FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Chciałbym kupić jakąś ścigałkę i zastanawiam się pomiędzy Dirt2 i Grid. Z uwagi na sprzęt nic lepszego raczej nie podchodzi. Nie znam tych gier, tylko trailery. Raczej wolę zręcznościową jazdę niż symulację z prostej przyczyny - nie mam kierownicy, będę grał na klawiaturze bądź padzie z X360 podpiętym do PC. Czy Dirt2 to wciąż rajdy, czy już nie bardzo? Co Waszym zdaniem lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z dirt 2 ale dostałem dirt 3 z kartą graficzną i muszę powiedzieć że nie dało się w to grać klawiaturą.
Nie ma co próbować bez kierownicy albo ewentualnie pada, nawet przy krótkich wciśnięciach klawiszy samochód czasem robił mi zwroty o 90-180 stopni więc sobie szybko darowałem...
A i sama gra nie należała do wciągających z tego co zdążyłem obczaić przez te 2 godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 21:45, Kraju napisał:

Poszukuję gry cRPG. Obojętne czy to będzie klasyczne RPG czy RPG akcji. Jako że jestem
ogromnym fanem gier RPG, to wiele tytułów zdążyłem już ukończyć. Mam ogromny głód i po
prostu muszę zagrać w jakąś dobrą grę RPG. Interesują mnie tylko gry z tego tysiąclecia.
Ukończyłem wszystkie gry z serii Gothic (oprócz czwórki), serię NWN, Dragon Age, Mass
Effect, Świątynia Pierwotnego Zła, TES, Fallout, Wiedźminy, Fable, Deus Ex. Nie bardzo
interesują mnie KotOR czy Drakensang. Myślałem właśnie nad Arcanią, ale nie jestem przekonany
co do tej gry. Identyczna sytuacja z Two Worlds 2. Jestem otwarty również na dobre gry
H&S. Seria Dungeon Siege ograna.



Hmm nie widziałem najlepszych tytułów rpg w tej liście czyli baldurs gate (szczególnie 2 z dodatkami, jedynka może być nudna, nie te standardy już...), Planescape torment <- Chyba najlepsza fabuła wśród rpgów, Tylko nie są to typowe dla dzisiejszych czasów action rpgi, sporo tam czytania, szczególnie w torment ale imo warto... I jeszcze icewind dale, podobne do baldurs gate ale znacznie więcej sieczki a mniej czytania :) Imo bardzo klimatyczne gry jak ci nie przeszkadza że są przed 10 lat... Imo cała trójka jest lepsza od każdego z tych tytułów które wymieniłeś, może do fallouta mam porównywalny sentyment... (pamiętam że miałem problem z czarnymi artefaktami na win xp z tymi grami ale wyłączenie akceleracji grafiki przez przesunięcie takiego paska na środek gdzieś w właściwościach ekranu pomagało, tylko nie wiem gdzie to jest w win7 o ile w ogóle takie błędy też w nim występują D:)

Jeszcze mogę dodać diablo 2 z dodatkiem LOD (ale w to raczej grałeS?, ojciec hack'n'slashów), I thief (bardzo klimatyczna chodziarz stara skradanka, szczególnie 1 część wymiata :>)

A w ogóle z nowszych gierek to horrorek (nie taki straszny ale kliamtyczny) Amnesia The Dark Descend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wybór gry to musisz zadać sobie pytanie co wolisz bardziej: rajdy (Dirt) czy wyścigi na asfalcie (Grid)? Z tych dwóch tytułów grałem i ukończyłem Grida i przyznam, że jest to naprawde świetna produkcja. Do ścigania używałem tylko klawiatury i nie miałem żadncyh problemów. Należy jednak wspomnieć, że bawiłem się na normalnym poziomie trudności ze wszystkimi ułatwieniami, więc nie wiem jak to będzie bez nich. Jeśli chcesz czegoś zręcznościowego, ale nie totalny arcade to bierz Grida. Z resztą możesz go wypróbować dzięki demu. Wystarczy ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 17:31, matis9988 napisał:

Co sądzicie o Castle Crashers i Battlefield 1943 na Xboxa 360? Warto kupić?


Zdecydowanie tak. Castle Crashers to dość długa i przyjemna gra, świetna jeśli masz z kim grać online albo często wpadają do ciebie kumple. Z kolei w Battlefielda 1943 gra się bardzo dobrze, ludzi na multi nie brakuje. Ogólnie są to jedne z najlepszych arkejdówek i warto je mieć, ewentualnie jeśli Ci się nie śpieszy to możesz poczekać na ich przecenę, dość często się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Grałem kiedyś w Alien Nations 2, ale po wymianie komputera gra przestała działać. Znacie może jakieś gry bardzo do niej podobne? Zależy mi na tym, żeby były bardziej skupione na wydobywaniu surowców i rozbudowie miasta. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 07:50, charnjit013 napisał:

Witam. Grałem kiedyś w Alien Nations 2, ale po wymianie komputera gra przestała działać.
Znacie może jakieś gry bardzo do niej podobne? Zależy mi na tym, żeby były bardziej skupione
na wydobywaniu surowców i rozbudowie miasta. Z góry dzięki za pomoc.


