FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2009 o 17:52, Fatal-X napisał:

MaccCry
> Jedynie co mogę napisac, to to, że nie dojrzałeś jeszcze do takich gier...
O tak z pewnością...odezwał się pan Mac-Doświadczony-I-Wszystkowiedzący-Cry...

Na pewno bardziej doświadczony i więcej wiedzący od Ciebie...

Dnia 18.05.2009 o 17:52, Fatal-X napisał:

Nie podoba mi się pewna gra i automatycznie oznacza że niby jestem niedojrzały itd?
Odnoszę wrażenie że ktoś tutaj jest o wiele bardziej niedojrzały....i wcale nie jestem
to ja ;].

Jak nie niedojrzały, to głupi, ale na jedno wychodzi...

Dnia 18.05.2009 o 17:52, Fatal-X napisał:

> Że tak z ciekawości spytam, co takiego było zabawnego na końcu gry?
Cały pomysł na fabułę był dość głupkowaty(szukanie samego siebie by się zabić- lol),
ale końcówka przeszłą moje najśmielsze oczekiwania.

Jakby nie patrzec to nie było jeszcze takigo motywu w grach, więc jest to jakaś nowośc. Nie wiem czego od tej gry oczekiwałeś, ale domyślam się, że nie mogło to byc wygórowane, bo coś nowego Cię przerasta i zaraz musisz napisac, że to jest lol... Fail dla Ciebie.

Dnia 18.05.2009 o 17:52, Fatal-X napisał:

Dlaczego elektrownia wybuchła? W skrócie - to był złom, a na dodatek zarządzany przez
niekompetentnych ludzi. I okej, jest ten wybuch, po latach są jakieś mutacje w otoczeniu(mutacje
na podstawie popularnego mitu że promieniowanie=przerażająca mutacja) i okej, to jest
jakiś pomysł któremu nie mam co zarzucić. Dalej, rząd nie jest w stanie zapanować nad
ludźmi którzy szukają zarobku w Zonie z powodu anomalii - już mniej realne ale niech
będzie. I w tym jesteśmy my. Pomijając ten średniawy wątek z zabijaniem samego siebie,
dochodzimy do tej elektrowni, i co się tam okazuje?

Cholera, człowieku! To nie ma byc symulator żołnierza a la Operation Flashpoint, więc co się czepiasz? To jest, kurde, sf i tam jest wszystko możliwe. Poza tym Stalker jest na podstawie książki Piknik na skraju drogi, więc stąd te motywy.

Dnia 18.05.2009 o 17:52, Fatal-X napisał:

Że cała ta heca jest z powodu...Spełniacza Życzeń aka Monolit aka Magiczny Kamyk...pojawia
się po tym pytanie gdzie jest czarnoksiężnik z krainy Oz? ;]
I, o! mamy go jednak! Dalsze czary mary i inne cuda na patyku!

I znów znajomośc książki się kłania...

Dnia 18.05.2009 o 17:52, Fatal-X napisał:

Okazuje się że za całą bajką stoi Projekt Świadomość Z. Członkowie projektu mają super
moce i potrafią kontrolować umysły innych...no tak psionicznie.......

Wooow, a w Star Wars mają miecze świetlne i Moc!! Ależ to niedorzeczne i głupie!

Dnia 18.05.2009 o 17:52, Fatal-X napisał:

lol lol lol....

Fail, fail, epic fail...

Dnia 18.05.2009 o 17:52, Fatal-X napisał:

Co za pieprzony bullshiet. Czy naprawdę nie można by zrobić jakiejś normalnej fabuły
tylko taką bajkową brednie? Pokazać jak trudne jest życie w Zonie gdzie walczą ze sobą
różne stronnictwa. W walce pełnej żądzy pieniądza, żądzy władzy. W walce pełnej intryg.
W walce pełnej okrucieństwa...

Damn, o co Ci chodzi? Że niby wszystkie gry muszą miec jeden i ten sam motyw? Stalker przynajmniej wyróżnia się od innych FPSów i za to się go chwali.

