FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Chcę kupić teraz tanią grę na PS3.
Zastanawiam się nad kupnem gier:
Ninja Gaiden Sigma, Uncharted: Drake''s Fortune i Heavenly Sword.
Nie wiem, którą wybrać. Która według Was jest najlepsza?

PS: Która z tych gier ma najładniejszą grafikę, chcę też zobaczyć możliwości mojej kochanej konsoli :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 23:38, bartog123 napisał:

Company of Heroes z TS, czy Warhammer 40k Down of War Winter Assault + Dark Crusade ?


Wszystkie te gry są świetne, ale ja na Twoim miejscu zacząłbym od Company of Heroes. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych rts-ów w historii i warto go mieć w swojej kolekcji. No chyba, że Twój sprzęt Ci nie pozwoli na to (gra mała swego czasu bardzo wysoki wymagania sprzętowe) to wtedy bierz Warhammera z dodatkiem, a właściwie to dwa dodatki z tego co widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2008 o 23:50, dave03 napisał:

Wszystkie te gry są świetne, ale ja na Twoim miejscu zacząłbym od Company of Heroes.
Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych rts-ów w historii i warto go mieć w swojej kolekcji.
No chyba, że Twój sprzęt Ci nie pozwoli na to (gra mała swego czasu bardzo wysoki wymagania
sprzętowe) to wtedy bierz Warhammera z dodatkiem, a właściwie to dwa dodatki z tego co
widzę.

No ta, CoH działa, ale w natywnej rozdzielczości nie miatał, bo jakieś kolory czasami sie waliły, na takie metaliczne, nienaturalne... ale klimat mnie powalał ;-) i te doktryny, eksplozja V1 :DDD mniam, ale nie wiem na prawdę zobacze co jeszcze napiszą, dziekki za rade :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytałem się o jakiegoś RPG''a lub Hack''n''Slasha, no i wybrałem Baldur''s Gate''a i Titan Questa.
Tak więc pytam ostatecznie:
Saga Baldur''s Gate czy Titan Quest Złota Edycja?

klaser2:
Może coś z serii Blitzkrieg? Grafiką to ona nie zachwyca (ma już swoje lata), ale grywalność jest, a do tego niezbyt wysoka cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 15:58, maciek999 napisał:

Ostatnio pytałem się o jakiegoś RPG''a lub Hack''n''Slasha, no i wybrałem Baldur''s Gate''a
i Titan Questa.
Tak więc pytam ostatecznie:
Saga Baldur''s Gate czy Titan Quest Złota Edycja?


Maćku, Maćku. Wszystko zależy od tego co postrzegasz wyżej. Lepsza grafika czy przecudowna, długa i wciągająca fabuła? Czasy starożytne czy też jeden z najlepiej wykreowanych światów fantasy (Forgotten Realms)? Jeśli to drugie, to polecam Baldur`s Gate`a. Gra świetna. Jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy cRPG wszech czasów. A najlepsza w nim właśnie fabuła oraz świat, a także możliwości jakie oferuje nam sama gra. Można kreować postać pod każdym względem (AD&D bodajże 2). Polecam Badlura ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 23:43, ja33no napisał:

Nie wiem, którą wybrać. Która według Was jest najlepsza?

Ja wybrałbym Uncharted: Drake''s Fortune:) Przeczytaj sobie http://ja.gram.pl/blog.asp?id=167500&np=291

Dnia 24.05.2008 o 23:43, ja33no napisał:

PS: Która z tych gier ma najładniejszą grafikę, chcę też zobaczyć możliwości mojej kochanej konsoli :).

Chyba właśnie Uncharted: Drake''s Fortune.

Szykują się jakieś ciekawe premiery w dniu 1 czerwca? Ostatnio planowałem kupić jakiegoś fpsa, ale dziwnym trafem dorwałem się do Portal:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 16:03, Arkads napisał:

Maćku, Maćku. Wszystko zależy od tego co postrzegasz wyżej. Lepsza grafika czy przecudowna,
długa i wciągająca fabuła? Czasy starożytne czy też jeden z najlepiej wykreowanych światów
fantasy (Forgotten Realms)? Jeśli to drugie, to polecam Baldur`s Gate`a. Gra świetna.
Jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy cRPG wszech czasów. A najlepsza w nim właśnie
fabuła oraz świat, a także możliwości jakie oferuje nam sama gra. Można kreować postać
pod każdym względem (AD&D bodajże 2). Polecam Badlura ; )

No i tu jest problem ;/ Mitologię lubię, ale nie za bardzo mnie ciągnie do Hack''n''Slashy. Po Dungeon Siegie II staram się je omijać szerokim łukiem :P W Baldur''s Gate II grałem chwilę, ale od razu mnie wciągnęła :P
Więc myślę, że zrobię tak: teraz kupię Sagę Baldur''s Gate, dopóki jeszcze ją mają w niektórych sklepach internetowych, a następnie poczekam, aż Titan Quest wejdzie do np. Extra Klasyki i wtedy kupie ;]
Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 15:58, maciek999 napisał:

Ostatnio pytałem się o jakiegoś RPG''a lub Hack''n''Slasha, no i wybrałem Baldur''s Gate''a
i Titan Questa.
Tak więc pytam ostatecznie:
Saga Baldur''s Gate czy Titan Quest Złota Edycja?


