FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2013 o 20:48, Feallan napisał:

Naprawdę się dziwie, że po całej tej aferze ktoś rozważa kupno SimCity.


Problemy na starcie to jedno, a gra to drugie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 20:48, Feallan napisał:

Naprawdę się dziwie, że po całej tej aferze ktoś rozważa kupno SimCity.


Mieli oddawac pieniadze, ale jak zobaczyli ile osob chce je z powrotem to przestali je zwracac, zmieniajac zasady (gdzie byl screen z postem na forum EA od jednego z nich przed i po edycji lol)
Podoba mi sie ta akcja:

http://www.reddit.com/r/gaming/comments/19xu00/if_you_hate_ea_over_the_simcity_debacle_refund/

''''Gamers need to realize that "voting with your wallet" is far more effective than bitching if they want to change. Thank you for this post.''''

''''I know this is going to get buried. But if you want to actually do something about EA, convince shareholders to sell their stocks. Inform investors that you will not be buying any more EA games. Go on stock forums, wiki''s, and stock sites to spread the word. Visit financial advisers and inform them of EA''s impending doom.''''

''''Great enthusiasm, but I have advice on tactics
The people you need to contact are financial journalists. They are the ones who get investors'' attention. Be open that you are just a gamer who has a story to tell, you don''t know the real financial implications.
You''d be surprised how many investors pay attention to this type of event, but very few will care about comments sections--that''s not how they get their opinions (rightly so). Moreover, one event isn''t enough to scare an investor... it''s the long trend you need to talk about.
You learn real investors don''t get their info from Yahoo comments. For some reason, those don''t seem to be so accurate. Investors are, however, big-time news readers (some are redditors).
This next part is more info than anyone asked for, but financial advisers are not stock pickers. They make their money selling mutual funds, etc, that they don''t have to actively manage. They get their opinions from their company, and their job is to sell. That isn''t all bad, because the company does do its research in its recommendations, but I''m just saying there are more effective avenues. Go to the news, not the investing sites.
And don''t be sad when journos take a pass on it, it happens.''''

Moze spadna ich akcje do poziomu z wakacji:
http://www.nasdaq.com/symbol/ea/stock-chart?intraday=off&timeframe=1y&splits=off&earnings=off&movingaverage=None&lowerstudy=volume&comparison=off&index=&drilldown=off#.UTuY8KKG18E

Teraz chca wstrzymac sprzedaz gry...
http://www.polygon.com/2013/3/8/4079894/ea-suspends-simcity-marketing-campaigns-asks-affiliates-to-stop

Jest tez jakas petycja, ale nie wiem czy cos zmieni:
https://www.change.org/petitions/electronic-arts-inc-remove-always-online-drm-from-simcity-and-future-games

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 21:24, Evertsen_Dante napisał:

Nie ma co się bawic, trza grac, bierz Starcrafta ;)


A jakiś argument? :) Generalnie SimCity to przecież fajna piaskownica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2013 o 21:49, barth89 napisał:

A jakiś argument? :) Generalnie SimCity to przecież fajna piaskownica :)


Sam zauważyłeś, że to są tak różne pozycje, że wymienianie ich zalet lub wad mija się z celem. Jeśli podobał Ci się WoL to HotS to pozycja obowiązkowa. Największym plusem poprzednich Simcity była możliwośc prowadzenia takiej zabawy jakiej chciałeś, teraz już do piaskownicy weszli panowie w garniturach i niektórych zabaw zakazali :)
Po za tym Starcraft (nawet skrótu SC nie da się użyc) wydaje się pozycją dla prawdziwych graczy. Argument bez większego sensu, ale jak idziesz na piwo nie bierzesz Karmi tylko Heinekena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 23:41, Evertsen_Dante napisał:

Argument bez większego sensu, ale jak idziesz na piwo nie bierzesz Karmi tylko
Heinekena :)


