FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2012 o 18:51, XXX_PL1 napisał:

Takie pytanie. Jak grałem w ME2 i nie przypadł mi do gustu to czy opłaca się kupić ME1
?

Hmm pierwszą część możesz kupić praktycznie za grosze, więc jeśli cokolwiek Ci się podobało w ME2 to możesz śmiało dokonać zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2012 o 18:51, XXX_PL1 napisał:

Takie pytanie. Jak grałem w ME2 i nie przypadł mi do gustu to czy opłaca się kupić ME1
?

Jako że grałeś w sequela i wiesz o co chodzi, to fabuła nie będzie już tak atrakcyjna, ale mimo wszystko warto zobaczyć jak to wszystko się zaczęło, spotkać po raz pierwszy wiele ważnych dla uniwersum postaci. Ale ostrzegam, że sama rozgrywka jest trochę archaiczna, zasypuje gracza setkami takich samych broni, otwieranie skrytek i hacking wymaga obecności określonych członków drużyny, a eksploracja planet pojazdem fikającym salta na nierównościach terenu irytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2012 o 18:51, XXX_PL1 napisał:

Takie pytanie. Jak grałem w ME2 i nie przypadł mi do gustu to czy opłaca się kupić ME1
?


Nie. W ME2 zaserwowano wiele opcji z ME1 w dużo lepszym wydaniu. Więc jeśli dwójka Ci się nie podobała to jedynka tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2012 o 18:51, XXX_PL1 napisał:

Takie pytanie. Jak grałem w ME2 i nie przypadł mi do gustu to czy opłaca się kupić ME1
?


Nie a to dlatego, że ME2 rozwinęło się od czasu pierwszej części. Zostały uproszczone niektóre opcję jak i statystki głównej postaci i towarzyszy. Za to może ci przypaść do gustu ME3. Jest bardzo podobny do ME2 i ME1. Taki miks na koniec serii. Można to zauważyć. Ale jeśli nie grałeś w ME1 to nawet nie zaczynaj grania w ME2 i ME3. Ponieważ jest kampania, która jednak się ciągnie od samego początku. Można się dowiedzieć oczywiście jak przebiegała z np: wpisów, ale to nie to samo jak samemu zagrać. Zwłaszcza, że było fajnie spolonizowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2012 o 21:22, vegost napisał:

> Takie pytanie. Jak grałem w ME2 i nie przypadł mi do gustu to czy opłaca się kupić
ME1
> ?

Nie a to dlatego, że ME2 rozwinęło się od czasu pierwszej części. Zostały uproszczone
niektóre opcję jak i statystki głównej postaci i towarzyszy. Za to może ci przypaść do
gustu ME3. Jest bardzo podobny do ME2 i ME1. Taki miks na koniec serii. Można to zauważyć.
Ale jeśli nie grałeś w ME1 to nawet nie zaczynaj grania w ME2 i ME3. Ponieważ jest kampania,
która jednak się ciągnie od samego początku. Można się dowiedzieć oczywiście jak przebiegała
z np: wpisów, ale to nie to samo jak samemu zagrać. Zwłaszcza, że było fajnie spolonizowane
:)

To akurat wiem że ME3 to taki mix ale ja tam wole ME jako rpg a i tak nic z ME2 i tak nie pamiętam(z fabuły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy arcania naprawdę jest tak słaba? Nie jestem jakimś wielkim fanem gotickowej fabuły, ale w jedynkę i trójkę grało mi się nazbyt przyjemnie. Czy arcania również da mi tyle zabawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ostatnim czasem nad zakupem Empire total war, mam medieval 2 i teraz jest pytanie czy jest sens zmieniać. Bo wydać 50zł to nie problem, tylko żeby później nie żałować. Na temat empire słyszałem i czytałem różne opinie od takich że jest totalnie nie grywalna po takie że jest super... Czyli ze skrajności w skrajność. Obie epoki są bardzo ciekawie. Z jednej strony fajnie byłoby postrzelać z muszkietów z drugiej, szkoda wywalić 50zł.

PS Shogun 2 -> Japonia jest kusząca, ale... małe zróżnicowanie jednostek i jak tam stoją sprawy ekonomii? czy jest jakoś podobna do tych z empire czy medieval 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 09:31, Konrad162 napisał:

Zastanawiam się ostatnim czasem nad zakupem Empire total war, mam medieval 2 i teraz
jest pytanie czy jest sens zmieniać. Bo wydać 50zł to nie problem, tylko żeby później
nie żałować. Na temat empire słyszałem i czytałem różne opinie od takich że jest totalnie
nie grywalna po takie że jest super... Czyli ze skrajności w skrajność. Obie epoki są
bardzo ciekawie. Z jednej strony fajnie byłoby postrzelać z muszkietów z drugiej, szkoda
wywalić 50zł.

PS Shogun 2 -> Japonia jest kusząca, ale... małe zróżnicowanie jednostek i jak tam
stoją sprawy ekonomii? czy jest jakoś podobna do tych z empire czy medieval 2?


