FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Opłaca się kupować Dark Souls ? Na jak długo starcza gra ? Czy dużo jest przedmiotów do zebrania ? Czy może poczekać na innego rpga Diablo 3 ? Jakieś sugestie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 19:29, vegost napisał:

Opłaca się kupować Dark Souls ? Na jak długo starcza gra ? Czy dużo jest przedmiotów
do zebrania ? Czy może poczekać na innego rpga Diablo 3 ? Jakieś sugestie ?


Erm, Dark Souls wystarcza na BARDZO długo(pierwsze przejście gry to około 100h, a później masz New Game Plusy) i jest trudne. Przedmiotów jest mnóstwo, nie da się ich wszystkich zebrać na jednym przejściu gry. Z innych RPG-ów możesz wziąć prostszego, ale jakże świetnego Skyrima albo wychodzące 10 lutego Kingdoms of Amalur, ale do tego drugiego ja nie jestem przekonany. Do premiery Diablo 3 to ja bym nie czekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 19:59, barsum napisał:

Erm, Dark Souls wystarcza na BARDZO długo(pierwsze przejście gry to około 100h, a później
masz New Game Plusy) i jest trudne. Przedmiotów jest mnóstwo, nie da się ich wszystkich
zebrać na jednym przejściu gry. Z innych RPG-ów możesz wziąć prostszego, ale jakże świetnego
Skyrima albo wychodzące 10 lutego Kingdoms of Amalur, ale do tego drugiego ja nie jestem
przekonany. Do premiery Diablo 3 to ja bym nie czekał.


Mam Skyrima i mnie tak nie zaouroczył jak niektórych tutaj :) Znudził mi się :P Mam ochotę własnie pograć w dobrego rpga... Diablo 3 nie wiadomo kiedy będzie a mi się chcę w coś grać. Ten miesiąc jest bardzo słaby.. Dark Soul kusi ładna grafą i walką :) Jak wydam na niego kase to na Diablo 3 nie będzie, więc dlatego szukam jak najwięcej plusów na korzyść Dark Soul. Wygląda fajnie i widziałem dużo gameplayeów na YT. Słyszałem i czytałem taką ciekawostkę, że jak się uderzy jakiegoś smoka w ogon to upadnie gdzieś na ziemię najlepszy oręż w grze ? To prawda ? XD Czy to nie przesada ? :D Drake Armor to też najlepszy secik w grze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecę Ci Drakensaga. Ale tylko pierwszą część, bo kolejne IMO nie były już tak udane.
Jeśli grałeś w Baldursy to możesz też spróbować sagę Icewind Dale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 20:29, sirufok napisał:

Ja również polecę Ci Drakensaga. Ale tylko pierwszą część, bo kolejne IMO nie były już
tak udane.


Oks. Dziękuję wszystkim, kupię i Drakensanga i Jade Emipre.

Dnia 03.02.2012 o 20:29, sirufok napisał:

Jeśli grałeś w Baldursy to możesz też spróbować sagę Icewind Dale.

Nie grałem w Baldursy ( znam:). Obawiam się, ze mnie jednak stare gry odrzucą. Nie było tak źle póki miałem starego kompa, grałem we wszystko i liczył się klimat. Jest nowy komp, pograłem trochę w te lepsze graficznie i już te stare tak nie wchodzą. Ale muszę się przekonać, bo nie jestem dzieckiem neo, by grać w grę dla grafiki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 20:48, Nikodem95 napisał:

Nie grałem w Baldursy ( znam:). Obawiam się, ze mnie jednak stare gry odrzucą. Nie było
tak źle póki miałem starego kompa, grałem we wszystko i liczył się klimat. Jest nowy
komp, pograłem trochę w te lepsze graficznie i już te stare tak nie wchodzą. Ale muszę
się przekonać, bo nie jestem dzieckiem neo, by grać w grę dla grafiki :)


Ja grałem w Baldura jedynkę jakieś 2 lata temu i trudno jest tylko przez pierwsze 5 minut potem duże piksele już nie przeszkadzają a grafika zaczyna się nawet podobać. Ogólnie gry 2D starzeją się duuuużo wolniej. Poza tym są do gier na silniku Infinity (Baldury, Icewindy, Torment) mody pozwalające ustawić rozdzielczość HD i wtedy gra nawet obecnie może się podobać (tylko postaci są małe w porównaniu z tym co jest na standardowej rozdzielczości).