Zależy co lubisz. Z tego co przeczytałem wyżej wynika, że za bardzo nie trawisz gatunku hack''n''slash (jak ja, zresztą) Ale lubisz za to wciągające RPG (również jak ja xD) to muszę polecić ci właśnie Sagę BG. Tylko pamiętaj - musisz mieć dużo wolnego czasu bo wciąga!

Edit: Zrób tak jak piszesz, Sagę kup teraz, a TQ jak stanieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sigmę olej.

Najładniejszą grafikę ma Uncharted jest jednak całkiem wymagający, szczególnie etapy konkretnych strzelań z najemnikami. No i średnio się kończy fabularnie. Jest dość krótki, ale na 10-12 godzin zadowoli spokojnie.

Heavenly Sword jest z kolei bardziej dynamiczny, bardziej jajcarski, bardzo fajnie pokazuje power sixaxisa (impact time na strzałach z kuszy i kulach armatnich) przy czym jest całkiem krótki (8-10). Ale gra się miodnie :)

NAJTAŃSZĄ i NAJŁADNIEJSZĄ grą na PS3 jest w tej chwili GT5:Prologue - ogromne demo ścigałki. Na allegro za 85 złotych kupisz, za 135 z PS Store. WARTO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam troszkę inne pytanie :) jaka edycje gry kupic Platyna czy extra klasyka ? chodzi o Settlers 2:10 lecie i Settlers dziedzictwo królów wiem ze xk wychodzi trochę taniej ale nie chodzi mi o cene ale o zawartość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Platynie oprócz obszerniejszej instrukcji znajdziesz pewnie jeszcze drukowany poradnik do gry. Ten drugi w Extra Klasyce znajduje się zapewne tylko w wersji elektronicznej na płycie. Jak dobrze poszukasz to może znajdziesz gdzieś teraz wersje z Platyny w cenie z EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno Fahrenheita w XK, Sagę Gothic w XK Gold i Fable w Platynie. W każdej masz poradnik i instrukcję, czyli w sumie nic specjalnego, ale może w przypadku innych gier jest inaczej. No i pudełka Platyny są IMO ładniejsze. ^^ (Oczywiście poradniki drukowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję jakiegoś MMORPG... ale jakiegoś dobrego, który nie nudzi levelowania po jakimś czasie... chodzi mi o jakąś darmówkę... grałem już w Last Chaos, Metina 2, Kala, Silkroada (fajny jest ale cholernie trudno się wbić na serwa) więc chciałbym żeby ktoś może na podstawie swoich doświadczeń coś polecił


aha a poza tym... Gothic 3, Medieval II, Herosy V, Supreme Comander czy Stalker?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 14:24, przemcio256 napisał:

potrzebuję jakiegoś MMORPG... ale jakiegoś dobrego, który nie nudzi levelowania po jakimś
czasie... chodzi mi o jakąś darmówkę... grałem już w Last Chaos, Metina 2, Kala, Silkroada
(fajny jest ale cholernie trudno się wbić na serwa) więc chciałbym żeby ktoś może na
podstawie swoich doświadczeń coś polecił


aha a poza tym... Gothic 3, Medieval II, Herosy V, Supreme Comander czy Stalker?

Spróbuj Wiedxmin - Battlemail, czy jakoś tak.

Bierz Herosów lub Stalkera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 14:24, przemcio256 napisał:

potrzebuję jakiegoś MMORPG... ale jakiegoś dobrego, który nie nudzi levelowania po jakimś
czasie... chodzi mi o jakąś darmówkę... grałem już w Last Chaos, Metina 2, Kala, Silkroada
(fajny jest ale cholernie trudno się wbić na serwa) więc chciałbym żeby ktoś może na
podstawie swoich doświadczeń coś polecił


Zatem spróbuj może Fury albo najlepiej zajrzyj na tą stronę http://www.mmorpg.org.pl/
Jest tam pełno mmo i na pewno po przeczytaniu opisu jakiś sobie wybierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 14:32, Kraju92 napisał:

> potrzebuję jakiegoś MMORPG... ale jakiegoś dobrego, który nie nudzi levelowania
po jakimś
> czasie... chodzi mi o jakąś darmówkę... grałem już w Last Chaos, Metina 2, Kala,
Silkroada
> (fajny jest ale cholernie trudno się wbić na serwa) więc chciałbym żeby ktoś może
na
> podstawie swoich doświadczeń coś polecił

Zatem spróbuj może Fury albo najlepiej zajrzyj na tą stronę http://www.mmorpg.org.pl/
Jest tam pełno mmo i na pewno po przeczytaniu opisu jakiś sobie wybierzesz.

byłem na tej stronie ale jest bardzo mało informacji... a Wiedźmin Duelmail już grałem... ale co to za MMO?
uh! Fury ma aż 2GB a ja jak już to potrzebuję czegoś do półtora gb... więcej GB to zbyt długo jak dla mojego kompa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się