FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2009 o 17:35, Davw napisał:

Proszę o pomoc w tym ciężkim wyborze. Do wydania mam co prawda 150 zł ale nie chce przekraczać
100 zł. Poniżej daję moje propozycje i proszę o malutkie jedno zdaniowe opisy przy okazji
porady.

Empire: Total War [pre order]
http://www.gram.pl/sk8_9gvqG,2_Empire_Total_War.html

Civilization IV: Colonization
http://www.gram.pl/sk7_9wPlG,2_Civilization_IV_Colonization.html

Civilization IV: Complete Edition
http://www.gram.pl/sk4_8APqJO8_Civilization_IV_Complete_Edition.html

Medieval II: Total War Złota Kolekcja
http://www.gram.pl/sk1_8AfkGe7_Medieval_II_Total_War_Zlota_Kolekcja.html

Człowieku, jeżeli masz mega pojęcie o rt-esach bierz civ IV: complete edition.
jeżeli je tylko kochasz, poczekaj-weź Empire: total war.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 18:19, Kalejdoskop86 napisał:

Ponawiam moje pytanie: mogę wybrać pomiędzy Fallout 3 a NWN2+Maska Zdrajcy. Co wybrać?

Bierz Falouta 3;) To jest przepiękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 18:27, Arisovo 14 napisał:

> Ponawiam moje pytanie: mogę wybrać pomiędzy Fallout 3 a NWN2+Maska Zdrajcy. Co wybrać?

Bierz Falouta 3;) To jest przepiękne.

I chyba tak zrobię. Jestem fanem Fallouta, a w trójkę nie grałem, więc muszę kupić. Zresztą, ponoć NWN2 jest niezoptymalizowane... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 18:29, Kalejdoskop86 napisał:

> > Ponawiam moje pytanie: mogę wybrać pomiędzy Fallout 3 a NWN2+Maska Zdrajcy.
Co wybrać?
>
> Bierz Falouta 3;) To jest przepiękne.
I chyba tak zrobię. Jestem fanem Fallouta, a w trójkę nie grałem, więc muszę kupić. Zresztą,
ponoć NWN2 jest niezoptymalizowane... :/

NWN2 jest całkiem stabilne...mogę polecić, jak ktos lubi klimaty fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2009 o 18:27, Arisovo 14 napisał:


Bierz Falouta 3;) To jest przepiękne.


Co z tego, że Fallout 3 jest ładne (chociaż bez przesady), skoro ma denną fabułę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie zrezygnowałem z kupna Saints Row 2 po tym jak się dowiedziałem, że multiplayer w SR2 jest niemiłosiernie beznadziejny, a akcja dzieje się tylko i wyłącznie na małym skrawku ulicy. Szkoda, bo myślałem, że będzie czym się nacieszyć przed premierą Killzone 2. No cóz ... ;/
To się kolejny raz waz poradzę :D
Proste pytanie, długa i uargumentowana odpowiedz mile widzina :D
Więc :
Szukam gry na PS3 do 110zł.
1.Gra z fenomenalnym multi i niebanalnym singlem.
2.Żeby zapewniała kilka godzin wspaniałej i niezapomnianej przygody ( ten punkt możecie zrealizować tylko do połowy :P ).
3.Odrazu mówię, że MGS4 czy Uncharted odpadają : )
Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedz : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 18:13, Arisovo 14 napisał:

Człowieku, jeżeli masz mega pojęcie o rt-esach bierz civ IV: complete edition.
jeżeli je tylko kochasz, poczekaj-weź Empire: total war.


Śmiałbym powiedzieć, że każda Twoja porada jest bezsensowna, gdzieś tam wyżej napisałeś o WoW''ie jako darmowym mmorpg, tutaj piszesz o Cywilizacji jako rts''ie... a Fallout 3 może i jest ładny, ale trzeba tę grę polubić i to, że ma lepszą grafikę niż starszy już NWN2:MZ, nie znaczy, że lepszy...

Kalejdoskop86: NWN2było może niezoptymalizowane jakieś kilka miesięcy po premierze... teraz gra ma już kilka lat. I jeżeli jesteś fanem Fallouta faktycznie, to tym bardziej możesz się na trójce przejechać :). Ale trzeba jednak samemu spróbować, bo zdania fanów są podzielone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 19:25, Choinix napisał:

> Człowieku, jeżeli masz mega pojęcie o rt-esach bierz civ IV: complete edition.
> jeżeli je tylko kochasz, poczekaj-weź Empire: total war.

