FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2009 o 19:27, The GaM3R napisał:

Co do tematu to czy warto kupywać Ojca Chrzestnego 1??Bo film oraz książka są piekielnie
dobre ale do gry to mam jakis dystans...

Cóż gra nie jest równie porywająca jak wspomniany film. Jednak zagrać w nią jak najbardziej można, choć nie jest to na pewno poziom Mafii. Dla mnie to taki Total Overdose, tylko oczywiście w innych klimatach i w innej mechanice. Tutaj gra jest trochę na siłę chyba zapychana możliwością zdobycia różnych miejscówek za pomocą odpowiedniej perswazji. Sęk w tym, że jest ich po prostu strasznie wiele, a ich wyposażenie często się powtarza. Sami gangsterzy, którzy je chronią, różnią się tylko kolorem garnituru. Na początku obijanie sprzedawcy może się podobać, ale po czasie ma prawo stać się nużące, gdy robimy to po raz n-ty. Choć jest przy tym trochę zabawy, bo można go np wyrzucić przez szybę. Fabuła jest niezła, zadania nie są jakieś odkrywcze, w sumie niektóre są tylko po to, aby zaliczyć i dowiedzieć się co się dalej stanie. Grafika już dosyć mocno się zestarzała, zresztą i w dniu premiery było kiepsko. Rażą przede wszystkim takie rzeczy, jak bardzo mała szczegółowość wozów. Ogólnie jednak zagrać na pewno można, choć raczej tak z 2 godziny dziennie, abyś miał ochotę do niej wracać. Dla mnie to takie 7-/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 20:17, reykan napisał:

> Co do tematu to czy warto kupywać Ojca Chrzestnego 1??Bo film oraz książka są piekielnie

> dobre ale do gry to mam jakis dystans...
Cóż gra nie jest równie porywająca jak wspomniany film. Jednak zagrać w nią jak najbardziej
można, choć nie jest to na pewno poziom Mafii. Dla mnie to taki Total Overdose, tylko
oczywiście w innych klimatach i w innej mechanice. Tutaj gra jest trochę na siłę chyba
zapychana możliwością zdobycia różnych miejscówek za pomocą odpowiedniej perswazji. Sęk
w tym, że jest ich po prostu strasznie wiele, a ich wyposażenie często się powtarza.
Sami gangsterzy, którzy je chronią, różnią się tylko kolorem garnituru. Na początku obijanie
sprzedawcy może się podobać, ale po czasie ma prawo stać się nużące, gdy robimy to po
raz n-ty. Choć jest przy tym trochę zabawy, bo można go np wyrzucić przez szybę. Fabuła
jest niezła, zadania nie są jakieś odkrywcze, w sumie niektóre są tylko po to, aby zaliczyć
i dowiedzieć się co się dalej stanie. Grafika już dosyć mocno się zestarzała, zresztą
i w dniu premiery było kiepsko. Rażą przede wszystkim takie rzeczy, jak bardzo mała szczegółowość
wozów. Ogólnie jednak zagrać na pewno można, choć raczej tak z 2 godziny dziennie, abyś
miał ochotę do niej wracać. Dla mnie to takie 7-/10.


Mówisz że to taki Total Overdose... To chyba zakupie tą gre :D
@OFFTOP
Szkoda że nie ma systemu "piw" jak na różnych forach to pewnie bym ci dał ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 20:19, The GaM3R napisał:

Mówisz że to taki Total Overdose... To chyba zakupie tą gre :D
@OFFTOP
Szkoda że nie ma systemu "piw" jak na różnych forach to pewnie bym ci dał ;p

Tylko nie spodziewaj się jakichś akrobacji, bullet time''u czy zwariowanego humoru:) Chodziło mi tu o poziom samej gry. I ta i ta produkcja podobały mi się. Mają swoje niedopatrzenia, są dosyć uproszczone, ale i posiadają własne smaczki, które na pewno mogą je wyróżnić spośród wielu klonów GTA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 20:22, reykan napisał:

