FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2009 o 23:17, Patrix0707 napisał:

Poszukuje jakieś fajnej strzelanki. Moje warunki: gra mało brutalna 16+ (wiecie - rodzice)
Co polecacie?
PS: Mam Mohaa :)


Seria Brother''s in Arms. Ewentualnie Call of Duty 2 i 4. Plus takie produkcje jak Painkiller czy Kroniki Riddicka. World at War to już brutalność maksymalna. Gears of War podobnie, więc nie ma sensu przy takich ograniczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić za grę w granicach 60~ zł? Myślę nad Dark Sectorem ale nie jestem pewien. Dobrze by było, gdyby to był jakiś FPS lub jakaś gra akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 13:02, nolif3r napisał:

Myślę nad Dark Sectorem ale nie jestem
pewien.

O ile GoW strasznie mi się podobał, to Dark Sector wręcz odwrotnie. Mecząca gra i tyle... nikt mnie nie zmusi do przechodzenia tego ponownie. Być może jest to jednak kwestia gustu, bo niektórym się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 13:02, nolif3r napisał:

Co możecie polecić za grę w granicach 60~ zł? Myślę nad Dark Sectorem ale nie jestem
pewien. Dobrze by było, gdyby to był jakiś FPS lub jakaś gra akcji.


- Gears of War - świetna grafika, system osłon i ogólny gameplay
- S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla - najdłuższa z tych wymienionych, genialny klimat.
- Fallout 3 - genialny świat, bardzo dobra oprawa audiowizualna.
- Bioshock - geniusz sam w sobie.
- Call of Duty 2 - klasyk FPSów.
- Kane & Lynch: Dead Man - ludzie narzekają, ale to dobra gra z emocjonującą fabułą, genialnymi bohaterami i przyjemnym gameplay'em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja proszę o poradę. Szukam jakiegoś niezbyt skomplikowanego RPG (lub hack n slasha) w świecie powaznego fantasy (ale żadne tam Prince of Persia, ma być swojskie rycerstwo, zamki, lasy i moczary :) ). Coś a la Wiedźmin, ale bardziej zręcznościowego - może być i zupełnie zręcznościowe, liczy się tylko ten klimat magii i miecza.

Przedział cenowy: do 50 zł (mogą być i używane kopie).
Platformy: X360, PSP lub PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 13:28, military napisał:

To i ja proszę o poradę. Szukam jakiegoś niezbyt skomplikowanego RPG (lub hack n slasha)
w świecie powaznego fantasy (ale żadne tam Prince of Persia, ma być swojskie rycerstwo,
zamki, lasy i moczary :) ). Coś a la Wiedźmin, ale bardziej zręcznościowego - może być
i zupełnie zręcznościowe, liczy się tylko ten klimat magii i miecza.

Przedział cenowy: do 50 zł (mogą być i używane kopie).
Platformy: X360, PSP lub PC.


Widok izometryczny, zza 3 osoby czy z perspektywy oczu bohatera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 13:39, Lord-Tyrranoos napisał:

Widok izometryczny, zza 3 osoby czy z perspektywy oczu bohatera?


Hmm, kwestia platformy - na X-ie najlepszy byłby zza pleców, na PC z oczu, na PSP izometryczny. :) Ale to się w gruncie rzeczy nie liczy - ważne, żeby był klimat jakiejś wędrówki, eksploracji wiarygodnej krainy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 13:28, military napisał:

To i ja proszę o poradę. Szukam jakiegoś niezbyt skomplikowanego RPG (lub hack n slasha)
w świecie powaznego fantasy (ale żadne tam Prince of Persia, ma być swojskie rycerstwo,
zamki, lasy i moczary :) ). Coś a la Wiedźmin, ale bardziej zręcznościowego - może być
i zupełnie zręcznościowe, liczy się tylko ten klimat magii i miecza.

Przedział cenowy: do 50 zł (mogą być i używane kopie).
Platformy: X360, PSP lub PC.

No wiadomo...Gothic, Gothic 2: Noc Kruka, Dark Messiah...Morrowind lub Oblivion(mi się nie podoba, ale jak nie spodoba Ci się gothic o na 99% spodoba Ci się to i to ;-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2009 o 13:43, MacoRIP napisał:

No wiadomo...Gothic, Gothic 2: Noc Kruka, Dark Messiah...Morrowind lub Oblivion(mi się
nie podoba, ale jak nie spodoba Ci się gothic o na 99% spodoba Ci się to i to ;-)).