Śmiałbym powiedzieć, że każda Twoja porada jest bezsensowna, gdzieś tam wyżej napisałeś
o WoW''ie jako darmowym mmorpg, tutaj piszesz o Cywilizacji jako rts''ie... a Fallout
3 może i jest ładny, ale trzeba tę grę polubić i to, że ma lepszą grafikę niż starszy
już NWN2:MZ, nie znaczy, że lepszy...

Kalejdoskop86: NWN2było może niezoptymalizowane jakieś kilka miesięcy po premierze...
teraz gra ma już kilka lat. I jeżeli jesteś fanem Fallouta faktycznie, to tym bardziej
możesz się na trójce przejechać :). Ale trzeba jednak samemu spróbować, bo zdania fanów
są podzielone...

Czy to, że napisałem, że jest przepiękna, to powiedziałem grafika? nie sądze... Lepszy według mnie, ja udzielam porad, a nie odpowiadam na Porade do porady...To jest chore...
A do czego zaliczysz CIV? strategie to są rt-sy. ja widze małą różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 19:39, Arisovo 14 napisał:

> > Człowieku, jeżeli masz mega pojęcie o rt-esach bierz civ IV: complete edition.

> > jeżeli je tylko kochasz, poczekaj-weź Empire: total war.
>
> Śmiałbym powiedzieć, że każda Twoja porada jest bezsensowna, gdzieś tam wyżej napisałeś

> o WoW''ie jako darmowym mmorpg, tutaj piszesz o Cywilizacji jako rts''ie... a Fallout

> 3 może i jest ładny, ale trzeba tę grę polubić i to, że ma lepszą grafikę niż starszy

> już NWN2:MZ, nie znaczy, że lepszy...
>
> Kalejdoskop86: NWN2było może niezoptymalizowane jakieś kilka miesięcy po premierze...

> teraz gra ma już kilka lat. I jeżeli jesteś fanem Fallouta faktycznie, to tym bardziej

> możesz się na trójce przejechać :). Ale trzeba jednak samemu spróbować, bo zdania
fanów
> są podzielone...

Czy to, że napisałem, że jest przepiękna, to powiedziałem grafika? nie sądze... Fallout 3 jest Lepszy
według mnie. Ja udzielam porad, a nie odpowiadam na porade do porady...To jest chore...
A do czego zaliczysz CIV? strategie to są rt-sy. ja widze małą różnicę. A rozdzielanie (dla mnie maniakalne) jest nie na swoim miejscu.
O matko.... Sory za offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 16.01.2009 o 18:19, Kalejdoskop86 napisał:

Ponawiam moje pytanie: mogę wybrać pomiędzy Fallout 3 a NWN2+Maska Zdrajcy. Co wybrać?

Zależy jaki gatunek gier lubisz. Jęśli cRPG to NWN2+MotB lub Drakensang(jeśli nie masz), a jeśli wolisz FPS/TPS to F3 (chociaż jest dużo więcej lepszych strzelanek od F3). To, że jesteś fanem serii Fallout to nic nie zmienia, a właściwie to trochę zmienia - po zagraniu ręce Ci opadną i będziesz myślał jak tak można było zniszczyć tak wspaniałą markę. F3 to zwykła strzelanka (z niedo-rozwojem postaci). F3 wygląda bardziej jako modyfikacja Obliviona, a nie "Powrót króla RPG". Jeśli podobał Ci się Oblivion to bierz F3, ale ja odradzam.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 19:39, Arisovo 14 napisał:

A do czego zaliczysz CIV? strategie to są rt-sy. ja widze małą różnicę.


