FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2009 o 16:00, Nerr012 napisał:

Siemka szukam dobrego FPS albo RPG z dobrą grafą , fabuła i długi a i najlepiej gdyby
były to czasy przyszłe czyli kosmos itp


Dobry RPG z fajną fabułą w kosmosie to na pewno Mass Effect lub KOTOR 1 lub 2
A z FPS to klasyka Crysisa ,Call of Duty 4 lub 5 lub F.E.A.R

ps.Jeśli szukasz zabawy na wiele godzin polecałbym ci Orange Box ,mi ten pakiet starczył na bardzo długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 16:07, Fucio napisał:

> Siemka szukam dobrego FPS albo RPG z dobrą grafą , fabuła i długi a i najlepiej
gdyby
> były to czasy przyszłe czyli kosmos itp
Właśnie opisałeś Mass Effect?

a z FPS albo MMO płatnych nie muszą z czasów przyszłych mogą być fantasty ooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 16:15, Jedimax napisał:

> A dodatkowo po kupnie można sę ściągnąć fajny modzik ulepszający grafikę...
>
> http://z6.invisionfree.com/Resident_Evil_4_PC/index.php?showtopic=1631

O ile dobrze mi wiadomo to w Polsce RE4 wyszło z ulepszoną grafiką. Chyba, że to jeszcze
bardziej ulepsza to OK



To inny modek, nowszy. Nie patch do eu wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić jakieś dobre gry RPG z fajna fabuła? Mogą być tez RTS-y tylko chodzi mi głównie o to żeby jakaś fabuła wciągająca była i żeby posiedzieć trochę przy grze a nie kilka wieczorów.

P.S Najlepiej żeby to były gry w świecie fantasy, a nie sci-fi i nie II wojna jak chodzi o RTS-y.
P.S 2 Z tych popularniejszych RPG to grałem w Neverwintery i Gothic(1,2,3), Wiedżmina tez przeszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli nie grałes w Planescape: Torment, czy Baldura 2 to marsz nadrabiać zaległości. To absolutna klasyka gatunku, pod względem fabuły chyba lepszej gry się nie znajdzie... no i obie są dłuuugie i wciągają jak bagno.

RTS''y- Warcraft 3 byłby dobra pozycją, Spellforce 2 takoż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 16:59, Nerr012 napisał:

to co zna ktoś dobre i wciągające FPS albo MMORPG (Płatne) z nowszych


Jeśli chcesz płatnego mmo, to większość zapewne poleci WoW''a. Ja siekam w guild wars (chociaż nie jest to typowy mmorpg) i mogę polecić, oprócz tego niedawno premierę miał Aion. Niedawno też był news o nowwym mmo... tylko kurde zapomniałem nazwy... Mortal? Albo jakoś tak, niech mi ktoś pamięć odświeży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 17:46, Budo napisał:

Jeśli nie grałes w Planescape: Torment, czy Baldura 2 to marsz nadrabiać zaległości.
To absolutna klasyka gatunku, pod względem fabuły chyba lepszej gry się nie znajdzie...
no i obie są dłuuugie i wciągają jak bagno.

RTS''y- Warcraft 3 byłby dobra pozycją, Spellforce 2 takoż.


Planscape nie grałem, Baldura już tak. Próbowałem sobie go jeszcze raz przejść, ale chyba za dużo nowych gier się na oglądałem , bo mnie strasznie grafika w oczy kłuje.Mam panoramiczny dość duży monitor i trochę niekomfortowe to jest. :/ Natomiast Spellforca 1 i 2 też przeszedłem :) Także chyba spróbuje tego Warcrafta bo , aż wstyd się przyznać nigdy w niego nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 17:48, Budo napisał:

> to co zna ktoś dobre i wciągające FPS albo MMORPG (Płatne) z nowszych

Jeśli chcesz płatnego mmo, to większość zapewne poleci WoW''a. Ja siekam w guild wars
(chociaż nie jest to typowy mmorpg) i mogę polecić, oprócz tego niedawno premierę miał
Aion. Niedawno też był news o nowwym mmo... tylko kurde zapomniałem nazwy... Mortal?
Albo jakoś tak, niech mi ktoś pamięć odświeży.

aion miał już premierę? jakoś tak bez echa... były w polskich czasopismach jakieś recenzje? kurcze niby np w cda tak o tym trąbili, a była premiera a tu nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 17:54, Morph napisał:

> Jeśli nie grałes w Planescape: Torment, czy Baldura 2 to marsz nadrabiać zaległości.

> To absolutna klasyka gatunku, pod względem fabuły chyba lepszej gry się nie znajdzie...

> no i obie są dłuuugie i wciągają jak bagno.
>
> RTS''y- Warcraft 3 byłby dobra pozycją, Spellforce 2 takoż.

