FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2012 o 20:00, Kadaj napisał:

Czy któreś gry z serii LEGO są jakoś wyraźnie lepsze od innych, czy lepiej po prostu
wybrać lubiane klimaty?


W pierwszy Star Warsach nie widać jeszcze takiego rozbudowania, choć i tak jest bardzo dobrze. Myślę, że warto wybrać po odpowiadających klimatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie o błedach spadkach FPS''ów i chyba zrezygnuje ze Skyrima. Czy dobrym odpowiednikiem skyrima bedzie kingdom of amalur reckoning ? CZy może polecacie innego DOBREGO Rpga (Dark Souls już mam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Civilization V?

Na Steamie jest promocja i, gdybym nie miał masy innych tytułów do ogrania, to bym się nie zastanawiał, a tak...
Pytam, bo z Cywilizacją nie miałem nigdy do czynienia (o dziwo), a ponoć dobre toto. Moje preferencje dotyczące strategie są bardzo szerokie (o ile można tak powiedzieć :-)) - niezwykle imponuje mi seria Anno, ale i do takiego Total Wara czasem zasiądę.

Co robić, jak żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2012 o 20:55, Renzov napisał:

Co myślicie o Civilization V?


Zasiadłem do tej gry mając za sobą jakoś koło 200, czy 300 godzin w "czwórce" i różnych modach do niej i wstałem zniesmaczony. Straszne uproszczenia. Ktoś sobie ubzdurał, że należy zrobić Civa w wersji noob-friendly i wyszło mu takie coś. Wycięto m.in szpiegostwo i religię. Walka i dyplomacja są wyraźnie gorsze. Systemy prawne i używanie surowców dziwnie rozwiązane.

itd

Pewnie jestem uprzedzony do tej gry, ale w to, że została znacznie uproszczona możesz mi uwierzyć. :) Podobno z dodatkiem Gods and Kings jest o wiele lepiej, ale to kolejne 7,5€.

Dnia 26.11.2012 o 20:55, Renzov napisał:

Pytam, bo z Cywilizacją nie miałem nigdy do czynienia (o dziwo), a ponoć dobre toto.
Moje preferencje dotyczące strategie są bardzo szerokie (o ile można tak powiedzieć :-))
- niezwykle imponuje mi seria Anno, ale i do takiego Total Wara czasem zasiądę.


Polecę Ci za to Civ4. Nie jest idealna, ale to świetna, wciągająca gra. Jak już zaczniesz grać, to nie skończysz, dopóki nie zabierzesz Montezumie jeszcze jednego miasta... Za 6,24€ dostajesz podstawkę z dwoma dodatkami + Colonization.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc ustalone.

Za część czwartą nie bardzo chcę się brać, bo chodziło mi głównie o zaoszczędzenie paru euro, a pewnie te gry jeszcze na promocji będą. Ale skoro nie opłaca się brać nowszej części, to moich pieniędzy tym razem nie dostaną.

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2012 o 20:33, seroero napisał:

bedzie kingdom of amalur reckoning ?

IMO nie. To tragedia. Demo było, możesz spróbować, ale najprawdopodobniej się odbijesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie. Nie jest uciążliwy. To coś jak Origin. Uruchamiasz program, grę i tyle. Bez żadnych problemów. Jeżeli nie masz alergii na Steamy, Originy i inne tego typu zabezpieczenia-programy, to nie ma się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2012 o 23:13, Kraju napisał:

Zdecydowanie nie. Nie jest uciążliwy. To coś jak Origin. Uruchamiasz program,
grę i tyle. Bez żadnych problemów. Jeżeli nie masz alergii na Steamy, Originy i inne tego typu zabezpieczenia-programy,
to nie ma się czego bać.