Dnia 18.05.2009 o 17:52, Fatal-X napisał:

Ale nie...zróbmy czarodzieja z krainy Oz i umieśćmy go an końcu...wszyscy "dojrzali"
gracze to i tak kupią ;]

Raczej wszyscy dojrzali to zrozumieją i docenią...

Btw, czepiasz się tych błędów jak gdyby nie wiem jakie one straszne były. Ja jakoś grę ukończyłem i błędy aż tak mnie nie wkurzały. GTA IV ma ich więcej, a ludzie i tak w to grają i zachwalają (zazwyczaj).

Podsumowując, albo jesteś jakimś mega antyfanem Stalkera, albo kompletnie nie rozumiesz tej gry, albo jesteś dla niej za głupi, albo wszystko na raz... Obraz powinien dac Ci do powiedziec co o tym myślę...

20090518183719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 18:37, MaccCry napisał:

Na pewno bardziej doświadczony i więcej wiedzący od Ciebie...

Nie znasz mnie nawet a pieprzysz takie głupoty...o Boże, nawet nie chce mi się czytać dalej...ale cóż, jedziemy dalej...

Dnia 18.05.2009 o 18:37, MaccCry napisał:

Jak nie niedojrzały, to głupi, ale na jedno wychodzi...

Aha. No to momencik zaraz zrobię odezwę do ludu.

LUDZIE KTÓRYM NIE PODOBAŁ SIĘ STALKER! NAWRÓĆCIE SIĘ! W PRZECIWNYM WYPADKU BĘDZIECIE NIEDOJRZALI I GŁUPI...

Spoiler

Jakby obie rzeczy miały ze sobą coś wspólnego...


Dnia 18.05.2009 o 18:37, MaccCry napisał:

Jakby nie patrzec to nie było jeszcze takigo motywu w grach, więc jest to jakaś nowośc.

Czarodziej z krainy Oz to nie nowość.

Dnia 18.05.2009 o 18:37, MaccCry napisał:

Cholera, człowieku! To nie ma byc symulator żołnierza a la Operation Flashpoint, więc
co się czepiasz? To jest, kurde, sf i tam jest wszystko możliwe.

NIE. To jest głupie Fantasy dla dzieci z czarodziejem z krainy Oz.

Dnia 18.05.2009 o 18:37, MaccCry napisał:

Wooow, a w Star Wars mają miecze świetlne i Moc!! Ależ to niedorzeczne i głupie!

Przynajmniej jest jakoś uzasadnione ;].

Dnia 18.05.2009 o 18:37, MaccCry napisał:

> lol lol lol....
Fail, fail, epic fail...

Epic is on your side...

Dnia 18.05.2009 o 18:37, MaccCry napisał:

Damn, o co Ci chodzi? Że niby wszystkie gry muszą miec jeden i ten sam motyw? Stalker
przynajmniej wyróżnia się od innych FPSów i za to się go chwali.

Rzeczywiście jest cała masa gier które opowiadają o trudach życia na skażonej ziemi pełnej ludzi z gunami i stworów z ostrymi zębami itd...

Dnia 18.05.2009 o 18:37, MaccCry napisał:

Btw, czepiasz się tych błędów jak gdyby nie wiem jakie one straszne były. Ja jakoś grę
ukończyłem i błędy aż tak mnie nie wkurzały. GTA IV ma ich więcej, a ludzie i tak w to
grają i zachwalają (zazwyczaj).

Zazwyczaj.

Dnia 18.05.2009 o 18:37, MaccCry napisał:

Podsumowując, albo jesteś jakimś mega antyfanem Stalkera, albo kompletnie nie rozumiesz
tej gry, albo jesteś dla niej za głupi, albo wszystko na raz... Obraz powinien dac Ci
do powiedziec co o tym myślę...

A wiesz co ja myślę o spojlerowaniu fabuły? Ten kto nie zaznacza spojlera i psuje zabawę innym(nawet jeśli ta zabawa jest dość wątpliwej jakości) nie zasługuje na szacunek. Specjalnie oznaczyłem tą pseudo fabułę spojlerami(taka opcja na tym forum...wiesz?) ale przyjdzie Mak Kraj i wszystko spieprzy...

