FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2009 o 22:44, gamemaster napisał:

A jak w COJ 2 z multi jest na przyzwoitym poziomie ?

W multi niestety nie grałem (tylko u kuzyna SP przeszliśmy) ale z tego co mi opowiadał to nieciekawe. Podobno ma potencjał, niestety niewykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 21:02, gamemaster napisał:

Dobra to krótko Orange Box czy L4D czy Call of Juarez 2 ? interesuje mnie gra z dobrym
multi , singlem i z dobra grafiką ;)


Coz jezeli brac pod uwage te 3 gry, to nie ma co sie zastanawiac, definitywnie Orange Box czyli Half-Life 2 i oba epizody do tego ze Steama za darmo mozna pobrac wiele modow np. Synergy w kotrym mozna mile spedzic czas ze znajomymi przechodza HL2 w coopie (jak kolwiek sie to pisze), dalej Portal - mila gra odstresowujaca przy ktorej jednak czesciej trzeba pomyslec, ale jest to na pewno milo spedzone kilka godzin, kolejny i chyba najlepszy z calego OB jest Team Fortress 2, gra ktora po prostu miazdzy wszystkie inne gry w Multi, zarowno pod wzgledem grywalnosci, zabawy i grywalnosci. Ze wzgledu na to iz jest w Steamie (jak i te wszystkie 5 gier) to aktualizacje sie same sciagaja w zwiazku z czym gra ma (albo wlasciwie wcale nie ma) bardzo malo bugow. Ja sam przy tej grze spedzilem juz na prawde wiele godzin i gra wciaz mi sie nie znudzila, no i trzeba dodac iz polskie serwery w tej grze utrzymuja na prawde wysoki poziom.

Czyli twoje oczekiwania z pewnoscia spelni Orange Box, co tam L4D to gra w drugiej kolejnosci do kupna, ze wzgledu na to iz miazdzy w coopie, ale moze sie bardzo szybko znudzic, dla tego polecam ja kupic kiedy indziej gdy nadazy sie okazja (ale jednka kupic).

Dla tego nie masz co sie zastanawiac i begnij po Orange Box''a ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że są różne rodzaje internetowych FPS''ów. Ja kupiłem Orange Boxa w nadziei, że będzie mi się grało jak w CS 1,6....myliłem się. TF2 i CS to 2 całkowicie różne gry. TF2 to baaaardzo dynamiczna strzlanka z podziałem na role. Jak dla mnie zbyt dynamiczna. Po prostu biegniesz przed siebie i strzelasz...
W CS''ie jest całkowicie inaczej...potrzeba Team playu, skradania się...całkowicie inny gameplay...dlatego zamierzam dokupić sobie cs:source, bo tf2 to raczej do odprężenia i postrzelania na oślep ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan.

1. Cryostasis - gral ktos? Ile czasu zajmuje przejscie, jak z klimatem, fabula oraz walka? Walczy sie jak w quake - hurra do przodu, czy moze bardziej jak np. w takim GRAW?

2. Penumbra - ile w tym przygodowki, a ile gry akcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 13:33, Llordus napisał:

Mam kilka pytan.

1. Cryostasis - gral ktos? Ile czasu zajmuje przejscie, jak z klimatem, fabula oraz walka?
Walczy sie jak w quake - hurra do przodu, czy moze bardziej jak np. w takim GRAW?

2. Penumbra - ile w tym przygodowki, a ile gry akcji?


Obie gry są warte polecenia,ale mnei jakoś Bardziej przestraszył Cryostasis,tyle że on ma naprawde duże wymagania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 13:56, NecroVisioneR napisał:

> Mam kilka pytan.
>
> 1. Cryostasis - gral ktos? Ile czasu zajmuje przejscie, jak z klimatem, fabula oraz
walka?
> Walczy sie jak w quake - hurra do przodu, czy moze bardziej jak np. w takim GRAW?