Kraju, polecałbyś mi kupić tutaj?

http://www.keye.pl/games/buylistsearchgame/game/174

Jakoś boję się kupować gier opartych na UPlay, w sklepie z samymi kluczami. W końcu UPlay, to nie Steam czy Origin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 00:34, Janek_Izdebski napisał:

Jakoś boję się kupować gier opartych na UPlay, w sklepie z samymi kluczami. W
końcu UPlay, to nie Steam czy Origin...

Co masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 00:39, Harrolfo napisał:

> Jakoś boję się kupować gier opartych na UPlay, w sklepie z samymi
> kluczami. W końcu UPlay, to nie Steam czy Origin...
Co masz na myśli?

To, że Keye.pl lub Gamecodes.pl daje jakieś pokątne linki (czasem do Rapidshare) w celu pobrania plików gry opartych na UPlay. Bo chyba klient UPlay, nie pozwala ich ściągnąć tak jak w przypadku Steam/Origin. A wspomniane Keye.pl czy Gamecodes.pl płytek nie sprzedają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 00:43, Janek_Izdebski napisał:

To, że Keye.pl lub Gamecodes.pl daje jakieś pokątne linki (czasem do Rapidshare)
w celu pobrania plików gry opartych na UPlay. Bo chyba klient UPlay, nie pozwala
ich ściągnąć tak jak w przypadku Steam/Origin. A wspomniane Keye.pl czy
Gamecodes.pl płytek nie sprzedają...

Klient Uplay pozwala na ściągania gier na podstawie klucza od jakiegoś czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 01:16, Harrolfo napisał:

Klient Uplay pozwala na ściągania gier na podstawie klucza od jakiegoś czasu.

Klient umieszczony na płytce? Czy jest on też do ściągnięcia ze stron Ubisoftu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2012 o 20:33, seroero napisał:

Czy dobrym
odpowiednikiem skyrima bedzie kingdom of amalur reckoning ?

Almaura miałem okazję ukończyć i to całkiem przyjemna produkcja z dającym sporo frajdy systemem walki, ale jednocześnie fabułą, której mogłoby nie być. Z otwartością Skyrima zaś niewiele ma wspólnego - to zestaw średniej wielkości mapek, na których wykonujesz questy, połączonych ze sobą dość wąskimi ścieżkami - o wejściu choćby na skarpę czy pagórek zapomnij (chyba że twórcy to w danym miejscu przewidzieli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też się wypowiem. Może nie być odpowiednikiem, ale... gra nudzi się w połowie fabuły, po około 50 godzinach. Ja wraz z dwoma DLC grałem kilka minut ponad 116 godzin. A to robi wrażenie. Muszę przyznać, że motywowały mnie osiągnięcia, ale ta magiczna granica 50 godzin to na prawdę niezły czas rozgrywki. Dla porównania Too Human znudziło mi się po 6 godzinach, TES Oblivion na konsoli po około 2 godzinach, a Deus Ex na długo przed włączeniem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 01:48, Sigu napisał:

Może nie być odpowiednikiem, ale... gra nudzi się w połowie fabuły,
po około 50 godzinach.

To jakim cudem ja skończyłem wątek główny, zadania gildii i większość questów w 41h? Dla porównania Skyrim na podobnym poziomie przejścia - 83h. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 14:33, Kadaj napisał:

To jakim cudem ja skończyłem wątek główny, zadania gildii i większość questów w 41h?
Dla porównania Skyrim na podobnym poziomie przejścia - 83h. ;p

O, to nic wielkiego- gra aż prosi się o grind (najlepsze skille, gemy, podzespoły etc) do tego dochodzi szukanie skarbów, możliwość zmiany klasy w trakcie gry i resetujący się nieustannie bestiariusz.
Ale fakt, gra potrafi bardzo szybko się wystrzelać i magnetyzm nieco przygasa tak po 30-50 godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj się Uplaya. Naprawdę jest to usługa bliżniacza wręcz w stosunku do Origina. Co daje nam uboższych i młodszych braci Steama. Każdy klucz przypisuje się do konta, a z Uplay można ściągnąć grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się