> Mówisz że to taki Total Overdose... To chyba zakupie tą gre :D
> @OFFTOP
> Szkoda że nie ma systemu "piw" jak na różnych forach to pewnie bym ci dał ;p
Tylko nie spodziewaj się jakichś akrobacji, bullet time''u czy zwariowanego humoru:)
Chodziło mi tu o poziom samej gry. I ta i ta produkcja podobały mi się. Mają swoje niedopatrzenia,
są dosyć uproszczone, ale i posiadają własne smaczki, które na pewno mogą je wyróżnić
spośród wielu klonów GTA:)


Wiem wiem o tym Total Overdose to taki tani klon GTA4 tyle że bardziej efektowny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ostatnie tego typu pytanie z mojej storny :P
Waham się pomiędzy Saints Row 2, a Metal Gear Solid 4.
Oby dwie gry wyglądają zachęcająco, a o multi w nich już nie wspominając :D
Grałem w pierwsze SR na x''e i bardzo mi się spodobło, a MGS4 kilka dni temu ściągnąłem sobie z PSN demko Metal Gear Online i gra M-I-A-Ż-D-Ż-Y (przynajmniej w multi).
Jak wypadają obydwie gry w singlu i multi ?
Saints Row 2 można chwycić już za 109zł nówkę na allegro, a MGS4 da radę wyłowić za 120zł :D
Dwie gry są dla mnie pozycjami, w które muszę się zaopatrzyć.
Ale za chwilę wychodzi i Killzone 2 i Resident 5 i Skate 2 ... Ciężki będzie ten luty-marzec, ale teraz jakąś z tych dwóch muszę złapać :D
To jak z nimi jest ? Z góry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 21:06, Qbasmok007 napisał:

Dobra, ostatnie tego typu pytanie z mojej storny :P
Waham się pomiędzy Saints Row 2, a Metal Gear Solid 4.
Oby dwie gry wyglądają zachęcająco, a o multi w nich już nie wspominając :D
Grałem w pierwsze SR na x''e i bardzo mi się spodobło, a MGS4 kilka dni temu ściągnąłem
sobie z PSN demko Metal Gear Online i gra M-I-A-Ż-D-Ż-Y (przynajmniej w multi).
Jak wypadają obydwie gry w singlu i multi ?
Saints Row 2 można chwycić już za 109zł nówkę na allegro, a MGS4 da radę wyłowić za 120zł
:D
Dwie gry są dla mnie pozycjami, w które muszę się zaopatrzyć.
Ale za chwilę wychodzi i Killzone 2 i Resident 5 i Skate 2 ... Ciężki będzie ten luty-marzec,
ale teraz jakąś z tych dwóch muszę złapać :D
To jak z nimi jest ? Z góry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam :D

Ja jak bym miał wybierać to bym wybrał Saints Row 2 bo obydwie widziałem u kumpla i Saints Row 2 jest troszkę lepsze moim zdaniem oczywiście :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem ani w SR2, ani w MGS 4, ale bez zastanowienia brałbym MGS4. Jest to taki must have dla posiadaczy dla PS3, przynajmniej dla mnie ;] A SR2 zawsze gdzieś możesz szarpnąc w promocji tanio lub na allegro za jakiś czas kupic.

Lukiwwo=> Bana za to nie dostaniesz, ale dostaniesz ze dwa degrady (mam nadzieję) za spamowanie i uprzykrzanie życia innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, takie dość pierwiastkowe - czy Fallout 3 trzyma podobną postapokaliptyczną atmosferę jak S.T.A.L.K.E.R. i czy jest dopracowaną grą? Ogólnie - czy godna polecenia dla kogoś komu podobał się S.T.A.L.K.E.R. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 16:59, Union Pacific napisał:

Mam pytanie, takie dość pierwiastkowe - czy Fallout 3 trzyma podobną postapokaliptyczną
atmosferę jak S.T.A.L.K.E.R. i czy jest dopracowaną grą? Ogólnie - czy godna polecenia
dla kogoś komu podobał się S.T.A.L.K.E.R. ?

w Stalkera nei grałm ale Fallout 3 jest fajna grą i wartą w nią zagrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 16:59, Union Pacific napisał:

Mam pytanie, takie dość pierwiastkowe - czy Fallout 3 trzyma podobną postapokaliptyczną
atmosferę jak S.T.A.L.K.E.R. i czy jest dopracowaną grą? Ogólnie - czy godna polecenia
dla kogoś komu podobał się S.T.A.L.K.E.R. ?