W nagrodę za ''ynteligencję'' dostaniesz nowy telefon. Enjoy it.

20090518185236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE. To jest głupie Fantasy dla dzieci z czarodziejem z krainy Oz.

Intryganci. Uważasz, że jestem dzieckiem z krainy Oz? Uważasz też zatem, że kilkadziesiąt milionów graczy, są dziećmi z krainy Oz... Posłuchaj i poczytaj czasem co piszesz, bo bredzisz od rzeczy... S.T.A.L.K.E.R. (Cień Czernobyla) to gra prawie genialna... Czyste Niebo to gra dobra, ale po patchowaniu nadaje się w 100% do użytkowania i radochy z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 18:32, Fatal-X napisał:

A F3 który jest ganiony tak bardzo ma 91/100 na metacritic w wersji na PC...i co z tego?
Nie można już uważać że F3 to crap?

F3 to dobra gra ale nic więcej.(lecz to moje zdanie) Liczy sie opinia gracza, uważasz się za niego? Jeśli tak to musisz dobrze i uważnie obserwować gry i je subiektywnie oceniać.

Dnia 18.05.2009 o 18:32, Fatal-X napisał:

A więc jednak coś nas łączy!

Nie, ty uważasz ją za crap (średniak) lecz ta gra jest dobra (ja tak uważam) napisałem ,,sram na nią" bo mnie nie obchodzi.

Dnia 18.05.2009 o 18:32, Fatal-X napisał:

Nie grałem w Clear Sky. W ogóle nie pisałem o Clear Sky...po co z tym wyjeżdżasz?

Podałem mały przykład ,,sranie na te grę" chodzi o STALKERA jako że 1 część mi się podobała - ukończyłem w całości, tak druga mi nie podeszła i olałem serie. (nadchodzącej części nie ruszę patykiem).

Dnia 18.05.2009 o 18:32, Fatal-X napisał:

Maybe.

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciach, ku*wa.

Nie zamierzam już więcej wymądrzac się z tobą kto jest głupi a kto nie. Wiesz gdzie popełniasz błąd? Piszesz o grze, która jest uważana za dobrą, nawet bardzo, że jest be, fe i w ogóle crap. Ja wiem, są gusta, ale popatrz jak to by wyszło, gdybym zaczął opieprzac Baldur''s Gate (nie żebym tej gry jakoś nienawidził, ale nie przepadam za nią szczególnie), wyzywac, że to crap, bo fabuła jest oklepana. To baty, które ty dostałeś to pikuś w porównaniu co ja bym miał od fanów. O ile błędy są i można, a nawet należy jest wypominac (choc nie skreślac gry przez nie), to ze zgonojaniem imho porządnie przesadziłeś. Może i trochę mnie poniosło, nie powinienem kogokolwiek nazywac głupkiem, chocbym chciał użyc mocniejszych słów, ale zastanów się co napisałeś...
Co do spoilerowania, wiem co i jak, ale podziękuj gramowi, bo oczywiście nic tu nie może poprawnie działac...

Jeśli to Cię nie przekonało i nadal stoisz przy swoim, to nie odpowiadaj na tego posta, bo nie mam siły już z tobą prawdzic tej dyskusji. Jeszcze mi coś siądzie i degrada dostanę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2009 o 19:01, Lord-Tyrranoos napisał:

Intryganci. Uważasz, że jestem dzieckiem z krainy Oz?

Nie dzieci są z krainy Oz, ale czarodziej...ten co wyskakuje na końcu ;).

LittleBigLegend

Dnia 18.05.2009 o 19:01, Lord-Tyrranoos napisał:

F3 to dobra gra ale nic więcej.

Wielu(i nie trzeba szukać daleko, bo są tacy na tym forum) uważa F3 za crap. I spoko, to ich zdanie.

Dnia 18.05.2009 o 19:01, Lord-Tyrranoos napisał:

(lecz to moje zdanie) Liczy sie opinia gracza, uważasz się za niego?

