FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Path of Exile, weszło w open beta, więc polecam, to takie prawdziwe Diablo 3. Można powiedzieć, że gra praktycznie nie ma wad, tylko global chat jest spieprzony, bo ludzie tam ciągle gadają o D3, albo o LoLu... >_>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak ... o LoLu słyszałem ale ... dla mnie to wygląda prawie tak jak coś a''la Diablo / GW a obu tych gier [ Diablo nawet w singlu ] nie lubię mówiąc delikatnie. Może i to jest fajne i grywalne ale w tym to ja bym się nie odnalazł. Ten Path to też się wpasowuje w powyższe stwierdzenia więc sorry ale jednak nie. A co do WoTa ... cóż ... o tym też słyszałem i to wydawało mi się jako tako spoko ale z drugiej strony gameplaye były miejscami tak pokręcone i pokomplikowane, że nie wiem czy bym się w tym gąszczu żelastwa i opcji odnalazł. Może przyjrzę się temu bliżej ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie. A jakieś inne propozycje / gatunki? Jak na razie w zasadzie jedyną i taką która mnie trzymała ''w sieci'' grą była i jest czwarta odsłona CoDa więc ... może jakaś inna strzelawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W WoT trzeba się nauczyć jak ustawić czołg aby pokazać się przeciwnikowi twardszą stroną. A tak to zwykła strzelanka z rozwijaniem własnego parku maszynowego - zaczynasz z tankietkami a żeby zasiąść za sterami Tygrysa czy innego ISa to trzeba trochę się nagrać.
A ze strzelanek takich bardziej tradycyjnych to może Team Fortress 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś dobrej, wymagającej gry strategiczno-ekonomicznej. Anno 1404 obcykane, EU III gram non stop, Settlersi mi się nie podobają (Zbyt to jest dziecinne i łatwe), Tropico.. Grałem, ale mnie nie wchłonęło. Macie jakieś propozycje?
rpg-rts też może być, choć poza spellforce (genialna gierka) i Warcraftem (nie podobało mi się) chyba mało takich gier:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 19:37, Bithda napisał:

Szukam jakiejś dobrej, wymagającej gry strategiczno-ekonomicznej. Anno 1404 obcykane,
EU III gram non stop, Settlersi mi się nie podobają (Zbyt to jest dziecinne i łatwe),
Tropico.. Grałem, ale mnie nie wchłonęło. Macie jakieś propozycje?

Port Royale, Patrician. Ewentualnie klasyki: Faron (i Kleopatra), Zeus: Pan Olimbu, Cesarz: Narodziny Państwa Środka (obstawiam, że znasz). No i The Guild 2, chociaż to bardziej ekonomiczne RPG. :P

Dnia 27.01.2013 o 19:37, Bithda napisał:

rpg-rts też może być, choć poza spellforce (genialna gierka) i Warcraftem (nie podobało
mi się) chyba mało takich gier:)

Jedyne, co mi się przypomina to Polanie II. Z tego co pamiętam jest nawet oddzielny tryb RPG (a la Diabolo). Ogólnie grę polecam, jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 19:37, Bithda napisał:

Szukam jakiejś dobrej, wymagającej gry strategiczno-ekonomicznej. Anno 1404 obcykane,
EU III gram non stop, Settlersi mi się nie podobają (Zbyt to jest dziecinne i łatwe),
Tropico.. Grałem, ale mnie nie wchłonęło. Macie jakieś propozycje?
rpg-rts też może być, choć poza spellforce (genialna gierka) i Warcraftem (nie podobało
mi się) chyba mało takich gier:)


SHOGUN 2 II TOTAL, Medieval Total War, Rome Total War, Age of Empires
takie przykładowe tytuły... grałem i gram w Medieval i Shoguna i mogę Ci polecić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2013 o 22:51, Tyler_D napisał:

wyjdzie. A jakieś inne propozycje / gatunki? Jak na razie w zasadzie jedyną i taką która
mnie trzymała ''w sieci'' grą była i jest czwarta odsłona CoDa więc ... może jakaś inna
strzelawa?


War of The Roses, Chivalry Medieval Warfare, Mount Blade Warband

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2013 o 19:46, Firefly94 napisał:

Port Royale, Patrician. Ewentualnie klasyki: Faron (i Kleopatra), Zeus: Pan Olimbu, Cesarz:
Narodziny Państwa Środka (obstawiam, że znasz). No i The Guild 2, chociaż to bardziej
ekonomiczne RPG. :P

Port Royale i Patrician omijałem całe życie, i sam nie wiem, dlaczego. Które części najlepsze? W resztę akurat pykałem:P The Guild 2 świetny, ale często mi crashował, na dodatek płytę z TopSeller miałem zniszczoną, pudełko złamane, ogólnie makabra. Zeus to gra mojego dzieciństwa i zawdzięczam mu pasję(mitologię):P

Dnia 27.01.2013 o 19:46, Firefly94 napisał:

Jedyne, co mi się przypomina to Polanie II. Z tego co pamiętam jest nawet oddzielny tryb
RPG (a la Diabolo). Ogólnie grę polecam, jest świetna.