Obliviona mam i w niego gram ze sporą przyjemnością.:) Ale... jest dla mnie za duży. Nie mam niestety czasu na aż tak rozbudowane gry. Dlatego prosiłem o coś nieco uproszczonego. O Gothicu nawet nie mówię, na to musiałbym poświęcić pół życia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 13:44, military napisał:


> No wiadomo...Gothic, Gothic 2: Noc Kruka, Dark Messiah...Morrowind lub Oblivion(mi
się
> nie podoba, ale jak nie spodoba Ci się gothic o na 99% spodoba Ci się to i to ;-)).



Obliviona mam i w niego gram ze sporą przyjemnością.:) Ale... jest dla mnie za duży.
Nie mam niestety czasu na aż tak rozbudowane gry. Dlatego prosiłem o coś nieco uproszczonego.
O Gothicu nawet nie mówię, na to musiałbym poświęcić pół życia. :)

No to ten Dark Messiah, bo liniowy i z pierwszej osoby się gra :-) I rycertswo, średniowiecze oraz fantasy pełną parą. Ładna grafika, gra tania i b. dobra fabuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 13:42, military napisał:

> Widok izometryczny, zza 3 osoby czy z perspektywy oczu bohatera?

Hmm, kwestia platformy - na X-ie najlepszy byłby zza pleców, na PC z oczu, na PSP izometryczny.
:) Ale to się w gruncie rzeczy nie liczy - ważne, żeby był klimat jakiejś wędrówki, eksploracji
wiarygodnej krainy.


- Dark Messiah of Might and Magic
- Sacred
- Diablo 2
- Knights of the Temple 2
- ew. jakieś Final Fantasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a czy ten Dark Messiah to nie jest jakaś sieciowa strzelanka bez fabuły? (pamiętam, że kumpel mi kiedyś tak mówił) Jeśli nie, kupuję go jeszcze dziś.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 13:51, military napisał:

Hmm, a czy ten Dark Messiah to nie jest jakaś sieciowa strzelanka bez fabuły? (pamiętam,
że kumpel mi kiedyś tak mówił) Jeśli nie, kupuję go jeszcze dziś.:)


Nie nie jest to sieciowa strzelanka bez fabuły. Owszem można grać w sieci ale podobno tryb multi jest mocno skopany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 13:51, military napisał:

Hmm, a czy ten Dark Messiah to nie jest jakaś sieciowa strzelanka bez fabuły? (pamiętam,
że kumpel mi kiedyś tak mówił) Jeśli nie, kupuję go jeszcze dziś.:)


Spokojnie, singleplayer wystarczy na 12-15h rozgrywki, a fabuła nawet wciąga. Tryb multiplayer nie jest jakoś świetnie dopracowany, ale pograć się da. Nie oszukujmy się - za 25zł to najlepsza propozycja ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba że ktoś ma Dungeon Siege: Throne of Agony na PSP do odsprzedania lub wymiany (np. na Prince of Persia: Rival Swords). :P Ale to chyba nie jest odpowiedni wątek. ;) W każdym razie - dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Skoro Oblivion jest za duży (?), to faktycznie spróbuj Dark Messiah, to ciekawa gra. Jednocześnie jest dość prosta, ma fajny klimat i dostarcza sporo rozrywki, w dodatku nieźle wygląda. Fabuła jest prosta, ale spójna, dobra muzyka, słowem- solidna pozycja :)
Jedyne czego nienawidzę w tej grze to pająki, ale taka specyfika tego wroga ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:05, Budo napisał:

/.../

Skoro Oblivion jest za duży (?), to faktycznie spróbuj Dark Messiah, to ciekawa gra.
Jednocześnie jest dość prosta, ma fajny klimat i dostarcza sporo rozrywki, w dodatku
nieźle wygląda. Fabuła jest prosta, ale spójna, dobra muzyka, słowem- solidna pozycja
:)
Jedyne czego nienawidzę w tej grze to pająki, ale taka specyfika tego wroga ;]



TAK pajaki to paskudne stworzenia(pajak w DMoMM Łee pajak w realu ŁŁŁŁŁŁEEEEEE)-:(
P.S.Polecam fable w to nie grac to grzech i herezja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:39, LittleBigLegend napisał:

Fight Night Round 4 czy Prototype
Terminator Salvation czy Fallout 3


Przy pierwszym się nie wypowiem.
Co do drugiego: zdecydowanie F3. Piękny, sugestywny świat, ciekawe patenty, klimat i w ogóle większość. A Salvation to gra na 5h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:39, LittleBigLegend napisał:

Fight Night Round 4 czy Prototype


Zdecydowanie Prototype. Jak dla mnie najlepsza gra roku jaka pojawiła się jak dotąd.

Dnia 26.06.2009 o 14:39, LittleBigLegend napisał:

Terminator Salvation czy Fallout 3


A tu oczywiście Fallout 3.Terminator jest słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się