FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2011 o 15:52, Radekl2 napisał:

1. Musi mi starczyć na trochę. Nie lubię wyrzucać kasy dla 2h gry i nie mam na to funduszów.

Bulletstorm, Wiedźmin 2

Dnia 04.09.2011 o 15:52, Radekl2 napisał:

2. Gra max. ok. 100zł, bo nie chcę przekracza jakiejś bariery, gdy cena połączy się z
AC.

Jak wyżej.

Dnia 04.09.2011 o 15:52, Radekl2 napisał:

3. Na PC, żeby odpaliła z miłymi wrażeniami wizualnymi na moim sprzęcie. (XP, Intel Core
2 Duo E7200 2.53GHz, 2MB RAM, GeForce GT240).

Jak wyżej.

Dnia 04.09.2011 o 15:52, Radekl2 napisał:

4. Nie mam jej jeszcze w swoim zbiorze :)

Tu nie pomogę.

Dnia 04.09.2011 o 15:52, Radekl2 napisał:

5. Rodzaj dowolny, jestem otwarty na różne propozycje.

Jak wyżej niż wyżej xD

Dnia 04.09.2011 o 15:52, Radekl2 napisał:

PS.
6. Musi oczywiście być już dostępna lub pojawić się na rynku przed wspomnianym AC R.

Obie są dostępne, a Wiesiek na dodatek za niedługo wychodzi w nowej wersji.

Edit: Metro 2033 fajne jest, ale nie wiem na ile starcza. Podejrzewam, że ok 10h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2011 o 16:45, Radekl2 napisał:

No właśnie nie mam określonych wymagań. Jestem dość elastyczny, żeby tylko potrafiła
mnie produkcja wciągnąć i zainteresować. Np. nie grałem, nie oglądałem filmików z ME,
napisałem tutaj, kupiłem jedynkę i dwójkę, a teraz pre-order na ME3 już zamówiony.
Zauważyłem, że FIFA 12 ma wyjść 29.9, więc może? Demo ma być wcześniej (kiedy to nie
wiem, więc pewnie sprawdzę). W 11 dość dobrze mi się grało, lepiej niż w PES''a 10.
Oczywiście nadal liczę na jakieś propozycję. Rzuć jakąś grą, która Ci się spodobała.
Poszukam informacji i zobaczymy :)

Ja nie dawno zainwestowałem w nowego kompa i teraz czekam na wyjście gier które mnie interesują. Grałem w demo PESa 2012, niby gra się lepiej niż w wersje poprzednią, która była o niebo gorsza od FIFA11, ale coś czuje, że FIFA12 zrobi jeszcze większą różnice. I nie mówię tego jako jakiś fanboy FIFA, bo od FIFA2005 do 11 grałem tylko w PESa. Także mówię obiektywnie, ze warto będzie zainwestować w FIFA12, najlepiej zagraj sobie jeszcze w demo, która wyjdzie 13.09. Teraz mam dosłownie 3 gry. Wieśka 1&2 i Fallouta 3. Pierwszą przeszedłem, a dwie pozostałe przechodzę. Oprócz FIFA12 moim celem będzie BF3 lub CoD3.
I tu mam także pytanie: W co lepiej zainwestować, w serie CoD gram od początków jej istnienia, ale ostatnią grę jaką grałem było CoD4MW, gram w nią nawet do dziś ;P ale chciałbym czegoś nowego. Więcej współpracy, poruszania się pojazdami na większych mapach, postrzelania sobie ze snajperki, a to wszystko znajdę podobno w BF3. Na wszelki wypadek jednak prosiłbym o opinie co zapowiada się lepiej nowa gra z serii BF czy CoD? W tym roku jeszcze czekam na Batman Arkham City, a w nowym na ME3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady. Poczekam na to demo FIFY.

@Paoro-Mam MW2 i BO. W MW2 świetnie grało mi się w multi, a w BO w singla. Nie wiem czy kupować MW3, ale chętnie zainwestowałbym w BF3, jednak Windows nie pozwala (i sprzęt ogólnie pewnie też), a zmieniać go nie zamierzam. Przetestowałbym, bo filmiki wyborne, ale cóż? Nie wiem czy znajdzie się ktoś, kto na 100% rzetelnie odpowie Ci na to pytanie. Przykro to pisać, ale jest tu dużo fanbojów tych gier, którzy nie potrafią argumentować swojego wyboru inaczej niż "CoD to odsmażany kotlet, a BF jest świetne, super bomba i czad".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 15:28, alexiej napisał:

Jaka gierkę na x360 mi polecacie z arkejd? Mam 1500MSP :)

Miłe b było coś w coop :)


Jeśli coop to Castle Crashers, Lara Croft czy też Magic The Gathering Duels of Planeswalkers(szczerze polecam tą karciankę, szczególnie część pod nazwą 2012). Jeśli jednak zainteresowałbyś się grą bez coopa to proponuje Super Meat Boya(retro arkejdówka do której trzeba mieć mocne nerwy), From Dust, Bastion, Battlefield 1943. Każda z gier ma triala, czyli krótką wersję próbną. Najlepiej te triale pościągać i szybko zdecydujesz się na co wydać punkciki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nad Castel Crashers się zastanawiałem i chyba ją wybiorę ... choć nie wiem czy nie lepiej tak pokaźną sumkę wydać na np Mass Effecta 1 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tak pokaźną sumkę możesz mieć wiele fajnych gier na żądanie chociażby właśnie Mass Effect czy Darksiders, ale trial to duża rzecz nie jest, warto spróbować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zagra w Kane & Lynch: Dead Man? Gra jest już w taniej serii, a do tego jest to gra twórców serii Hitman, którą uwielbiam. Czytałem wiele opinii, że gra to gniot, wiec z drugiej strony to nawet te 25zł to duża opłata za kupno, czas zmarnowany na instalację, deinstalację i odstawienie na półkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


