FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2011 o 13:52, nuraghe_jr napisał:

witam...zkorzystam z tego forum i zadam łatwe pytanko :) od jakiegoś czasu szukam fajnej
gierki strategicznej, coś jak The Settler''s albo gierka podobna do Zeus''a albo Faraona...
Z tych starszych gier jeśli by dało rade bo kompa to nowego nie mam hehe...

A grałeś już w Twierdzę i Twierdzę Krzyżowiec?
Poleciłbym Ci także Port Royale 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 13:52, nuraghe_jr napisał:

witam...zkorzystam z tego forum i zadam łatwe pytanko :) od jakiegoś czasu szukam fajnej
gierki strategicznej, coś jak The Settler''s albo gierka podobna do Zeus''a albo Faraona...
Z tych starszych gier jeśli by dało rade bo kompa to nowego nie mam hehe...


Zeusa, Faraon, Cesar.. wszystko to samo tylko w innych realiach ;). Mnie osobiście najbardziej do gustu przypadł Cesar III. Może Civilization IV na przykład? Nieco inny typ strategii, ale wciąąąąąąąąągaaaaaaa, że hej! :) .

Tropico też bardzo fajne. Bardziej ekonomia też Cię interesuje? Może Simcity? No i nieśmiertelne Age Of Empires II :D, ew. podobne czyli Rise of Legends.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 13:08, SamFiniszer napisał:

Ta gra jest no na prawdę dobra, ale już ją przeszedłem kilka lat temu całą :P. Teraz
widzę, że wychodzi Off-Road Drive. Z tego co widać gra na prawdę dobra. Gra wychodzi
dopiero u nas w sierpniu także poczekam na tą grę :).


Jeśli bardziej przeprawy niż wyścigi też Cię interesują to polecam najlepszą grę o tej tematyce, czyli Screamer 4x4, tylko nie wiem jak z nią będzie na Win7 bo sam jeszcze nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2011 o 13:28, jakubg7 napisał:

Jakbyś znał jakieś fajne tytuły tego typu to napisz.


Na myśl mi przychodzi też drugi klasyk, mimo że raczej nie w realiach II wojny - Far Cry. Nie ma regeneracji tylko apteczki no i jest nawet trudny. Z gier które by Twoje kryteria spełniały to nie znam raczej nic poza tym co wymieniłeś ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 13:52, nuraghe_jr napisał:

witam...zkorzystam z tego forum i zadam łatwe pytanko :) od jakiegoś czasu szukam fajnej
gierki strategicznej, coś jak The Settler''s albo gierka podobna do Zeus''a albo Faraona...
Z tych starszych gier jeśli by dało rade bo kompa to nowego nie mam hehe...

Co do Settlersów to jedynie mogę polecić Settlersy II-IV łącznie z dodatkami i remakiem II części. Niestety nie znam gier podobnych do tej serii. V została zmieniona w pseudo klon Warcrafta a kolejne części to nie wypały. A co do Faraona i Zeusa to jedynie Cesarz: Narodziny Państwa Środka. Te gry różnią się jedynie realiami. Mechanizmy są identyczne. Ze starszych gier strategiczno-ekonomicznych to polecam jeszcze serię Anno, Port Royale. Ewentualnie Tycoony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne pytanie, a dziwne z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że gry jeszcze nie wyszły, drugim - są to różne gatunki i ostatnim z nich jest kryterium ceny.

Sytuacja wygląda tak, że dziewczyna na gwiazdkę ma mi kupić dwie gry (jedna na gwiazdkę i jedna jako zaległy prezent). Ja obstawiam za FIFA 12 (to jest pewniak) i NfS The Run (i tutaj znak zapytania). Nie chciałbym, żeby się bardzo wykosztowywała, a pamiętam, że rok temu na gwiazdkę była promocja FIFA 11 + NfS Hot Pursuit za 150 zł (czy to Saturny, czy MM, a nawet Carrefoury, Tesco itp.), więc fajnie, jakby udało jej się w ten sposób te gry kupić.

Ale jeśli NfS The Run okaże się niewypałem to co wtedy? Batman Arkham City?

Ja sam planuję też kupić jesienią L.A. Noire na PC, ale też się waham, czy wybrać L.A. Noire, czy Batman Arkham City. Pomóżcie :) Wyciągnijcie kryształowe kule i powróżcie trochę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź tą grę, której klimaty |Ci odpowiadają. Nie grałem ani w Batmana Arkham Asylum ani w L.A. Noire ale dla mnie to:
- Arkham City będzie bardziej rozbudowany od Asylum
- L.A. Noire to GTA tylko kilkadziesiąt lat wcześniej w czasach przypominających Mafię.
Jak nie wiem co kupić z gier, które dopiero wyjdą to zawsze tak wybieram. Pasuje Ci klimat? To masz większe szanse, że Ci się spodoba. Z resztą. Chcesz to w Pr orderze zamówić? I tak gry dostaniesz dopiero po ich premierach więc obserwuj wiadomości o tych grach, gameplaye itp. itd. i coś wybierzesz. Nie ma co się spieszyć z kupnem gier. Bo możesz się nadziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

L.A Noire, jak GTA - chyba żartujesz... L.A Noire jest niesamowitą grą, jedyną w swoim rodzaju i nie było takiej jeszcze w historii. Gra miód, jedna z najlepszych w tym roku, w dziejach.
Arkham City zapowiada się świetnie, ale mimo wszystko - bierz L.A Noire: klimat, dialogi, fabuła, mniam!
AC szybko stanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lepiej zapowiada się Batman:AC. Klimat, walki(w AA były świetne!), nie będzie za krótka. Ale to wszystko zależy czy preferujesz grę akcji czy coś, co jak napisał Grinczar jest niepowtarzalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na samym początku swojego posta napisałem, że w żadną z tych gier nei grałem. Nie mam konsoli do L.A. Noire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 10:10, Gromo napisał:

Nie mam konsoli do L.A. Noire.


Wystarczyło obejrzeć jeden z tysięcy filmów poświęconych tej produkcji, a w życiu nie napisałbyś czegoś takiego.

Co do gier to oczywiście tylko PES + Arkham City ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto brać Alan Wake + Forza 3 za 50zł? Czy osoba, która średniawo zna angielski będzie miała problemy z przejściem i zrozumieniem Alana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 16:07, kamil_E1 napisał:

Warto brać Alan Wake + Forza 3 za 50zł?


Pewnie, że warto. Alan to pisarz, więc tekstu w grze jest generalnie sporo, akcji zresztą też. Przy umiejętnym operowaniu słownikiem dasz rade. Oraz połączysz przyjemne z pożytecznym ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 16:07, kamil_E1 napisał:

Warto brać Alan Wake + Forza 3 za 50zł? Czy osoba, która średniawo zna angielski będzie
miała problemy z przejściem i zrozumieniem Alana?

Miałem okazję przejść u kolegi i z tego co pamiętam to język w tej grze nie sprawiał mi większego problemu , a sam nie znam go jakoś wybitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu szukam gry w która w realistyczny sposób pokaże aspekt walki mieczem dwuręcznym. Nie proponujcie klasyków, błagam was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 22:09, Woo-Cash napisał:

Od dłuższego czasu szukam gry w która w realistyczny sposób pokaże aspekt walki mieczem
dwuręcznym. Nie proponujcie klasyków, błagam was.


Hmm... może Wiedźmin 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się