Gram w gry komputerowe i video...chyba więc jestem? ;)

Dnia 18.05.2009 o 19:01, Lord-Tyrranoos napisał:

Jeśli tak to musisz dobrze i uważnie obserwować gry i je subiektywnie oceniać.

Oceniłem subiektywnie, a więc ok.

Dnia 18.05.2009 o 19:01, Lord-Tyrranoos napisał:

Nie, ty uważasz ją za crap (średniak) lecz ta gra jest dobra (ja tak uważam)
napisałem ,,sram na nią" bo mnie nie obchodzi.

Można to było inaczej zrozumieć.

>> Maybe.

Dnia 18.05.2009 o 19:01, Lord-Tyrranoos napisał:

Tak.

Przykro mi jeśli zostałeś urażony. Peace.

MaccCry

Dnia 18.05.2009 o 19:01, Lord-Tyrranoos napisał:

Nie zamierzam już więcej wymądrzac się z tobą kto jest głupi a kto nie.

To nie ja używałem słowa głupek.

Dnia 18.05.2009 o 19:01, Lord-Tyrranoos napisał:

Wiesz gdzie popełniasz błąd? Piszesz o grze, która jest uważana za dobrą, nawet bardzo, że jest be,
fe i w ogóle crap. Ja wiem, są gusta, ale popatrz jak to by wyszło, gdybym zaczął opieprzac Baldur''s Gate
(nie żebym tej gry jakoś nienawidził, ale nie przepadam za nią szczególnie), wyzywac, że to crap,
bo fabuła jest oklepana.

Mamy totalnie inne podejście, nie widzę powodu by nie krytykować BG. Żadnego takiego powodu nie widzę. I nie obchodzi mnie, że ktoś sobie robi cholerny ołtarzyk w piwnicy dla swojej ulubionej gry.

Jeśli gra mi się nie podoba to ją krytykuję. I tego chyba nie potrafisz zaakceptować.

Dnia 18.05.2009 o 19:01, Lord-Tyrranoos napisał:

O ile błędy są i można, a nawet należy jest wypominac (choc nie skreślac gry przez nie),
to ze zgonojaniem imho porządnie przesadziłeś

Może trochę, przesadziłem. Powiem tak, w niektórych aspektach Stalker jest kaszanką, a w niektórych rządzi, dla mnie to się równa średniak.

Dnia 18.05.2009 o 19:01, Lord-Tyrranoos napisał:

Może i trochę mnie poniosło, nie powinienem kogokolwiek nazywac głupkiem

+1

Dnia 18.05.2009 o 19:01, Lord-Tyrranoos napisał:

Co do spoilerowania, wiem co i jak, ale podziękuj gramowi, bo oczywiście nic tu nie może poprawnie działac...

Thx gram.

Dnia 18.05.2009 o 19:01, Lord-Tyrranoos napisał:

Jeśli to Cię nie przekonało i nadal stoisz przy swoim, to nie odpowiadaj na tego posta,
bo nie mam siły już z tobą prawdzic tej dyskusji.

Nie bardzo mnie przekonało, bo jak coś mi się nie podoba to skrytykuję...choćby to był BG. Ale piszę po to by rozstać się w pokoju ;). Peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka mała refleksja z mojej strony: chyba zaprzestanę opieprzania ludzi, którzy gnoją grę lubianą przeze mnie, bo to i tak nic nie da, próbując postawic się w ich miejsce: nic mnie nie przekona, że Morrowind czy Oblivion jest cool. Z drugiej strony, fajnie miec jakieś argumenty... (chociaż czasami gra po prostu się nie podoba). Koniec refleksji :)

Btw, grał ktoś w CoD''a na PSP? Lepszy od MoH''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 20:15, kuki288 napisał:

Universe at War: Earth Assault - platynowa kolekcja, czy Diablo 2 + LOD również z platynowej
kolekcji?


