FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Ostatnio hity od EA sporo staniały. Z RPG Mass Effect 2, Dragon Age: Początek są po cenie 44.90, a gry warto pozyskać. W takiej samej cenie jest Left 4 Dead, którego sam postanowiłem zamówić, bo słyszałem o nim bardzo dużo dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 20:22, SongoX napisał:

Ostatnio hity od EA sporo staniały. Z RPG Mass Effect 2, Dragon Age: Początek są po cenie
44.90, a gry warto pozyskać. W takiej samej cenie jest Left 4 Dead, którego sam postanowiłem
zamówić, bo słyszałem o nim bardzo dużo dobrego.

Tak ,bardzo fajne gry potwierdzam bo sam je przeszedłem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo Jack ssie, najmniej lubiana przeze mnie postać.

I fakt, gra by była trochę lepsza, gdyby nie była taka wyidealizowana, chodzi mi o przekleństwa, ponoć w oryginalnej wersji było ich więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 20:26, SongoX napisał:

No to nieźle Ci pomogłem :P A jeśli chodzi o RTS''y to bardzo mi się podobało Company
of Heroes: Kompania Braci.

Mało gram w RTS , a w to nawet całkiem nie dawno grałem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 21:10, Net_com napisał:

Mało gram w RTS , a w to nawet całkiem nie dawno grałem ;P


Proponuje w czasie oczekiwania na propozycje wypróbować Alien Swarm - jest to darmowa gra na Steam podobna do Alien Shooter''a i naprawdę warto w nią zagrać. Z RTS''ów proponowałbym Battleforge o ile jeszcze nie grałeś. Możesz wypróbować za darmo,a jak ci się spodoba to będzie czas na zakup i stworzenie talii. Z RPG proponowałbym Risen. Możesz też zagrać w King''s Bounty Legenda i Wojownicza Księżniczka jeżeli lubisz serię Heroes. Z FPS''ów polecam Battlefield Bad Company 2 i Borderlands.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 20:12, Net_com napisał:

Szukam czegoś fajnego , żeby pozamulać w wakacje. Lubię rpg i fpsy , w rts też się
czasami pogra ;]


Polecę Alpha Protocol. Wyśmienicie mi się w to grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że polecono Ci Alpha Protocol.. Więc kilka słów ode mnie na temat tej gry.. Po pierwsze, beznadziejna optymalizacja, beznadziejne animacje, beznadziejne strzelanie i sterowanie i bardzo dobre dialogi.. Więc, jeżeli nie rażą Cie te wszystkie wady to.. polecam śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zastanawiam się nad zakupem Disciples III i King''s Bounty: Wojownicza Księżniczka. Którą z gier bardziej polecacie? Grałem w poprzedniczki obydwu z nich i każda na swój sposób mnie zauroczyła. W KB boli mnie brak multiplayer''a. W DIII słyszałem, że również go brakuje, ale tryb Hot Seat (z tego co słyszałem- bardzo ubogi pod względem ilości map) też mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 09:22, B1SH0P napisał:

beznadziejna optymalizacja,

No fakt, tu ciężko polemizować.

Dnia 26.07.2010 o 09:22, B1SH0P napisał:

beznadziejne animacje

Pozwolę sobie uzupełnić - beznadziejne to są animacje głównej postaci podczas skradania. Dla równowagi animacje, gdy po cichu eliminuje się wroga, czy walka wręcz są rewelacyjne po prostu.

Dnia 26.07.2010 o 09:22, B1SH0P napisał:

, beznadziejne strzelanie

Strzelanie nie jest beznadziejne. Zależy za to bardzo mocno od rozwinięcia umiejętności - czyli jest tak, jak w prawdziwym crpg powinno być. Ja bardzo wyraźnie widziałem różnicę w posługiwaniu się bronią bez żadnych punktów umiejętności oraz z rozwiniętymi umiejętnościami.

Dnia 26.07.2010 o 09:22, B1SH0P napisał:

i sterowanie

Co było nie tak w sterowaniu? Bo skończyłem tą grę 2 razy i niczego nie zauważyłem? :)

>ii bardzo dobre dialogi..
oraz całkiem fajna historia całości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 09:32, Llordus napisał:

, beznadziejne strzelanie


Pozwól, że przytoczę jeden z wielu bugów w grze związanych ze strzelaniem. Otóż raczej nie możliwe jest to, że gdy widzę kogoś mam na nim celownik, lecz moja postać stoi tak, że nie powinienem trafić bo drzwi zasłaniają, ale co tam! Te drzwi to zwykły styropian i się przez nie pociski przebiją..