Ja mam Empire ale ponieważ jest to moja jedyna gra z serii TW to mogę być nieobiektywny. Jednak uważam że gra się całkiem fajnie, bitwy są ciekawe (muszkiety, kawaleria i walki w zwarciu) no i bitwy morskie. Praktycznie obowiązkowy jest mod Ultimate Commander, który poprawie całą masę baboli, usprawnia SI no i dodaje kilka upiększaczy. Słyszałem też że jak masz możliwość dostać w podobnej cenie Napoleona to lepiej brać jego bo to coś jak Empire v2.0 czyli połatane i popoprawiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shogun 2 moim zdaniem jest świetny, spodoba Ci się jeżeli lubisz tamte klimaty, aż tylu bugów w nim nie znalazłem co w empire total war, grałem w napoleona i moim zdaniem jest lepiej zrobiony od empire, ale shogun 2 bije na głowę swoje poprzedniczki. A zmierzch samurajów zapowiada się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect 3 Edycja Kolekcjonerska czy Diablo 3 ? xD Ale tak szczerze powiedźcie ;p Od razu mówię, że obie serię lubię choć ME3 trochę mnie zawiódł. Ale na koniec i w trakcie gry, trochę obronił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 19:46, vegost napisał:

Mass Effect 3 Edycja Kolekcjonerska czy Diablo 3 ? xD Ale tak szczerze powiedźcie ;p
Od razu mówię, że obie serię lubię choć ME3 trochę mnie zawiódł. Ale na koniec i w trakcie
gry, trochę obronił.


Hmm, czy tylko ja widzę tu pewną nieścisłość? Pytasz którą grę wybrać, a później oznajmiasz, że ta druga Cię zawiodła... Czyżby torrentowa próbka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 20:03, sirufok napisał:

Hmm, czy tylko ja widzę tu pewną nieścisłość? Pytasz którą grę wybrać, a później oznajmiasz,
że ta druga Cię zawiodła... Czyżby torrentowa próbka?


Żadna torrentowa próbka. Posiadam oryginalną wersję od kumpla i gram na jego koncie Origin. Ale, że chcę pograć sobie na multi i trochę pociupać w singlu raz jeszcze to chcę kupić swoją kopię. Pytam się czy warto kupić EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 19:46, vegost napisał:

Mass Effect 3 Edycja Kolekcjonerska czy Diablo 3 ? xD Ale tak szczerze powiedźcie ;p
Od razu mówię, że obie serię lubię choć ME3 trochę mnie zawiódł. Ale na koniec i w trakcie
gry, trochę obronił.

Pytanie trochę głupie, przynajmniej z dwóch powodów.
Po pierwsze - grałeś w ME 3 i wiesz z czym to się je. Jeśli grę przeszedłeś i zafascynowała Cię na tyle, aby wydawać ponad 170 złotych, to ja nie widzę przeszkód. Tylko czy w takiej sytuacji jest tego sens... ?
Po drugie - Mass Effect 3 i Diablo III to bardzo głośne tytuły i każdy wie czego się po nich spodziewać. Zgaduję, że grałeś w poprzednią część gry Blizzarda, skoro chcesz kupić najnowszą odsłonę w dniu premiery, więc jak dla mnie wybór jest oczywisty.

Musisz więc teraz podjąć decyzję. Kilkadziesiąt godzin dobrej gry, której nie jesteś pewien czy setki/ tysiące godzin produkcji o gwarantowanej wysokiej jakości. Ja przy takim ultimatum wziąłbym Diablo III, ale to Twoja decyzja.

Ja na szczęście takich dylematów nie mam ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 20:27, Renzov napisał:

Pytanie trochę głupie, przynajmniej z dwóch powodów.
Po pierwsze - grałeś w ME 3 i wiesz z czym to się je. Jeśli grę przeszedłeś i zafascynowała
Cię na tyle, aby wydawać ponad 170 złotych, to ja nie widzę przeszkód. Tylko czy w takiej
sytuacji jest tego sens... ?
Po drugie - Mass Effect 3 i Diablo III to bardzo głośne tytuły i każdy wie czego się
po nich spodziewać. Zgaduję, że grałeś w poprzednią część gry Blizzarda, skoro chcesz
kupić najnowszą odsłonę w dniu premiery, więc jak dla mnie wybór jest oczywisty.

Musisz więc teraz podjąć decyzję. Kilkadziesiąt godzin dobrej gry, której nie jesteś
pewien czy setki/ tysiące godzin produkcji o gwarantowanej wysokiej jakości. Ja przy
takim ultimatum wziąłbym Diablo III, ale to Twoja decyzja.

Ja na szczęście takich dylematów nie mam ;-).



