FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2009 o 12:33, Kakarotto napisał:

Szukam gry podobnej do Fable i jakieś dobrej strzelanki. Wymagania sprzętowe niech mają
niezbyt wygórowane, nie chce pokazów slajdów.

Nie piszę w co grałem, bo może mi przypomnicie coś o czymś zapomniałem, a mam już zakupione
:P


P.S. odpowiedzi typu - "weź aaaa bo jest fajne" nie są mile widziane...


Do Fable to przede wszystkim Jade Empire - wymagania podobne, więc nie powinno być problemów. Co do strzelanek, to:
- Far Cry
- Painkiller Black Edition
- Prey
- Call of Duty 2
- Brother''s in Arms: Earned in Blood lub Road to Hill 30
- F.E.A.R.
- Unreal Antologia
- Doom 3
- The Orange Box
Nie wiem dokładnie jakiego masz PCta, ale to moim zdaniem pozycje obowiązkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 12:42, Lord-Tyrranoos napisał:

Do Fable to przede wszystkim Jade Empire - wymagania podobne, więc nie powinno być problemów.


JE to nie moje klimaty :/

Dnia 24.06.2009 o 12:42, Lord-Tyrranoos napisał:

Co do strzelanek, to:

Dnia 24.06.2009 o 12:42, Lord-Tyrranoos napisał:

- The Orange Box


Kupię dopiero po upgradzie kompa :P

Dnia 24.06.2009 o 12:42, Lord-Tyrranoos napisał:

Nie wiem dokładnie jakiego masz PCta, ale to moim zdaniem pozycje obowiązkowe.


Słabego, na sajcie mam napisane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 12:54, Lord-Tyrranoos napisał:

Mam wypisywać gry pod zestaw z C2D czy na P4, bo ja już nie wiem xD...?


Na ten lepszy sprzęt... nie cofajmy ewolucji xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrej gry lub gier w cenie do 60 zł, gatunek to RPG, FPS, jakaś strategia może. Nie musi być nowa, premiera: do końca miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 12:55, Kakarotto napisał:

> Mam wypisywać gry pod zestaw z C2D czy na P4, bo ja już nie wiem xD...?

Na ten lepszy sprzęt... nie cofajmy ewolucji xD


Jeżeli to jest słaby pecet, to nie widziałeś mojego oO
To masz bardzo dużo możliwości. Mógłbyś spróbować np. Dark Messiah of Might and Magic albo Drakensanga (chyba że preferujesz widok zza 3 osoby)
Co do FPSów:
- Timeshift
- Battlefield 2
- Call of Duty 2
- Call of Duty 4
- Painkiller Black Edition
- Far Cry
- Star Wars: Republic Commando
- F.E.A.R.
- Condemned: Criminal Origins
- Bioshock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 12:56, dexter1023 napisał:

Jaki jest waszym zdaniem najdłuższy oraz najfajniejszy fps/tpp do tak 40/50 zł


Na allegro można tanio kupić Dead Space (właśnie 4/5 dych),a gra starcza na wiele godzin zabawy, szczególnie na wyższych poziomach trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 12:57, Gromo napisał:

Szukam dobrej gry lub gier w cenie do 60 zł, gatunek to RPG, FPS, jakaś strategia może.
Nie musi być nowa, premiera: do końca miesiąca.

Najbardziej jeśli chodzi o RPG to kojarzy mi się
-Legendy RPG (które nie długo zakupie)
-I połączenie RPG i FPS Stalker Cień Czarnobyla (nie kupuj Czystego Nieba dopóki nie przejdziesz pierwszej odsłony!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 12:56, dexter1023 napisał:

Jaki jest waszym zdaniem najdłuższy oraz najfajniejszy fps/tpp do tak 40/50 zł


Najdłuższy? Prawdopodobnie S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla (jakieś 30-35h na jedno zakończenie. Zakończeń jest w sumie 7, więc otrzymujemy setki godzin gry). Jeżeli PC nie pociągnie tego, możesz spróbować Bioshocka, Far Cry i Doom 3 (kilkanaście godzin gry, w przypadku Bioshocka nawet 20). Oczywiście nie licząc gier nastawionych na typowe rozgrywki multiplayer (tutaj rządzi CoD2, CoD4 i CS 1.6). Co do najfajniejszych, ja do takowych zaliczam:
- Painkiller Black Edition
- Bioshock
- Condemned
- Far Cry
- S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla
- Prey
- Call of Duty 2
- Half-Life 2
Ale to tylko moje subiektywne spostrzeżenia, więc inni mogą mieć radykalnie inne.
Z TPP:
- GTA: Vice City
- GTA: San Andreas
- Just Cause
- Hitman: Krwawa Forsa
- Infernal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 13:13, Lord-Tyrranoos napisał:

- Star Wars: Republic Commando


Z tego wszystkiego nie grałem w to tylko :P

Z tego co widzę po screenach i gameplayach to może być ciekawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad pozyskaniem FEAR 2 Project Origin. Czy mógłby mi ktoś coś więcej powiedzieć o tym tytule. Chodzi mi głównie o singlu, multi, audio i wizualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 13:38, SongoX napisał:

Zastanawiam się nad pozyskaniem FEAR 2 Project Origin. Czy mógłby mi ktoś coś więcej
powiedzieć o tym tytule. Chodzi mi głównie o singlu, multi, audio i wizualizacji.


