FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Fear jest świetny ale skoro masz do wyboru obojętnie jakie dwie gry z tych nie zważywszy na cenę to wybierz Wiedźmina i Crysisa bo FEAR kosztuje dwie dychy i bez sensu byłoby kupywać to skoro można wiele droższe gry. Ale FEAR mimo niskiej ceny najlepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 15:52, alduron napisał:

Witam mogę wybrać tylko dwie gry.Które z tych polecilibyście najbardziej:
-FEAR
-Far Cry 2
-Crysis
-Fallout 3
-Wiedźmin
-Call of Duty 2

??????

Ja bym wyciągnął ze sklepu Wiedźmina i Fear''a(w którego nie grałem, ale kolega bardzo poleca) a w te które grałem, wiedźmin i COD 2.

PS: Danio przesadasz trochę fear dobry, ale nie jest najlepszy. 1.Wiedźmin 2. Fallout 3 3. Nie wiem Albo Fear albo far Cry 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Grą godną uwagi jest Death Space ogólnie panuje tam, fajny klimacik z Horrorów,a drugą grą jest Mass Effect fajna gra RPG Oczywiscie to jest moje zdanie, i ty wybierzesz co jest dla ciebie najlepsze. ;D Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 16:36, Hyper93 napisał:

Według mnie Grą godną uwagi jest Death Space ogólnie panuje tam, fajny klimacik z Horrorów,a
drugą grą jest Mass Effect fajna gra RPG Oczywiscie to jest moje zdanie, i ty wybierzesz
co jest dla ciebie najlepsze. ;D Pozdro ;)

Pisze się Dead Spece :) Sory że nie na temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 15:52, alduron napisał:

Witam mogę wybrać tylko dwie gry.Które z tych polecilibyście najbardziej:
-FEAR
-Far Cry 2
-Crysis
-Fallout 3
-Wiedźmin
-Call of Duty 2

FEAR - świetny FPS, z dobrą fabułą, oraz dobrym AI wrogów
Far Cry 2 - po 2-3 godzinach zabija nudą, fabuły prawie nie ma
Crysis - za 140 bym nie kupił, ale za 50zł (a można nawet za 40 znaleźć) to absolutny must-have
Fallout3 - dosyć słabe RPG, ma parę fajnych motywów, ale osobiście radziłbym poczekać aż stanieje i wyjdzie więcej modów
Wiedźmin - genialne RPG, świetna fabuła, klimat, dilaogi....
Call of Duty 2 - bardzo dobry FPS, chyba najlepsza część zaraz za Modern Warfare

Z tych gier poleciłbym najbardziej Wiedźmina i FEAR(ale bez dodatków)
Proponuję też zwrócić uwagę na Left 4 Dead - ta gra jest genialna, najbardziej wymiatająca sieciówka w ostatnim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 16:52, Hyper93 napisał:

Ja bym wybrał Devil May Cry 3 ;D


Ok, no to kupię DMC 3, dzięki

Spoiler

I tak za kilka miesięcy będę miał nowy komputer, więc kupię sobie SA na pieca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 17:14, zermithon napisał:

FEAR - świetny FPS, z dobrą fabułą, oraz dobrym AI wrogów


W dodatku nudny jak flaki z olejem...

Dnia 14.01.2009 o 17:14, zermithon napisał:

Far Cry 2 - po 2-3 godzinach zabija nudą, fabuły prawie nie ma


Kolejna nuda...

Dnia 14.01.2009 o 17:14, zermithon napisał:

Crysis - za 140 bym nie kupił, ale za 50zł (a można nawet za 40 znaleźć) to absolutny
must-have


Za 50zł must-have ale za 140zł to już nie ? Gra must-have jest za każdą cenę. Więc stosując wyrażenie "must-have" upewnij się, że wiesz co ono oznacza.

Dnia 14.01.2009 o 17:14, zermithon napisał:

Fallout3 - dosyć słabe RPG, ma parę fajnych motywów, ale osobiście radziłbym poczekać


Oczywiście, że słabe RPG bo to NIE JEST RPG. Odsyłam na wiki zamiast wprowadzać ludzi w błąd.

Dnia 14.01.2009 o 17:14, zermithon napisał:

aż stanieje i wyjdzie więcej modów
Wiedźmin - genialne RPG, świetna fabuła, klimat, dilaogi....


Wiedźmin genialne RPG ? No popatrz, a ja myślałem, że to Action-RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 17:03, Kaucz napisał:

Pisze się Dead Spece :) Sory że nie na temat ;)


Teraz to padłem. Piszę się Dead Space, a nie Spece. Oj ludzie, ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 16:50, rudolfo napisał:

Dobra, ostatnie pytanko: Devil May Cry 3 na PC, czy Splinter Cell Double Agent na Xboxa
360?


DMC tylko i wyłącznie na konsole. Nie ważne czy PS3 bądź X360. Gra ma typowy rodowód konsolowy, w dodatku grając na padzie jest znacznie łatwiej. Jeżeli dysponujesz PC i konsolą to wybór jest prosty jeżeli chodzi o DMC. Konsola > PC. Co do SCDA gra jest lekko nudnawa. Najlepsza część do Chaos Theory. Osobiście radzę kupić SC na PC bo jest tańszy z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 16:50, rudolfo napisał:

Dobra, ostatnie pytanko: Devil May Cry 3 na PC, czy Splinter Cell Double Agent na Xboxa 360?