Mimo swoich narzekań na Mass Effect 3 to wydaje mi się, że oddanie BioWare 170 zł nie jest aż tak głupim pomysłem. Tu nawet nie chodzi o samą trzecią część. Chciałbym uczcić pamięć jako całej sagi i raz w życiu kupić Edycję kolekcjonerską. Przeszedłem grę, ale w jej skład wchodzi jeszcze multiplayer no i chcę zobaczyć inny też koniec gry. Może będą jakieś ciekawe DLC ? Może poprawią zakończenie ? To wszystko nie jest pewne. Wiadomo Diablo 3 kusi jak nie wiem co. Ale mam jeszcze okazję sprzedać xboxa za 400 zł to wtedy będę miał na Mass Effecta 3. A na Diablo 3 mam już kasę. Chyba, że się nie uda uzbierać to wtedy własnie muszę dokonać wyboru. Wolę teraz. :) Ale widzę, że Diablo 3 koniecznie tak ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 20:49, vegost napisał:

Mimo swoich narzekań na Mass Effect 3 to wydaje mi się, że oddanie BioWare 170 zł nie
jest aż tak głupim pomysłem. Tu nawet nie chodzi o samą trzecią część. Chciałbym uczcić
pamięć jako całej sagi i raz w życiu kupić Edycję kolekcjonerską.

Mam wrażenie, że nie jest to najlepszy wybór na swój "pierwszy raz". Ja mam tę EK i w porównaniu do pierwszej części to żart, no ale prezentuje się całkiem przyzwoicie. I tak zrobisz co zechcesz, ale wydaje mi się, że w przypadku ultimatum Diablo III jest o wiele rozsądniejszym wyborem.

Dnia 17.03.2012 o 20:49, vegost napisał:

Przeszedłem grę, ale
w jej skład wchodzi jeszcze multiplayer no i chcę zobaczyć inny też koniec gry. Może
będą jakieś ciekawe DLC ? Może poprawią zakończenie ? To wszystko nie jest pewne.

To faktycznie nie jest pewne.
Pewne jest natomiast to, że ta gra stanieje, a jesteś świeżo po jej ukończeniu. Poza tym oddawanie czci dla serii byłoby rozsądne, gdyby nie to, że Bioware schodzi ostatnio na psy (i mówię to przy całym moim szacunku do ich ciut starszych gier). Na Twoim miejscu zaczekałbym na obniżkę, bo jak to w przypadku wszystkich gier EA nastąpi ona zapewne dość szybko, i ewentualnie wtedy przejść grę jeszcze raz kupując przy okazji jakieś dobre DLC o ile oczywiście takowe kiedykolwiek wyjdą (i chodzi mi tu o ich jakość, bo to, że tego rodzaju dodatki powstaną jest pewne).

Dnia 17.03.2012 o 20:49, vegost napisał:

Wiadomo Diablo 3 kusi jak nie wiem co. Ale mam jeszcze okazję sprzedać xboxa za 400 zł to wtedy
będę miał na Mass Effecta 3. A na Diablo 3 mam już kasę. Chyba, że się nie uda uzbierać
to wtedy własnie muszę dokonać wyboru. Wolę teraz. :) Ale widzę, że Diablo 3 koniecznie
tak ? :P

Bezdyskusyjnie ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 21:05, Renzov napisał:

Mam wrażenie, że nie jest to najlepszy wybór na swój "pierwszy raz". Ja mam tę EK i w
porównaniu do pierwszej części to żart, no ale prezentuje się całkiem przyzwoicie. I
tak zrobisz co zechcesz, ale wydaje mi się, że w przypadku ultimatum Diablo III jest
o wiele rozsądniejszym wyborem.


Tylko, że to już jest ostatni raz kiedy wyszedł Mass Effect :) Więcej podobno części nie będzie ? :) A jak można lepiej uczcić cześć tej gry jak nie kupić Kolekcjonerki. Z drugiej strony fakt, przeszedłem grę, ale EK są ograniczone ilościowo i już teraz brakuje ich w sklepach. A co mówić za rok. Własnie tego mi szkoda, bo gra jak była tak będzie pewnie, ale już nie tak bogata :)

Dnia 17.03.2012 o 21:05, Renzov napisał:

To faktycznie nie jest pewne.
Pewne jest natomiast to, że ta gra stanieje, a jesteś świeżo po jej ukończeniu. Poza
tym oddawanie czci dla serii byłoby rozsądne, gdyby nie to, że Bioware schodzi ostatnio
na psy (i mówię to przy całym moim szacunku do ich ciut starszych gier). Na Twoim miejscu
zaczekałbym na obniżkę, bo jak to w przypadku wszystkich gier EA nastąpi ona zapewne
dość szybko, i ewentualnie wtedy przejść grę jeszcze raz kupując przy okazji jakieś dobre
DLC o ile oczywiście takowe kiedykolwiek wyjdą (i chodzi mi tu o ich jakość, bo to, że
tego rodzaju dodatki powstaną jest pewne).


Pewnie masz rację. Choć jestem niezadowolony z zakończenia i jest mi po prostu przykro Sheparda. No, ale to tylko gra i nie ważne jaka by była świetna to tylko gra :) Coś jednak by się przydało mieć na pamiątkę tych wszystkich bitew w kosmosie :P Ehh.. Chyba jednak Diablo 3 >.< Dzięki za pomoc, przydała się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję jakiejś gry Hack & Slash na PS3, zna ktoś może taką najlepszą na tę konsole, taki typowy klon Diablo ? A może się wstrzymać i czekać na Diablo III na PS3, jeśli w ogóle wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się