FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2009 o 21:04, audioslave2000 napisał:

> C&C 3 Tiberium Wars jest słabe, a Civilization IV to nie jest RTS.

C&C TW - słabe ma multi, ale kampania jest b. dobra, a co się tyczy Civ IV, to moje lekkie
przeoczenie (jak mamy się szczegółów czepiać to MII:TW też nie jest 100% RTS).


CNC3 TW odrzuciło mnie bardzo niskim poziomem trudności i właśnie kampanią single, która jest jak dla mnie trochę kiczowata.

MII TW jest jak najbardziej RTS''em tyle, że z nieco rozszeżoną ekonomią. To w sumie taki miks, ale walka realtime też tam jest.
Natomiast CIV jest strategią turową. Nie jest RTS''em a właśnie o ten typ strategii chodziło Gufs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toć F3 to RPG przecież jest. :P Tyle, że z walką bronią palną. A o Two Worlds słyszałem, że to taki polski Gothic, czyli tak, jak mówisz - pokochaj, albo znienawidź. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 21:09, JayL napisał:

Toć F3 to RPG przecież jest. :P Tyle, że z walką bronią palną.


Tak to prawda. Fallout 3 jest RPG''em (w dodatku słabym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może demko?

http://www.idg.pl/ftp/gry_5235/Two.Worlds.Demo..html

Sam nie grałem, więc swoich doznań Ci nie opiszę, jednak np. redakcji CDA i jednemu mojemu znajomemu [innych grających nie znam :P] się całkiem spodobała.

zermithon
Kwestia gustu. :P Ale jak komuś się Oblivion spodobał, a lubi też FPS''y, to F3 jest w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 21:02, Jaki Ganh1 napisał:

Fallout 3, hmm, no nie wiem, nie grałem, chodziło mi raczej o coś z RPG :)


Fallout 3 jest takim samym RPG jak Oblivion ;]

Dnia 17.01.2009 o 21:02, Jaki Ganh1 napisał:

Two Worlds, jakoś mnie to nie przekonuje, wygląda sztucznie, i obawiam się, że to gra
typu pokochaj lub znienawidź.


Coś a''la Gothic ;) IMO bardzo podobne i mi osobiście się podobało (a uważam się za fana Gothica ;])

Dnia 17.01.2009 o 21:02, Jaki Ganh1 napisał:

Ultima? Nie grałem, w ogóle nie słyszałem, przebadam :)


Stare gry więc nic dziwnego ;) Ja też przypadkiem się o niej dowiedziałem ;] Trudno je będzie znaleźć bo na allegro nawet IX nie ma o.O A co dopiero mówić o wcześniejszych (Ultima I jest z 1982r. xD). Ale "pogugluj", może znajdziesz jakąś stronkę, z której można je legalnie i za darmo pobrać ;)

Dnia 17.01.2009 o 21:02, Jaki Ganh1 napisał:

Might&Magic? Dark Messiah? Herosy? Nie no, sorki, ale trudno w te gry nie grać :P


Ja nie grałem w Might & Magic ;< (oprócz DM ;p)
A Heroes to strategia ;p

EDIT: Jeśli znajdziesz jakąś stronkę, z której można ściągnąć którąś z Ultim (Ultimy ? Jak to odmienić ? xD) to daj znać ;D

zermithon - I ? Czy ja napisałem, że to RPG ? o.O Nie ja napisałem, że jedyna gra z serii M&M w jaką grałem to DM o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2009 o 21:16, Bambadil napisał:

> Might&Magic? Dark Messiah? Herosy? Nie no, sorki, ale trudno w te gry nie grać :P

Ja nie grałem w Might & Magic ;< (oprócz DM ;p)
A Heroes to strategia ;p


Dark Messiah nie jest RPG''em. To jest fantasy FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2009 o 21:16, Bambadil napisał:

Fallout 3 jest takim samym RPG jak Oblivion ;]


Wybaczcie, nie bijcie ^^ Teraz żałuję, że usunąłem dopisek "fantasy", no cóż, myślałem, że zrozumiecie :P

Dnia 17.01.2009 o 21:16, Bambadil napisał:

Coś a''la Gothic ;) IMO bardzo podobne i mi osobiście się podobało (a uważam się za fana
Gothica ;])


Skoro twierdzisz, pobiorę demo, raptem 1 godz. 45 minut pobierania :)

Dnia 17.01.2009 o 21:16, Bambadil napisał:

Stare gry więc nic dziwnego ;)


Na razie odpuszczę :)

Dnia 17.01.2009 o 21:16, Bambadil napisał:

Ja nie grałem w Might & Magic ;< (oprócz DM ;p)


