszych numerach (nie pamiętam których).



Aaaa, antologia.Źle przeczytałem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 21:50, B1SH0P napisał:

Witam, to znowu ja :D Tym razem poszukuję sobie jakiejś gry w której mamy mix FPS z RPG..
Aby wam pomóc powiem iż.. STALKERy mam oklepane.. Borderlands aktualnie pykam z kolegami
(2 raz), Mass Effect 1 i 2 oklepane.. Metro 2033, miałem, nawet nie włączyłem i sprzedałem.
I aby była to jakaś nowsza gierka :-p A i Alpha Protocol mam.

Dark Messiah of Might and Magic polecam.gra z 2007 roku.nie taka stara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 18:11, Spolskee napisał:

Oblivion- mnóstwo itemów, mnóstwo możliwości, olbrzymi świat, level scaling, brak klimatu
i dobrej fabuły.
Jeśli wolisz erpegi nastawione na bardzo ciekawą i dynamiczną walkę polecam Jade Empire
- jeśli chodzi o walkę zręcznościową w RPG jedna z najlepszych możliwości.


Jakoś przejrzałem gre Jade i mnie do siebie nie przekonała , a co innego zaproponujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lub Fallout 3 ze wszystkimi dodatkami w cenie 90 zł + koszulka. Akurat mi przyszedł newsletter od Cenegi;)
A za taki zestaw wydaje się to dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 12:37, sirufok1987 napisał:

Lub Fallout 3 ze wszystkimi dodatkami w cenie 90 zł + koszulka. Akurat mi przyszedł newsletter
od Cenegi;)
A za taki zestaw wydaje się to dobra cena.


F3 grałem, w Bioshock 1 i 2.. Oblivion też jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno o nic w tym temacie nie pytałem ;-)
Ogólnie rzecz biorąc szukam jakiejś sensownej gierki na PC. Wiem, że moich wymagań nie spełnia żaden tytuł, ale na pewno jest coś co spełni większość z tych kryteriów:
1) Inteligętne FPP lub TPP - chodzi mi o to, że trzeba nie tylko strzelać, ale także myśleć gdzie strzelasz. Do tego przydałby się duży teren w stylu Crysis i możliwość atakowania z wielu stron.
2) Skradanie - Czyli to co lubię najbardziej - dywersantka ;-)
Głównie zależy mi, aby była możliwość skradania się tak w Deus Ex lub Crysis. Lubię od czasu do czasu wykańczań przeciwników pojedynczo, zamiast bawić się w RAMBO i strzelać do 50 przeciwników nacierających od frontu.
3) Demolowanie - Na tym głównie mi zależy. Crysis dawał kilka ciekawych sposobów na wysadzanie np. wysadzenie jednej ściany, wjazd do środka ciężarówką i wielkie BUM w domu ;-)
Ochoty na demolkę nabrałem kończąc niedawno Just Caus 2, ale tam to zabawa była tylko z helikopterem.
4) Fabuła - Najlepiej jeśli sama gra przedstawia jakąś ciekawą fabułę. Ostatnio kończyłem STALKER:Zew Prypeci i nadal gram w mojego Fallout 3 i Deus Ex. Uwielbiam gdy działania wpływają na dalszą część rozgrywki lub wszystko zostaje podsumowane na sam koniec.
5) Trudność - Tu znowu padnie ten sam tytuł - Crysis. Ten tytuł najpierw ukończyłem na poziomie łatwym, a później przeskoczyłem na najwyższy i okazało się, że cała rozgrywka zrobiła się banalnie łatwa. Szukam tytułu, który będzie prawdziwym wyzwaniem, a nie jego namiastką.
6) Język - No oczywiście najlepiej jak całość będzie w języku polskim.

A oto tytuły które ukończyłem lub ukończę w najbliższej przyszłości:
Crysis, Crysis:Warhead, STALKER:SoC, STALKER:CoP, Just Cause 1 i 2, Gorky 00 i 02, Fallout 3.
I to co mnie zupełnie nie interesuje:
Seria Medal of Honor (nie mogę uruchomić), Mass Effect 1 i 2.
Myślałem nad Bad Company 2, ale obecnie to jest poza moim zasięgiem :-/
Jakieś propozycje? Jestem otwarty na wszelkie pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Gothic Ci się spodobał to bierz Risen.
Z tą walką jest kłopot. W większości RPG z dobrą fabułą walka jest drużynowa i taktyczna.
Może Dark Messiah of Might and Magic? To bardziej gra akcji niż erpeg, ale może Ci się spodoba.
Klimat - tylko fantastyka, czy Star Wars może być? Jeśli tak to polecam KotOR 1 i 2. Fabularnie i klimatycznie bardzo dobre, ale walka ogranicza się do odpalania umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem , najlepiej żeby graficznie nie była także zła , system w alki był dobry i fabularnie dobra.
Zastanawiam sie nad Two Worlds , Dark Messiah of Might and Magic , Oblivion - gdzie napisaliście mi że fabuła słaba.
Risen też wziąłem pod uwage.
Wiec moze jeszcze coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 15:33, karolekx23x napisał:

Oblivion - gdzie napisaliście
mi że fabuła słaba.