Hmmm, coś w tym jest :) Ale w StarCraftcie nie chodzi o singla, a o multi. Przyznam, że nigdy nie stoczyłem żadnej potyczki, więc nie rozpatruję gry pod tym kątem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy jedynie o singlu to zdecydowanie brałbym SimCity, myślę, że taka piaskownica dostarczy ci więcej zabawy niż kampania HotS ;) A Evertsen_Dante, mówiąc o prawdziwym graniu, na pewno miał na myśli multiplayer, a nie kampanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, miałem na myśli oba elementy skladowe. Kampania WoL bardzo mi się podobała i życzyłbym sobie więcej takich misji w strategiach. Owszem należy pamiętac, że gra jeszcze nie wyszła i to tylko moje założenie, ale cała historia została już rozpisana jeszcze przed premierą podstawki, więc można byc dobrej myśli, zwłaszcza po obejrzeniu choc kilku trailerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 12:31, Maciejas napisał:

Jeśli mówimy jedynie o singlu to zdecydowanie brałbym SimCity, myślę, że taka piaskownica
dostarczy ci więcej zabawy niż kampania HotS ;) A Evertsen_Dante, mówiąc o prawdziwym
graniu, na pewno miał na myśli multiplayer, a nie kampanię.


A czy istnieje szansa na dodatki do SimCity? Czy to raczej skończona gra? No i jakie właściwie tam są założenia? Buduje się w jakimś celu? Jak już wszystko będzie ładnie prospreować to co wtedy? Koniec gry? Ile czasu zajmuje zbudowanie miasta? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 20:25, barth89 napisał:

- SimCity


Ten fragment jednej z recenzji mówi sam za siebie.

"At first I started to enjoy it, but soon all I found was frustration. I can''t recommend this game to anyone, and I don''t want to play it anymore myself because I am afraid of seeing all my efforts lost due to server issues. It''s a decent game if it worked right, but the online dependency, forced multiplayer, and DRM ruin it."

http://www.destructoid.com/review-simcity-248039.phtml

Dnia 09.03.2013 o 20:25, barth89 napisał:

- StarCraft II: Heart of the Swarm


HotS to zdecydowanie lepszy wybór - nie spodziewałbym się jednak, że w dniu premiery będzie wolny od błędów. Przed Blizzardem test - miejmy nadzieję, że w dniu premiery wszystko będzie działać tak jak powinno. Z tego co widziałem odpowiednie kroki zostały już podjęte - oby tym razem nie zaliczyli powtórki z Diablo 3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 16:07, Shinigami napisał:

HotS to zdecydowanie lepszy wybór - nie spodziewałbym się jednak, że w dniu premiery
będzie wolny od błędów. Przed Blizzardem test - miejmy nadzieję, że w dniu premiery wszystko
będzie działać tak jak powinno. Z tego co widziałem odpowiednie kroki zostały już podjęte
- oby tym razem nie zaliczyli powtórki z Diablo 3 ;)


Mówisz to tak jakbyś nie grał w SC2 nigdy. W dniu premiery nawet jeżeli będą problemy z serwerami to zawsze pozostaje opcja offline..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 16:19, B1SH0P napisał:

Mówisz to tak jakbyś nie grał w SC2 nigdy. W dniu premiery nawet jeżeli będą problemy z serwerami to zawsze pozostaje opcja offline..


Tylko zaznaczam, to, że istnieje możliwość gry offline kolega raczej wie. Natomiast komuś kogo tryb sp nie interesuje niewiele to pomoże. Czegoś się doczepił nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ciężki wybór, ciężki... SimCity wygląda bardziej sielankowo, SC bardziej pro (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Ale że lubię mieć całe kolekcje to musiałbym zainwestować w SC, SC2: WoL i SC2: HotS (WoL kiedyś miałem, przeszedłem i pozbyłem się)... A więc takie SimCity to 120zł, SC to ok. 230 + ostatnia część za 2-3 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy - szukam czegoś na psp. God of Wary za mną, dwie części Monster Huntera również. Poszukuję jakiejś gry podchodzącej pod h''n''s, najelpiej z widokiem izometrycznym albo z góry.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi wiadomo, jest też X-Men Origins: Wolverine i 300: March to Glory. Ale nie wiem, jak z jakością tych gier.
A pod względem widoku - koniecznie Killzone: Liberation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 12:38, Evertsen_Dante napisał:

Nie, miałem na myśli oba elementy skladowe.

Oj, to przepraszam :)

Co do dodatków to osobiście podejrzewam, że będą, takie czasy. DLC chyba był już w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Szukamy z kumplem jakiejś dobrej gry na PS3 umożliwiającą grę w co-opie. Najlepsza byłaby możliwość przechodzenia wspólnie kampanii. Co możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się