Oba tytuły to kiepski wybór :/ DMC3 PC to chyba najgorzej zrobiony port z konsoli na PC, jaki kiedykolwiek powstał. Oprócz tego, że gra jest brzydka, to sterowanie jest tragiczne :/ Oczywiście bez pada ani rusz, a nawet wtedy trzeba używać jakiegoś programiku emulatora, żeby pad działał prawidłowo. Ja kupiłem i teraz żałuję.
Co do Splinter Cella, to ta cześć jest najgorsza w serii, lepiej poczekać na Conviction :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 17:29, oOreVenOo napisał:

> FEAR - świetny FPS, z dobrą fabułą, oraz dobrym AI wrogów

W dodatku nudny jak flaki z olejem...


Może dla kogoś kto przechodził...nazwijmy to angielską wersję ;), na szybkiego bez odpowiedniej znajomości angielskiego i nie zrozumiał w pełni fabuły - to rzeczywiście FEAR może wydawać się nudny. ;P

Dnia 14.01.2009 o 17:29, oOreVenOo napisał:


Dnia 14.01.2009 o 17:29, oOreVenOo napisał:

> Crysis - za 140 bym nie kupił, ale za 50zł (a można nawet za 40 znaleźć) to absolutny

> must-have

Za 50zł must-have ale za 140zł to już nie ? Gra must-have jest za każdą cenę. Więc stosując
wyrażenie "must-have" upewnij się, że wiesz co ono oznacza.


Nie pouczaj mnie bo wiem doskonale. ;)

Dnia 14.01.2009 o 17:29, oOreVenOo napisał:

> Fallout3 - dosyć słabe RPG, ma parę fajnych motywów, ale osobiście radziłbym poczekać


Oczywiście, że słabe RPG bo to NIE JEST RPG. Odsyłam na wiki zamiast wprowadzać ludzi
w błąd.

To JEST RPG. No rzeczywiście, wiki jako wiarygodne źródło informacji.;]

Dnia 14.01.2009 o 17:29, oOreVenOo napisał:


> Wiedźmin - genialne RPG, świetna fabuła, klimat, dilaogi....

Wiedźmin genialne RPG ? No popatrz, a ja myślałem, że to Action-RPG.

Ojoj, tu już nie miałeś czego się czepić. Są różne rodzaje RPG: MMORPG, aRPG, cRPG, wRPG, jRPG - co nie zmienia faktu że to wszystko są RPG''i. Wyraz RPG użyłem jako ogólnik.
RPG - role playing game

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 17:29, oOreVenOo napisał:

Wiedźmin genialne RPG ? No popatrz, a ja myślałem, że to Action-RPG.

No popatrz, a ja myślałem, że action rpg to dalej jest rpg. Ale widać samochód sportowy z chwilą, kiedy staje się sportowy, przestaje być samochodem - tak wynika z Twojej logiki.
btw Co w takim razie jest RPG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 17:29, oOreVenOo napisał:

> FEAR - świetny FPS, z dobrą fabułą, oraz dobrym AI wrogów

W dodatku nudny jak flaki z olejem...

> Far Cry 2 - po 2-3 godzinach zabija nudą, fabuły prawie nie ma

Kolejna nuda...

> Crysis - za 140 bym nie kupił, ale za 50zł (a można nawet za 40 znaleźć) to absolutny

> must-have

Za 50zł must-have ale za 140zł to już nie ? Gra must-have jest za każdą cenę. Więc stosując
wyrażenie "must-have" upewnij się, że wiesz co ono oznacza.

> Fallout3 - dosyć słabe RPG, ma parę fajnych motywów, ale osobiście radziłbym poczekać


Oczywiście, że słabe RPG bo to NIE JEST RPG. Odsyłam na wiki zamiast wprowadzać ludzi
w błąd.

> aż stanieje i wyjdzie więcej modów
> Wiedźmin - genialne RPG, świetna fabuła, klimat, dilaogi....

Wiedźmin genialne RPG ? No popatrz, a ja myślałem, że to Action-RPG.



Hmmm...A Ty co polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> FEAR - świetny FPS, z dobrą fabułą, oraz dobrym AI wrogów
>

Przepraszam, ale gdzie ty w FEAR masz dobrą fabułe? Taka to fabuła, że po przejsciu jej masz więcej pytań niż odpowiedzi, i nawet nie jesteś powien, kto jest kto, i dlaczego. Sam wątek jest dosyć nudnawy. Nie ma tam historii, która potrafi zaskoczyć, nagłym zwrotem akcji. Warto kupić, ze względu na klimat, b.dobry i dynamiczny multi. Ale niestety gra na jeden raz:P Ale za 20 zł warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 17:38, zermithon napisał:

Może dla kogoś kto przechodził...nazwijmy to angielską wersję, na szybkiego bez odpowiedniej
znajomości angielskiego i nie zrozumiał w pełni fabuły - to rzeczywiście FEAR może wydawać
się nudny. ;P

Jak ktoś przechodził FEARa na szybkiego, to miał szansę skończyć go przed uderzeniem fali nudy :) Bo niestety ta gra bazuje praktycznie na dwóch pomysłach (bullet time+Alma), scenerie są do siebie łudząco podobne, tak samo przeciwnicy. Ile można grać ciągle w to samo? FEAR jest grą na dłuższą metę nudną - i jest to praktycznie stwierdzenie obiektywne (bo znajdą się tacy, którzy idą pod prąd i ich taka rozgrywka wciąga na długie godziny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się