FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

nie wiem do końca czy to odpowiedni temat na takie pytanie ale czy zna ktoś jakiś polski sklep gdzie można dostać Metal Gear Solid 1 albo 2 na PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam dylemat. Jako fan FPSów, ścigałek, strategii i wszystkiego co nie jest skomplikowanym RPG oraz przygodówką, nie wiem co kupić. Zastanawiam się nad:
- S.T.A.L.K.E.R: Cień Czarnobyla
- GRID
- GTA: Vice City
- Supreme Commander
- Medal of Honor: Airborne

Mam wszystkie gry z serii CoD, dwie pierwsze z MoH, parę NfSów (od MW do PS), Medieval II Kingdoms, World in Conflict. Jeżeli macie jeszcze jakieś inne propozycje (do 50-60 zł), możecie podawać :) Jeśli zaś możecie, proszę o wybranie 2 tytułów, które warto byłoby mi kupić :)

Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 18:43, Crossbow95 napisał:

cut

FPS to oczywiście FEAR! Nic więcej :P Co do "ścigałek" to grid jest świetny...ale nie opiszę zbytnio bo grałem tylko trochę u kumpla. Co do strategii to moja ulubiona(właściwie to jedyna) to Twierdza: Stronghold ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 18:43, Crossbow95 napisał:

Ja również mam dylemat. Jako fan FPSów, ścigałek, strategii i wszystkiego co nie jest
skomplikowanym RPG oraz przygodówką, nie wiem co kupić. Zastanawiam się nad:
- S.T.A.L.K.E.R: Cień Czarnobyla

Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Mimo bugów warto zagrac :)

Dnia 19.05.2009 o 18:43, Crossbow95 napisał:

- GRID

Genialna ścigałka, trudno o lepszą.

Dnia 19.05.2009 o 18:43, Crossbow95 napisał:

- GTA: Vice City

Najlepsze GTA, nie będę pisał co i jak, kupuj i nie gadaj ;]

Dnia 19.05.2009 o 18:43, Crossbow95 napisał:

- Supreme Commander

Nie wiem, nie grałem.

Dnia 19.05.2009 o 18:43, Crossbow95 napisał:

- Medal of Honor: Airborne

Pierwsze 2 misje ok, później już tylko gorzej. Serdecznie niepolecam tego crapu, chyba że chcesz zabic kilku "zombie nazi"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 18:43, Crossbow95 napisał:

Ja również mam dylemat. Jako fan FPSów, ścigałek, strategii i wszystkiego co nie jest
skomplikowanym RPG oraz przygodówką, nie wiem co kupić. Zastanawiam się nad:
- S.T.A.L.K.E.R: Cień Czarnobyla
- GRID
- GTA: Vice City
- Supreme Commander
- Medal of Honor: Airborne


Z powyższych gier nie grałem tylko w Airborne (ale czytałem recenzję że trochę średniawy). Reszta jest jak najbardziej warta zagrania.

Drugiej tak rajcującej jak Grid samochodówki chyba nie ma. W multi pykam z drobnymi przerwami od listopada i mi się chyba nie znudzi do czasu Dirt 2 :-).

Stalker to przewspaniały troche ponury klimat, swojskie wschodnie realia a po dodaniu modów gra nabiera nowej świeżości.

Supreme to jeden z lepszych RTS w jakie grałem, tutaj ''masowe'' operacje i produkcja jednostek nabiera nowego znaczenia. Ciekawa fabuła, relatywnie małe już jak na dziś wymagania sprzętowe, świetna grafika, grywalność i grać można jak się chce. Można szybko naprodukować słabych jednostek i wykonac misję w godzine a można jak ja przeważnie robiłem maksymalnie się rozwinąć, uzbroić i na dzień dobry zasypać wroga artylerią czy atomówkami :-). Polecam też dodatek Forged Alliance, spore zmiany w balansie rozgrywki premiujące szybsze działanie i wczesne ''rushe''.

Co do Vice City to mi akurat się za bardzo nie spodobał klimat, za ''plastikowy''. Zdecydowanie wolę bardziej współczesne GTA 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 18:56, LittleBigLegend napisał:

Że tak z offtopa się wtrącę jakie,,zombie nazi" w Airborn takiego czegoś nie ma?


Nie w Airbornie takiego czegos nie ma, jest cos w tym stylu ale to nie sa zombi tylko, (tak mi sie wydaje) jakies genetyczne eksperymety nazistow - czyli taki super zolniez ktorego super ciezko zabic (zwlaszcza na wyzszych poziomach trudnosci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zombie to może nie było, ale Terminator już tak. Nie wiem czy w to grałeś, czy nie, ale przypomnę Ci o co chodzi. Mniej więcej w połowie gry wyskakują żołnierze w czarnym garniaku i maską gazową oraz wyposażony w ciężki karabin maszynowy. Do tego koleś jest mega wytrzymały (cały magazynek z MP40 go powali, oczywiście musisz trafic każdą kulą). Na historii nie kojarzę, żeby istniały takie uber pro elo yo żołnierze. Ogólnie gra na 5/10, w porywach 6/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 18:48, igor8472 napisał:

MGS 2 w Wirtusie swego czasu widziałem po 59-69 (www.wirtus.pl), na aukcjach tez można
dostać.


pierwsze co zrobiłem to na allegro, ultima, wirtus ale jak na złość nie ma...szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje obserwować allegro, co jakiś czas się tam pojawiają. Ewentualnie zachodnie eBay-e etc. Do założenia konta w PayPal nie trzeba już karty kredytowej mieć, wystarczy zwykłe konto w banku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 19:09, MaccCry napisał:

Zombie to może nie było, ale Terminator już tak. Nie wiem czy w to grałeś, czy nie, ale
przypomnę Ci o co chodzi. Mniej więcej w połowie gry wyskakują żołnierze w czarnym garniaku
i maską gazową oraz wyposażony w ciężki karabin maszynowy. Do tego koleś jest mega wytrzymały
(cały magazynek z MP40 go powali, oczywiście musisz trafic każdą kulą). Na historii nie
kojarzę, żeby istniały takie uber pro elo yo żołnierze. Ogólnie gra na 5/10, w porywach
6/10.