Jasne że tak! Uwielbiam i STALKERA i Fallouty, i oba są do siebie mocno zbliżone. F3 jest RPGiem, ale można grać w niego prawie jak w FPSa, ma ogromny i równie ciekawy świat co Czarnobylska Zona, klimat jest niesamowity, a dzięki modom mozna w niego grać bez końca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - warto się szarpnąć na Condemned: Criminal Origins ? Bo za 2 dyszki byłbym w stanie zaryzykować. I chciałbym poznać opinię tych co grali a nie suche fakty bo recenzje to ja sobie mogę choćby w CDA znaleźć. Lubię fpsy, lubię pokręcone gry ale czy Condemned ma jakieś ... nazwijmy to "dłużyzny" ? Bo jeśli mnie pamięć nie myli grałem w demko i tam była [ chyba ] coś a''la robótka detektywa [ zbieranie danych, analiza etc etc ] bo jeśli CCO to głównie przygodówka z elementami horroru / fpsa to spasuję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 17:21, Union Pacific napisał:

Z tego co widziałem (miałem okazję zagrać) "system" gry przypominał mi Obliviona - ekwipunki,
notatniki, elementy które można podnosić... :) Bardzo duży plus.


Człowieku, jeśli lubisz STALKERA i na dodatek Obliviona to nie ma się co zastanawiać, leć do sklepu! :D Ogólnie w wielu aspektach F3 przypomina Obka, nie powtarzając przy tym jego błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 16:59, Union Pacific napisał:

Mam pytanie, takie dość pierwiastkowe - czy Fallout 3 trzyma podobną postapokaliptyczną
atmosferę jak S.T.A.L.K.E.R. i czy jest dopracowaną grą? Ogólnie - czy godna polecenia
dla kogoś komu podobał się S.T.A.L.K.E.R. ?

Przeszedłem całego Stalkera (wybacz, że nie wstawiam tych kropek :P) i całego Fallouta 3 i ten drugi jest zdecydowanie lepszy. Na twoim miejscu leciałbym do sklepu bo gra jest niesamowicie ogromna i złożona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zblizaja sie ferie(przynjamiej u mnie ;p), wiec chetnie kupilbym bym kilka gier(max 100zl). I tu mam problem. Nie wiem co moglbym kupic ;P Lubie shotery, action rpg(cos jak Wiedzmin). To chyab tyle, ponizej daje liste gier w ktore gralem/nie podobaly(n) mi sie.

Lista:
- Call Of Duty 4
- Morrowind(n)
- Gothic 1,2(n)
- Wiedzmin
- Bioshock
- Sacred 2
- Loki
- Titan Quest
- Gears of War
- Fable
- Fear
- Guild Wars

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 18:23, xadras95 napisał:

Witam. Zblizaja sie ferie(przynjamiej u mnie ;p), wiec chetnie kupilbym bym kilka gier(max
100zl). I tu mam problem. Nie wiem co moglbym kupic ;P Lubie shotery, action rpg(cos
jak Wiedzmin). To chyab tyle, ponizej daje liste gier w ktore gralem/nie podobaly(n)
mi sie.

Lista:
- Call Of Duty 4
- Morrowind(n)
- Gothic 1,2(n)
- Wiedzmin
- Bioshock
- Sacred 2
- Loki
- Titan Quest
- Gears of War
- Fable
- Fear
- Guild Wars


Hmmm... A masz Fallouta 3? Świetny action RPG, o czym pisałem zresztą kilka postów wyżej :D I na tyle rozbudowany, by starczył na caaaałe ferie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 18:27, nightfaler napisał:

Ja może nie koniecznie chcę kupić ale szukam takiej lekkiej gry jak np alien shooter,
ale żeby dało się grać w multi


Proponuje ci Cs:Antology-w zestawie masz Counter Strike 1.6,Condtion Zero+kampania single,Ricochet,Day Of Defeat oraz Deathmatch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się