Grałem dawno, ale też siedzi mi to w pamięci, bardzo dobra gra, może wrócę.

Więcej propozycji e-społeczności?:P
Strategy-Fun

TW mam obcykane od stóp do głów, AoE 2 gram na turniejach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 19:54, Bithda napisał:

ciach

Które części? Najlepiej Port Royale 2 i Patrician 3, są najbardziej przejrzyste. A co do Zeusa: witaj w klubie. :)
Przejrzałem półki z grami i znalazłem 2 tycoony warte polecania: Industry Giant 2 i Transport Giant. Ta druga (i mojego ojca też :P) wciągnęła na długie tygodnie. Polecam.
Glory of the Roman Empire - gra twórców m.in. Tzara, podobna do Cezara, widać lekkie wpływy z RTSów. Całkiem przyjemna; z tego co wiem ma całkiem pokaźną liczbę kontynuacji.
Znalazłem również Republika: Rewolucja. Silny nacisk na aspekty polityczne, ogólnie dość wymagająca gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 20:05, Firefly94 napisał:

> ciach
Które części? Najlepiej Port Royale 2 i Patrician 3, są najbardziej przejrzyste. A co
do Zeusa: witaj w klubie. :)
Przejrzałem półki z grami i znalazłem 2 tycoony warte polecania: Industry Giant 2 i Transport
Giant. Ta druga (i mojego ojca też :P) wciągnęła na długie tygodnie. Polecam.
Glory of the Roman Empire - gra twórców m.in. Tzara, podobna do Cezara, widać lekkie
wpływy z RTSów. Całkiem przyjemna; z tego co wiem ma całkiem pokaźną liczbę kontynuacji.
Znalazłem również Republika: Rewolucja. Silny nacisk na aspekty polityczne, ogólnie dość
wymagająca gra.

Republikę chciałem odpalić dziś na Win 7 ale nawet instalka mi nie działała.. Po odpaleniu ISSScript oczywiście. Zawiodłem się trochę. Jest na to rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką grę możecie polecić, aby była podobna do Sim City 4 i/lub Tropico 4? Takie spokojne budowanie bez poważnej wojenki (jednakże jak nic się nie znajdzie to i z nią nie pogardzę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 23:24, SiDi napisał:

Jaką grę możecie polecić, aby była podobna do Sim City 4 i/lub Tropico 4? Takie spokojne
budowanie bez poważnej wojenki (jednakże jak nic się nie znajdzie to i z nią nie pogardzę).


Cities XL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam gry TPS/FPS w klimacie średniowiecza, koniecznie z multiplayerem. Coś typu Mount&Blade lub Chivlary. Mile widziane darmowe tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 03:18, Grodhar napisał:

Witam. Szukam gry TPS/FPS w klimacie średniowiecza, koniecznie z multiplayerem. Coś typu
Mount&Blade lub Chivlary. Mile widziane darmowe tytuły.


War of the Roses

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 03:18, Grodhar napisał:

Witam. Szukam gry TPS/FPS w klimacie średniowiecza, koniecznie z multiplayerem. Coś typu
Mount&Blade lub Chivlary. Mile widziane darmowe tytuły.


HL2 ;-) masz do niego pełno darmowych modów typu:
Pirates, Vikings and Knights II - http://www.youtube.com/watch?v=KqKCDVwavAw
Age of Chivalry - http://www.youtube.com/watch?v=FKN-yv9wSRc

I wiele, wiele innych ciekawych modów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakaś strategia dla laika, żeby się wprowadzić w ten typ gier, mile widziane jakieś może historyczne klimaty, chętnie z główną kampanią, myślę czy by Warcrafta 3 nie kupić, ostatnio grałem w Endless Space, ale mimo że wciągła na parę dni to teraz o niej zapomniałem i nie mam ochoty;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 20:21, zerohunter napisał:

Jakaś strategia dla laika, żeby się wprowadzić w ten typ gier, mile widziane jakieś może
historyczne klimaty, chętnie z główną kampanią, myślę czy by Warcrafta 3 nie kupić, ostatnio
grałem w Endless Space, ale mimo że wciągła na parę dni to teraz o niej zapomniałem i
nie mam ochoty;/


Seria Age of Empires?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się