Grafika to nie Unreal Engine, ale efekty świetlne zamiatają. Jest dreszczyk. Muzyka i efekty dźwiękowe są super. Lokacje są niesamowite, zwłaszcza bliżej końca gry. Gra zdecydowanie warta zakupu. Tryb single bardzo zadowalający, w multi nie grałem, niestety.

A właśnie - ktoś może przedstawić wrażenia z Prey? Jeszcze w to nie grałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 13:46, EverettMcGill napisał:

A właśnie - ktoś może przedstawić wrażenia z Prey? Jeszcze w to nie grałem...


Dzięki za przybliżenie mi wiadomości na temat FEAR 2 Project Origin.

Co do Prey''a to według mnie gra warta uwagi. Do grafiki i audio nie można się przyczepić. Fabuła jest dość wciągająca i może zapewnić wiele godzin rozgrywki. A do tego jeszcze niska cena. Według mnie jak najbardziej możesz ją kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Republic Comando to naprawdę fajna gra w świetnym uniwersum. Ogólnie bardzo dobry FPS, jednak jeśli na słowo Star Wars skaczesz z mostu to nie kupuj. :) Ja tam polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 13:46, EverettMcGill napisał:

A właśnie - ktoś może przedstawić wrażenia z Prey? Jeszcze w to nie grałem...

Prey to naprawdę świetny fps. Grafika nadal może się podobać mimo tego, że jest już na leciwym silniku doom3 (jednak bardzo mocno podrasowanym). Fabuła jest dosyć ciekawa, momentami nawet dramamatyczna (zwłaszcza motyw dotyczący dziewczyny główniego bohatera). Ale najmocniejszym elementrem tego fps''a jest jego niekonwencjonalność. Dziwne bronie (ale bardzo fajnie zaprojektowane), zabawy z portalami i ze zmienną grawitacją to normalka w tej grze. Są momenty, gdzie jest dużo akcji i strzelania, a także walki w wielkimi bossami, są też takie, gdzie trzeba się zatrzymać i zastanowić nad rozwiązaniem jakiejś prostej zagadki logicznej. Ogólnie jest to bardzo dobry fps jednak ma jeden minus... jest dosyć krótki. Jego przejście zajmuje około 7-8 h (chociaż jak na dzisiejsze czasy to i tak niezły wynik). No i jeszcze jedno. Jak dojdziesz do napisów końcowych, to nie przerywaj ich tylko odczekaj do końca... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 13:55, darth_16 napisał:

Republic Comando to naprawdę fajna gra w świetnym uniwersum. Ogólnie bardzo dobry FPS,
jednak jeśli na słowo Star Wars skaczesz z mostu to nie kupuj. :) Ja tam polecam.


Popieram w pełni. Gra jest świetna, aczkolwiek OSTRZEGAM: są ZNACZNE problemy z jej odpaleniem na kartach GeForce 8800 (oraz całej rodzinie 8xxx). Na Radeonach chodzi, a także na kartach z rodziny GeForce GTX 2xx.

Można kupić nawet nie będąc megafanatykiem Star Wars ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam bardzo strasznej gry która nie jest aż taka droga (i nie powinna przekraczać ok.60zł).Myślałem ostatnio o F.E.A.R złota edycja(lub antologie),ale czytałem że podobno jest dość krótka,i właśnie dlatego chciałem złową edycje(lub antologie).Ale jeśli macie jakieś inne pomysły na takie gry to piszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 14:34, bobobo napisał:

A ja szukam bardzo strasznej gry która nie jest aż taka droga (i nie powinna przekraczać
ok.60zł).Myślałem ostatnio o F.E.A.R złota edycja(lub antologie),ale czytałem że podobno
jest dość krótka,i właśnie dlatego chciałem złową edycje(lub antologie).Ale jeśli macie
jakieś inne pomysły na takie gry to piszcie!


F.E.A.R. możesz brać ze spokojem. Taka krótka to ona nie jest. ;) Jeżeli kupisz z dodatkami, tym bardziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się