DM rulez!! :)

Dnia 17.01.2009 o 21:16, Bambadil napisał:

A Heroes to strategia ;p


Ale M&M :)

Dnia 17.01.2009 o 21:16, Bambadil napisał:

EDIT: Jeśli znajdziesz jakąś stronkę, z której można ściągnąć którąś z Ultim (Ultimy
? Jak to odmienić ? xD) to daj znać ;D


Uf, obiecuję, ale łatwo nie będzie ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 21:24, Jaki Ganh1 napisał:

Wybaczcie, nie bijcie ^^ Teraz żałuję, że usunąłem dopisek "fantasy", no cóż, myślałem,
że zrozumiecie :P

Wiesz, ja np. myślałem, że skoro nie interesowałeś się tą grą, to po paru screenach itp. wywnioskowałeś, że to FPS. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Fallout, piękny świat i w ogóle, tylko jakoś po przejściu FO2... no nie wiem, jakoś mnie już odpycha to, że żarty są momentami zbyt chamskie, że za dużo tych degeneratów na ulicach... :/ Zaczęła mnie ta gra przygnębiać.
A z Prince of Persia to co innego, bo jak w gameplayów widzę to normalnie chyba najlepsza część. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 21:41, Jaki Ganh1 napisał:

Nie no, aż tak źle to nie jest :-) Wiem, że to RPG, ale chodziło mi o klimaty fantasy,
kute mieczem i magią ^^

Wydaje mi się, że Prince Of Persia...Ale czekaj, czekaj. Jaki masz sprzęt? Nie wiem co mam Ci powiedzieć. Nie wiem na czym stoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
trzecia cześć jest zrobiona pod graczy lubiących FPSy. IMO zdalo to swój test. Bo jak (bardzo) nie lubiłem poprzednich części, tak F3 jest dla mnie piękną grą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 21:55, peryfraz napisał:

/ciach/
trzecia cześć jest zrobiona pod graczy lubiących FPSy. IMO zdalo to swój test. Bo jak
(bardzo) nie lubiłem poprzednich części, tak F3 jest dla mnie piękną grą

Wiem wiem, wiele się naczytałem i naoglądałem nt. FO3, tylko problem w tym, że ciągnie mnie do tej gry, ale jakoś po przejściu FO2... no przejadło mi się.

A z Prince of Persia 4 to co innego, jak już mówiłem. Niesamowita gra jak tak widzę z gameplayów i czytam recenzje. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2009 o 22:00, Kalejdoskop86 napisał:

Wiem wiem, wiele się naczytałem i naoglądałem nt. FO3, tylko problem w tym, że ciągnie
mnie do tej gry, ale jakoś po przejściu FO2... no przejadło mi się.

No domyslam się, ponoć poprzednie fallout''y nie grzeszyły krótkim czasem gry ;).

Dnia 17.01.2009 o 22:00, Kalejdoskop86 napisał:

A z Prince of Persia 4 to co innego, jak już mówiłem. Niesamowita gra jak tak widzę z
gameplayów i czytam recenzje. :]

Ja w PoP nie grąłe nigdy. I sie raczej nie skusze na to. Dla mnie za bardzo bajkowe ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 22:01, peryfraz napisał:

No domyslam się, ponoć poprzednie fallout''y nie grzeszyły krótkim czasem gry ;).

Noo... Fallout 2 to trzy tygodnie emocjonującej rozgrywki i mam dość jak na teraz. :]

Dnia 17.01.2009 o 22:01, peryfraz napisał:

Ja w PoP nie grąłe nigdy. I sie raczej nie skusze na to. Dla mnie za bardzo bajkowe ;P

Ja dotąd grałem w Prince of Persia: Dusza Wojownika. Miodzio, tyle powiem. :]

@JayL
A co radzisz kupić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 22:04, Patrix0707 napisał:

A Piaski czasu? Co powiecie? Warto kupic? Czy moze trudna jak inne platformowki?


Jeżeli nie grałeś jeszcze w żadną część PoP, to Piaski Czasu są idealne na początek. Pamiętam jak zagrałem w tą grę po raz pierwszy... Aż się łezka kręci w oku. Cóż to była za gra! Pożeracz czasu i niszczyciel klawiatury ]:>

Dnia 17.01.2009 o 22:04, Patrix0707 napisał:

EDIT:

Gra nie jest trudna. Piękna grafika, genialna muzyka i ten bliskowschodni klimat. Gra pozastawia niedosyt, ponieważ jest stosunkowo krótka. Ale za to cena nie jest wysoka. Najlepiej kupić Kolekcję Klasyki od Cenegi - masz tam wszystkie trzy części trylogii za banalne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się