Planscape nie grałem, Baldura już tak. Próbowałem sobie go jeszcze raz przejść, ale chyba
za dużo nowych gier się na oglądałem , bo mnie strasznie grafika w oczy kłuje.Mam panoramiczny
dość duży monitor i trochę niekomfortowe to jest. :/ Natomiast Spellforca 1 i 2 też
przeszedłem :) Także chyba spróbuje tego Warcrafta bo , aż wstyd się przyznać nigdy
w niego nie grałem.

Jeżeli chcesz RPGa nastawionego bardziej na akcję to polecam Fable, natomiast jeżeli wolisz bardziej tradycyjne tytuły to może Drakensang? sam nie grałem ale opinie były dość pochlebne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zebrałem do kupy bardziej interesujące tytuły, i prosiłbym o ustawienie ich w kolejności od najbardziej popularnych/zaludnionych do tych najmniej zaludnionych.

Runes of Magic, Rohan, Hero, Knight, Perfect World, Rakion, Kal, 4Story, Shaiya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 17:48, Budo napisał:

> to co zna ktoś dobre i wciągające FPS albo MMORPG (Płatne) z nowszych

Jeśli chcesz płatnego mmo, to większość zapewne poleci WoW''a. Ja siekam w guild wars
(chociaż nie jest to typowy mmorpg) i mogę polecić, oprócz tego niedawno premierę miał
Aion. Niedawno też był news o nowwym mmo... tylko kurde zapomniałem nazwy... Mortal?
Albo jakoś tak, niech mi ktoś pamięć odświeży.

Aion miał premiera a gdzie można go dostać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Chciał coś dłuższego i z dobrą fabułą. Fable ma denną fabułę i jest krótkie ;]
Aion miał już światową premierę, ale chyba jeszcze nie polską. Mozna jakoś płacić w necie przez te chińskie stronki i pykać sobie już, ale szczegółów nie znam.

kotfilon---> nie do mnie to pytanie. Runes of Magic jest stosunkowo młody, więc pewnie tłumów tam nie ma, ale wiem, że już zdobył pewną popularność. Ogólnie ludzie go określają jako WoW dla ubogich ;]
Kala bym sobie odpuścił, grałem kiedyś i oprócz grindu i fajnej muzyczki nic specjalnego tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 17:57, kotfilon napisał:

Witam. Zebrałem do kupy bardziej interesujące tytuły, i prosiłbym o ustawienie ich w
kolejności od najbardziej popularnych/zaludnionych do tych najmniej zaludnionych.

Runes of Magic, Rohan, Hero, Knight, Perfect World, Rakion, Kal, 4Story, Shaiya


Raczej Runes Of Magic. Reszta nie wiem - z wymienionych wyzej gralem tylko w Shaiya i RoM bez zachwytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógłby ktoś scharakteryzować w 1 zdaniu poniższe tytuły?
Runes of Magic, Rohan, Hero, Knight, Rakionl, 4Story, Shaiya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 19:31, kotfilon napisał:

Witam. Czy mógłby ktoś scharakteryzować w 1 zdaniu poniższe tytuły?
Runes of Magic, Rohan, Hero, Knight, Rakionl, 4Story, Shaiya

Ja mogę w jednym zdaniu- Każde z nich to darmowe mmo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 19:39, conan8 napisał:

> Witam. Czy mógłby ktoś scharakteryzować w 1 zdaniu poniższe tytuły?
> Runes of Magic, Rohan, Hero, Knight, Rakionl, 4Story, Shaiya
>
Ja mogę w jednym zdaniu- Każde z nich to darmowe mmo. :)


ehh...miałem na myśli po jednym zdaniu do każdej, taki mini opis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych gier grałem tylko w Rom-a . Sama gra nie różni się zbytnio od innych klonów Wowa, lecz zgapia z niego całkiem nieźle. Jedyną godną uwagi zmianą w stosunku do "oryginału" jest dwuklasowość, tzn. na 10 lvl wybierasz drugą klasę którą możesz równocześnie rozwijać. Poza tym posiadasz własny dom, który ulepszasz. Wkurzały mnie czasowe mounty, wygląda to tak, że już na najniższych levelach możesz wykupić sobie mounta, lecz jedynie na jakiś czas, np 15 minut. trochę bez sensu. Gra nie ma abonamentu lecz jest w niej tzw item shop- czyli za prawdziwą kase kupujesz jakieś tam ulepszenia. Nie próbowałem tego, lecz inni mówią ,że nie jest on zbyt przesadzony i nie daje ogromnej przewagi płacącym . ogólnie oceniam grę na 7/10. Miało być w jednym zdaniu ale co tam :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, o RoMie chciałem się dowiedzieć jak najmniej...bo trochę w niego pykałem. Najbardziej interesują mnie informacje o:
Shaiya, 4Story, Knight Online, Hero Online, Rising Force, Rakion, Rohan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się