FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2008 o 19:33, michal15f napisał:

No więc tak. Zastanawiam się jaką kupić piłkę nożną na PC: FIFĘ 09 czy PES 2009? I czy
wskazany będzie zakup pada?


Jak na PC to tylko PES. Jakbyś chciał na X-boxa to Fifa wtedy.

Co do pada to musowy zakup - tylko nim tak naprawdę można poczuć porządnie grę :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 15:52, junior35 napisał:

Witam.
Powoli dochodzę do ideału gier które na stałe lub dłuższy czas zagoszczą na moim kochanym
PeCetku. Są to:
CS 1.6, Gunz the duel,Guild Wars i Mount & Blade. Oprócz M&B są to gry sieciowe, ale
chcę mieć także MMORTS, ale nie za każdym razem rozwój i bitwa z kolegą, które są dostępne
w zwykłych RTS''ach, ale taka, hmm, podobna do Plemion czy Traviana, ale za pośrednictwem
klienta, może być cRPG/RTS...i jak narazie znalazłem 2...
Atlantica online
Dreamlords
Są to ponoć najlepsze. Ściągnąłem już Atlantice i właśnie się update''uje, ale może znacie
jakieś inne podobne i dobre. Jeżeli ktoś gra w takie coś, to proszę o opisanie jak to
działa...
Z góry dzięki.


mógłbyś opisać swoje wrażenia z tego Atlantis Online?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 19:33, michal15f napisał:

No więc tak. Zastanawiam się jaką kupić piłkę nożną na PC: FIFĘ 09 czy PES 2009? I czy
wskazany będzie zakup pada?


Bierz PES''a. Podobno Fifa nadal mu nie dorównuje. Zresztą potwierdzi to większość fanów piłki nożnej. PES jest po prostu lepszy i nic nie zapowiada się by miało być inaczej. A pad nie jest potrzebny. Owszem jeśli chcesz czerpać więcej rozrywki z gry to lepiej go zakup. Teraz nie są już drogie, a przynajmniej wygodniej będzie ci się grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 19:33, michal15f napisał:

No więc tak. Zastanawiam się jaką kupić piłkę nożną na PC: FIFĘ 09 czy PES 2009? I czy
wskazany będzie zakup pada?

Jeśli bardziej cenisz sobie większy wybór lig i zawodników, a nie odstrasza Cię ślamazarna i wolna gra bierz Fifę 09. A jeśli wolisz mieć mniej lig i licencji, ale za to czerpać przyjemność z gry i cieszyć się każdym golem weź PES 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś maniakiem schematyczności i realizmu: Fifa
Jeżeli lubisz komfortową, świetną i nieschematyczną rozgrywkę: PES

A kto mi doradzi co pierw kupić:
Arcanum czy Planescape Torment?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 20:58, Telomo napisał:

Arcanum czy Planescape Torment?

Zdecydowanie PT. Gra legenda, a fabuła to po prostu mistrzostwo, daję dużo do myślenia nad sensem ludzkiego istnienia i tym co w życiu naprawdę ważne. Do tego jeszcze wspaniale nakreślone postaci każda inna i niepowtarzalna i klimat. Planescape jest arcydziełem, jedną z nielicznych gier, gdzie nie liczy się ilość zabitych trolli i wskaźnik siły pomnożony przez zręczność. Jedną z nielicznych, gdzie w zależności od posiadanej inteligencji postaci mamy do wyboru inne sekwencje dialogowe, gdzie niemal z każdej sytuacji możemy wyjść bez walki, odpowiednio prowadząc dyskurs, gdzie wreszcie Klimat budowany przez monumentalną i całkowicie INNĄ muzykę. Do tego wszystkiego dochodzi Genialna lokalizacja. Ponad 2 tysiące stron tekstu, kilka slangów, ocierających się o dziewiętnastowieczny język gwarowy. Najlepsza polonizacja w historii polskiego rynku, to czego dzisiaj jesteśmy świadkami to jedynie marne cienie dawnej świetności zespołów tłumaczeniowych, a czasami i totalna amatorszczyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 20:58, Telomo napisał:

Jeśli jesteś maniakiem schematyczności i realizmu: Fifa
Jeżeli lubisz komfortową, świetną i nieschematyczną rozgrywkę: PES

A kto mi doradzi co pierw kupić:
Arcanum czy Planescape Torment?


