FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Witam wszystkich! Jestem wręcz rozpromieniony :) Otóż wygrałem w Totalnym Konkursie i teraz mam wybrać sobie jakąś grę. Pomóżcie, ok? :] Spośród listy gier do wyboru wyłoniłem następujące tytuły :
Swat 4 Złota Edycja
Rise of Nations: Rise of Legends
Empire Earth II Złota Edycja

Obszerne odpowiedzi mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:53, maciek999 napisał:

Witam wszystkich! Jestem wręcz rozpromieniony :) Otóż wygrałem w Totalnym Konkursie i
teraz mam wybrać sobie jakąś grę. Pomóżcie, ok? :] Spośród listy gier do wyboru wyłoniłem
następujące tytuły :
Swat 4 Złota Edycja
Rise of Nations: Rise of Legends
Empire Earth II Złota Edycja

Obszerne posty mile widziane :)


Więc zależy to jaki gatunek lubisz, jeżeli FPS''y to wybór jest jeden: SWAT 4. Jeżeli zaś strategię to bardziej bym jednak polecał Rise of Nations: Rise of Legends, gra lepsza i bardziej grywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:53, maciek999 napisał:

Witam wszystkich! Jestem wręcz rozpromieniony :) Otóż wygrałem w Totalnym Konkursie i
teraz mam wybrać sobie jakąś grę. Pomóżcie, ok? :] Spośród listy gier do wyboru wyłoniłem
następujące tytuły :
Swat 4 Złota Edycja
Rise of Nations: Rise of Legends
Empire Earth II Złota Edycja

Obszerne odpowiedzi mile widziane :)

Wybierz SWAT, potem kup RoL :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:53, maciek999 napisał:

Witam wszystkich! Jestem wręcz rozpromieniony :) Otóż wygrałem w Totalnym Konkursie i
teraz mam wybrać sobie jakąś grę. Pomóżcie, ok? :] Spośród listy gier do wyboru wyłoniłem
następujące tytuły :
Swat 4 Złota Edycja
Rise of Nations: Rise of Legends
Empire Earth II Złota Edycja

Obszerne odpowiedzi mile widziane :)

zależy co lubisz Z tych 2 strategi EE II jest lepsze jeżeli wolisz strzelać i dowodzić drużyną SWAT4 Będzie najlepsza propozycją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:53, maciek999 napisał:

Witam wszystkich! Jestem wręcz rozpromieniony :) Otóż wygrałem w Totalnym Konkursie i
teraz mam wybrać sobie jakąś grę. Pomóżcie, ok? :] Spośród listy gier do wyboru wyłoniłem
następujące tytuły :
Swat 4 Złota Edycja
Rise of Nations: Rise of Legends
Empire Earth II Złota Edycja


Swat 4. Super gra ;) Starczy na długi czas i ma fajny tryb multi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie są nowe*, godne polecenia strategie? Tylko mam tu na myśli prawdziwe strategie, gdzie się buduje, buduje i jeszcze raz buduje. Krótko mówiąc najważniejsza jest gospodarka, jak w Settlersach, Zeusie/Cesarzu, Knights and Merchants czy ewentualnie w Twierdzy. Bo mam dość tych niezwykle popularnych ostatnio rtsów jak Warhammer czy Warcraft które ze strategią mają tyle wspólnego co Książę i Tchórz.
*nowe znaczy z ostatnich 5 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EEII Nie ma to jak zaatakować laserami ludzików z mieczami, no i grając w kampanie można się historii pouczyć, a nie ma to ajk wystrzelić kilka głowic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:53, Kolumb95 napisał:

W co lepiej zagrac? W grę z serii Call of Duty czy raczej Medal of Honor. Która gra jest
lepsza?


Z Call of Duty polecam 2, a z Medal of Honor Alied Asault

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:52, bartek002 napisał:

Hmm może Supreme Commander?

z tego co się o tej gierce dowiedziałem to jest tam tylko walka, walka i jeszcze trochę walki... niee... ja mam ochotę sobie pobudować, a nie ćwiczyć zręczność w klikaniu myszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów RTS i strategi wojennych polecam Original War. Wydane przez czeskie, mało znane studio nie zyskało takiego pogłosu, jedynie wśród prawdziwych graczy w Polsce i Czechach. W grze mamy do wyboru Kampanię lub Grę Wieloosobową. W Kampanii mamy do wyboru: Amerykanów (łatwiejsza kampania) i Rosjan (trudniejsza kampania). Dodatkowo w Grze Wieloosobowej możemy grać Arabami. Teraz opiszę może wielki plus, czyli swoboda. Gra jest jedną z najlepszych strategii które spotkałem pod kątem swobody. Budując warsztat sami decydujemy w jaką broń ma być wyposażony pojazd (począwszy od karabinu, zakończywszy na bombie masowego rażenia [syberytowej]), jakie nadwozie (od lekkiego kołowego, do zmiennego podwozia), jak ma być sterowany (ręcznie, zdalnie, czy komputerowo) i jaki silnik (baterie słoneczne, silnik spalinowy czy syberytowy). Z postępem technologi mamy coraz więcej możliwości. Opiszę 3 nację (2 z kampanii + Arabowie):

Amerykanie - znakomite technologie, pojazdy szybkie i zwinne, w sam raz na szybki wypad do bazy Ruskich.

