FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Witam.
Pewnie jak każdy w tym temacie poszukuję czegoś do grania.
Niestety mój sprzęt nie jest już pierwszej świeżości ani nawet drugiej, ma już parę lat. Dopiero za jakiś czas planuję wymianę tak wiec skupiam się na produkcjach które też najmłodsze nie są.
Co do kryteriów to lubię RPG, strategię i czasem też postrzelać.
Jeżeli chodzi o tytuły to seria Mass Effect, Gothic, TES III-V, KOTOR i reszta podobnych.
Nie mam już pomysłów przy czym spędzić trochę czasu wiec zwracam się o jakieś podpowiedzi do innych, pewnie bardziej zaznajomionych z rynkiem niż ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z rpgów - NWN 1 i 2, Drakensang, Jade Empire, Wiedźmin 1 i cała masa klasyki pokroju BG.
Z rtsów - WCIII, SC1, Rise of Legends, Rise of Nations, Age of...
Starszych strzelanek nie za bardzo znam, może pierwszy Bioshock albo pierwsze CoDy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze Dragon Age, jeśli nie grałeś to spróbuj, to bardzo dobry RPG. Ze strategii polecam Company of Heroes i serię Warhammer 40,000 - Dawn of War

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 19:04, Ustroj napisał:

Jakie gry polecacie podobne do Tropico, jednakże bardziej rozbudowane i wymagające? Chodzi
głownie o jakieś budowanie miasta, biznesu, etc.


Oprócz wymienionych przez przedmówców gier w kryteria te wpasowuje się też seria Patrician. Osobiście grałem tylko w czwartą część, ale bawiłem się całkiem dobrze, polecam, dobra rozrywka na przynajmniej kilkanaście godzin.
W grze chodzi przede wszystkim o handel, a rozbudowa jest na dalszym planie, choć też jest możliwa.
Jest jeszcze the Guild i the Guild 2 - tam też budujesz i handlujesz, ale gry te są bardziej simsowate i mniej złożone, więc to pewnie nie to czego szukasz, ale i tak polecam sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 18:56, Evertsen_Dante napisał:

Z rpgów - NWN 1 i 2, Drakensang, Jade Empire, Wiedźmin 1 i cała masa klasyki pokroju
BG.
Z rtsów - WCIII, SC1, Rise of Legends, Rise of Nations, Age of...
Starszych strzelanek nie za bardzo znam, może pierwszy Bioshock albo pierwsze CoDy?


NWN 1 mi jakoś nie podchodziła za to 2 ukończona kilka razy. Drakensang kiedyś do niego podchodziłem i niezbyt mi Sie podobał. Może spróbuję jeszcze raz. Jade Empire, Wiedźmin i chyba wszystko Balduro-podobne też kilkukrotnie ukończone.

Warcraft III dnie spędzone na graniu w sieci a co do Rise of''ów to może zobaczę, nie miałem jeszcze styczności.

CoD''y też wszystkie oprócz Black Ops''ów. Też mnie to dziwiło że MW3 sa średnich śmigała ładnie ale Black 1 wywalała co kilka minut. Dobrze, że tej części nie kupowałem tylko od kumpla pożyczałem bo bym się przejechał.

Dnia 22.03.2013 o 18:56, Evertsen_Dante napisał:

Dodam jeszcze Dragon Age, jeśli nie grałeś to spróbuj, to bardzo dobry RPG. Ze strategii
polecam Company of Heroes i serię Warhammer 40,000 - Dawn of War


Dragon Age 1 i 2 też kilka razy ukończone i nie chce mi się zbytnio już do nich wracać.
CoH i dodatki też grałem tak samo jak i Warhammer’y .

Sami widzicie, że mam mały problem ze znalezieniem czegoś do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2013 o 15:06, GodOfLiar napisał:

Sami widzicie, że mam mały problem ze znalezieniem czegoś do grania.


Miałeś piękne życie :D
Przyszły mi do głowy jeszcze Fallouty, gry ze świata Śródziemia - Bitwa o Śródziemie czy Wojna na Północy oraz Gra o Tron. Może jeszcze Supreme Commandery albo Preatorians?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 15:06, GodOfLiar napisał:

Sami widzicie, że mam mały problem ze znalezieniem czegoś do grania.


Kwestia upodobań IMO.