W zasadzie to najlepiej obie :) Jesli sie nie da, to raczej Torment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś by mi mógł polecić jakąś grę MMO dla początkującego gracza w tym gatunku? Bardzo chętnie właśnie bym grał w takie coś. Tylko nie coś w stylu Silkroad czyli 1 na 10 szansa, że wbijesz na serwer :/. Słyszałem o Guild Wars jakimś. Fajne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 21:59, mateuszencja napisał:

Czy ktoś by mi mógł polecić jakąś grę MMO dla początkującego gracza w tym gatunku? Bardzo
chętnie właśnie bym grał w takie coś. Tylko nie coś w stylu Silkroad czyli 1 na 10 szansa,
że wbijesz na serwer :/. Słyszałem o Guild Wars jakimś. Fajne?


Bardzo fajne, nie musisz płacić za abonament tylko kupujesz i grasz :)

Zajrzyj do tematu poświęconemu GW i tam masz linki dla początkującego gracza. Grę można spokojnie polecić, zapewni Ci dużo dobrej zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 21:18, lordlolek napisał:

co możecie mi powiedzieć o grze ghost recon?
jest w przystępnej cenie (kolekcja klasyki) więc zastanawiam się nad kupnem...


Za taką cenę na pewno warto kupić. Nie spodziewaj sie jednak strzelaniny w stylu Call of Duty czy Medal of Honor. Tak jak już pisał jeden z poprzedników jest to gra bardziej taktyczna, choć do stopnia skomplikowania takiego Operation Flashpoint jej trochę brakuje, ale do Hidden & Dangerous 2 można to by chyba było już porównać. Gra swego czasu miała kosmiczne wymagania sprzętowe, ale dziś to już chyba nie jest aż taki minus jak w momencie premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Godne polecenia MMOi to : World of Warcraft , Guild Wars , Warhammer Online
WoW i Warhammer są niestety płatne co oznacz ze jesli chcesz w nie grac nie wystarczy ze kupisz grę w empiku i heja.. Musisz kupować specjalne karty PrePaid bądź przelewy karta płatniczą. GW natomiast jest bezpłatny i jest chyba najlepszym bezpłatnym mmo jakie znam. Duzo nie powiem ci o GW i Warhammerze ale o WoWie powiem Ci wszystko co chcesz. Trudno by mi było wskazać MMO dla początkującego. Mysle ze kazdy MMO jest łatwy i trudny, to zależy od gracza i jego doświadczeń z poprzednich gier. W WoWie zaczyna się od zera poznaje sie jakby gre od podstaw, gdybyś dostał od razu postać na 80 lvl nawet nie wiedziałbyś co zrobić, a tak to samo wszystko pomalutku przychodzi. Polecam WoW-a jeżeli stać Cie na płacenie abonamentu, a jeżeli nie stać cie to kup GW o którym nie jestem w stanie Ci wiele powiedzieć ale możesz poczytać na forach stronach bądź ktoś w tym temacie jest dobrze poinformowany. Proponuje tez obejrzenie filmików na YouTube.com które dużo przybliżają nam wygląd i mechanizmy gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 22:16, piotreqqq napisał:

Godne polecenia MMOi to : World of Warcraft , Guild Wars , Warhammer Online
WoW i Warhammer są niestety płatne co oznacz ze jesli chcesz w nie grac nie wystarczy
ze kupisz grę w empiku i heja.. Musisz kupować specjalne karty PrePaid bądź przelewy
karta płatniczą. GW natomiast jest bezpłatny i jest chyba najlepszym bezpłatnym mmo jakie
znam. Duzo nie powiem ci o GW i Warhammerze ale o WoWie powiem Ci wszystko co chcesz.
Trudno by mi było wskazać MMO dla początkującego. Mysle ze kazdy MMO jest łatwy i trudny,
to zależy od gracza i jego doświadczeń z poprzednich gier. W WoWie zaczyna się od zera
poznaje sie jakby gre od podstaw, gdybyś dostał od razu postać na 80 lvl nawet nie wiedziałbyś
co zrobić, a tak to samo wszystko pomalutku przychodzi. Polecam WoW-a jeżeli stać Cie
na płacenie abonamentu, a jeżeli nie stać cie to kup GW o którym nie jestem w stanie
Ci wiele powiedzieć ale możesz poczytać na forach stronach bądź ktoś w tym temacie jest
dobrze poinformowany. Proponuje tez obejrzenie filmików na YouTube.com które dużo przybliżają
nam wygląd i mechanizmy gry



Hmmm zastanawiam się nad Guild Wars. Widzę, że dosyć ładna grafa i mechanika gry dla mnie do pojęcia. Tylko czy jest jakiś pakiet Guild Wars np: ze wszystkimi dodatkami albo coś w tym rodzaju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 22:26, mateuszencja napisał:

Hmmm zastanawiam się nad Guild Wars. Widzę, że dosyć ładna grafa i mechanika gry dla
mnie do pojęcia. Tylko czy jest jakiś pakiet Guild Wars np: ze wszystkimi dodatkami albo
coś w tym rodzaju?


