FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2012 o 18:21, Fimbulvinter napisał:

Możecie mi polecieć jakieś gry RPG na PS3? Byle po polsku i nic z nowych.


Rozumiem, że jRPG Cię nie interesuje ? ;)

Jesli chcesz po polsku to widzę tylko dwa tytuły...Dragon Age 1 i 2. Inne Gothicopodobne są albo po angielsku albo ich wykonanie jest o wiele gorsze niż blaszakowe odpowiedniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem pewien, że dostanę odpowiedź: Dragon Age. Łudziłem się. Co do jRPG to mi się podobają, ale z moim łamanym angielski raczej to się mija z celem, zwłaszcza, że w takim FF13 co chwila cutscenki były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Two Worlds II.

Może też Deus Ex''a ale to gra nowsza. Fallout też zły nie jest, ale musisz sprawdzić czy wychodził w wersji PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 10:19, Fimbulvinter napisał:

Byłem pewien, że dostanę odpowiedź: Dragon Age. Łudziłem się. Co do jRPG to mi się podobają,
ale z moim łamanym angielski raczej to się mija z celem, zwłaszcza, że w takim FF13 co
chwila cutscenki były.


Więc sprawdź starsze jRPGi jak chociażby Final Fantasy IX. Gra jest po angielsku ale wszystkie dialogi możesz spokojnie przeczytać. Dobre jest też Eternal Sonata gdzie cała główna fabuła kręci się wokół postaci ...Fryderyka Chopina ;) Gra na początku wydaje się dziecinna i bajkowa ale to kawał świetnej przygody. Polecam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 15:16, zerohunter napisał:

Arcania vs 2 Worlds 2?
I dlaczego to?


Trudno powiedzieć, Two Worlds 2 nie jest grą wybitną a Arcania też do najlepszych nie należy. Nie wspominając już o słabej optymalizacji. Jeśli chodzi o rozbudowaną część gry to wygrywa Two Worlds. Arcania jest bardzo uproszczona i nie ma tam nad czym się głowić czy zastanawiać. Questy są pozaznaczane na mapie i nie ma co szukasz po prostu idziemy we wskazany kierunek. Arcania wygrywa pod względem jakościowym jeśli chodzi o polonizację bo mamy tam dubbing. Nie jest on też najwyższych lotów :) Two Worlds 2 ma też multiplayer co jest niespotykane w grach RPG :) Ma też co-opa jak dobrze pamiętam :) Grafika też stoi na przyzwoitym poziomie. Więc wybrałbym Two Worlds 2 ze względu na więcej frajdy z gry i więcej dostępnych funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tego Gotika to się opłaca w ogóle tykać, bo ponoć cienki, ostatni raz grałem w coś takiego to był Risen, może lepiej tego nie ruszać, skoro to takie cienkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że wytłumaczę Ci jedną rzecz - ta gra to nie Gothic, jedynie nie wiadomo czemu ma to słowo w nazwie. Myślę, że w ten sposób rozwiałem twoje wątpliwości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Którą z gier z serii Call of Duty radzilibyście kupić? Jako zapalony fan Battlefieldów chciałbym spróbowac czegoś nowego, szczególnie po ostudzeniu entuzjazmu po ostatniej części, która wg mnie nie ma tego "czegoś". Bardziej nastawiam sie na multi. Fajnie by było gdybyście wymienili jakieś znaczące różnce w porównaniu np z Bad Company 2 ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnic podać nie mogę, bo w BC2 nie grałem, ale mnie osobiście porwał bez reszty CoD4 zarówno w singlu, jak i w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 19:29, Sithis napisał:

Którą z gier z serii Call of Duty radzilibyście kupić? Jako zapalony fan Battlefieldów
chciałbym spróbowac czegoś nowego, szczególnie po ostudzeniu entuzjazmu po ostatniej
części, która wg mnie nie ma tego "czegoś". Bardziej nastawiam sie na multi. Fajnie by
było gdybyście wymienili jakieś znaczące różnce w porównaniu np z Bad Company 2 ;) Z
góry dzięki