Przykładowo mi do szczęścia wystarczyły by tylko trzy pierwsze odsłony serii Combat Mission i WinSPMBT; gry w które zagrwam się już prawie 10 lat. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 16:52, Evertsen_Dante napisał:

Miałeś piękne życie :D
Przyszły mi do głowy jeszcze Fallouty, gry ze świata Śródziemia - Bitwa o Śródziemie
czy Wojna na Północy oraz Gra o Tron. Może jeszcze Supreme Commandery albo Preatorians?


Czy piękne to raczej ciężko powiedzieć. Jednak trochę trudno pogodzic wcześniej szkołę teraz pracę, życie prywatne i jeszcze znaleźć czas na granie. Udaje się ale bywało, że przez tydzień niczego nie odpalałem bo nie miałem czasu.

Bitwa o Śródziemie 1 i 2 z dodatkiem kurzą się już jakis czas na półce, Wojnę na Północy skończyłem dość niedawono. Supreme Commander chyba gdzieś z jakiejś gazety mam to zobaczę bo opinie słyszałem pohlebne, a co do Gry o Tron to pytanię czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozchwianie rodem z pełnokrwistej greckiej tragedii - kilka tygodni temu zużyłem punkty Kompanii Graczy na kolejną obniżkę, sądząc, że zdecyduję się na zakup nowego BioShocka. Ostatecznie zrezygnowałem i dopiero kilka nocy temu napisałem do supportu KG z prośbą o możliwość anulowania obniżki (której ważność kończy się jutro) i odzyskanie punktów. Niestety, mimo że minęło parę dni roboczych odpowiedzi się nie doczekałem. Kupować w ten sposób niby trochę szkoda, ale powiedzmy, że aby zupełnie nie zmarnować punktów wziąłbym coś za kilkadziesiąt złotych.

Lubię szeroką pojętą akcję, RPG, strategie turowe. Problem polega na tym, że z gier w moim guście wydanych przez Cenege mam niemal wszystko. Całą kolekcję Square Enix z wyłączeniem Tomb Raidera, wszystko co interesowało mnie z oferty Premium Games oprócz RAGE (bywało taniej) i Mafii 2 Extended (warto?). Ostatecznie zaczynam skłaniać się ku dodatkowi Dragonborn, skoro ponoć starczy na dobre 30h, a wyniesie mnie 48 zł - taniej pewnie do wakacji nie będzie. Kupiłbym Chivalry, tyle że to CDP jest wydawcą. Przychodzi Wam do głowy coś mniej znanego, co mogło umknąć mojej uwadze itd? Wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie dziś ochota na pogranie w jakąś grę przeglądarkową, więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Poszukuję gry przeglądarkowej, w którą da się komfortowo pograć bez wydawania żadnych pieniędzy (coś jak w Shakes & Fidget, gdzie walutę premium możemy zdobyć podczas wykonywania zwykłych misji). Gry, w które grałem:
- Shakes & Fidget,
- Plemiona,
- Bitefight,
- Kosmiczni Wojownicy,
- The West.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bloodmoon - jedyna gra chyba, która jest teraz warta uwagi. O ile dobrze kojarzę odpowiadają za nią ludzie od Shakes & Fidget :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz C&C to polecam C&C Tiberium Alliances, jednym z ciekawych elementów jest właśnie możliwość wstąpienia do Alliance i wtedy gra staje się o wiele ciekawsza, PvP, PvE itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką kosmiczną strategię polecacie? Nie chce skomplikowanej, ale coś co pomoże mi wciągnąć się lekko w uniwersum kosmosu etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 20:06, Harrolfo napisał:

Słyszałem wiele dobrego o Star Wars: Empire at War.


Bardzo ciekawy RTS :D Fantastyczny klimat Gwiezdnych Wojen, wykradanie technologii R2-D2 i C-3PO oraz bohaterowie posiadający specjalne umiejętności - Vader, Han Solo itd. :D Podobno dodatek Forces od Corruption też jest bardzo fajny.

@Bithda
Podobno Master of Orion było świetną serią, aczkolwiek nigdy w to nie grałem. Jeszcze Homeworld 2, Starmageddon, Hegemonia: Żelazne Legiony, choć to starsze tytuły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma być nieskomplikowana, to Homeworld 2.
Poziom trudności ma dobry już na normalu, ale jest przyjaznym RTSem a nie turówką.
Ładnie wykonana i cieszy oko nawet w dzisiejszych czasach.
Spore techtree dla trzech nacji daje sporo konfiguracji do zabawy.
Nadal można znaleźć chętnych do mutli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się