Aha więc już rozumiem, po prostu skojarzyło mi się to z COD WaW ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 18:43, Crossbow95 napisał:

Ja również mam dylemat. Jako fan FPSów, ścigałek, strategii i wszystkiego co nie jest
skomplikowanym RPG oraz przygodówką, nie wiem co kupić. Zastanawiam się nad:
- S.T.A.L.K.E.R: Cień Czarnobyla
- GRID
- GTA: Vice City
- Supreme Commander
- Medal of Honor: Airborne

Mam wszystkie gry z serii CoD, dwie pierwsze z MoH, parę NfSów (od MW do PS), Medieval
II Kingdoms, World in Conflict. Jeżeli macie jeszcze jakieś inne propozycje (do 50-60
zł), możecie podawać :) Jeśli zaś możecie, proszę o wybranie 2 tytułów, które warto byłoby
mi kupić :)

Pozdrawiam wszystkich :)


Kurczę, wszystkie gry, które tutaj wypisałeś są przednie (no dobra, ta ostatnia nie), więc wybór może być ciężki (najlepiej kupić wszystkie w jakimś sensownym odstępie czasu). W każdym razie na początek wziąłbym S.T.A.L.K.E.R.''a albo GTA: Vice City, bo te gry są jedyne w swoim rodzaju i zasługują na gromkie brawa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Razem z GTA: VC mógłbym wziąć jeszcze jeden tytuł, gdyż GTA kosztuje jakieś 20 zł, a STALKER/GRID 50-55 zł. Tylko teraz dylemat - GRID czy S.T.A.L.K.E.R. Czekam oczywiście na Wasze rady :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 20:52, Crossbow95 napisał:

Razem z GTA: VC mógłbym wziąć jeszcze jeden tytuł, gdyż GTA kosztuje jakieś 20 zł, a
STALKER/GRID 50-55 zł. Tylko teraz dylemat - GRID czy S.T.A.L.K.E.R. Czekam oczywiście
na Wasze rady :)

Pozdrawiam :)


S.T.A.L.K.E.R. - po spatchowaniu, gra jest w stanie pełnej używalności. Świetny klimat, bardzo długa, rozbudowana. Nie czekaj ino kupuj ;)).
Co do Supreme Commandera - bardzo udana strategia, bitwy tak sycące, że aż ślinka cieknie. Ale lepsze i tak jest Warhammer 40000: Dawn of War. A jeżeli wolisz klimaty bardziej przyziemne, polecam Age of Empires Złotą Edycję i Twierdzę: Krzyżowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. A ja szukam cosik w stylu serii Total War. Ostatnio przeorałem całą Złotą Kolekcję"Ery Wielkich Wojen"(no dobra, Shoguna sobie odpuściłem) i mi mało.Myślałem o kolejnej części -Empire TW , ale wolę poczekać aż to porządnie upatchują. Ostatnio natknąłem się na coś takiego jak Grand Ages : Rome jednak renzji toto ciekawych nie zbiera
A więc warto inwestować w te Grand Ages? Czy moze jednak coś innego? Z góry mówię iż za tradycyjnymi RTSami typu Warcraft czy jakies AoE 3 nie przepadam. Szukam raczej jakiegoś miksu turówki i Real Time Battle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 20:52, Crossbow95 napisał:

Razem z GTA: VC mógłbym wziąć jeszcze jeden tytuł, gdyż GTA kosztuje jakieś 20 zł, a
STALKER/GRID 50-55 zł. Tylko teraz dylemat - GRID czy S.T.A.L.K.E.R. Czekam oczywiście
na Wasze rady :)

Pozdrawiam :)


Oczywiście, że S.T.A.L.K.E.R., bo ta gra ma naprawdę unikalny klimat i cholernie dobrą fabułę, która wciągnie Cię na długie godziny. Mówię Ci - naprawdę warto ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 21:07, Minsc_i_Boo napisał:

A więc warto inwestować w te Grand Ages? Czy moze jednak coś innego? Z góry mówię iż
za tradycyjnymi RTSami typu Warcraft czy jakies AoE 3 nie przepadam. Szukam raczej jakiegoś
miksu turówki i Real Time Battle.


Z tego co czytałem to jest bardziej podobne do cezara IV czyli rozbudowywanie miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 14:26, Robhaal napisał:

Witam. Czy uważacie, że warto zakupić Cryostasis: Sleep Of Reason? Jeżeli tak, to dlaczego?


Warto,gra ma świetna fabułę,mrożacy[dosłownie] klimat i bardzo ładnie wygląda,ponadto kosztuje 50 zł :)Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania co do tej gry to pytaj,bo onegdaj jestem jedyną osobą która w tą gre na gram.pl gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się