Rosjanie - najpotężniejsi, niektóre z technologi np. teleport są znakomite! pojazdy są wolne, lecz poootężne, co za tym idzie trudne do zniszczenia.

Arabowie - choć na pozór słabo uzbrojeni, swoimi bronami i kamerami mogą wyśledzić każdy twój ruch, ale wystarczy nieduża grupka Rosjan i ich baza w mig jest zniszczona.

Po więcej szczegółów odsyłam do serwisu np. gry online czy wp.pl, tam jest opisana fabuła etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:53, Kolumb95 napisał:

W co lepiej zagrac? W grę z serii Call of Duty czy raczej Medal of Honor. Która gra jest
lepsza?


W Call of Duty bo gra ma dużo większą grywalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:53, Kolumb95 napisał:

W co lepiej zagrac? W grę z serii Call of Duty czy raczej Medal of Honor. Która gra jest lepsza?

A ja ci powiem że Airborne mi się podoba bardzo. Mimo wszystkich krytyk i tych niedoróbek. Bierz Airborne`a może krótki ale fajny :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie warto zapoznać się z każdą z nich. Jeżeli chodzi o serię Medal of Honor to mi najbardziej przypadła do gustu Pacific Assault. Duża różnorodność akcji (a tu ratujesz marynarzy tylko z siekierą w dłoni, a tu latasz samolotem), możliwość wydawania poleceń, wcale niezłe Al wrogów (żółtki biegające z szablą w dłoni:D) i podobne naszych towarzyszy (np kiedyś miałem akcję, że jednemu z moich w trakcie walki skończyła się amunicja w pistolecie, a nie miał czasu przeładowywać, bo szarżował na niego Japonczyk, to po prostu walnął go kolbą:D) no i oczywiście kilka naprawdę świetnych misji (lotnisko Hendersona, Pearl Harbor, obrona wzgórza- tam czuć atmosferę prawdziwej wojny). Co do CoD to najmocniej mógłbym chyba polecić część 2 (jeżeli chcesz pozostać w czasach II wojny światowej, jak nie to powinien Cię zainteresować Modern Warfare). Przede wszystkim o wiele lepsza grafa - świetne efekty dymu, bardzo ładnie odwzorowane modele postaci, ogólna dbałość o detale. Do tego oferuje trochę większe zróżnicowanie, gdyż akcja pokazana jest z punktu widzenia aż trzech różnych postaci. Poza tym są naprawdę inteligentni przeciwnicy (krycie się za murkami czy wykopywanie rzucanych w ich stronę granatów to normalka) i jak wcześniej sojusznicy (potrafią wskazać choćby położenie ukrytego wroga). Gra jest do bólu liniowa i oskryptowana, ale przez to naprawdę akcja jest świetnie poprowadzona i mocno wciąga. Wadą jest troszkę krótka rozgrywka i takie sobie zakończenie (końcowa walka w mało znanym niemieckim miasteczku). Tym niemniej obie te produkcje znać warto:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie,którą grę lepiej jest kupić Bard'' Tale czy Dungeon Siege.Czytałem gdzieś że Bard''s Tale jest grą krótką i raczej na jeden raz,choć to akurat nie przeszkadzało by mi tak bardzo.Jeśli zaś chodzi o tę drugą to słyszałem kilka wzajemnie się wykluczających opinii.Prosiłbym o radę użytkownika,który grał w którąś z tych gier i ma do napisania coś więcej niż:"bierz tę grę bo kumpel mówił że jest fajna"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w Dungeon Siege II. I właśnie nie wiem teraz czy chodzi ci o II czy I. Pewnie o I^^ Ale jeśli chodzi o II to nie polecam. Nie potrafię wytłumaczyć czemu gra mi się nie podobała ale grałem w innego Hack n Slasha, a mianowicie Titan Questa który był o wiele lepszy niż Dungeon. W Dungeonie mamy trochę bardziej rozwiniętą fabułę i to jest IMO błąd (czyli jednak potrafię wytłumaczyć:P). Jak przystało na Hack n Slasha powinna być to gra w ktrej na każdym m. kwadratowym zabijamy setkę przeciwników, a fabuła polega na obejrzeniu intra i rąbaniu kolejnych bossów aż dojdzie się do "tego złego". A w Dungeonie mamy tą fabułe i rozgrywkę bardziej rozwiniętą, jest więcej questów pobocznych. Jak bardzo mądry człowiek powiedział że o gustach się nie dyskutuje, więc tobie właśnie to rozwinięcie gry może się podobać:P

p.s. To że mi się nie podobało rozwinięcie fabuły nie zanczy że nie lubię gier z fabułą i stawiam tylko na masakrę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się