FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2014 o 18:44, Evertsen_Dante napisał:

Mam ochotę na jakieś mordobicie. Co polecacie - Mortal Kombat czy Injustice?

W Injustice nie grałem ale podobno też bardzo dobre, twórcy ci sami więc powiedziałbym że kup tą grę na które uniwersum masz ochotę bardziej na tę chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co na PC jest wartego uwagi do ogrania w co-opie (po sieci, nie przy jednym ekranie, od razu zaznaczam), co byłoby lekkie klimatem, przyjemne (do pogrania/pogadania/pośmiania się przy okazji) i, jakby to powiedzieć, niespecjalnie wymagające? ;) Nie chodzi o to, żeby się gra sama przechodziła, ale też żeby to nie było pokroju Dark Souls na przykład...
Będę wdzieczny za jakieś pomysły - ostatni Rayman wygląda spoko, ale niestety nie ma chyba takiego klasycznego multi :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 21:11, Gumisiek2 napisał:

Zdecydowanie Borderlands. Dead Island też daje radę.


Em, Dead Island do lekkiego klimatu tak jednak nie bardzo... ;)

Powiedzmy, że druga osoba do co-opa generalnie nie lubi się bać. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 21:26, Adjatha napisał:

Em, Dead Island do lekkiego klimatu tak jednak nie bardzo... ;)


Czemu nie? Jest piękna tropikalna wyspa, wakacje życia, tylko te zombiaki nieco psują obraz całości ;-) Można się z nimi jednak fajnie zabawić z uwagi na ich ograniczoną mobilność (oczywiście zdarzają się też mocniejsze odmiany). Jeśli będziesz porozumiewał się głosowo z drugą osobą, nawet najstraszniejszy horror zmieni się w Maraton Uśmiechu. No chyba że sam zaczniesz się bać ;-)

Dnia 09.04.2014 o 21:26, Adjatha napisał:

Powiedzmy, że druga osoba do co-opa generalnie nie lubi się bać. ^^


Dead Island straszne nie jest, chyba że ktoś nabiera się na triki typu "zombie w plażowej przebieralni/toalecie" (czyli otwierasz drzwi w poszukiwaniu amunicji bądź jakichś przydatnych rzeczy, a zamiast tego spotkasz wyjącego zombiaka). Później jednak powalczysz nieco w zamkniętych przestrzeniach, ale wciąż nie ma tu strachu znanego chociażby z serii Silent Hill, lecz wyskakujący znienacka przeciwnicy. Skoro jednak DI odpada, pozostaje Borderlands ;-) Dużo humoru to jedna z cech wyróżniających tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na główną transzę świetnych (miejmy nadzieję) RPGów roku 2014 stwierdziłem, że miło byłoby sobie pograć w jakieś sympatyczne, kosmiczne 4x. Moje pytanko do Was - na co warto zwrócić uwagę?

W swojej kolekcji mam MoO2, oba GalCivy oraz Endless Space. Pojawiło się coś nowego, porządnego i w rozsądnej cenie (ewentualnie jakaś starsza gierka która przeleciała mi pod radarem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2014 o 10:57, Tajemnic napisał:

W oczekiwaniu na główną transzę świetnych (miejmy nadzieję) RPGów roku 2014 stwierdziłem,
że miło byłoby sobie pograć w jakieś sympatyczne, kosmiczne 4x. Moje pytanko do Was -
na co warto zwrócić uwagę?

W swojej kolekcji mam MoO2, oba GalCivy oraz Endless Space. Pojawiło się coś nowego,
porządnego i w rozsądnej cenie (ewentualnie jakaś starsza gierka która przeleciała mi
pod radarem)?


StarDrive. Podobno całkiem niezła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2014 o 11:17, Dandzialf napisał:

<ciach>


Dzięki za poradę. Skończyłem jednak na ponownym zainstalowaniu Endless Space, jakoś tak 4X w czasie rzeczywistym mi się nie uśmiecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc: dawno, dawno temu z Szanowną Małżonką graliśmy dość intensywnie na Facebooku w FrontierVille. Wprawdzie udało nam się wyrwać ze szponów nałogu, ale ostatnio żona coś marudzi, że pograłaby w coś podobnego, albo wróciła do farmy... I tu pytanie: może ktoś polecić jakąś podobną grę (najlepiej Steamową, ale nie musi być), tylko może coś "ambitniejszego"? Ewentualnie coś, w co możemy grać razem (multi - ale to nie jest konieczne)? Myślałem czy nie pokazać jej Heroes VI, ale podejrzewam, że to raczej nie przypadnie do gustu. Głównie chodzi o roślinki itp.

PS. Tak, wiem, że jest coś takiego, jak Symulator Farmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja bym sugerował Cywilizację jakąś, bądź SimCity. Może nie ma tam roślinek, ale to naprawdę wciągające gry. Jeżeli Szanowna Małżonka posiada zapędy przywódcze (dyktatorskie), to polecam Tropico ;) Z bardziej hardcorowych produkcji, to świeżutki Banished, choć ponoć później może znużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 20:43, Perry_Cox napisał:

Ja bym sugerował Cywilizację jakąś, bądź SimCity.


No właśnie ja też myślałem o Civce lub Tropico, ale kluczowym zwrotem w poprzednim poście jest "głównie chodzi o roślinki". Ma być sadzenie, uprawianie, zbieranie, podlewanie, pielęgnowanie... W tym właśnie problem, i obawiam się, że tak naprawdę FarmVille/FrontierVille czy ich klony są jedynym rozwiązaniem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też Ci Perry_Cox doradził...

Tutaj masz coś, co powinno zadowolić żonę: http://store.steampowered.com/app/248290

Reach for the Sun :)

EDIT: Jeszcze SunFlowers na PS Vita:

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-pl/gry/sunflowers/cid=EP4178-PCSB00107_00-TGASUNFLOWERS004?smcid=pdc::null:pdc-ps3-services-detail:569141-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 16:08, Karfein napisał:

Reach for the Sun :)


O, i to wygląda bardzo ciekawie, dzięki.

Podziękowania również dla Perry''ego_Coxa oraz Evertsena_Dantego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeszcze moja żona mi wspomina, że w The Sims 2: Cztery Pory Roku dorzucono element hodowania ogródka etc., no ale to tylko element. Można się zainteresować, jeśli już macie coś z tej serii, bo tak to już lepiej pójść w gry dedykowane temu.
Podobnie w Plants vs. Zombies jest Zen Garden, ale to pierdołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się