Raczej Diablo2+LoD. Jedna z najlepszych w swoim gatunku czego nie można powiedzieć o UaW:EA (gatunek RTS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 20:25, SpecShadow napisał:

> Universe at War: Earth Assault - platynowa kolekcja, czy Diablo 2 + LOD również
z platynowej
> kolekcji?

Raczej Diablo2+LoD. Jedna z najlepszych w swoim gatunku czego nie można powiedzieć o
UaW:EA (gatunek RTS).



Aha, jeszcze do tego doszly takie gry jak Devil May Cry 4 platynowa i Mass effect + dodatek z platynowej;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2009 o 20:29, kuki288 napisał:

Aha, jeszcze do tego doszly takie gry jak Devil May Cry 4 platynowa i Mass effect + dodatek
z platynowej;p


DMC4 - wymaga dużej (często naprawdę dużej) dokładności, dobrze na nim sie ćwiczy tzn. skilla. I nie grać na klawiaturze, raz że niewygodnie to jeszcze sie zużyje :D [joke]
Mass Effect? Średnia strzelanka z elementami RPG, jak lubisz postrzelać to bierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2009 o 20:36, SpecShadow napisał:


DMC4 - wymaga dużej (często naprawdę dużej) dokładności, dobrze na nim sie ćwiczy tzn.
skilla. I nie grać na klawiaturze, raz że niewygodnie to jeszcze sie zużyje :D [joke]
Mass Effect? Średnia strzelanka z elementami RPG, jak lubisz postrzelać to bierz.


Aha, a może jakieś inne propozycje z platynowej kolekcji RPG albo RTS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2009 o 20:42, kuki288 napisał:

Aha, a może jakieś inne propozycje z platynowej kolekcji RPG albo RTS?


RPG:
-Neverwinter Night 2 (podstawka+ Maska Zdrajcy, można ewentualnie pozostałe dodatki dokupić później)
-Gothic 3 (zwłaszcza z patchem 1.72, róznica w porównaniu z wersją 1.01 jest nieopisywalna)

RTS:
-Heroes V (po prostu solidna gra), ewentualnie złap okazję z King''s Bounty (naprawdę świetna gra ale nie w Platynie)
-Supreme Commander (tylko jak jesteś naprawdę dobry w RTSy)
-Company of Heroes Złota Edycja (RTS w mniejszej skali, tylko małe oddziały nie jak w SupCommie gdzie są wielkie armie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 20:47, Kapas napisał:

Ja wszystkim fanom samochodówek polecam FUEL :) To będzie murowany hicior :D

I co to ma być - spam? Przecież premiery nie było to po co polecasz - grałeś? Jak ktoś sie pyta to polecaj a nie na ,,czysto".
kuki288- -Company of Heroes Złota Edycja to najlepszy RTS w jaki grałem polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do wyboru kilka gier i 100zl do wydania ;d Ktore gry byscie mi polecili? Zalezy mi na duzej grywalnosci. Nizej macie liste gier nad ktorymi sie zastanawiam:
- CoD2
- Neverwinter Nights 2 + Maska Zdrajcy
- Diablo 2 + LoD
- Dungeon Siege 2(Deluxe)
- Hitman: Blood Money
- CoD5
- UT3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 13:37, xadras95 napisał:

Witam. Mam do wyboru kilka gier i 100zl do wydania ;d Ktore gry byscie mi polecili? Zalezy
mi na duzej grywalnosci. Nizej macie liste gier nad ktorymi sie zastanawiam:
- CoD2
- Neverwinter Nights 2 + Maska Zdrajcy
- Diablo 2 + LoD
- Dungeon Siege 2(Deluxe)
- Hitman: Blood Money
- CoD5
- UT3

CoD 2 i Diablo 2 te dwie kup opłaca się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[...]

ja ci osobiście polecam UT3, aktualnie gram w to codziennie po sieci. Grrywalność jest duża bo jest dużo trybów, tryb multiplayer. Aktualnie ciągle gram na Capture the Flag z pojazdami (Vctf) i jak dla mnie grywalność jest znakomita. No i zostanie ci jeszcze kasa na np. COD2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się