CIV to strategia turowa, a nie strategia czasu rzeczywistego. Grałeś kiedyś w tę grę? :) A odpowiadam na poradę porady, bo jeżeli ktoś weźmie sobie Twoje do serca to może popełnić błąd. Tzn. według mnie cały ten temat jest kompletnie bez sensu, a przynajmniej to co z tego tematu powstało jest bez sensu - ludzie pytają się czy wybierać x grę czy y grę, podczas, gdy nie przedstawiają czego tak naprawdę po grze oczekują i liczą, że się im je porówna. Rozumiałbym, gdyby jakaś gra faktycznie była failem, ale że zwykle obie są z wyższej półki, to skąd ktokolwiek może wiedzieć, która gra ta przypadnie do gustu?
---
Oo, ale przypomniało mi się, że ja za to mam konkretną prośbę na temat gier...
poszukuję jakiejś prostej, najlepiej takiej typowo 2D [chociaż niekoniecznie] gry samochodowej, w której jest rozbudowany system kariery, tzn. ulepszanie poszczególnych części samochodu itd. Pamiętam, że kiedyś w taką gierkę świetną grałem, ale nie mogę sobie za nic przypomnieć, jak mogła się nazywać. Tzn. wyścigi/zdobywanie gotówki/ulepszanie samochodu/prostota. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 19:48, Choinix napisał:

CIV to strategia turowa, a nie strategia czasu rzeczywistego. Grałeś kiedyś w tę grę?

Grałem...ale krótko. Może dlatego, że nie lubię turówek, zaliczyłem ją tak (ogólnie).

Dnia 16.01.2009 o 19:48, Choinix napisał:

:) A odpowiadam na poradę porady, bo jeżeli ktoś weźmie sobie Twoje do serca to może
popełnić błąd.

Zgodzę się. Bo ja nie wiem czego ludzie oczekują! Pytają x czy y grę ma kupić, a ja nawet nie wiem który typ gier lubi. mam strzelać, czy dać mu tytuł, w który dobrze mi się grało? Nie wiem jak on się poczuje, gdy ją dostanie.
>Tzn. według mnie cały ten temat jest kompletnie bez sensu,
Potwierdzam. a rozwiązanie pan zapisał poniżej.

Dnia 16.01.2009 o 19:48, Choinix napisał:

a przynajmniej
to co z tego tematu powstało jest bez sensu - ludzie pytają się czy wybierać x grę czy
y grę, podczas, gdy nie przedstawiają czego tak naprawdę po grze oczekują i liczą, że
się im je porówna.

Właśnie. powinni od razu wyjaśniać dlaczego je dobierają, i czego oczekują od naszej porady.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Lubię cRPG, ale jeżeli są elementy shootera to też fajnie. Wiele słyszałem o Falloucie 3 i są różne opinie: jedni mówią, że jako gra jest fajna, ale jako kontynuacja gry nie itp.
Ale co tam, kupię sobie FO3, tym bardziej, że jak oglądałem gameplay to spodobał mi się. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 19:59, Kalejdoskop86 napisał:

/.../
Lubię cRPG, ale jeżeli są elementy shootera to też fajnie. Wiele słyszałem o Falloucie
3 i są różne opinie: jedni mówią, że jako gra jest fajna, ale jako kontynuacja gry nie
itp.
Ale co tam, kupię sobie FO3, tym bardziej, że jak oglądałem gameplay to spodobał mi się.
:]



hmm wiesz zalezy jeden lubie takie drugi takie ale napewno nie pozalujesz;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na odpowiedzi, więc powtórzę moją prośbę : )
Kompletnie zrezygnowałem z kupna Saints Row 2 po tym jak się dowiedziałem, że multiplayer w SR2 jest niemiłosiernie beznadziejny, a akcja dzieje się tylko i wyłącznie na małym skrawku ulicy. Szkoda, bo myślałem, że będzie czym się nacieszyć przed premierą Killzone 2. No cóz ... ;/
To się kolejny raz waz poradzę :D
Proste pytanie, długa i uargumentowana odpowiedz mile widzina :D
Więc :
Szukam gry na PS3 do 110zł.
1.Gra z fenomenalnym multi i niebanalnym singlem.
2.Żeby zapewniała kilka godzin wspaniałej i niezapomnianej przygody ( ten punkt możecie zrealizować tylko do połowy :P ).
3.Odrazu mówię, że MGS4 czy Uncharted odpadają : )
Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedz : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę odłożonego grosza i chciałbym kupić jakąś gre, chodzi mi tu w szczególności o FPS do MP,
na oku mam Call of Duty 4, Unreal Tournament III, i przy okazji jakiś RPG. Fallouta 3 już mam, naprawdę wypas RPG, może nie jest arcydziełem jak 1 czy 2 ale napawano może konkurować z Wiedźminem czy też Mass Effect. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się