FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2014 o 13:09, LastOrder napisał:

Poszukuje gry RPG z dobrą fabułą. Nie musi być najoryginalniejsza ale taka która zaciekawiła
by żeby dalej grać. Jakby dobra mechanika szła w parze to było by słodko :) Przespałem
trochę temat gier rpg więc . Wytyczne 2011 do teraz. Najlepiej na PS3 ale PC też ok.
I proszę jednak bez indyków i bez Mass Effect.


Divinity Original Sin - najlepsze rpg jakie wyszło w ostatnich latach, chociaz dośc hardkorowe.Jak ma byc na ps3 to Risen 2 i Risen 3, chyba że odstraszają Cię pirackie klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ze moj laptop padl, jedyna platforma do gier, jaka mam, jest moj Galaxy S3. I teraz prosba: szukam ciekawych gier, najlepiej spelniajacych wszystkie (lub wiekszosc) z ponizszych warunkow:
1) rozwoj postaci
2) zbieranie lootu
3) single-player (choc jesli znacie jakies ciekawe MMO, tez mogloby byc)
4) solidne sterowanie (do GTA zniechecilo mnie wlasnie sterowanie...)
5) mozliwosc gry bez placenia (moga byc mikroplatnosci, ale nie takie, bez ktorych nie da sie grac).

Ostatnio na "tapecie" goszcza u mnie Marvel Puzzle Quest i Star Wars Galactic Defense. Oraz Kingdom Rush, ale tu nie ma rozwoju postaci, a to cos, co lubie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam z kolegą gry mmorpg podobnej do starego Perfect World.
Wymagane elementy to :
- open pvp
- otwarty świat
- 3d
- grind mile widziany
- możliwość zdobycia wielu rzeczy z gry nie będąc wiecznie w party
Nie zaszkodzą :
- latanie / pływanie
Czego nie chce:
- wszelkich ułatwiaczy ( darmowe eq, darmowy exp itp)
Z góry dzięki ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wrócić do serii total war. Ostatni raz grałem w Medieval 2. W takich ramach czasowych ta gra mi najbardziej odpowiadała. Zauważyłem, że wyszło sporo tytułów ostatnio. Rome II, Empire itd. Co polecacie z tych nowości? :) Podkreślam, że średniowiecze najbardziej mi się spodobało w tej serii jak dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Empire grało mi się dobrze, aczkolwiek gra ma dużo bugów, które już nigdy nie zostaną poprawione. Przykładowo, zdobyłem twierdzę burząc jej mury. W następnej turze ją naprawiłem i jakieś dwie tury dalej zaatakował mnie przeciwnik. O dziwo, w murach miałem wyrwy, dokładnie te same jakie ja zrobiłem szturmując twierdzę. :P

Napoleon mi nie podszedł, może dlatego, że nie da się tam rozegrać własnej gry. Masz tylko kampanię Napoleona (później także Prusami i Austrią), ale nie możesz wybrać sobie, np. dla hecy, USA i ruszyć na podbój Europy. ;)

Rome II jest fajny, aczkolwiek to też nie jest TW przy którym spędziłem długie godziny. Nie spodobał mi się mianowicie system utrzymywania prowincji. Nawet po zaprowadzeniu porządku trzeba było stale wyburzać budynki, żeby ustabilizować prowincję. :P

Najdłużej grałem i gram w Shogun 2. Osobiście uwielbiam czasy feudalnej Japonii i ta gra jest dla mnie wręcz wyśmienita. To, czego nie było w Shogunie 2 naprawili w dodatku. :D Dla mnie to jest do tej pory najlepsza odsłona serii. :)

Qet Nie znam Perfect World, ale Guild Wars 2 mogłoby Ci się spodobać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 14:54, noobie napisał:

Chciałem wrócić do serii total war. Ostatni raz grałem w Medieval 2. W takich ramach
czasowych ta gra mi najbardziej odpowiadała. Zauważyłem, że wyszło sporo tytułów ostatnio.
Rome II, Empire itd. Co polecacie z tych nowości? :) Podkreślam, że średniowiecze najbardziej
mi się spodobało w tej serii jak dotychczas.


W pełni popieram Ricka - Shogun 2 zapewni Ci dziesiątki, a może i setki godzin wyśmienitej zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 18:32, damian376 napisał:

Krótka piłka Far Cry 4 czy GTA 5 na PS4?


Po tym co ostatnio robi Ubi ze swoimi grami to z FC4 poczekał bym do recenzji i dopiero zdecydował. A GTA 5 to praktycznie pewniak. Ja wybrał bym na ten moment GTA 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 19:54, doctorwho napisał:

> Krótka piłka Far Cry 4 czy GTA 5 na PS4?

Po tym co ostatnio robi Ubi ze swoimi grami to z FC4 poczekał bym do recenzji i dopiero
zdecydował. A GTA 5 to praktycznie pewniak. Ja wybrał bym na ten moment GTA 5.