Może przypadnie Ci do gustu Majesty 2 albo settlersi.Bardzo fajna też jest pierwsza część Twierdzy ale nie wiem czy gdzieś to jeszcze kupić można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 08:01, Gar napisał:

Może przypadnie Ci do gustu Majesty 2 albo settlersi.Bardzo fajna też jest pierwsza część
Twierdzy ale nie wiem czy gdzieś to jeszcze kupić można.


Rozejrzę się za tymi tytułami. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znacie jakieś ciekawe gry typu akcja/horror? Nie wiem, jak konkretnie takowe się nazywają, nie jestem żadnym entuzjastą tego gatunku, ale naszła mnie ochota na pogranie w coś w takich klimatach po obejrzeniu filmu The Tunnel ;) Nie musi być jakaś nowa, byleby była naprawdę warta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 17:23, CreateYourself napisał:

Witam,

Znacie jakieś ciekawe gry typu akcja/horror? Nie wiem, jak konkretnie takowe się nazywają,
nie jestem żadnym entuzjastą tego gatunku, ale naszła mnie ochota na pogranie w coś w
takich klimatach po obejrzeniu filmu The Tunnel ;) Nie musi być jakaś nowa, byleby była
naprawdę warta świeczki.


Sporo tego: The Thing, Metro, Stalker, Resident Evil, Silent Hill i wiele innych.

Pozostaje tylko kwestia czego chcesz więcej: akcji czy horroru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Stalkera grałem, za dużo akcji - za mało horroru. Bardziej widzi mi się coś w stylu ja jeden, ewentualnie dwóch - trzech bohaterów pobocznych, zamknięte pomieszczenia, ciemność, latarka i zwykły pistolet przeciwko nieuchwytnemu przeciwnikowi. Oczywiście, może być też miasto, M4 i chmara zombie, byle tylko klimat był ponury, mroczny, i aby było dość "samotnie". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 17:37, CreateYourself napisał:

W Stalkera grałem, za dużo akcji - za mało horroru. Bardziej widzi mi się coś w stylu
ja jeden, ewentualnie dwóch - trzech bohaterów pobocznych, zamknięte pomieszczenia, ciemność,
latarka i zwykły pistolet przeciwko nieuchwytnemu przeciwnikowi. Oczywiście, może być
też miasto, M4 i chmara zombie, byle tylko klimat był ponury, mroczny, i aby było dość
"samotnie". ;)


W takim razie Metro 2033 będzie dla ciebie odpowiednie. Przy czym w wymaganiach jakie postawiłeś to zdecydowanie radziłbym ci zagrać w Resident Evil i to od pierwszych odsłon bo nowsze są do dupy i nie mają nic co by mogły wywołać mocz na podłodze. Silent Hill też w sumie. Nawet jest bardziej mroczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 17:23, CreateYourself napisał:

Znacie jakieś ciekawe gry typu akcja/horror? Nie wiem, jak konkretnie takowe się nazywają,
nie jestem żadnym entuzjastą tego gatunku, ale naszła mnie ochota na pogranie w coś w
takich klimatach po obejrzeniu filmu The Tunnel ;) Nie musi być jakaś nowa, byleby była
naprawdę warta świeczki.


Ja polecam F.E.A.R. (pierwszą część). Nie raz przy tej grze podskoczyłem. Jest mroczna ale zarazem jest też dużo akcji która moim zdaniem nie psuje klimatu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 17:37, CreateYourself napisał:

Bardziej widzi mi się coś w stylu
ja jede, [...] ciemność,
latarka i zwykły pistolet przeciwko nieuchwytnemu przeciwnikowi. Oczywiście, może być
też miasto

No to przecież pisałem - Alan Wake :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 17:37, CreateYourself napisał:

W Stalkera grałem, za dużo akcji - za mało horroru. Bardziej widzi mi się coś w stylu
ja jeden, ewentualnie dwóch - trzech bohaterów pobocznych, zamknięte pomieszczenia, ciemność,
latarka i zwykły pistolet przeciwko nieuchwytnemu przeciwnikowi. Oczywiście, może być
też miasto, M4 i chmara zombie, byle tylko klimat był ponury, mroczny, i aby było dość
"samotnie". ;)


Polecam Amnesie. Świetna gra gdzie możesz liczyć tylko i wyłącznie na siebie. Ciągłe napięcie i chodzenie po ciemnych zakamarkach gdy braknie źródeł światła nie raz przyprawiało mnie o gęsią skórkę. W następnej kolejności byłby FEAR i Metro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 21:58, sirufok napisał:

Polecam Amnesie. Świetna gra gdzie możesz liczyć tylko i wyłącznie na siebie. Ciągłe
napięcie i chodzenie po ciemnych zakamarkach gdy braknie źródeł światła nie raz przyprawiało
mnie o gęsią skórkę. W następnej kolejności byłby FEAR i Metro.


F.E.A.R dobre o ile ma się dobry system dźwiękowy w domu. Przy 5.1 normalnie można oszaleć od dźwiękowych efektów. Strach jako cholera i to tylko w pierwszej części. FEAR2 ssie i FEAR3 trochę bardziej straszniejszy od FEAR2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się