Fabuła nie jest słaba. Ona jest po prostu dobra. Nie świetna, nie bardzo dobra, le po prostu dobra (może tak między dobra, a bardzo dobra). Jak się wczuć to i ma nawet bardzo fajny klimat, chociaż jeśli chodzi o klimat to każdy ma inaczej, dla mnie np. Gothic nie ma klimatu, taka zwykła papka, a inni na widok tej gry dostają wzwodu.

Risen to Gothic, więc ja to będę oczywiście odradzał.
Two Worlds jest fajne. Bardzo fajnie się ciacha potwory dwoma mieczykami. Trochę podobne do Gothica, ale tylko trochę. Mnie tam się by bardzo podobało, gdyby nie pewien bug, przez którego nie mogłem ukończyć gry. A byłem tak blisko. Tylko fabuła taka nie tego. Ale jakie tanie.
A Dark Messiah - pamiętam tą grę przez mgłę, fajnie sie walczyło, ale cRPG bym tego nie nazwał. Taki First Person Slasher.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblivion , Tho Worlds ( znowu polska produkcja która mnie zaciewakiła , jak się spodoba to II małymi krokami premiera , a II swietnie się prezentuje. pozostają chyba tylko to.

Grałem w Dragon Age - gra fajna ale nie dla mnie nie ubie czegos takiego jak walka w drużynie. Wiedźmin - zakochany od samego początku gry , tylko na początku mnie denerwowało lataniu tu czasami do tego samego kolesia , no i niektóre postacie są identyczne , i licze ze w 2 bedzie zmienione.

Dark Messiah - chyba nie coś poczytałem i moze nie trafie w gust.
Risen nie biore , jeśli to Gothic to ja dziekuje , gothic uważam a średniak i niczym mnie nie zachwycił.

A Ty w co jeszcze gra lem i się spodobało , chodzi mi o RPG-i
Naprawde wielkie dzieki swoim postem bardzo mi pomogłeś i juz prawie wiem co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że Two Worlds to gra strasznie zabugowana, która oferuje jedynie dobry system walki, ładną grafikę i mnóstwo przedmiotów. Fabułą i systemem frakcji nie zachwyca, a błędy z czasem denerwują.
Oblivion - to trzeba spróbować, jedni (w tym ja) się od tego odbijają, inni strasznie chwalą. Oblivion oferuje Ci wielki świat, liczne questy, wiele możliwości rozwoju, level scaling, i ładną grafikę. Ale na porządny klimat, krwiste postacie i dobrą fabułę bym nie liczył.
Na Twoim miejscu poczekałbym na Two Worlds 2 (ale przed zamówieniem poczytałbym recenzje) i Wiedźmina 2(prawie pewniak).
W Jade Empire co Ci nie odpowiada jeśli można wiedzieć. System walki? Orientalny klimat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2010 o 16:05, Spolskee napisał:

W Jade Empire co Ci nie odpowiada jeśli można wiedzieć. System walki? Orientalny klimat?

Klimat , grafa taka jedna ze starszych.I system walki. Od poczatku ta gra do mnie nie przemawia .

Wiesz Tho Worlds jak kupie nie będę miał czego żałować , tych 20 zł ? Ale parchy nie wyszły do gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 16:17, karolekx23x napisał:

Wiesz Tho Worlds jak kupie nie będę miał czego żałować , tych 20 zł ? Ale parchy nie
wyszły do gry ?


Skąd mam wiedzieć, czy będziesz żałował, czy nie. Jedni wolą blondynki inni rude ; ) Ja Two Worlds miałem z czasopisma i po dwóch godzinach wyrzuciłem. Obejrzyj sobie gameplaye z Two Worlds, Obliviona i Dark Messiah. Zobacz która gra Ci się najbardziej podoba i weź ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 16:26, Spolskee napisał:

> Wiesz Tho Worlds jak kupie nie będę miał czego żałować , tych 20 zł ? Ale parchy
nie
> wyszły do gry ?

Skąd mam wiedzieć, czy będziesz żałował, czy nie. Jedni wolą blondynki inni rude ; )
Ja Two Worlds miałem z czasopisma i po dwóch godzinach wyrzuciłem. Obejrzyj sobie gameplaye
z Two Worlds, Obliviona i Dark Messiah. Zobacz która gra Ci się najbardziej podoba i
weź ją.

Oki tak zrobie.Bo chyba innej gry już nie znajdę.
a Two Worlds wyrzuciłeś bo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście Two World podobał się bardziej niż Gothic 3 i chyba spędziłem z nim więcej czasu niż ze słynnym konkurentem chodź ja obie gry uważam za udane.

Oprócz Gothiców,Risena,TES,Wiedźmina i TW nie ma chyba obecnie żadnego RPG oprócz produkcji w której sterujemy drużyną: NWN I,2,Drakensang,DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się