Ja polecam CoD4, jak dla mnie najlepsza część tej serii (do niej nie wliczam części robionych przez Treyarch). Nie grałem w multi, ale wypowiem się o trybie single player. Absolutnie obowiązkowy do przejścia. Kampania ciekawa, szybka i widowiskowa. Zawiera kilka niezapomnianych misji. Przeszedłem chyba z 3 razy, ale niektóre misje powtarzałem po kilkanaście. Głowną różnicą w porównaniu do (IMO również genialnego) BC2 jest brak możliwości niszczenia budynków i umocnień. Modern Warfare 2 też jest bardzo ciekawy, z trochę ulepszoną grafiką, ale misje nie są już tak spektakularne jak w "czwórce". Fantastyczny był też CoD1, ale w tej chwili podejrzewam, że oprawa graficzna byłaby zaporą nie do przejścia. W MW3 nie grałem jeszcze, więc się nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 16:34, zerohunter napisał:

A tego Gotika to się opłaca w ogóle tykać, bo ponoć cienki, ostatni raz grałem w coś
takiego to był Risen, może lepiej tego nie ruszać, skoro to takie cienkie?


To nie jest Gothic, mimo iż w nazwie jest takie słowo. Owszem fabularnie to i ma coś wspólnego z Gohic 3, ale Arcania nie była tworzona przez twórców czyli Piranie. Stworzeniem gry zajęła się inna niemiecka firma Spellbund a wydawcą i prawnym właścicielem marki w dniu premiery był Jawood. Dlatego też w nazwię było Gothic. Teraz prawa wróciły do prawowitych twórców i Jawood już nie ma prawa wykorzystywać nazwy gry. To też ten kto nie grał w Upadek Setariff to powiem,

Spoiler

że dodatek całkowicie fabularnie skonczył serię Arcania i to nic dziwnego skoro Jawood straciło prawa do marki :)



Nie wiem czy się nie opłaca kupować... Każdy ma inny gust i może polubisz Arcanie. Ale według mnie jeśli jesteś fanem Gothica to naprawdę nie trzeba tego znać i nie warto kupować. Gra zbyt uproszczona, fabuła nie trzyma się kupy. Optymalizacja kiepska nawet po patchach nie widać różnicy. Dubbing średni a grafika tak sobie. Zbyt kolorowa. Nie jest to gra dla fanów. Myślę, że pomogłem i jednak kupisz Two Worlds 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto rozpocząć serię assassin''s creed od pierwszej części? Czy istnieje duże powiązanie pomiędzy poszczególnymi częściami?
Słyszałem, że jedynka jest zdecydowanie gorsza od reszty i zastanawiam się czy warto ją pominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 19:18, 1096 napisał:

Czy warto rozpocząć serię assassin''s creed od pierwszej części? Czy istnieje duże powiązanie
pomiędzy poszczególnymi częściami?
Słyszałem, że jedynka jest zdecydowanie gorsza od reszty i zastanawiam się czy warto
ją pominąć.

To prawda, IMO jedynka jest o wiele słabsza od dwójki ( ktorą uważam za najlepszą, nie licząc Revelations, w którego jeszcze nie grałem ). Znawcą nie jestem, więc możliwe, że nie kojarzę dużo faktów, ale powiązania są. Myślę, że nie wypada nie zagrać w pierwszą część. Tylko jeśli nie spodoba Ci się ona, bo jest nudna po jakimś czasie, to nie rezygnuj z grania w dwójkę. Ja prawie ten błąd popełniłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gram.pl/sklep_grupa.asp?e=6grj8&utm_source=spot&utm_medium=baner&utm_campaign=sklep_gram
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś pomógł wybrać grę z tej promocji. Najlepiej żeby miała multi, nie przedpadam za FPSami. Guild Wars odpada, Trainz Simulator myślę że mnie też nie zainteresuje. Król Artur nie bo 2 niedlugo wychodzi/wyszła m&b gralem u kolegi.
I jeszcze jedno pytanie to już bardziej odległe. Nie mam pojęcia co wybrać żeby nie żałować - Diablo III czy Guild Wars 2. Jeśli jest jakiś abonament czy coś to odpada, na razie nic mi o tym nie wiadomo. I jeszcze co z tymi dodatkami do GW, trzeba je wszystkie kupować? Do 2 będzie tak samo jak w przypadku jedynki?
Co do tego pierwszego to proszę się pospieszyć bo promocja obowiązuje do 22.02 :D (chodzi mi na razie o 1 grę z topsellera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się