Także super ekstra granaty które ZAWSZE lecą nam pod nogi.

A co do sterowania.. Dużo osób miało problemy, że im przy okręcaniu postaci potrafiło obrócić o 360 stopni..

I zapomniałem dodać.. Niemiłosiernie długie loadingi.. Gdzie np. Crysis albo coś innego, równie wymagającego, włączało się przez chwilkę to tutaj wydaje się to wiecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 09:39, B1SH0P napisał:

Pozwól, że przytoczę jeden z wielu bugów w grze związanych ze strzelaniem. Otóż raczej
nie możliwe jest to, że gdy widzę kogoś mam na nim celownik, lecz moja postać stoi tak,
że nie powinienem trafić bo drzwi zasłaniają, ale co tam! Te drzwi to zwykły styropian
i się przez nie pociski przebiją..

Wiesz, to zależy od broni i od drzwi :) Z takiego na przykład KMu, przez drewniane drzwi to raczej nie powinno być problemu. Gorzej jeśli ze strzelby taki motyw przechodzi. Imho to jednak są już detale. Zwłaszcza, że nikt Cię nie zmusza do wykorzystywania w grze takich bugów.

Dnia 26.07.2010 o 09:39, B1SH0P napisał:

Także super ekstra granaty które ZAWSZE lecą nam pod nogi.

Ja za to miałem niemiłe wrażenie, że granaty w grze są zbyt słabe. Wiele razy leciały mi pod nogi, wystarczyło wtedy szybko przebiec gdzieś dalej - w najgorszym razie straciłem nieco z pancerza. I już.

Dnia 26.07.2010 o 09:39, B1SH0P napisał:

A co do sterowania.. Dużo osób miało problemy, że im przy okręcaniu postaci potrafiło
obrócić o 360 stopni..

Ja też miałem tego typu problemy. Tylko że to nie wina sterowania a optymalizacji - działo się to z reguły w momencie doczytywania lokacji z hdd.

Dnia 26.07.2010 o 09:39, B1SH0P napisał:

I zapomniałem dodać.. Niemiłosiernie długie loadingi.. Gdzie np. Crysis albo coś innego,
równie wymagającego, włączało się przez chwilkę to tutaj wydaje się to wiecznością.

Czyli w dalszym ciągu optymalizacja leży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 4 rdzenie na pokładzie, to bierz BC2 i ME2. Jest jedno "ale"... ME2 wystarcza na 25-30 godzin rozgrywki, a BC2 zdaniem wielu się nudzi, lecz to jedna z tych produkcji, do której się wraca.
Czy SC2? Jeżeli lubisz strategię, to bierz w ciemno. Poza tym sądzę, że będzie to tytuł tego roku, a graczy do gry na pewno Ci nie zabraknie.

Co ja bym wziął? Jest moda na SC2 i nie bez powodu, dlatego bardziej skłaniałbym się ku dziełu Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 23:41, Rincewind napisał:

Krótko . STARCRAFT 2 czy BAD COMPANY 2 plus MASS EFFECT 2 ?


Jako że SC2 kompletnie mnie nie ciekawi, to wg mnie wybór jest prosty :) Zdecydowanie BC2 wraz z ME2.
ME2 na jedno przejście jest faktycznie niezbyt długie - jeśli mnie pamięć nie myli, to zajmuje coś pomiędzy 30-40 godzin gry. Ale spokojnie możesz założyć przynajmniej dwukrotne przejście - bo po pierwszym razie ma się po prostu za mało.
A BC2? Do tej pory na liczniku mam 327h gry w sieci - co w moim przypadku jest wartością ekstremalnie dużą - a pewnie jeszcze ta wartość urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 23:41, Rincewind napisał:

Krótko . STARCRAFT 2 czy BAD COMPANY 2 plus MASS EFFECT 2 ?

SC2. A czemu? Już wyjaśniam: Blizzard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 23:41, Rincewind napisał:

Krótko . STARCRAFT 2 czy BAD COMPANY 2 plus MASS EFFECT 2 ?


Ja bym wziął Starcrafta + Mass Effect 2. Natomiast jeżeli Z ME2 chcesz wziąć FPS-a to zamiast Bad Company 2 polceciłbym Modern Warfare 2 . Grałem w obie gry i powiem, że MW2 ma lepszego singla natomast emocje w multi według mnie sią większe niż w BC2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Singplayer wypada Starcraft 2 ale po zagraniu w betę w multiplayer brał bym BAD COMPANY 2 plus MASS EFFECT 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się