PS Torment jest obowiązkowy jeśli chcesz poznać najlepsze gry z gatunku :D No i chyba żadna gra do dziś nie pobiła go w kwestii animacji czarów: http://www.youtube.com/watch?v=OKZZEPoVb4c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 21:35, Nufiko napisał:

>

Ja grałem w Baldura jedynkę jakieś 2 lata temu i trudno jest tylko przez pierwsze 5 minut
potem duże piksele już nie przeszkadzają a grafika zaczyna się nawet podobać. Ogólnie
gry 2D starzeją się duuuużo wolniej. Poza tym są do gier na silniku Infinity (Baldury,
Icewindy, Torment) mody pozwalające ustawić rozdzielczość HD i wtedy gra nawet obecnie
może się podobać (tylko postaci są małe w porównaniu z tym co jest na standardowej rozdzielczości).

Już prędzej zagram normalnie, bez ulepszeń. Nigdy ich praktycznie nie stosuję :)

Dnia 03.02.2012 o 21:35, Nufiko napisał:


PS Torment jest obowiązkowy jeśli chcesz poznać najlepsze gry z gatunku :D No i chyba
żadna gra do dziś nie pobiła go w kwestii animacji czarów: http://www.youtube.com/watch?v=OKZZEPoVb4c


Niby nie widać jakieś różnicy między np. Bard''s Tale, a w niego jakoś grałem i szybko się przyzwyczaiłem. A to odstraszenie od starej grafiki, to chyba stwierdzam po zagraniu w Fallouta któregoś tam, ale to może gra mnie odrzuciła,a zwalam na grafikę(?) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś w GTA:EFLC i poleca te dodatki? Jak z optymalizacją i czy (podobnie jak w zwykłym GTA IV) do normalnego grania trzeba zainstalować masę patchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 21:53, Hommicide napisał:

Grał ktoś w GTA:EFLC i poleca te dodatki? Jak z optymalizacją i czy (podobnie jak w zwykłym
GTA IV) do normalnego grania trzeba zainstalować masę patchy?


Cóż, nie mogę Ci powiedzieć, jak z optymalizacją i patchami, gdyż grałem na X360. Ale jeśli chodzi o fabułę, to na prawdę warto. Została ona ładnie spleciona z fabułą Niko Bellca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DkS jest taka zależność że odrąbanie ogonów daje ci bardzo często broń. Nie jest to co prawda najlepszy oręż jaki istnieje, ale jest on bardzo dobry i spokojnie połowę gry możesz z nim przejść. :P Z secików to dokładnie Ci nie powiem, musiałbyś sprawdzić na wiki, bo to wszystko zależy jak grasz. Najlepszy pancerz nie daje tylko olbrzymiej obrony, ale równocześnie jest ciężki i trudno jest unikać ciosów przeciwnika. Wszystko zależy od stylu gry i m.in. dlatego DkS jest taki świetny. :P Przy czym pamiętaj, że w tej grze często się pada, w szczególności na początku. Dlatego jeśli nie masz nerwów na akcje typu: Farmiłeś 2 godziny dusze, a tu nagle wszystko tracisz(oczywiście po pewnym czasie będziesz padał głównie na bossach, ale zawsze), to lepiej sobie odpuść grę. :P Nie bez powodu jej hasłem jest : "Prepare to die".:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jaką grę akcji lub FPS na PC do 130 zł polecacie?
Może być jakaś uber kolekcjonerka, jeśli się w tej cenie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 07:25, barsum napisał:

W DkS jest taka zależność że odrąbanie ogonów daje ci bardzo często broń. Nie jest to
co prawda najlepszy oręż jaki istnieje, ale jest on bardzo dobry i spokojnie połowę gry
możesz z nim przejść. :P Z secików to dokładnie Ci nie powiem, musiałbyś sprawdzić na
wiki, bo to wszystko zależy jak grasz. Najlepszy pancerz nie daje tylko olbrzymiej obrony,
ale równocześnie jest ciężki i trudno jest unikać ciosów przeciwnika. Wszystko zależy
od stylu gry i m.in. dlatego DkS jest taki świetny. :P Przy czym pamiętaj, że w tej grze
często się pada, w szczególności na początku. Dlatego jeśli nie masz nerwów na akcje
typu: Farmiłeś 2 godziny dusze, a tu nagle wszystko tracisz(oczywiście po pewnym czasie
będziesz padał głównie na bossach, ale zawsze), to lepiej sobie odpuść grę. :P Nie bez
powodu jej hasłem jest : "Prepare to die".:)


Yeah wystarczy, że sobie przypomnę co się działo ze mną jak grałem w Meat Boya xD Ale lubie gry RPG więc jakoś pewnie dam radę ;) Zwłaszcza, że mamy tam tyle tych rzeczy do zebrania i w ogóle to cieszy. Hmm, ale i tak zastanawiam się nad D3. A tak teraz na chwilę obecną nie ma żadnego innego rpga ? Może wrócic do Gothica 2 ? :D Posocha normalnie jest i nie ma zwyczajnie w co grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do rpgów starych zawsze można wrócić, wiele w sumie dobrych rpgów jest teraz w bardzo niskich cenach(chociażby na Origin są teraz promocje), a Diablo 3 na pewno będzie grą świetną, chociaż pamiętaj że D3 to nie gra RPG, tylko hack ''n slash z elementami erpega. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 14:39, barsum napisał:

Do rpgów starych zawsze można wrócić, wiele w sumie dobrych rpgów jest teraz w bardzo
niskich cenach(chociażby na Origin są teraz promocje), a Diablo 3 na pewno będzie grą
świetną, chociaż pamiętaj że D3 to nie gra RPG, tylko hack ''n slash z elementami erpega.
:P


Wiesz ja prowadzę akcję Anty-EA więc nie mogę od nich nic kupować. Z resztą nawet jeśli na Origin są też gry od innech to i tak nie dam im zarobić :) Więc chyba zostało mi pograć w starego dorego Gothica 2 :P A poźniej poczekam na D3. Może załapie się jeszcze na Dark Souls jak uda mi się od kogoś kupić po mniejszej cenie. Jakaś użwyka czy coś. W każdym razie dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę wybrać jakąś grę, ale nie wiem jaką. Chodzi bardziej o multi. Proszę, aby nie wypowiadali się fanboje.

BF:BC 2 vs CoD: MW vs CoD: WaW vs CoD: MW 2 vs CoD: BO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 15:14, Fimbulvinter napisał:

Muszę wybrać jakąś grę, ale nie wiem jaką. Chodzi bardziej o multi. Proszę, aby nie wypowiadali
się fanboje.

BF:BC 2 vs CoD: MW vs CoD: WaW vs CoD: MW 2 vs CoD: BO


Między częściami Call of Duty to wybrał bym Black Opsa. Zdecydowanie najlepszy multi + niespotykany tryb zombie. Dlaczego nie WaW ? Wiem, że jest tam taki sam tryb zombie, ale w Black Ops jest to unowocześnione + lepszy silnik graficzny no i przede wszystkim więcej ludzi gra w nowszą część. A jeśli chodzi o Multi ogólne to raczej BC2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 15:14, Fimbulvinter napisał:

BF:BC 2 vs CoD: MW vs CoD: WaW vs CoD: MW 2 vs CoD: BO

Najsampierw, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: czego oczekuję po multi?
Duże mapy, pojazdy, zwycięstwo jedynie poprzez współpracę drużyny itd.
czy też
Średnie mapy, szybkie tempo akcji, wiele fragów itd.
Dalej, możesz już wybierać między częściami :) Osobiście brałbym BC2 z dodatkiem Vietnam, który wg mnie jest jednym z najlepszych dodatków do tego typu gier + pozwala na małą odskocznie od wygadżetowanej podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 20:00, moonman napisał:

Witam!
Czy są jakieś gry strategiczne w wersji PL na konsolę XBOX360?
Udało mi się znaleźć jak na razie R.U.S.E.


Halo Wars przychodzi mi na myśl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się