FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2014 o 17:30, B1SH0P napisał:

Witam, poszukuję jakiejś dobrej gry RPG na PC, która ma wciągającą fabułę.


Wciągającą fabułę mówisz? To na pewno Dragon Age jedynka i dwójka, Wiedźminy, Mass Effecty. Risen też ujdzie chociaż myślę, że bardziej wciąga rozgrywką niż fabułą. A ze starszych to Planescape Torment i Fallouty. To są najpopularniejsze tytuły i możliwe, że większość z nich masz ograne, ale może coś sobie wybierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 17:42, B1SH0P napisał:

No i tutaj zaczyna się problem, wszystko ograne :d


No to może Jade Empire albo Drakensang? Możesz jeszcze obczaić Arcanum - bardzo dobre i niestety niedocenione RPG. Więcej pomysłów nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 17:30, B1SH0P napisał:

Witam, poszukuję jakiejś dobrej gry RPG na PC, która ma wciągającą fabułę.

Dobrych RPG-ów szuka tylko w klasykach. Nic nowego nie przychodzi mi do głowy. A już te wymienione ograłeś :D Może Deus Ex :P To może nie rasowy RPG, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 20:48, vegost napisał:

> Witam, poszukuję jakiejś dobrej gry RPG na PC, która ma wciągającą fabułę.
Dobrych RPG-ów szuka tylko w klasykach. Nic nowego nie przychodzi mi do głowy. A już
te wymienione ograłeś :D Może Deus Ex :P To może nie rasowy RPG, ale...


Well, wszystko wymienione zostało już ograne :d, chyba trzeba ponownie zainstalować NWN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 21:24, B1SH0P napisał:

> > Witam, poszukuję jakiejś dobrej gry RPG na PC, która ma wciągającą fabułę.

> Dobrych RPG-ów szuka tylko w klasykach. Nic nowego nie przychodzi mi do głowy.
A już
> te wymienione ograłeś :D Może Deus Ex :P To może nie rasowy RPG, ale...

Well, wszystko wymienione zostało już ograne :d, chyba trzeba ponownie zainstalować NWN2.


Napisz jakie serie masz już ograne. Łatwiej będzie coś doradzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 21:29, Dandzialf napisał:

Napisz jakie serie masz już ograne. Łatwiej będzie coś doradzić :P


Z tego co mi przychodzi do głowy to: Mass Effect 1, 2, 3, The Witcher 1+2, NWN 1+2+dodatki, Deus Ex wszystkie, Dark Souls, większość klasyków typu Baldurs Gate i Planescape Torment, Dragon Age 1+2, Fallouty wszystkie, Gothic 1, 2(nigdy nie lubiłem tej serii), Risen, nic więcej nie przychodzi mi do głowy, ale pewnie jest tego więcej : d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 21:42, B1SH0P napisał:

Z tego co mi przychodzi do głowy to: Mass Effect 1, 2, 3, The Witcher 1+2, NWN 1+2+dodatki,
Deus Ex wszystkie, Dark Souls, większość klasyków typu Baldurs Gate i Planescape Torment,
Dragon Age 1+2, Fallouty wszystkie, Gothic 1, 2(nigdy nie lubiłem tej serii), Risen,
nic więcej nie przychodzi mi do głowy, ale pewnie jest tego więcej : d


Nie wymieniłeś (choć pewnie grałeś :P), ale dla pewności podam - Icewind Dale 1 i 2. A tak to hmm... od siebie polecam Avernum jako bardzo dobry staroświecki RPG, może oprawa graficzna straszy, ale fabuła wciąga, fajnie też się gra i seria ta ma swój specyficzny klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 21:42, B1SH0P napisał:

Z tego co mi przychodzi do głowy to: Mass Effect 1, 2, 3, The Witcher 1+2, NWN 1+2+dodatki,
Deus Ex wszystkie, Dark Souls, większość klasyków typu Baldurs Gate i Planescape Torment,
Dragon Age 1+2, Fallouty wszystkie, Gothic 1, 2(nigdy nie lubiłem tej serii), Risen,
nic więcej nie przychodzi mi do głowy, ale pewnie jest tego więcej : d