>
> 2. Penumbra - ile w tym przygodowki, a ile gry akcji?

Obie gry są warte polecenia,ale mnei jakoś Bardziej przestraszył Cryostasis,tyle że on
ma naprawde duże wymagania...


Nie obraz sie, ale generalnie nie odpowiedziales praktycznie na zadne z postawionych przeze mnie pytan :)

A dodatkowo mam jeszcze nastepne pytanie:
Jakich zabezpieczen DRM uzytko w Cryostasis i Penumbrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 13:33, Llordus napisał:

Mam kilka pytan.

1. Cryostasis - gral ktos? Ile czasu zajmuje przejscie, jak z klimatem, fabula oraz walka?
Walczy sie jak w quake - hurra do przodu, czy moze bardziej jak np. w takim GRAW?

2. Penumbra - ile w tym przygodowki, a ile gry akcji?


W Cryostasis nie grałem, ale czas przejścia oscyluje w granicach 9-11h. Klimat i fabuła aż wylewają się z ekranu, walka za to to słabszy element.
Za to Penumbrę mam i powiem tak - 85% to przygodówka, 10% survival-horror a tylko 5% gra akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 23:43, kotfilon napisał:

Tylko, że są różne rodzaje internetowych FPS''ów. Ja kupiłem Orange Boxa w nadziei, że
będzie mi się grało jak w CS 1,6....myliłem się. TF2 i CS to 2 całkowicie różne gry.
TF2 to baaaardzo dynamiczna strzlanka z podziałem na role. Jak dla mnie zbyt dynamiczna.
Po prostu biegniesz przed siebie i strzelasz...
W CS''ie jest całkowicie inaczej...potrzeba Team playu, skradania się...całkowicie inny
gameplay...dlatego zamierzam dokupić sobie cs:source, bo tf2 to raczej do odprężenia
i postrzelania na oślep ^^


Czyli jednak nie poznales wielu tajnikow gry w TF''a bo tam tez znacznie liczy sie team play, bo jezeli Medyk np. lata jak glupi i do wszystkich strzela zamiast leczyc to to jest (...) No i moim zdaniem polskie serwy w TF''ie sa lepsze niz te w CS''ie (chodzi mi o 1.6 bo w Source nie gralem), zwlaszcza pod wzgledem kultury. No i jednak nie da sie tam biegnac i strzelac, jednak ta gra jest bardziej skomplikowana niz sie wydaj, kazda klasa gra sie inaczej i jednak o wiele ciezej jest ogarnac na przyzwoitym poziomie kazda z nich, a jednak w CS''ie trzeba przyznac wszyscy (no prawie) wciskaja F1 i maja juz wy... No i grafika w TF''ie jest z pewnoscia ladniejsza niz w CS''ie (obojetnie ktorym).

Ale coz o gustach sie nie dyskutuje ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 14:31, gamemaster napisał:

Przede wszystkim czy będzie z kimś grać w battlefiled 2 ? Czy jest tam jeszcze duża populacja
na serwerach ?


O to się nie martw. Martw się o to, że bedziesz miał staty 0:20 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tom Clancy''s Rainbow Six Vegas 1 & 2 czy Bioshock? Obie są w tej samej cenie (Premium Games) i właśnie się zastanawiam :). Na korzyść Vegas przemawia to, że to jednak 2 gry a nie jedna, choć Bioshock też wygląda interesująco :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 15:23, milten6 napisał:

Tom Clancy''s Rainbow Six Vegas 1 & 2 czy Bioshock? Obie są w tej samej cenie (Premium
Games) i właśnie się zastanawiam :). Na korzyść Vegas przemawia to, że to jednak 2 gry
a nie jedna, choć Bioshock też wygląda interesująco :).

Bioshock zdecydowanie. Może i nie ma multiplayera, ale jest głęboki fabularnie, graficznie i dźwiękowo.
A Vegas to taka bardziej bezmyślna sieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się