IMHO ta gra jest świetna. Trochę niedoskonała technicznie (częste problemy z dźwiękiem), ale podobnej fabuły, klimatu i bohaterów próżno szukać w innych tytułach. Sam gameplay jest bardzo przyjemny, strzelanie daje satysfakcję, trochę kuleje mechanika chowania się za osłonami, ale K&L nie należy do gier trudnych. Jeśli jesteś fanem takich filmów jak Ronin, Pieskie popołudnie, Gorączka oraz Miasto złodziei, to gra idealna dla Ciebie. Ale uwaga, K&L jest niesamowicie brutalny, wulgarny i zły (głównie bohaterowie są czarnymi charakterami i nie ma co zbytnio doszukiwać w nich jasnych stron) oraz nie licz na happy end. No i nie pograsz w multika, nie ma z kim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, ile mogę krzyczeć na allegro za Mass Effect (nowa, bez folii) + Mass Effect 2 Edycja Kolekcjonerska ? :)

Swoją drogą - zastanawiam się nad kupnem Driver: San Francisco - opłaca się? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam problem.

Otóż poszukuję strategii w stylu Panzer General, najlepiej klona w nowej grafice. :D

Strategia musi być turowa i w czasach I lub II wojny światowej.

Pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 13:51, damlon napisał:

Czy warto zagra w Kane & Lynch: Dead Man? Gra jest już w taniej serii, a do tego jest
to gra twórców serii Hitman, którą uwielbiam. Czytałem wiele opinii, że gra to gniot,
wiec z drugiej strony to nawet te 25zł to duża opłata za kupno, czas zmarnowany na instalację,
deinstalację i odstawienie na półkę :P

ściągnij se demo i zagraj sam. mnie sie osobiscie demo podobalo, tez sie zastanawiam nad zainwestowaniem w pelniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 21:46, Lucas01 napisał:

Jest na znanym serwisie aukcyjnym na A :) ale cena ok 150zł

No właśnie, i to jeszcze wysyłka z niemiec, czyli instrukcja i pudełko po niemiecku pewnie. :(

Drogo strasznie jak na taką grę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktoś coś ciekawego(a przykładowo mało znanego) na PC?
Multiplatformowe gry mnie nie interesują.
FPS, RTS, RPG, jestem raczej otwarty na różne gatunki. Nie musi być nowe, ale nie mam nastroju na starocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 23:08, Fatal-X napisał:

Poleci mi ktoś coś ciekawego(a przykładowo mało znanego) na PC?
Multiplatformowe gry mnie nie interesują.
FPS, RTS, RPG, jestem raczej otwarty na różne gatunki. Nie musi być nowe, ale nie mam
nastroju na starocie.


Max Payne 1 i 2.
Aliens Vs Predator 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 23:08, Fatal-X napisał:

Poleci mi ktoś coś ciekawego(a przykładowo mało znanego) na PC?
Multiplatformowe gry mnie nie interesują.
FPS, RTS, RPG, jestem raczej otwarty na różne gatunki. Nie musi być nowe, ale nie mam
nastroju na starocie.


Jeśli jeszcze nie grałeś, to jak pisze PERYFER, obie części Max Payne''a są świetne, fajna historia, mroczny klimat i legendarny już bullet time. Polecam również serię Hitman, mnie chyba najbardziej poboda się część Hitman: Blood Money (Krwawa Forsa w wersji pl). Jeśi nie interesuje Cię jedynie widowiskowość, a lubisz się skradać to seria Splinter Cell będzie idealna. Wszystkie te gry kupisz już w Pomarańczowej Kolekcji Cenegi za rozsądną cenę, a do tego są one w pakietach (wszystkie części serii razem) za około 25-30 zł. Tylko Splinter Cell jest zdaje się wydany tak: 3 części + osobno Double Agent + osobno Convinction, z tym że ten ostatni z serią SC ma wspólny tylko tytuł i imię głównego bohatera.
Z RPG mogę Ci polecić Neverwinter Nights 2 jest nieco mniej znany od hitów ostatnich lat, to dosyć oldschoolowe RPG oparte na systemie D&D, mechaniką bliżej mu do Baldur''s Gate niż Wiedźmina. Jeśli nie grałeś to oczywiście Dragon Age: Origins i FPS-RPG Mass Effect 1 i 2.
Z RTS to polecam Company of Heroes, świetna strategia osadzona w realiach II wojny światowej, mimo upływu czasu bardzo dobra grafika, świetna fizyka jak na RTS i znakomite efekty, a do tego sporo osób ciągle gra w multi. Również w rozsądnej cenie. Ci sami twórcy wyprodukowali Warhammer 40000: Dawn of War, obie części z dodatkami są ciekawe, a poza tym samo uniwersum jest świetne. Jeśli jednak interesuje Cię multi to musisz postawić na Warhammer 40000: Dawn of War 2, w jedynkę już nikt nie gra.
Jeśli lubisz strategie ekonomiczne, to polecam Anno 1404 oraz The Settlers 7. To specyficzny typ gier, które nie każdemu przypadną do gustu, ale oba tytuły potrafią zabrać sporo życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się