Tego Ci nie powiem, ale powiem tak - najpierw kup Guild Wars zwykłe, potem kup dodatek Factions, a potem dopiero Eye of North. Zwykłe GW dobrze wprowadzi Cię do gry i od niego zacznij swoją przygodę z GW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 22:30, haderQ napisał:

> Hmmm zastanawiam się nad Guild Wars. Widzę, że dosyć ładna grafa i mechanika gry
dla
> mnie do pojęcia. Tylko czy jest jakiś pakiet Guild Wars np: ze wszystkimi dodatkami
albo
> coś w tym rodzaju?

Tego Ci nie powiem, ale powiem tak - najpierw kup Guild Wars zwykłe, potem kup dodatek
Factions, a potem dopiero Eye of North. Zwykłe GW dobrze wprowadzi Cię do gry i od niego
zacznij swoją przygodę z GW :)



A wiesz może po ile jest GW :)? Bo mam narazie 60 zł, ale trochę trzeba na koniec grudnia zostawić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 22:30, haderQ napisał:

> Hmmm zastanawiam się nad Guild Wars. Widzę, że dosyć ładna grafa i mechanika gry
dla
> mnie do pojęcia. Tylko czy jest jakiś pakiet Guild Wars np: ze wszystkimi dodatkami
albo
> coś w tym rodzaju?

Tego Ci nie powiem, ale powiem tak - najpierw kup Guild Wars zwykłe, potem kup dodatek
Factions, a potem dopiero Eye of North. Zwykłe GW dobrze wprowadzi Cię do gry i od niego
zacznij swoją przygodę z GW :)


Zależy.
Jeśli ktoś lubi od początku mieć pomoc i trochę ułatwioną grę to GW: Nightfall jest najlepsza, po przejsciu paru zadań dostajesz swoich własnych bohaterów, którzy są z Tobą zawsze i dają o wiele lepszy efekt niż najemnicy.
Jeśli jednak jesteś kompletnie zielony w świecie MMORPG to polecam zacząć przygodę z Guild Wars: Prophecies.
Zaczynasz od samych podstaw, misje i zadania przechodzisz samotnie z samego początku.. po wykonaniu pewnej misji przechodzisz całą Historię Askalonu i wkraczasz w jego ruiny. Tam do pomocy masz najemników, którzy są rozstawieni w każdym mieście. Prop jest najlepszą kampanią i służy jako samouczek bo w niej możesz się wszystkiego nauczyć spokojnie i po kolei. Jednak do wyboru masz tylko 6 profesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 22:36, Adeq napisał:


>
> A wiesz może po ile jest GW :)? Bo mam narazie 60 zł, ale trochę trzeba na koniec
grudnia
> zostawić :D
Tu masz dobrą ofertę ;] http://sklep.wirtus.com.pl/produkt/14037



Chodziło mi raczej o cenę samego produktu i raczej nie w internecie :( Mamusia od ostatniego zamawiania nie jest zbytnio za zamawianiem czegokolwiek związanego z grami :P. W sumie to ja mogę do Empiku pojechać i zobaczyć, a nie utrudniać Wam życie. Więc sory i już nie truję życia, ale tak czyś jak dziękuję za chęć do pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2008 o 22:39, mateuszencja napisał:

Chodziło mi raczej o cenę samego produktu i raczej nie w internecie :( Mamusia od ostatniego
zamawiania nie jest zbytnio za zamawianiem czegokolwiek związanego z grami :P

No to pewnie w empiku kosztuje cenę detaliczną więc pewnie 50-60 zł :) Ale jeżeli masz Saturna albo Media Markt to radziłbym najpierw od tych zacząć a empik zostawić na koniec ;)

Dnia 24.11.2008 o 22:39, mateuszencja napisał:

W sumie
to ja mogę do Empiku pojechać i zobaczyć, a nie utrudniać Wam życie. Więc sory i już
nie truję życia, ale tak czyś jak dziękuję za chęć do pomocy :)

Od tego jest ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się