Hmm, hmmm... Z rpegów mogę polecić Ci Ultime VII (stara gra, ale wciąż większość gier rpg może jej buty czyścić), serie Wizardy (część 7 i 8). Z nowszych to ARX Fatalis, Nomad Soul, System Shock, Divine Divinity.
To mi jako pierwsze do głowy przyszło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 21:42, B1SH0P napisał:

Z tego co mi przychodzi do głowy to: Mass Effect 1, 2, 3, The Witcher 1+2, NWN 1+2+dodatki,
Deus Ex wszystkie, Dark Souls, większość klasyków typu Baldurs Gate i Planescape Torment,
Dragon Age 1+2, Fallouty wszystkie, Gothic 1, 2(nigdy nie lubiłem tej serii), Risen,
nic więcej nie przychodzi mi do głowy, ale pewnie jest tego więcej : d


Już wiem w co nie grałeś a chętnie pograsz bo to dłuuga seria :> Więc Sacred ze wszystkimi dodatkami, da ci bardzo dużo godzin zabawy no i świetnego klimatu fantasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Dandzialf "+" za System Shock (szcególnie 2) :) Divinie Divinity to już trochę hack''n''slash, tak samo kontynuacja Beyond Divinity, ale za to z super muzyką ( http://www.kirillpokrovsky.com/ do ściągnięcia za free) i rozbudowaną fabułą. Divinity 2 już jest bardziej rasowym RPGiem i jak już grać to tylko wersję Dragon Knight Saga, inaczej są straszne problemy z synchronizacją w grze.

@vegost Sacred Gold to też h''n''s. Gra teoretycznie świetna, ale ilość backtrackingu jest powalająca, natomiast Sacred 2 to gniot kolosalny :(.

Przypomniało mi się, że znajomy ostatnio zagrywał się i chwalił bardzo tą pozycję http://store.steampowered.com/app/241620/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 22:02, vegost napisał:

Już wiem w co nie grałeś a chętnie pograsz bo to dłuuga seria :> Więc Sacred ze wszystkimi
dodatkami, da ci bardzo dużo godzin zabawy no i świetnego klimatu fantasy :D


Dzięki wszystkim za pomoc, myślę, że zabiorę się za Sacred, bo wygląda interesująco.
BTW. Grał ktoś już w Dark Souls 2 na konsoli? Jak wrażenia? Lepsze od Demons Souls?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2014 o 22:20, B1SH0P napisał:

Dzięki wszystkim za pomoc, myślę, że zabiorę się za Sacred, bo wygląda interesująco.
BTW. Grał ktoś już w Dark Souls 2 na konsoli? Jak wrażenia? Lepsze od Demons Souls?

Wiedziałem, że ci się to spodoba :) Ja grałem u kolegi co prawda na xboxie360, ale jednak. Wrażenie mieszane. Mi się wiele rzeczy tam nie podoba, głównie animacje samych postaci, ale z tego co udało mi się ograć to wnioskuję, że jest nieźle. Czy jest lepsze od poprzedniczki ? Tak, ale czy od pierwszej części ? Tego nie wiem. Tutaj bym dyskutował. Zmawiam jutro bodajże u cenegi i będę czekał do 24 kwietnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 12:24, Smileyer napisał:

Polećcie mi coś, przy czym nie będę się nudził. Może być coś ze starszych tytułów. Jakiś
dobry fps albo przygodówka.


Jak starsza może być... No One Lives Forever. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 12:24, Smileyer napisał:

Polećcie mi coś, przy czym nie będę się nudził. Może być coś ze starszych tytułów. Jakiś
dobry fps albo przygodówka.


1. Bioshock
2. Syberia
3. Ceville - super jest :D
4. Painkiller
5. Call of Juarez

Żadna Cię nie powinna znudzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się