Ponoć recenzje pozytywne ma FC 4 mimo że kalka poprzedniej części to mi to nie przeszkadza po prostu nie miałem do czynienia od 1 z tą częścią gry.GTA kusi,ale aż wstyd się przyznać nie miałem do czynienia z tą serią. Ciężki naprawdę wybór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym pograć w jakąś ładną samochodówkę w stylu pierwszego Test Drive Unlimited. Aby były licencjonowane samochody, otwarty świat, ale żeby NIE było to samochodowe MMO. Jest coś takiego na rynku? Nie musi to być premierówka, może mieć rok lub dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 16:00, KannX napisał:

Witam

Chciałbym pograć w jakąś ładną samochodówkę w stylu pierwszego Test Drive Unlimited.
Aby były licencjonowane samochody, otwarty świat, ale żeby NIE było to samochodowe MMO.
Jest coś takiego na rynku? Nie musi to być premierówka, może mieć rok lub dwa.

Hmm chyba pozostaje ci czekać na The Crew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krotka pilka: co kupic jako tytul startowy na PS4 - GTA V czy FarCry 4?

Ostatnim GTA, ktore mi sie podobalo, bylo Vice City, SA zupelnie mi nie pasowalo, zarowno klimatem, jak i natlokiem dodatkowych czynnosci (pilnowanie figury, zdrowe odzywianie sie, silownia...), w czworke gralem na PC u kumpla i nie jestem w stanie sprecyzowac czemu, ale gralo mi sie jakos dziwnie. Sterowanie mi kompletnie nie lezalo.

W przypadku FC, uwielbialem jedynke, dwojka mnie do siebie zniechecila po godzinie (zbyt szybki repsawn przeciwnikow m.in.), trojka mnie wessala na dlugie godziny.

Wlasnie jade kupic sobie prezent gwiazdkowy i zastanawiam sie, co wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to zależy czego oczekujesz od gry. Jeśli wolisz porozrabiać w mieście, pojeździć samochodami, polatać samolotem to bierz GTA V, a jeśli bardziej preferujesz FPS''owe sandbox''y - powinieneś wybrać wtedy FC4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA V bez zastanowienia :) dłuższy, ogrom contentu, ogromny świat, wymieniać można by długo.

FC4 to również świetna gra, ale elementy sandboxowe są tu strasznie powtarzalne (bawienie się w łowce, posterunki etc.), więc nie ima się do GTA V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w FC4, ale mogę Ci polecić GTA V. Kilkanaście pierwszych godzin gry to niezapomniane doświadczenie - zwiedzanie ogromnego, żyjącego miasta... Coś niesamowitego ! Gra nie jest idealna (baaaardzo daleko jej do ideału), potrafi być irytująca, czasem troszkę nudna... Jednak te pierwsze godziny w Los Santos to coś nie do podrobienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Prince_Miki, Kirabaxior i Scyzoryk17

Dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi. PS4 z GTA V kupione, gra sie wlasnie instaluje :) jednak smierc laptopa na cos sie przydala, zona ulitowala sie nade mna biednym i Swiety Mikolaj przyszedl w tym roku wczesniej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki PieC:
Intel Core2Quad 4x2.5ghz
4gb RAM (w użytkowaniu 3.5)
GTX 260 (800mb)
Windows Vista 32bit
chłodzenie raczej w normie

Zastanawiam się, co kupić na wyprzedaży na Steamie... Mirror''s Edge czy Assassin''s Creed 3? Nie wiem co wybrać, bo cena podobna, obie gry to wspinanie i tak dalej.... dodam, że gram na myszce i klawiaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ME to zabawa na jeden weekend. Bardzo fajna zabawa i godna polecenia, ale krótka. AC3 opłaca się brać tylko gdy polubiłeś inne części ew. szukasz czegoś długiego. Jeśli nie znasz serii AC to lepiej zacząć od początku.
A co do sterowania - nie lubię/umiem grać na padzie, wszystko ogrywam na klawiaturze i nie miałem nigdy problemu z żadną grą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 22:20, Evertsen_Dante napisał:

ME to zabawa na jeden weekend. Bardzo fajna zabawa i godna polecenia, ale krótka. AC3
opłaca się brać tylko gdy polubiłeś inne części ew. szukasz czegoś długiego. Jeśli nie
znasz serii AC to lepiej zacząć od początku.
A co do sterowania - nie lubię/umiem grać na padzie, wszystko ogrywam na klawiaturze
i nie miałem nigdy problemu z żadną grą :)

Lubię szybkie gry i tak dalej, ale słyszałem, że ME szybko się nudzi i najciekawsza jest pierwsza godzina. Jeśli chodzi o AC3 to baardzo polubiłem poprzednie części, a kolega mi mówił, że sterowanie jest bardzo podobne na myszce i klawie do dwójki czy jedynki. Najbardziej się jednak obawiam tego, czy AC3:
- jest monotonne?
- pójdzie na średnich na moim PieCu nie rozwalając go? ;D
- wymaga UPlay ? nienawidzę tego ustrojstwa, szczególnie po grze we From Dust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się